Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim za mišljenje ORL nalaza
PostPoslato: Pon Jun 11, 2007 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 4:39 pm
Postovi: 5
I ranije sam se javljala vezano za uporan suv kašalj deteta 2,5 godine....obzirom da je problem dugotrajan pedijatar nas je uputio kod ORL specijaliste i da radimo alergološki test (zakazan za 20.06) nakon ORL pregleda klinički nalaz: u oba slušna kanala prisutan cerumen.U nosu oskudan serozni sadržaj.Sluznica nosnih hodnika blago hiperemična.U epifariksu prisutne adenoidne vegetacije. Dijagnoza/ Cerumen obturans bil,Rhinitis catarrhalis obs allergica,Vegetationes adenoides.
Terapija:sirup Pressing 1kk,Sol Tetrisal E 3x u nos,Parafini liquidi 3x3 kapi u oba uva,Sirup Bronhicum 3x1 kk,kontrola za 6 dana (13.06). a meni je kao laiku rečeno da je treći krajnik dosta uvećan ako terapija sirupima ne pomogne-predlaže se operacija,a devojčica je najverovatnije alrgična pa su joj sinusi jako osetljivi,jer čim pone nosić da "radi" javlja se i taj suvi kašalj i to samo dok spava.Interesantno da mi je rečeno da je i alergo test bezveze jer se radi samo na neke najčešće alergene,a oko nas ima preko 3.000 alergena...ali "ako već hoćete-uradite" Napominjem da je odmah na početku terapije devojčici MNOOOGO bolje.Uz izvinjenje što sam jako opširna,molim za razumevanje i bar malo jasnije objašnjenje...Unapred Hvala.....Zabrinuta mama!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: