Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Okluzija sa zjapom internus tipa
PostPoslato: Ned Jul 03, 2016 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 13, 2016 3:34 pm
Postovi: 1
Doktorova dijagnoza je: Glasnice su uredno pokretne, blago hiperemične. Okluzija sa minimalnim zjapom internus tipa i smanjenom zatvornom fazom ciklusa.
Inhalacija: Dexason, pantenol SolNacl
Slika snimka mojih glasnica od pre mesec dana na kojoj se vidi zjap internus tipa
Slika

Problem postoji od pocetka proslog meseca, desilo se usled forsiranja glasnica/Grla odnosno previse pevanja. Doktor je.prvo dao terapiju gore navedenu sa 5 dana dexazona, simptomi(bol pri gutanju i grebuckanje su se smirili) na kontroli lekar je rekao da je to bila mala parezica i da je zjap nestao, rekao je da mirujem nedelju dana i da nakon toga koristim glas normalno sto sam i uradio a kad sam krenuo opet da koristim glas(da komuniciram, smejem se glasno) stanje se pogorsalo tj vratilo kako je bilo. Problem je u time sto nakon par dana mirovanja/ćutanja simptomi prodju, ja se opustim misleći da je problem prosao a on se opet vrati nakon komunikacije koja traje 10tak minuta.
Na novoj kontroli pre deset dana me je pregledao novi lekar i rekao da se zjap opet vratio, dao mi je terapiju gore navedenu sa deset dana dexazona, i napisao vokalni mir. Proslo je sedam dana od uzimanja terapije, mislio sam bolje je, pricao sa drugarom 10 minuta, cak sam se trudio da ne pricam glasno i simptomi su se opet vratili(nema problema sa gutanjem, ali osecam kao da postoji mala inflamacija) + znam da trebam da cutim sto vise. Kupio sam inhalator i inhaliram se svakog dana sa pantenolom 2ml i filioloskim rastvorom 2ml. Juce je bio poslednji dan terapije dexazonom.

Ono sto bih ja zeleo da znam koliko dugo taj vokalni mir treba da traje, do potpunog ozdravljenja?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: