Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Uto Maj 21, 2013 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 12:36 pm
Postovi: 17
Hvala aa Aco...Ja sam Joki iz Subotice,bavim se pevanjem,prakticno od toga zivim...medjutim vec cetri godine,koliko mogu da vrtim film unazad glas mi nije kao pre....E SAD IDE RAZLOG PRIKLJUCIVANJA OVIM RAZGOVORIMA!Konstantno sam promukao,povremeno,svaki drugi treci dan(ponekad izostane,pa sam miran nedelju dana)imam pritisak u grlu,nekad i tup bol uz to....MOGU LEPO I DETALJNO DA OPISEM TEGOBE POSLE VISEGODISNJEG ISKUSTVA.Ujutru kad se budim pecka me grebe u predelu nepceta,pogotovo kasnije u toku dan kad govorim,valjda zato sto vazduh struji pa iritira...MOZDA NAJODVRATNIJI SIPTOM MI JE SEKRET ILI BAR OSECAJ KOJI JE UGLAVNO U GRLU!!!!NEMOGU DA PROCENIM DAL MI SE SLIVA IZ NOSA ILI SE STVARA U GRLU.IZRAZITO,ALI IZRAZITO JE LEPLJIV I JEDDDVAAAA MOGU DA GA ''izvucem'' pa da ga ispljunem.U 95% slucajeva NITI MOGU DA GA PROGUTAM NITI DA GA ISPLJUNEM,TU JE OSECAM GA I JAKO JE LEPLJIV...OCAJAVAM CESTO SAM DEPRESIVAN...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Uto Maj 21, 2013 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 12:36 pm
Postovi: 17
Razmisljam...dosta sam oduzio malopre,A U SUSTINI ZANIMA ME DA LI NEKO IMA SLICAN PROBLEM,TAJ SEKRET,LEPAK NAD KOJIM NEMA KONTROLU.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Uto Maj 21, 2013 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 12:36 pm
Postovi: 17
FRANCESKO i ja imam taj osecaj knedle u grlu,konstantan zadah iz usta,slicne simptome....uglavnom guglao sam na netu citao nesto o rinitisu(upali sluzokoze nosa)
PA ME ZANIMA STA SI SAZNAO OD ORL-a...TOLIKO ZNAM DA JE MOGUCE DA SE HRONICNA KONSTANTNA UPALA NOSA,MOZE PROSIRITI NA GRLO,FARINKS PA DA USPUT IMAS I HRONICNU UPALU GRLA,OD KOJEG SI PROMUKAO,IMAS OSECAJ KNEDLE,ZADAH...ITD...MOGUCE JE, KAZU LEKARI POSLACU TI SAJT NA KOJEM SAM CITAO O O OVOME AKO BUDES HTEO POZZZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 9:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ееее, промуклост може да буде и због штитне жлезде, па би било паметно да ти изваде крв и провере све везано за њу.

Лепљивост и задах су због кандиде и сталне упале. Треба ти испирање содом бикарбоном итд.

Хајде прочитај ове текстове: gastroenterologija/zadah-usta-lecenje-vma-acidophilus-probiotic-zadah-t48812.html

Мислим да ће ти користити. Онда се јави ако шта није јасно или се прикључи тој теми.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 2:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
JOKI,nista novo nism saznao,niti resio i delic svog problema. Pre 2 nedelje sam radio alergo test i tu mi je ustanovljeno da sam alergican na grinje(ali msm da to nema veze sa zadahom),pa sad s tim nalazom idem 5og na kontrolu kod orl,pa cu videti sta cu dalje,msm da ce me poslati da endoskopski snimam nos i grlo. Jvljaj ako si ista saznao ili resio. Inace,meni grlo nije upaljeno(barem mi tako kaze orl lekar),ja imam promukao glas ceo zivot,a to je valjda zbog toga sto sam jos ko mali operisao sva 3 krajnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 2:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Неће бити да због извађених крајника може да дође до промуклог гласа. Мислим да то није ни теоретски могуће.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 12:36 pm
Postovi: 17
Cao francesko slazem se umnogome sa Acom,ako su ti odstranjeni krajnici,ti ''grlni'',ako mogu tako da ih nazovem, glas moze da ti bude dublji,cak sto vise bude dubok zbog viska prostora koji se stvori u grlu,ali ne i promukao....Ja sam alergican na grinje na bubasvabe:),al stvarno i jos....a nemam pojma,treba da uradim onaj alergotest sa 100 alergena,svejedno sam pio one najskupje alergolekove,pa do presinga,ali simptomi na koje se zalim,cute,ne odgovaraju na terapiju.To sa sondom je, mislim, jako efikasno i bilo bi sa moje tacke gledista jako ucinkovito,pogotovo zbog ovog rinitisa(upala sluzokoze nosa),jer su njegovi simptomi,LOS ZADAH,SEKRET KOJI MOZE DA SE JAVI U GRLU,PROMUKLOST,JER se ta upala jako cesto spusta u grlo,to cu i ja da uradim,moram!makar da saznam da nisam u pravu,jer meni 70% ukazuje na to,mada mislim da ni gastoskopija nije nepotrebna za onog ko je konstantno promukao,jer simptom rpl u 93% je i promuklost.OVDE GDE DETALJNO OPISUJU OVAJ HIPERTROFICNI RINITIS SIMPTOMI KOJE NAVODE SU, UPALA LARINSKA(GRLA),I FONACISKE SMETNJE STO ZNACI DISFONIJA ODNOSNO PROMUKLOST,A SPOMINJU I RINOSKOPIJU,sORY Smotan sam neznam kako da ti posaljem sajt kao sto je meni aca,da poplavi pa da samo kliknes,jos sam nov s kompom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 12:36 pm
Postovi: 17
Hvala Aco sad cu da procitam ono


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 12:36 pm
Postovi: 17
ACO koliko sam uspeo da procitam za ovih dvadeset minuta,sto na onim razgovorima tako i na internetu o kandidi,NIKO NE SPOMINJE LEPAK U GRLU,TAJ OSECAJ DA TO NEMOGU DA PROGUTAM,ni da ispljunem,DA MI SMETA PRI FONACIJI,GOVORU,A DA NE PRICAM O PEVANJU,''UDJE MI U TON''...Meni je glavna smetnja koja utice na kvalitet mog zivota taj sekret i konstantna promukolst,a zadah,slazem se i razumem logiku koja se vezuje za kandidu,trebalo bi da ispitam i to(mada sam citao da je to tesko ispitati,radio sam briseve grla i jezika,uvek je bila saprofitna flora),kod mene je veca verovatnoca lpr,rinitis,neki tezi oblici, koji prenose upalu na donje disajne puteve i larinks,ili nesto sto ne bi trebalo da mi bude u organizmu,zlocudno ili dobrocudno.....NA SVE SAM SPREMAN NA BILO KAKVO GUTANJE ISPITIVANJE,SAMO JOS DA SKUPIM FINANSISKIH SREDSTAVA I DA POSETIM PRAVE LEKARE,JER SUBOTICA JE STO SE TICE JAVNIH USTANOVA I DOKTORA,DOSTA ''TUPA'''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 7:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 12:36 pm
Postovi: 17
iSPRAVKA NASAO SAM NEKI SALIVA TEST,KUCNU VARIJANTU.....A na toj stranici pise da nos moze biti zapusen,i hronicnni iscedak iz nosa(?????MENI TO NESTO OSTAJE U GRLU,AKO MI I CURI IZ NOSA NEMOGU SA SIGURNOSCU DA KAZEM DA OSECAM DA MI CURI NIZ ZADNJI ZID ZDRELA KAO STO NEKI KAZU,cESCE U 70% SLUCAJEVA IMAM OSECAJ DA MI SE TO STVARA U GRLU!)tako da neznam za taj iscedak......usput spominju bol u grlu i tu se vec pronalazim donekle,svakodnevno osecam te simtome.....TAKO DA I NECU VISE TO DA GOVORIM TAKO CESTO,BICE DOSADNO,ALI.......HVALA......TO JE NOVI SMER ZA MENE,ILI JOS JEDAN KOJI TREBA DA ISTRAZ.IM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 8:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
Jbm li ga tako mi je rekao neki dr,uglavnom ja od malena imam promukao glas,a od pre nekoliko godina mi se pojavilo to slivanje. Ja sam radio gastroskopiju u jednoj privatnoj klinici u ns i bas su obavili detaljan pregled. Receno mi je da nema znakova refluxa i da to moje slivanje ne dolazi sigurno zbog zeluca! Tako da sam ja iskljucio zeludac kao moguci uzrocnik mog stanja. Nego recite vi meni,koliko kosta endskopski pregled nosa u privatnim klinikama,ja nigde na netu nmg naci gde ima to da se radi u NS. Hocu to odmah da uradim,pa lep sa svim nalazima da odem na kontrolu,pa cemo videti sta dalje.Da li je tebi beo jezik?Inace meni je jezik uvek beo,to belo na jeziku je upravo taj sekret sto se sliva i sto uzasno smrdi. Pogotovo ujutru je beo kad ustanem,kad taj sekret "odstoji",pa se tolko zgusne na jeziku pa bude kao istopljeni eurokrem,e to kad skinem sa cistacem jezika ,pa kad pomirisem odmah mi se pada u nesvest od tog "mirisa" :) Inace sam radio briseve jezika,grla i nosa i u drzavnoj i kod privatnika i vuek su bili negativni nalazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 8:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 12:36 pm
Postovi: 17
FRANCESKO to sa jezikom sa tim belim naslagama,ja nemam tu smrdljivu pluvacku,ni beo jezik...MORAMO SE RAZUMETI DA SMO RAZLICITI,MOZDA BOLUJEMO OD ISTE BOLESTI,ALI SE NE JAVLJAJU SVI SIMPTOMI JEDNAKO KOD SVAKOG,JEL.Kaze nesto ACA uvezi te kandide,POSTO KOLIKO JA RAZUMEM TEBE MUCI TAJ ZADAH,E SAD KAZE BOL U GRLU,ALI NE SPOMINJU PROMUKLOST OD KANDIDE,PA MI JE TO SUMNJIVO MALO.....Kandida se teze dokazuje ,tjst koliko sam ja razumeo mogu brisevi biti ok al da je ti ipak imas,tu gljivicu u organizmu,pa trebaju neki drugi testovi....ZA CENU ONOGA NEZNAM DRUZE ALI ZA GASTOSKOPIJU U SUBOTICI JE 6500 HILJADA,PA NEVIDIM ZBOG CEGA BI TAJ PREGLED BIO NEZNAM 10000 SKUPLJI?!NE BI DA NAGADJAM DA TE POGRESNO INFORMISEM,HTEO BI DA BUDEM OD POMOCI,PA LOGICKI MISLIM DA JE I TAJ PREGLED TU NEGDE 5000-6000,TO JE MOJE MISLJENJE....a ti me svakako ispravi,ako sam pogresio jer treba i meni ta informacija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 11:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
Prijatelju,ja nzm o kom ti sajtu pricas u vezi te kandide sto ti je aca dao,ja ga nmg nigde naci,aj ga probaj postaviti na temi ili mi pokusaj poslati mejlom. Inace ja sam gastroskopiju u NS platio 11500 din,pa se nadam da ovo nije skuplje od 5000. Javljam cim budem ista uradio. Uzdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 6:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 12:36 pm
Postovi: 17
Dobro jutro FRANCESKO I ACi ujedno pisem obojici....NEMOJ SE NALJUTITI NA MENE ALI NEZNAM DA TI POGLEDAM MEJL:))))POCETNIK SAM S KOMPOM,AL CU JOS MALO DA SE MUCIM...U svakom slucaju ako ne uspem da se snadjem ostavi mi mejl ovde u poruci,ako moze odma ti saljem jedan sajt na kojem je test(ZAPRAVO NASAO SAM TAJ SALIVA TEST,KAKO GA ZOVU PLJUVACNI TEST,NA VISE SAJTOVA,PA MI TO UKAZUJE DA MORA DA NESTO VREDI CIM VISE NJIH PISE O TOME) da uradis kod kuce uvezi kandide JER SAM USTAO UJUTRO DA VIDIM REZULTATE IIIIIIIII.....BAS KAO STO JE OPISANO PLJUVACKA MI UKAZUJE NA POSTOJANOST PRETERANE KOLICINE KANDIDE U MOM ORGANIZMU...Naravno to nije konacni sud,posto se test radi u obicnoj casi s vodom,pljunes pa ako se pluvacka skuplja na dnu ili ima pruge koje se sire na dole u vodi,kazu da je vrlo verovatno kandida.....Tako da iz ovih stopa,popijem caj i idem to da objasnim svom lokalnom lekaru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 6:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 12:36 pm
Postovi: 17
Bogte sad tek vidim 11 500 hiljada.......pa da probaju neki od njih ne svi da nas oderu tamo gde smo najranjiviji.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: