Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52
Autor Poruka
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Čet Feb 12, 2015 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 26, 2012 5:23 pm
Postovi: 16
Hvala aaaco :) :) nadam se da ce sve biti ok...Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Mar 04, 2015 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 03, 2015 11:57 pm
Postovi: 1
Prijatelji to su vam sve simptomi GERB-a, problem sa kiselinom koja se vraca u jednjak zatim u grlo izaziva kasalj, slajm,kuglice koje spominjete, promuklost, beo jezik opsti haosu u organizmu.

Meni se problem javio kao zarenje u grudnom kosu i nadimanje stomaka, odem kod doktora prenesem mu svoj osecaj kao da me neko sa peglom zari po grudima,naravno nije to nista.

Kada sam otisao na VMA kod doktroa DODERA , umalo se nisam slogirao, odmah sam radio gastroskopiju, test na helikobakteri itd.
Jednjak od silne kiseline ima promena , moram raditi biopsiju ne znaju sta je konkretno, u medjuvremenu pio sam 3 leka, sada pijem samo sabax od 15 miligrama 2 puta dnevno i to ujutru i uvece.
Slaj me i dalje prisutan, cesto mi procuri uho i to krv, kasalj ponekad ali je u svakom slucaju prisutan.

Tema je dosta ozbilja i obavezno kod lekara, prvo izdisajni test na heliko bakteri onda i gastroskopija.
Prava terapija i polako, da se promene navike u ishrani, u fizickim aktivnostima i bice sve u redu, u suprotnom ne mojte se iznenaditi sto ste cekali pa da doktori samo slegnu sa ramenima i nemo vas gledaju. to vam je moj savet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Mar 04, 2015 9:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Doktor zivago, ти си запоставио своје здравље па се смањење желудачне киселине претворило у закишељавање организма што даље има своје последице. То није случај код свакога.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pet Avg 28, 2015 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 28, 2015 5:23 pm
Postovi: 1
Od skoro sam pocela da dobijam simptome vezane za poremecaj vracanja zeludacne kiseline u jednjak. Bila sam na osnovnim pregledima, i lekar mi je propisao Controloc 40mg 2x1 i pantenol oriblete sa vitaminom c. Zanima me koliko je vremena potrebno da se barem povuce ta knedla iz grla, i osecaj otezanog gutanja pljuvacke?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pon Avg 31, 2015 8:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Док не промениш исхрану. Контролок ће ти само упропастити организам.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Uto Maj 03, 2016 1:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 09, 2015 5:45 pm
Postovi: 37
Da li se na VMA leci LPR ili samo u pomenutoj privatnoj ordinaciji?Ima li neko iskustva sa lecenjem u drzavnim ustanovama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Uto Avg 02, 2016 8:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 30, 2016 8:45 pm
Postovi: 1
Imam iste probleme kao vecina ovde navedenih, od zimus iskasljavam zgusnutu pljuvacku, i malo slajma kad ustanem. Ranije sam legao odmah posle vecere pa sam se gusio u slini, srecom to vise ne praktikujem ali i dalje imam osecaj da mi se spusta slina niz grlo tokom celog dana. Zadah mi predstavlja jos veci problem. Najgore je sto sam zadah imao i mnogo pre nego sto sam dobio ove probleme sa grlom pa ne znam od cega je. Ako je neko ljubazan da mi da neki savet i poslalje mejl sa tom privatnom klinikom da odem na pregled(ako vec ne znam iz kog razloga niste ostavili podatke klinike ovde u grupi), posto mi je sastanak sa drzavnim ORL trajao 30ak sekundi. Unapred zahvalan svima, Ocajni Stefan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Avg 03, 2016 8:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вероватно имаш неку комбинацију инфекције синуса, грла, кандиде и поремећене желудачне киселине.

Могао би да пробаш следеће. Прво треба дневно да пијеш шољу чаја од жалфије. Такође треба да испираш уста и грло јаким чајем од жалфије и независно од тога такође да испираш уста и грло воденим раствором соде бикарбоне. Испирање значи гргутање и мућкање. После испирања нема јела и пића 15 минута.

Имаш ли каквих проблема са желуцем и цревима?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Ned Mar 11, 2018 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 11, 2018 2:16 pm
Postovi: 1
Cao, imam 18 godina i vec godinama unazad imam problem sa grlom i nosom. U pocetku me je iritiralo neko grebuckanje-golicanje u grlu i to sam prekidao povremenim kasljanjem. Kasljanjem na taj nacin da ne otvorim usta uopste vec samo uradim onako *khm-khm*. Vremenom se to povecavalo i posle doslo do toga da mi se skuplja slajm u grlu. Lepljiva pljuvacka, providna, bez mirisa i ukusa. Izbacujem je svaki put posle jela, dok spavam, u toku dana mnogo puta itd. Toliko da je rolna wc papira uvek pored mene jer me mrzi da svaki sekund ustajem i idem u wc. Gore sam pomenuo i nos jer se deo stvara i u nosu. Kad izbacujem slajm, uvek povucem i iz nosa i iz grla.

Ovo mi se najvise desava kod kuce. Relativno skoro sam bio na putovanju gde sam najvise vremena proveo napolju i u autobusu i gotovo nijednom nisam imao potrebu da izbacim slajm. To sam jedino radio na pauzama za wc cisto iz navike a i nije bilo mnogo da se izbaci tad. I evo sad sam se vratio i prvu noc ne mogu da prebrojim koliko puta sam otkinuo papir i pljunuo...

Molim vas pomozite mi. Probao bih neke kucne lekove prvo ako postoje za ovo uopste...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pon Mar 12, 2018 1:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вероватно алергија на кућну прашину, гриње или нешто треће чега у кући имаш а на другим местима га нема. То мораш сам да установиш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Uto Apr 09, 2019 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 09, 2019 12:21 am
Postovi: 1
Ćao! Veliko hvala momcima koji su još davnih dana alarmirali sve ljude koji su očajnički tražili uzrok problema koji ih je zadesio, a vrlo je suptilan i ne ukazuje na jasan mehanizam u prvom trenutku. Jedan sam od njih, dugo sam prolazio kroz agoniju prolazeći preglede i terapije koje nisu davale rezulate. Pre samo nekoliko dana mi je ustanovljeno da se radi o želudačnom refluksu, u mom slučaju je u pitanju LPR. Da li je još uvek neko kojim slučajem još uvek aktivan na temi? Ja sam konačno do saznanja o pravoj dijagnozi došao nedavno prilikom urađene gastroskopije, ustanvljen je ezofagitis koji je posledica refluksa, kao i hiperemija sluznice želudca. Pošto već dugo imam većinu opisanih simptoma u ranijim postovima, s tim da je kod mene vremenom od laringitisa došlo do rinosinuzitisa, jer nisam naišao na nekoga ko bi na vreme ukazao u kom pravcu da idem sa lečenjem. Nastavio bih dalje sa suptilnijom dijagnostikom kada je ova problematika u pitanju, kao što su ph-metrija i manometrija pa me i interesuju preporuke u tom smislu. Momci koji su započeli diskusiju na ovu temu su se lečili kod doktorke Marianne, pronašao sam još jedan centar koji se time bavi. Ukoliko imate neke preporuke ili savete kao i nove informacije u tom smislu, bio bih zahvalan da podelite. Hvala unapred i podrav. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Uto Apr 09, 2019 1:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Занима ме како би подригивао ваздух из желуца када не би постојала могућност отварања "клапни"? Желудачни рефлукс је измишљотина само у циљу заташкавања правог проблема.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sub Jul 13, 2019 6:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 13, 2019 5:51 pm
Postovi: 1
SilverShark je napisao:
Da obavestim sve koji imaju problema da sam vec neko vreme neaktivan na forumu, stari mail vise ne koristim, pa svako ko ima problem neka ostavi pitanje ili komentar na forumu.
Pozdrav!
Procitao sam sve tvoje poruke u vezi LPR. S obzirom da je meni konstatovan isti od strane ORL hteo sam da pitam da li si ti tvoj uspeo da izlecis i na koji nacin? Nadam se da jos uvek citas poruke ovde. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: