Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 2:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 3:53 am
Postovi: 134
Veceras mi je ispao prvi konac... Nije ovo ni malo kratko... :) Sad ce da pocne da ispada :)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 10:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2010 9:48 am
Postovi: 8
Posto me doktor nije ni jednom posetio posle operacije, nije imao ko da mi kaze sta mi je radjeno. Danas dobih otpusnu listu na kojoj pise sledece:
deviatio septi nasi
Rhinitis chr.hypertrophica
0P: Septoplastica et mucotomio conchae nasal.bil.

Molim za prevod ovog gore :-)
mozda mi bude jasnije zasto mi je nos u ovako losem stanju posle operacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 1:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
odradjena ti je operacija septuma sa mukotomijom, dakle nije ti uradjena rinoplastika, nos ne bi trebao da ti izgleda drugacije, verovatno su otoci u pitanju.
da ti je radjena i estetska operacija pisalo bi septorinoplastica, bar ja tako mislim. verovatno ce ti nos izgledati kao pre operacije kad ti spadnu otoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2010 9:48 am
Postovi: 8
Da, noc ce da bude skoro isti. Rekao mi je doktor da je malo "stesao" nos ali nece tu biti neke promene.
Nego mene zanima prevod ovog sa latinskog :-) tj sve gore sto sam napisao znaci u prevodu sta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 3:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
deviatio septi nasi - devijacija nosne pregrade
Rhinitis chr.hypertrophica - hronicni rinitis (upala sluznice)
0P: Septoplastica et mucotomio conchae nasal.bil. - septoplastika je operacija devijacije a mukotomija je operacija sluznice nosne skoljke, onako uprosceno sam ti objasnila :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 16, 2010 6:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2010 9:48 am
Postovi: 8
E, sad mi je malo jasnije :-)
hvala na odgovoru.
Ne znam samo kako je izlecio tu hronicnu upalu, al ajd da mu verujem.
I kako li je operisao sluznicu nosne skoljke...
Ma, samo da se sve smiri, pa da prodisem..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 11:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 3:53 am
Postovi: 134
Jutros mi ispade jos jedan koncic. Ostao je izgleda samo jos jedan i taj je onako bas poduzi, kad istreseem nos on izleti i viri do usne al nece da spadne :)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 6:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 05, 2010 7:42 pm
Postovi: 16
Zelim da nakon 7 meseci od operacije koju sam uradio kod Bjelica, prenesem za sve još neka svoja postoperativna iskustva. Nema sumnje da se ovde na forumu najfrekventnije provlače dve teme ili pitanja: otoci i unutrašnji ožiljci. Po pitanju otoka vidim da su mnogi ili izgubili strpljenje ili su u neizvesnosti. U mom slučaju mogu reci da postoji razlika između širine nosa nakon 5 meseci i nakon 7 meseci, ali kada bi tu promenu trebao da izrazim u procentima rekao bih da je do 10%. Dakle sve se jako sporo menja i nekada nećete biti ni svesni da se nešto menja, jer se svaki dan gledate u ogledalo. Drugo pitanje je šta su više i otoci, a šta konačne nesimetrije. Ne želim nikoga da plašim, ali poznajem jedan primer u kome je nesimetrija ostala i to vidna. Kod mene lično, nos nije ravan i postoji, rekao bih jedan prevoj kao neko zadebljanje koje ide od sredine nosa ka vrhu. Ja sam na to ukazao Bjelicu i on je rekao, da "zaista postoji", te prokomentarisao rečima, ako želim to će "mi skinuti - poravnati". Kada sam mu rekao da ne želim više da prolazim kroz otoke i podlive, on je gledao u nos i samo kratko rekao: "neće biti ovoga puta tih podliva". Onda sam ja nametnuo temu "masiranja", konkretno ima li to smisla masirati nakon 6 meseci od operacije. Njegov komentar kao što sam predhodni put rekao bio je potvrdan i ne samo to, rekao je doslovno "sada je pravi efekat da masiraš". Na osnovu svega mogu da zaključim samo jedno, ni on nije u stanju ili ne želi da govori koji je deo nosa još uvek pod otokom, a koji je naprosto "loše odrađen". Dakle za sve delove nosa "ima nade" da budu bolji do godinu ili više dana, koliko je potrebno da se okonča sleganje tkiva, a sam Bjelić je dao taj period kao potrebno vreme za konačni oporavak. To što se neki brže oporave, to zavisi i od složenosti operacije, ali i samog organizma. Recimo, nije isto kada je nekome radjen vrh, a nekome samo "grba", a nekome i jedno i drugo. Što se tiče unutrašnjih ožiljaka, ja mogu govoriti samo na osnovu svog iskustva. Dakle, na zadnjem pregledu požalio sam se Bjeliću da mi se na nosnoj kosti, nakon tri meseca pojavio kao neki masni podkožni plik, skoro neprimetan, koji sam ja često dirao. Pod prstom mi se činilo da je pokretan i čas je bio trvđi, čas mekši. Imao sam utisak kao da je neka podkožna bubuljica i da će se pod pritiskom istisnuti. Međutim i nakon nekoliko meseci ona je ostala. Na pregledu sam mu na to ukazao, a on je prokomentarisao: "to je unutrašnji ožiljak, kroz kožu ti se providi hrskavica. Ne diraj i trebalo bi da nestane". Od pregleda je prošlo mesec dana. Mažem i masiram ceo nos sa Jomelop E uveče oko 15 minuta, a taj "masni plik" ne iritiram i samo ga namažem, te na njega stavim gazu natopljenu sa Jomelop E. Nakon mesec dana imam utisak da se smanjio i pd prstom izgleda manji i mekši. Poznajem jednu devojku koja je davno radila operaciju i ona mi je pokazala tzv. unutrašnji ožiljak, ali kod nje je to znatno tvrđe i homogenije. Dakle ni sam ne znam šta ja to mažem i "negujem". No da se razumemo, na sva pitanja ne možemo dati i dobiti odgovore, pa se očigledno ni doktori precizno ne određuju po svim temama. Očigledno da se u postoperativnom periodu "pipa" dosta po mraku, neko ima izvestan rezultat samo nakon nekoliko meseci, a neko se nada da će se stanje popraviti. Ja lično mogu biti zadovoljan, mada rezultat nije idealan. Slike ne bih da kačim, jer se ne bih dobro osećao nakon toga. Sve ostale koji to čine podržavam, mislim da daju veliki doprinos i samopouzdanje onima koji tek treba da idu na operaciju, ali i onima koji su to već obavili. Ja sam svojim tekstovima pod šifrom "orel" pokušao koliko sam mogao da dam sličan doprinos u tom pravcu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 7:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 17, 2009 7:40 pm
Postovi: 70
@ ||||||||||||

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 1:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 4:14 am
Postovi: 15
Dragi moji,danas je 8 dan od moje operacije i skinula sam masku...u pocetku sam se slogirala koliko sam natecena,ali vecina tog otoka mi je spao dok sam stigla do kuce,verovatno mi je gips mnogo stegao sve.....sada kada se samo nekoliko sati od skidanja pogledam uz malu korekciju puderom mogla bih glat napolje....mnogo sam zadovoljna jer je Bjelic vrlo nezan,pazljiv a i odlican doktor....
Prvo sto sam napokon prodisala posle skoro 5 godina skoro nikakvog disanja na nos,ja sam i pocela mirise da osecam mnogo jace nego ranije....a sto se tice izgleda mog nosa,totalno mi odgovara licu,cak je ispostovao i onaj moj istripovani ugao koji sam trazila izmedu usta i nosa....
Naravno moram jos da sacekam da vidim kako ce se sve dalje razvijati,ali sa ovim do sada sam prezadovoljna....:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 9:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Da li ste na prvi pregled/kontrolu kod dr Bijelića (onaj pre operacije) nosili zdravstvenu knjižicu, tj da li su vam je tamo tražili? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 12:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
knjizica ti nije potrebna, ja je nikad nisam nosila tamo :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 3:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Hvala hairtext! :) ;)

Nije meni problem da je ponesem u sredu sa sobom, nego što bih morao da se cimam ovih dana, da je overim :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 21, 2010 9:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 9:20 am
Postovi: 51
Juce mi je dr. Bjelic skinuo masku. Disanje je juce bilo dobro, danas se malo pogorsalo. Malo mi curi nos. Estetski ne izgleda lose. Profil je lep. Mada, brine me to sto se na sredini nosa pojavila neka kvrzica. Primecujem da, kako otok spada, ima je na tri mesta u tom delu. Ne umisljam, to su potvrdili svi koji su me videli. Sta mislite o tome? Da li da kontaktiram dr. Bjelica? Da l' bi on to nekako mogao da sredi rukom? Bas sam zabrinuta! Na dodir je uzasno neravan u tom delu. Cini se da doktor to nije dobro isturpijao. :( Takodje me brine i neko zadebljanje u nosu velicine i izgleda "ribizle". Dakle, svetlo crvenkasto zadebljanje na mestu gde je konac. Vrlo je uocljivo. Na slikama se primecuje da mi nos ide malo u levo, kao i pre operacije. To ljudsko oko ne zapaza najbolje. Na slikama se bolje vidi. To mi takodje stvara nervozu. Razmak izmedju ociju je veliki, to je verovatno zbog otoka. Suzava li se u tom delu nos? Nikako ne bih zelela da mi ostane tako sirok. Da li vam je poznato bilo sta od ovoga?! Koliko dugo se jos pije Chymoral forte posle skidanja maske? Sta ste vi pili? Cime ste cistili nos, na koji nacin i koliko puta dnevno?

P.S. Pozdrav za ekipu sa VMA. Neka se jave. Ja sam operisana 12. februara i bila sam tamo do skidanja maske. Soba 4! Pozz drugari :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 21, 2010 9:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 9:20 am
Postovi: 51
Zaboravih da pitam. Nos mi je katastrofa utrnut i zateze. Nikakvi izrazi lica ne dolaze u obzir. Ne znam do kada ce to tako biti. Znate li nesto o tome? Cela gornja vilica mi je utrnuta, kao i ceo taj deo oko nosa. Kada pokusam blago da se nasmesim, osmeh mi deluje retardirano i ide u stranu. Faca je nekako plasticna. Kao da mi je ubrizgan botoks na celu i izmedju ociju. U ocima su mi jos uvek popucali kapilari, podliva nemam. :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: