Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: je li moguce
PostPoslato: Ned Avg 19, 2007 9:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 4:39 pm
Postovi: 10
Sto se mog' problema tice, evo bolestan sam nekih 7 dana. Doktori su rekli da je jaka upala grla. Jezik (sa obe strane) kao i grlo, prekriveno je aftama - od kojih ne mogu da pricam, jedem, pa cak i spavam. 5 dana primam penicilin - a nikakvog poboljsanja nema (a hoce da mi pripisu jos). Da li je moguce da sam ja od djevojke prije 10-ak dana, koja je imala neprimjetan zacetak Herpesa na usnama (koji se kasnije prosirio) dobio tako katastrofalnu upalu grla - od koje ne znam kako da se izlijecim. Ima li neko slicnih iskustava ili da zna nesto o ovome? Molim odg. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: "je li moguce"
PostPoslato: Ned Avg 19, 2007 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2007 2:02 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Ne znam da vas je pregledao lekar opste prakse, ili ste isli i kod spec ORL.Aftozni stomatitis je dijagnoza koja se iskljucivo odnosi na prisustvo "afta", tj ulceroznih belicastih defekata sluznice jezika,obraza,krajnika. cak moze da se nalazi i na resici.Ako su prisutne "samo" afte koje ponekad idu i sa visokom temperaturom, malaksaloscu,bolnim gutanjem, terapija se sastoji u mirovanju, uzimanju B vitamina kao i ostalih multivitaminskih kompleksa,hrana je iskljucivo kasasta,mlaka i U TOM SLUCAJU SE NE ORDINIRAJU TJ.NE DAJU ANTIBIOTICI, jer je rec o virusnoj upali usne duplje.Neka vas opet pogleda lekar i to spec ORL. da bi dg. bila potpuna i tacna. :-? :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: