Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 5:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
A da...zaboravio sam da kazem muzickoj slagalici svoje misljenje...Ne bih ni ja rekao da je ovo refux zato sto se on ne vidi u vidu tackica vec kao crvenilo vece povrsine i to najcesce je crvena sluznica zadnjeg zida zdrela,hipofarinxa i supraglotisa...Takodje su i u larynxu promene u vidu otoka glasnica, sekreta i sl...ali u svakom slucaju proveri...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 5:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Uf pa i razumljivo je da si dobro raspolozen kad si nasao moguci izlaz iz ove situacije...Tako sam i ja bio kad sam se konacno pomerio sa mrtve tacke.Inace jel neko od vas nulta krvna grupa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 6:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Ne znam koja sam krvna grupa,sto je li to bitno? Zamislite svi se izlecimo i mozemo da nastavimo normalan zivot... Tauruse i mene najvise nervira kad mi kazu da mi nije nista,to me toliko iznervira da ne znam sta cu s sobom,dodje mi da se ubijem pa da mi stvarno ne bude nista! Samo ljudi koji zive s ovim znaju koliko ovo iritira,ne pravi to toliko fizicke probleme koliko psihicke,ja sam skroz u autu zbog tog slivanja,kazem vam ponasam se kao ludak,nit se druzim,nit izlazim,nit imam devojku,fax sam zapostavio,zacrtao sam ispred sebe da izlecim slivanje,ako to uspem tek onda nastavljam s zivotom. Pokusao sam ja ranije i da zivim s ovim,ali jako je tesko,skoro neizvodljivo da se normalno zivi. Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 7:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
ni ja neja sam krvna grupa.. Pomoc kapiram te skroz,i meni tako neko kad kazhe dodje mi da ga zakucam zato vishe nikom i ne pricham,josh me roditelji najvishe nerviraju,nije ti nishta ti si hipohondar ti to umishljash.. PA DA UMISLJAM NE BIH PLJUVAO 100 SHLAJMARA NA DAN,to sigurno ne umisljam! i tako 2 ipo god onako aktivno.. i gde god da odem sa kim god da sam moram ili nekako da trpim ili samo da nadjem nachin da pljunem to a da me niko ne chuje.. ma samo da se izlechimo aaaaa ZAMISLI SRETJU DA CEO DAN NE PLJUNESH NI JEDNOM,i da nema onaj osetjaj knedle u grlu kad progutash .. jaoooo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 7:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Ja ne mogu normalno da sedim u drustvu ako nemam zvaku u ustima,sve me strah... A da pridjem nekoj devojci da ti i ne pricam... Zato sam resio da se prvo izlecim pa tek onda sve ostalo. Zdravlje je najvaznije. I mene moji smaraju,nije ti nista,to si ti umislio,svi pljuju,to je normalno... A drugovima i ne pricam sta mi je,samo sam se povukao,vecina misli da sam malo poludeo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 8:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Pitao sam za krvnu grupu posto mi je doktorka Marianne rekla da je kod nulte cesce.Inace,meni ne smeta to slivanje jer sam zadnje 3 god navikao na to.Mene nervira sto mi se stalno menja glas pa me je sramota a i zelim da ponovo pevam.Sad cu ja sredinom decembra da odem na ph metriju pa da vidim konacnu potvrdu i rezultate,mada mi doktorka kaze da je 95 posto sigurna da je refluks u pitanju.Inace ja sam zbog ovog stanja preokrenuo citav zivot.Kao prvo upisao sam medicinu a ne muziku,ali ipak nisam dozvolio da mi lpr bude glavna preokupacija...Bio sam mnogo puta u bedaku jer nikako nisam mogao da nadjem resenje i mislio sam da sam jedini nesrecnik sa ovim stanjem... Ali eto nadam se da ce se ovaj kosmar konacno resiti. Ako ikada budem bio lekar mislim da kod mene ni jedan lpr nece proci neopazeno ! Inace,ako se i vi budete lecili u toj klinici mozda bemo se i sresti pa da se i uzivo upoznamo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 8:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
I ja sam mislio da sam jedini na svetu kome se ovo desava,iskreno mnogo mi je lakse od kad pricam s vama i vidim da nisam jedini. Mozda se sretnemo,mada kakva je guzva,ko zna. Ako se svi izlecimo mogli bi jednom da se nadjemo i svi da odemo na pice,ali otom potom,sad prvo da se izlecimo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 9:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
upravo tako.. ochigledno da silveru simptomi i nisu toliko strashni dok kod mene i tebe stvaraju velike probleme.. a da ono to svako pljuje,pa pljuju oni shto pushe 3 pakle kutije na dan,ili kad je bash hladno,ali to pljunu jednom pa posle nastave zhivot,a ja pljunem sad pa za 15 min,pa opet pa opet.. ne znam kad mi se desilo da recimo sat ipo vremena nemam to da ispljunem,a nekad ide napad pa na 5 minuta i ne mogu da se isklurram jedno 20 ak minuta,samo se sliva i pravi.. i posle da mi neko kazhe pa nije ti nishta .. netje tebi biti nishta kad te udarim jebem li ti m.. (mislim se ja u sebi) uglavnom to sad drzhim u sebi,ne pricham nikom jer niko ne zna kako mi je osim sada vas dvoje,ah jedva chekam sutrashnji dan da zakazhem taj pregled da vidim kada su slobodni..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 10:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Pa moguce da su meni manje izrazeni simptomi slivanja sekreta ali zato ja imam problem sa glasnim zicama pa mi je gkas blago promukao a kada pevam potpuno je promukao pa me to iritira jer zelim ponovo da pevam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 12:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
e druzhe ne znash ti shta su muke..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 10:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Salis se da ne znam...i ja sam neko vreme stalno pljuvao...Sad vise ne mogu da pljujem jer je sekret jako gust pa pokusavam da ga progutam... Sad kad sam se probudio,nozdrva mi je zapusena a krajnici i zdrelo me peckaju... Glas mi je KATASTROFALAN... A veruj mi da mi je grlo puno sekreta (kako i u nalazu pise) ali zamisli kako je meni kad pricam sa nekim i samo mi odjednom pukne glas,ili se u toku govora stalno menja... Znas kako ono kayu...Svakome je svoja muka teza... Ti bar mozes da pljunes u maramicu a ja kad govorim ne mogu nista da uradim da mi glas ne ode...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 11:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Imam i ja svoje muke. Jedno vreme mi je grlo non stop bilo upaljeno,non stop sam bio pod antibioticima,nisam znao sta cu s sobom. Sad hvala Bogu s grlom sam preboleo,samo me ujutru malo pecka dok nesto ne pojedem. Ja imam slivanje i nocu,najgore je pred jutro,a kad ustanem bas ga zaslajmarim. Jedino kad prestane je kad se dobro najedem,i onda sam jedno pola sata-sat miran. A o problemima s zadahom da ne govorim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 3:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
To se meni desilo prosle zime...Infekcije su isle jedna na drugu tako da nisam mogao sklopiti nedelju dana da ne budem bolestan... Peckanje na zadnjem zidu zdrela i na krajnicima je cesto...Ponekad se poklopi da me ne pecka par dana ali se onda vrati... Inace,jel se vama dngadja da ponekad kad se probudite imate osecaj da vam je grlo oteceno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 4:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Mene grlo boli ujutru dok ne ispljunem onih par prvih gustih shlajmara koje su nekad i zelene,takodje znam da budem i promukao ujutru,a te shlajmare mogu da pljunem tek kad operem zube pa valjda se to nekako rasblazhi od jachine paste za zube i ono prodje me bol u grlu,a ja npr to slivanje nemam samo kad jedem,dakle dok jedem bash mi onako milina,ali chim zavrshim sa jelom pochinjeeeee,a npr kad jedno 2 sata ne pojedem nishta i ne pijem nishta ali nishta mnogo se smanji,i posle chim pojedem neshto eto ga ponovo..Zamislite moju agoniju kad sam ishao autobusom za Grchku 12 sati put,progutao sam 3 antihistaminika zavrtelo mi se u glavi muka mi bila i nishta nisam ni jeo ni pio 12 sati samo da ne bi to imao ali kad sam stigao joj.. i onda mi bilo lakshe dok sam bio u moru dok sam ronio,ali chim izadjem blah..Takodje sam pushio cigare 4 god ali sam to skroz prekinuo..A sad provaljujem da bash osetjam da mi je vezano sa zeludcem,jer posle jela imam i onaj gorak ukus u ustima kad se vrati ono,i u stomaku osetjam nekakvo peckanje,pa i u grlu tachno onu kiselinu samo na to pre nisam obratjao paznju,i bash tachno kad jedem neshto tad mi je najvishe,po meni to ne mozhe da ima nikakve veze sa nosom i sinusima nego mora da je taj reflux!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 5:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Mene ujutru pecka grlo i kao da mi je oteceno. Taurus sad cu da ti objasnim sta se to desava s siunusima kod refluksa. Zeludac ne radi dobro i dize kiselinu,e ta kiselina je dosta jaka i iritira sluznice nosa i sinusa tako da oni moraju da se brane i stvaraju sluz(slajm) koji stiti sluznice od kiseline,a ta sluz s izbacuje ili na nos ili na usta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: