Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Feb 12, 2010 6:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 4:14 am
Postovi: 15
markokg1982 je napisao:
pinky thinky je napisao:
Dragi moji evo mene kod kuce...primljena sam u ponedeljak medutim zbog odsustva dr Bjelica u utorak operisana sam juce tj u sredu...Moram priznati da sam otisla vrlo napeta i nervozna a zaista nije bilo potrebe.Upoznala sam mnoge cool likove sa kojima cu nastaviti dalje druzenje svi smo prosli zajedno kroz jednu eto ne svakidasnju situaciju.
Da ne gusim mnogo zaista nista ne boli jedini problem je sto nocas nijedna od nas 6koliko nas je juce operisao nije mogla nocas da spava,neki cudan osecaj je sa svim tim gipsom i tamponima...sada mi preostaje da sacekam sedam dana sa ovim cudom na glavi ali vec se iz profila uocava ogromna razlika....

Hej cao. Ja sam jedan od ljudi koje si upoznala :-)
Soba br 7 tj dosla si da se vidis sa Sasom...
Drago mi je da cujem da je sve ok. Kako su one dve devojke prosle sto su bile sa tobom?
Btw, drug ti je ok. Jos uvek miruje kao i mi ostali. Bio je u sigurnim rukama (Bjelic, naravno), pa ne brine.

Drago mi je da ste i vi dobro....mi smo sve otisle kuci odmah sutra dan tako vas posle nismo posetile....sve je ok samo sto nas sve ove maske smaraju i natecene smo mnogo....
jakovljevic meni deluje kao mrgud ali cenim da je dobar....
@ostali

Jednog momka iz sobe i mene je operisao dr. Jakovljevic. Video sam ga na 3min pre delovanja anestezije, i nije dolazio da nas poseti, tako da nemam pojma kakav je strucnjak.
Uglavnom smo obojica proveli 2h pod anestezijom, i evo posle 4 dana ne mozemo doci sebi od bolova i iscrpljenosti.
Malo je smesno, ali ja cak i ne znam sta je meni radjeno. Pitao me je pre anestezije dal hocu i korekciju pored devijacije, i ja sam mu rekao da me "po potrebi malo popravi", pa mi je nos ceo zavijen, ali nije u gipsu kao kod korekcije.

Zna li iko od vas nesto o dr. Jakovljevicu?
Hvala u napred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Feb 12, 2010 7:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 17, 2009 7:40 pm
Postovi: 70
Cuo sam da se za KBC Zvezdara placa 1000eura ko nema uput,a ko ima,i dalje je besplatno ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Feb 12, 2010 7:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
markokg1982 ako nemas gips mislim da ti nije odradjena korekcija, kada sam ja bila na VMA bilo je dosta vojnika kojima su radili samo devijaciju i oni su imali samo zavijen nos, bez gipsa odnosno maske na licu.
sto se jakovljevica tice, isla sam na pregled kod njega, rekao mi je da mi nikakva estetska operacija nije potrebna jer mi je nos savrsen i savrsno mi stoji :roll: ne znam zasto nije hteo da mi odradi i korekciju, mozda zato sto me kod njega doveo njegov kolega sa plasticne hirurgije. posle sam od nekih ljudi cula da on nije dobar sto se estetskog dela tice, nekim ljudima - mislim da su i ovde na forumu pisali - je pao vrh posle operacije tako da je mozda i bolje sto ti nije odradjena korekcija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Feb 12, 2010 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2010 9:48 am
Postovi: 8
Hvala na odgovoru. I dalje mislim da mi je samo gornje grbe "isturpijao", mada cu uskoro i saznati tj sutra je dezuran.
U svakom slucaju, GLAVA MI PUCA od bolova, i vise ni psihicki ne mogu da izdrzim bol. Sve vreme sam pod anelgeticima. Sutra cu na kolenima da molim da mi dan ranije izvuku tampone.
Znam da svako od nas drugacije reaguje pocev od same anestezije pa na dalje, al ja gledam ljude koji su oko mene i koji su skroz ok-oporavljaju se, dok ja ne mogu da dodjem sebi :-/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Feb 12, 2010 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2010 9:26 pm
Postovi: 1
E oovako...ja sam procitala skoro sve sto ste do sada pisali...pa reko da se prikljucim :D

Meni je zakazana operacija 15-tog marta :)
Pa sam htela da pitam da li slucajno znate nekoga ko je operisao nos sa tek napunjenih 18 godina...i kako je sve proteklo??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Feb 13, 2010 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 9:34 pm
Postovi: 6
kirovljeva je napisao:
|||||||||||| je napisao:
@kirovljeva, Vermaelen, MarioBG:

Е људи, хвала на одговорима! Сад ми је лакше. Мислим да ћу успети да тих десетак дана некако спавам на леђима и не "згњечим" нос у току сна. Размишљам да набавим један водени кревет или онај на надувавање да мало олакшам постоперативни опоравак... :wink:

Још нешто, а како други људи реагују кад вас виде са другачијим носом. Је л' крену да загледају и коментаришу типа "Ваааууу, не могу да верујем да си урадио то" или "Чекај стани, да те мало боље погледам" и сл. Мене такви коментари буквално убијају у појам.


Meni su primecivali samo ljudi koji su znali da idem na opearciju i oni su zagledali, jos poprilicno me smaraju sa pogledima i odusevljenjem, to poprilicno zna da iznervira i smara kad krenu da mi govore da sam super to odradio po 1000x, vazno mi je da sam ja zadovoljan i neki od tih ljudi su za cas promenili misljenje jer su bili protiv toga, tako da imas raznih smaraca, njih iskuliraj, itd... Ljudi koji nisu znali da idem na operaciju uopste ne provaljuju da sam operisao nos ;-)... Sto se tice kreveta u bolnici, to je krevet sa nagibom pa onda nema sanse da se okrenes ako ga podignes dovoljno zbog kukova... Kao i Vermaelen i ja sam bio u bolnici 9 dana tako da nisam imao nikakvih problema oko spavanja na ledjima jer mi je krevet bio pod malo vecim uglom tako da nisamo mogo da se okrenem na stranu niti na stomak...


Е кул, тако некако сам и мислио. Ја скоро никоме нисам ни рекао да ћу урадити септоринопластику. Једино родитељима. Хтео бих да избегнем то "постоперативно смарање" од стране знатижељних појединаца. :wink:

А је л' знаш колико кошта дан лежања на ВМА после операције (нисам војни осигураник)? Чисто да знам колико ће ми новаца требати.

@Вермалеан: Човече, не могу да не прокоментаришем али нос ти је испао савршено! Буквално имаш нос за понос. :wink: Ај' ако те не мрзи, стави и слике спреда (пре и после).

@МИКИ92: Нисам стручњак али мислим да године не утичу толико на успех операције и опоравак. Битно је само да је кост престала да расте (значи, најраније после осамнаесте године живота).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Feb 13, 2010 6:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 3:53 am
Postovi: 134
|||||||||||| je napisao:
kirovljeva je napisao:
|||||||||||| je napisao:
@kirovljeva, Vermaelen, MarioBG:

Е људи, хвала на одговорима! Сад ми је лакше. Мислим да ћу успети да тих десетак дана некако спавам на леђима и не "згњечим" нос у току сна. Размишљам да набавим један водени кревет или онај на надувавање да мало олакшам постоперативни опоравак... :wink:

Још нешто, а како други људи реагују кад вас виде са другачијим носом. Је л' крену да загледају и коментаришу типа "Ваааууу, не могу да верујем да си урадио то" или "Чекај стани, да те мало боље погледам" и сл. Мене такви коментари буквално убијају у појам.


Meni su primecivali samo ljudi koji su znali da idem na opearciju i oni su zagledali, jos poprilicno me smaraju sa pogledima i odusevljenjem, to poprilicno zna da iznervira i smara kad krenu da mi govore da sam super to odradio po 1000x, vazno mi je da sam ja zadovoljan i neki od tih ljudi su za cas promenili misljenje jer su bili protiv toga, tako da imas raznih smaraca, njih iskuliraj, itd... Ljudi koji nisu znali da idem na operaciju uopste ne provaljuju da sam operisao nos ;-)... Sto se tice kreveta u bolnici, to je krevet sa nagibom pa onda nema sanse da se okrenes ako ga podignes dovoljno zbog kukova... Kao i Vermaelen i ja sam bio u bolnici 9 dana tako da nisam imao nikakvih problema oko spavanja na ledjima jer mi je krevet bio pod malo vecim uglom tako da nisamo mogo da se okrenem na stranu niti na stomak...


Е кул, тако некако сам и мислио. Ја скоро никоме нисам ни рекао да ћу урадити септоринопластику. Једино родитељима. Хтео бих да избегнем то "постоперативно смарање" од стране знатижељних појединаца. :wink:

А је л' знаш колико кошта дан лежања на ВМА после операције (нисам војни осигураник)? Чисто да знам колико ће ми новаца требати.

@Вермалеан: Човече, не могу да не прокоментаришем али нос ти је испао савршено! Буквално имаш нос за понос. :wink: Ај' ако те не мрзи, стави и слике спреда (пре и после).

@МИКИ92: Нисам стручњак али мислим да године не утичу толико на успех операције и опоравак. Битно је само да је кост престала да расте (значи, најраније после осамнаесте године живота).


Da ne bude zabune Vermaelen i ja smo operisani na KBC Zvezdara gde ti je besplatno ukoliko imas zdravstvene probleme ;-)... Vidim da pitas za VMA pa da ne mislis da smo i mi na VMA...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 12:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2010 9:48 am
Postovi: 8
Na vma je 2700din dnevno. Tako se prica po hodniku.
Dok se mi vojnici izlezavamo, ostali uglavnom odlaze odmah na kucno lecenje sto je i bolje. Bas nista ne dobijas lezanjem na vma.

Moze li neko da mi kaze sta da ocekujem sto se mog disanja tice?
Juce sam izvadio tampone, danas isprao nos i ponovo samo jedna nozdrva radi :-( .
Druga radi slabo. Strasna mi je i pomisao na to da ce mi biti isto kao i pre posle svega sto sam preziveo ovih proteklih dana.
Ima li neko ovakva iskustva, i ima li nade da ce biti bolje kroz par dana tj da ce funkcionisati obe nozdrve u isto vreme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 2:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 4:22 am
Postovi: 126
Lokacija: Novi Sad
markokg1982 je napisao:
Na vma je 2700din dnevno. Tako se prica po hodniku.
Dok se mi vojnici izlezavamo, ostali uglavnom odlaze odmah na kucno lecenje sto je i bolje. Bas nista ne dobijas lezanjem na vma.

Moze li neko da mi kaze sta da ocekujem sto se mog disanja tice?
Juce sam izvadio tampone, danas isprao nos i ponovo samo jedna nozdrva radi :-( .
Druga radi slabo. Strasna mi je i pomisao na to da ce mi biti isto kao i pre posle svega sto sam preziveo ovih proteklih dana.
Ima li neko ovakva iskustva, i ima li nade da ce biti bolje kroz par dana tj da ce funkcionisati obe nozdrve u isto vreme?


Ej bre marko nemoj uopste da se brines,juce si skinuo masku..sve je sveze..ja sam posle 3 nedelje skidanja maske tek poceo normalno da disem..do tad mi je isto samo jedna nozdrva radila a nekada ni jedna pa je disanje bilo kao na skrge..A unutra je sve nateceno i zato ti to onemogucava protok vazduha..znaci opusti se..!!:)

Inace ljudi video sam da je bilo polemike oko nosenja naocara..Meni je moj doktor rekao da mogu da nosim posle 4 meseca od operacije..medjutim ja nisam nosio..jer diOptrijske ne nosim..a da nosim suncane preko zime nije bilo potrebe,..juce sam iz fazona stavljao..sa prekidima..ako se sve zbroji mozda je 5 minuta bilo..i jutros sam primetio kao male rupice u korenu nosa..znaci ne verujem..da nakon 6 meseci i nakon 5 minuta nosenja to ostavi posledice..a i ja sam mislio da su mi otoci sa korena nosa odavnooOoOo pali..kljucna rec-MISLIO!
Ali ne brinem se..posto nestace to..ili popunice se..kako god..valjda..
Ja se brinem to sto mi se vrh nosa ne suzava..i nikako da se skupi..a i iz profila mislim da je malo vrh deblji...i vise me nervira..mislim pola godine je proslo!HOCU DA OTOCI PADNU!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 3:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 3:53 am
Postovi: 134
Meni sutra prolazi mesec dana od operacije i evo kako izgleda nos nakon tog perioda.
Slika
Jos ima otoka na levoj strani pa je nos malo asimetrican, to mnogo ne brine. Sto se mene tice ovako je super... Jos mi konci nisu ispali i smaraju, zateze u predelu gornje usne, valjda ce uskor da ispadnu... Redovno cistim nos a disemmmmm kao nikad u zivotu jos od prvog dana kad su mi skinuli masku i izvadili tampone... Sve u svemu ja sam zadovoljan rezultatom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2010 9:48 am
Postovi: 8
Miki89 je napisao:
Ej bre marko nemoj uopste da se brines,juce si skinuo masku..sve je sveze..ja sam posle 3 nedelje skidanja maske tek poceo normalno da disem..do tad mi je isto samo jedna nozdrva radila a nekada ni jedna pa je disanje bilo kao na skrge..A unutra je sve nateceno i zato ti to onemogucava protok vazduha..znaci opusti se..!!:)

E vratio si mi volju za zivotom :-)
Valjda cu i ja biti ok. Vreme ce pokazati.
Brinuo sam jer dosta ljudi odmah profunkcionisu, kao recimo Kirovljeva koliko vidim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 7:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 4:14 am
Postovi: 15
joj ljudi imam jos tri dana do skidanja maske i poludecu vise...ovo je takvo mucenje osecam se kao zombi...natecena,puko mi je kapilar u oku,nista ne spavam,jedem slabo a gladna sam nenormalno..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 8:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 4:22 am
Postovi: 126
Lokacija: Novi Sad
Hehe..Marko dobro je ako sam te oraspolozio..:) To za disanje je sve individualno....ja sad super disem..kao sto sam nakon mesec dana od operacije..
Kirovljeva super ti je nos..iz anfasa odlicno..a iz profila mozda po mom nekom misljenju je mogla doktorica malo da digne..ali i ovako je sasvim ok..nemoj da nesto moje misljenje te pogodi ili nesto..:) samo kazem..a i bitno je da si ti zadovoljan!posto u odnosu na pre..ovo je neuporedivo bolje!
@PInky samo opusteno..zna vecina kako ti je..:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 8:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 3:53 am
Postovi: 134
Hvala, ne brini ne interesuju mene necije misljenja, ja sam prezadovoljan ;-). Ovo inace postavljam cisto da pomognem nekom ko se dvoumi oko operacije da vide kako rade na KBC Zvezdara... Vrh mi je poslednja 2-3 dana posebno natecen jer porpilicno konce, nerviraju brate...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 15, 2010 2:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 4:22 am
Postovi: 126
Lokacija: Novi Sad
kirovljeva je napisao:
Hvala, ne brini ne interesuju mene necije misljenja, ja sam prezadovoljan ;-). Ovo inace postavljam cisto da pomognem nekom ko se dvoumi oko operacije da vide kako rade na KBC Zvezdara... Vrh mi je poslednja 2-3 dana posebno natecen jer porpilicno konce, nerviraju brate...


Znam..znam..mene je najvise nerviralo to sto me je nos strasno svrbeo..i sad me ponekad zasvrbi samo tako..
Ja u petak idem kod doce da se vidimo malo..kako cu da mu se zalim..na otoke bre..bas kriziram.i jedva cekam da vidim sta ce mi reci...ne kontam sto jednostavno ne postoji neka inekcija ili nesto da se ubrizga popije i da deluje na njih da se povuku..jer ovo je psihicko iscrpljivanje najstvarnije!!!
Ona slika lika sa otocima nakon 7 meseci i nakon 36..e sve mi nesto vise lici da ce to da bude slucaj sa mnom! :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: