Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 5:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
pa to sliva se niz epifarinks,ali ja npr NEMAM ALERGIJU,nemam one glavobolje kao kod problema sa sinusima,nemam onaj zeleni shlajm,bris grla i nosa normalan,antihistaminici i kortikosteroidi ne pomazhu ni malo,dakle mora da je taj reflux KOJI JE IZLECHIV znachi uh..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 5:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Ako meni nije slivanje od refluksa ja ne znam sta cu da radim ima da se ubijem ili da nastavim da ocajavam! Vidim ni tebi nije lako! A zamisli ozdravimo,aaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 6:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Ja se svakodnevno budim sa otokom u grlu i cestim peckanjem medjutim ja ne mogu nista da iskasljem prvih pola sata -sat kad ustanem,ali osecam da nesto ima.Ja sam primao inhalacije kortikosteroida.Lekar je rekao da je stanje poboljsano ali ja nisam osecao nikakvo poboljsanje... Ja se najvise plasim da na kraju ispadne da ovi svi simptomi nisu izazvani refluxom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 6:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
To se i ja plasim,zamisli da ne uspem da se izlecim a ovoliko sam se ponadao,to ce me zestoko dotuci. Necu znati sta da radim s sobom,to bi bilo strasno,natrag u agoniju. A sad se tako lepo osecam i samo razmisljam pozitivno i cekam da pocne terapija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 7:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Pomoc a reci ti meni da li ti imash devijaciju septuma? Na shta si alergichan? Da li si radio onaj Alergo prick test? Da li si skoro radio bris grla i nosa? Da li tu ima nekih bakterija? Da li si pokushao da se lechish sa Antihistaminicima Pressing ili Aerius,da li si koristio kortikosteroide Beconase ili Nasonex,ima varijanta inekcije kortikosteroida ili inhalacija. Silveru je to pomoglo jer je to mogutje zbog neke alergije a ne relfuxa. Takodje postoji ono shto se zove vasomotorni rhinisits kada je preosetljiva sluznica pa se aktivira na jake mirise,hladnotju ili tako neshto ali onda imash i kijavicu i ochi ti suze i sve povezano,ali npr leti ne treba da bude a meni je uvek kutji napolju toplo hladno bilo gde bilo kad samo se sliva samo se pravi i tek sad provaljujem da ono podrigivanje i osetjaj u stomaku posle jela kako me muchi tachno kad imam najvishe toga,stvarno je mogutje da imam taj reflux.. A takodje ako nije od toga.. ah ochajanje :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 8:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Nemam devijaciju. Alergican sam na polen trave i pijem vakcinu protiv alergije,pijem je vec 2 godine,a ona se pije od 3 do 5. Nemam bakterije u nosu i grlu. Lecim se od alergije i prvo su mi sumnjali da je slivanje od alergije,e onda mi je doktorka rekla da bih trebalo da prekontrolisem zeludac posto hoce slivanje i od toga. I ja otisao,progutao sondu i kazu mi da imam refluks zeluca. E sad idem na onu kliniku da mi utvrde od cega mi je slivanje,da li od alergije ili od refluksa. Lekovi za alergiju mi ne pomazu kod slivanja,zimi leti se sliva,mada je nelogicno da se toliko sliva zimi kad nema polena. Plus moj tata takodje ima slivanje,a nema alergiju,isao je da guta sondu i on ima refluks,tako da je i meni najverovatnije slivanje od refluksa. Sta mislis o operaciji refluksa? Kazu da tako moze da se sigurno izleci,plus nije klasicna operacija,nego laserom,tako da istog dana se ide kuci. Samo ne znam da li to rade u Beogradu. Mene plasi da mi se ne vrati to slivanje za koju godinu ako ga recimo sad izlecim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 8:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
pa prvo mora da se proveri da je stvarno do toga,i ja bi to operisao ako bi bilo,ali oni tje u svakom sluchaju prvo lekovima da te kljukaju! Ja drzhim palcheve za sve nas da je do toga,jer ne vidim da mozhe do bilo chega drugog da bude :( ja stvarno ne znam da li se to radi u Bg u,to neka pita one u ordinaciji onaj koji prvo ode na pregled . Ja ne verujem da tju motji skoro da odem tek za dve nedelje tju motji :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 9:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Meni sigurno nije vazomotorni rinitis jer se meni sekret ne stvara samo u nosu vec i u pharynxu i larynxu... Meni se samo posle kortikosteroida povukao sekret sa glasnica ali mi je dr Marianne rekla da ephedrin koji sam inhalirao moze pomoci kod refluxa,ne u smislu izlecenja vec u smislu ublazavanja simptoma... Inace imam belicast sekret za koji doktorka sumnja da je od Candidae Albicans sto se javlja u 90 posto bolesnika ra refluxom...Takodje lokalni nalaz odgovara refluxu tako da sam siguran da nije u pitanju vazomotorni rinitis jer ybog njega ne bi imao problema sa glasom...Usput i tetka mi ima GERB...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 9:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Taurus samo da znas da je tamo ogromna guzva,tako da kad zakazujes moras minimum nedelju dana ranije. Zaimisli krenes u decembru da se lecis,3 meseca traje lecenje i tamo negde u martu si skroz zdrav covek,milina,ponovo normalan zivot. Nekako imam osecaj da je ovo to to,i da ce sve biti ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 9:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Jos nesto me zanima,kako zivite s slivanjem,mislim da li vodite normalan zivot,polu normalan ili ste se kao ja totalno povukli? Kako smanjujete slivanje? Da li i vi non stop kad ste van kuce zvacete zvake? Da li izlazite,da li imate devojke? Tauruse sta ti inace radis u zivotu,cime se bavis,da li studiras nesto? Silver ti si na medicini,to znam. Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 10:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Ja sam smanjio slivanje od kako sam uveo hd rezim,bar onaj koji mi je doktor rekao u NS... Inace,trudim se da ne obracam paznju na simptome mada to uvek nije moguce... Danas sam bas jeo pasulj za rucak a za veceru burek.Imao sam osecaj da trebam da podrignem ali umesto toga vratio mi se polusvaren sadrzaj iz zeluca. Malo je peckalo i za par minuta proslo... Ono sto sam na fakultetu u biblioteci nasao o ovoj bolesti jeste da posle par godina mogu da se dogode 2 stvari u psihickom smislu.Prva je da jednostavno naviknes na simptome pa da ti postanu sastavni deo zivnta pa da na njih ne obracas paznju.A dquga je da ti reflux bude glavna okupacija a da onda podsvesno stvoris somatizaciju i tako napravis dodatni problem. Ja se trudim da zivim sto normalnije.Zelim da se skolujem i da ovo vreme pametno iskoristim...Veruj mi da sam zadnjh par godina mnogo propatio ybog ovoga.I nervoza i briga i strah a i nada su bili prisutni.Najgore mi je bilo kad se ponadam pa na kraju nista ne bude...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 11:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Iskreno,plasim se vise i da gradim prevelike nade... Plasim se i pomisliti da bi ovo mogao biti jos jedan pad. Verujte da me je strah da se radujem sto bi ovo konacno mogao biti kraj mukama koje stvaraju simptomi jer ako (ne daj Boze) ni ovo ne uspe, NE ZNAM STA CU DALJE!!! Ali nadam se da ce se konacno ovo resiti... E inace, Pomoc, jel ti nesto studiras? Cime se bavis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 11:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Studiram pravo. Meni je ovo slivanje glavna preokupacija u zivotu,pitanje svih pitanja i za sad sam zivot posvetio izlecenju. Shvatio sam da ne mogu da vodim normalan zivot s tim i resio sam da se izlecim pokusavam to na sve nacine. Ako ovo ne uspe veruj da mi nece biti prvi put da mi je propala ideja izlecenja. I ja imam dupli strah prvi je sta ako ne uspem,opet agonija,a s druge strane sta ako uspem,treba onda se vratiti u normalne tokove zivota. Zanima me ovo oko vracanja hrane,meni se to ne desava,ja nikakve tegobe ne osecam s zelucem,ja jedino imam prokleto slivanje. Moze biti da mi je to ipak od alergije,mada gastroenterolog mi je nasao i refluks,uf,ne znam ni sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 12:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
U 70% slucajeva kod lpr-a ne postoje problemi sa zelucem... Posto ti je dokazana alergija,moguce je da ti imas kombinaciju alergije i refluksne bolesti... Ja sam isto kao ti na prvo mesto stavio lecenje skoro godnu dana...na kraju sam samo izgubio vreme a nista nisam resio vec se samo razocarao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 1:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Ja radim kutji,u dvorishtu imam prodavnicu auto delova i servis,moji vetj navikli na mene,ne obratjaju paznju,a i ja svaki put kad treba da pljunem odem u Wc ili napolje ili tako vetj neshto.. Ovako izlazim vikendom i tada i nemam to jer se napijem na brzaka,pa se sedatiram do jaja,i onda nema ni tog slivanja jer sam ceo usporen,tj ima slivanja ali nije onako strashno,nego taman kad odem u wc ja i ispljunem to i onda sam miran jedno pola sata.Ovako u Autu sam ubacio ozvuchenje od 800 eura tako da kad pojacham glas mogu ladno i da uradim to a da da me ne chuju.Curu sam imao do skoro 5 meseci smo bili i nekako sam uspevao da se kontrolishem kad sam sa njom,bio sam u fazonu da moram da izduvam nos,odem od nje i pljunem,pa zhvaka neka ili bombona ne znam vishe ni sam. Uspevao sam da smislim neshto,a i ona je donekle ukapirala u chemu se radi,i imala je tolerancije nije se barem vidno gadila shta znam. Od tad nisam u vezi,a i ako naleti neshto to je za jedno veche kad sam dovoljno mrtav(pijan) pa me i zabole,inache ima jedna devojka koja mi se svidja i PREVISHE ali ne mogu da joj pridjem zbog ovoga jer se plashim da bi je to zgadilo! Ovako inache idem do komshije,vozim se,kladionica i ponekad odem na pitje,za toliko umem da se iskuliram,a opet kad mi to bash dodje idem kao u Wc i tamo ispljunem i poslekao molim Boga da me poshtedi barem malo..Ja tju motji tek sledetjeg ponedeljka da zovem da zakazhem znachi one tamo nedelje mogu da idem tamo,a mene sad plashi da ja i nemam taj reflux mada sada kako gledam bash osetjam kako mi se ponekad vratja hrana,i imam one podrige iz stomaka i tako dalje..Inache ja uspevam da se izborim sa zadahom,kad je bash zajebano ja operem zube,i posle toga zhvaka i ono nikad ne pljujem tu zhvaku ni pod razno..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: