Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 9:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 10:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 7:05 pm
Postovi: 4
Mogu li dobiti adresu te klinike?
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 6:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Slađana42 je napisao:
Mogu li dobiti adresu te klinike?
hvala

Poslacu ti adresu klinike na PP


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Uto Maj 25, 2010 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 25, 2010 2:12 pm
Postovi: 1
SilverShark je napisao:
Slađana42 je napisao:
Mogu li dobiti adresu te klinike?
hvala

Poslacu ti adresu klinike na PP


Da li bi i meni mogli da posaljete mejl adresu klinike na pp?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pet Jun 25, 2010 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 11, 2010 6:37 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima.Procitao sam temu od pocetka.Prvo bih se zahvalio Silveru,sto je postavio ovu temu.Imam problema sa stalnim slivanjem sekreta iz nosa u grlo koji je toliko gust da ne mogu ni da ga ispljunem,ni da ga progutam.Kada ujutru ustanem toliko se toga preko noci skupi da je to strasno.Sluznice nosa i grla su mi uvek suve.To slivanje se luci nezavisno od dela dana ili godine-ono je stalno.Sto se tice ishrane nisam,primetio da je to lucenje pojacano ako pojedem nesto jako kiselo ili popijem coca-colu i sl.Ono je kod mene konstantno i istog intenziteta,mozda zato sto do sada nisam ni pazio sta jedem,jer nisam ni slutio da je to povezano sa zeludcem.Inace nemam problema sa kiselinom,ni sa podrigivanjem,niti bolovima u zeludcu.Kao i kod Silvera ujutru mi je glas promukao i takodje ne mogu da ispevam visoke tonove,dok ne popijem pivo ili neki alkohol.Primetio sam da se lucenje tog sekreta nenormalno pojacava ako npr.trcim ili nesto teze radim.Slozicete se da vecini nije ni padalo na pamet da lucenje tog uzasnog sekreta moze biti povezana sa refluksom zeludca.Uglavnom smo dobijali pogresne dijagnoze, pa su tako i meni dijagnostikovali hronicni rhinitis vasomotoria.Ovaj problem imam vec 7-8 godina i moram priznati da sam zadnje dve godine digao ruke od doktora i bezbroj bezuspesnih terapija,ali ste mi vi ulili novu nadu za izlecenjem.Vidim da u zadnjih godinu dana slabije pisete.Ne znam sta je razlog,ali se nadam da jos s vremena na vreme svratite na ove stranice.
Silver,Pomoc i Tauruse,posto ste vas trojica prvi saznali za tu privatnu kliniku i poceli sa lecenjem,interesuje me kako je sve proteklo i da li ste uspeli da se izlecite ili bar da ublazite simptome na prihvatljiv nivo?Onima koji su se u medjuvremenu izlecili bih cestitao i pozeleo da im se taj problem nikada vise ne pojavi,a onima koji jos pokusavaju da se izlece da budu istrajni i da ne klonu duhom jer znam koliko to psihicki unistava coveka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Jul 21, 2010 3:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Dark je napisao:
To slivanje se luci nezavisno od dela dana ili godine-ono je stalno.Sto se tice ishrane nisam,primetio da je to lucenje pojacano ako pojedem nesto jako kiselo ili popijem coca-colu i sl.Ono je kod mene konstantno i istog intenziteta,mozda zato sto do sada nisam ni pazio sta jedem,jer nisam ni slutio da je to povezano sa zeludcem.Inace nemam problema sa kiselinom,ni sa podrigivanjem,niti bolovima u zeludcu.Kao i kod Silvera ujutru mi je glas promukao i takodje ne mogu da ispevam visoke tonove,dok ne popijem pivo ili neki alkohol.


Okidac refluksnih epizoda je uglavnom hrana, ali kod nekih su i urodjeni ili steceni
poremecaji donjeg ezofagealnog sfingtera sa hranom kao kofaktorom. Iako se smatra da je gornji ezofagealni sfingter problem kod LPR, jasno je da se moze javiti i kod poremecaja donjeg ezofagealnog sfingtera (DES)... Jesi li radio gastroskopiju?
Ono sto mi je malo cudno jeste da se to se stanje poboljsava nakon alkohola (?!) jer je alkohol poznat kao relaksans DESa (zajedno sa kofeinom, teinom, cokoladom i sl.) pa po tome on moze samo da pogorsa... Mada konkretnog kljuca za resenje nema, i za svakog je individualno... Svi lekari sa kojima sam pricao vezano za ovu temu, kazu isto - sve varira... Od reakcije na lekove do hrane koja se uzima... Takodje, i konstitucija igra bitnu ulogu...
Meni je npr. tunjevina nepodnosljiva i svaki put kad je uzmem napravi mi problem iako je ona najvecem delu ne izaziva nikakve tegobe vec se cak preporucuje.

Dark je napisao:
Primetio sam da se lucenje tog sekreta nenormalno pojacava ako npr.trcim ili nesto teze radim

Na to nemoj obracati paznju... Kod napora, trecanja i straha se normalno luci gusci sekret koji se lakse zadrzava i teze guda... Samo, naravno, ne smes posle obroka trcati ili se saginjati...

U svakom slucaju, mozda bi ti odgovaralo da pokusas samo sa ishranom i pravilnim rezimom da otklonis tegobe... Bar za pocetak...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Jul 21, 2010 4:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 11, 2010 6:37 pm
Postovi: 2
Probacu da promenim nacin ishrane,mozda malo bude bolje.Koristio sam fizioloski rastvor za nos.Meni to uopste ne pomaze,a Taurus kaze da mu je to spas.Kakvu ti sad terapiju primenjujes pa ti je bolje,a ne uzimas lekove?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Jul 21, 2010 7:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Ja sam svoju terapiju zavrsio pre 1,5 godinu, i sada vise ne uzimam nista osim sto se trudim da regulisem ishranu... Fizioloski vise ne koristim jer nemam potrebe... A i meni je to mnogo pomagalo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pet Sep 17, 2010 6:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 5:39 pm
Postovi: 1
Zdravo svima imam 23 godine nepusac sam ne pijem alkohol
bio mi je oskocio lilni čvoric na vratu sada se gotov povuko imam malo otezano gutanje i malu promuklost i osjecaj kao da mi gori grlo išao sam kod orl pa mi je dao da izvadim bris grla i nosa i povremeno se malo zakasljem sta bi to moglo biti i zasto se uzima bris grla i nosa hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pet Dec 17, 2010 2:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 10, 2008 4:20 am
Postovi: 4
Silver na pocetku teme nema nikakvog teksta ... imam slicne simptome 3 meseca radjeni bris negativan ,...sve slicno
kako sam nasla na internetu to sve spada pos POST NASAL DRIP sindrom
zanimljivo je da je jako tesko shvatiti koji je razlog ako nije akutna ili jronicna upala sinusa ili alergijska reakcija ( jer ovo nema veze sa crvenim grlom upalom krajnika i sl)
ako se ovde govori o kiselini koja se vraca na gore da li postoje jos neki simptomi jer recimo ja nemam bol u zeludcu ne vraca mi se nikada kiselina svesno itd ,,,?
inace meni je za sada nadjena i cista na poklopcu glotusa ali mislim da ovo nema neke veze sa ovim slivanjem odozgo ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pet Dec 17, 2010 3:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 10, 2008 4:20 am
Postovi: 4
Stigla sam do 22 stranice ove teme i evo sada da ispricam celu pricu
pre 2,5 meseca pocelo je sa kijanjem i blazom prehladom koja nikako da prestane
tj kijanje je prestalo ostao je bol u grlu i crveno grlo ...
i da zajedno sa tim ja otezano gutam i konstntno imam slivanje niz grlo ...
jedne veceri me uhvati takva panika da sam otisla u hitnu pomoc
tu su napisali da je u pitanju sinusitis i rinitis cepnuli mi eritormicin i kao idi kod svog lekara za par dana
eritromicin me je ubio sa mucninom prelazim na doksiciklin posle par dana kontrola grlo mi vise nije bilo crveno
ali ja i dalje tesko gutam imam peckanje u odredjenom delu grla sa desne strane i stalno mi se sliva beli ili providni sekret niz grlo (ujutru vidljiv na 100km)
otisla sam kod 3 lekara svi kao dramim nije mi crveno grlo da bi me toliko bolelo opet antibiotici (koji ne pomazu ...)
na kraju dobijem uput za ORL specijalistu koji je trazio bris ( samo bakterijski) i misljenje alergologa i terapija...
bris uredan odem do alergologa i ona kaze mislim da ovo nema veze sa alergijom mozda je vasomotorni rinitis ili nesto bronho...
ali ti simptomi nemaju veze sa alergijom mada mozemo da uradimo test...ja se vratim kod orl a u medjuvremnu u apoteci mi kazu da je moguce da imam kandidu u grlu ona pravi takodje problem sa gutanjem i stvara nervozu itd ... tu sve to kazem mom orl i zakukam da se meni i dalje SLIVA nesto niz vrat i da ja i pored antibiotika NE MOGU DA GUTAM!! i da sam na ivici nervnog sloma jer to ne prestaje vec 2 meseca! i ona me temeljno pregleda ( ovaj put ) i nadje cistu par mm na samom glotisu 3 januara imam zakazanu operaciju druga 2 orl su potvrdili cistu ali niko ne obraca paznju na
to slivanje i da ja imam problem sa gutanjem .... ne znam sta da radim ok kapiram da mi gutanje otezava ta cista ali slivanje? tesko da ima veze sa tim ...
nos mi je suv , nemam heliko b ( imala sam proletos neke bolove u zeludcu koji su sami prestali od sebe a tada se sumnjalo na to ) , isla sam i na ultrazvuk stitne zlezde (navodno ona cesto pravi problem sa gutanjem) i tu je sve manje vise ok ... prestala sam i da pusim i da jedem jer ne znam sta mi teze pada ...imala sam sve i svasta ali mi nikada nije bilo teze da povucem duvanski dim ...
glas mi je blago promuko i to se menja u toku dana jedan od orl-a mi je rekao da su mi nadrazene glasne tonzile ali kao to je zbog toga sto sam pusac .... ....

nisam ni pod kakvom terapijom osim sto uzimam daktanol gel iako mi nije potvrdjena kandida cini mi se da mi pomaze ako nista drugo oblaze mi grlo i lakse gutam ....
nulta sam krvna grupa ako i to nekome nesto znaci ispod 30 godina pusila sam do pre 10 dana kada mi je receno da je sve toliko nadrazeno zbog pusenja i da moram odmah da prekinem ...
mada nikakvo poboljsanje ne vidim ... nikad mi se nije vracala kiselina iz zeludca u usta i problemi sa nadimanjem su retki ( proletos sam imala taj napad ali trajao je par dana )
meni sve ovo lici na to kroz sta ste vi prosli ...tu i tamo imam bol iza grudne kosti mada sam ja ubedjena da to ima veze sa srcem jer inace imam visi pritisak i tahikardije ...
Molim vas pomozite mi vidim da je Silveru bolje , procitacu temu da vidim kako su pomoc i taurus prosli nadam se da ce te mi dati jos neki savet jer na ivici sam nervnog sloma ne idem nigde i rekla sam bukvalno juce svojima da ja nista ne radim dok ovo ne resim jer ne mogu da prestanem da tazmiljam o tome ...to je stalno tu taj osecaj slivanja a zatim taj osecaj lepljivog grla i tesko gutanje ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Ned Maj 01, 2011 12:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Za pocetak izvinjavam se svima sto me nema ali sobzirom da sam slab sa vremenom retko dolazim. Zao mi je sto ne stizem svima da odgovorim na pp tako da bi sve zamolio da poruke pisu na temi (a ne na pp) posto jako cesto odgovaram na ista pitanja pa mislim da bi najbolje bilo da se sve pise ovde kako bi svako mogao da procita a i tako cemo oziveti temu.
Ovako,primetio sam da su ljudi jako okupirani simptomima sto je jako lose.Refluksne epizode izmedju ostalog pokrece emocionalni stres i tako ulazite u krug iz kog nema izlaza. Znaci,trudite se da ne budete okupirani sopstvenom bolescu i ne dovolite da bolest kontrolise vas vec se trudite da vi kontrolisete sopstveno stanje. Znam da nije lako jer sam i sam bio u slicnoj situaciji-ali je to jako bitan segment. U nekoj literaturi sam procitao da se LPR cesce javlja kod emotivnih ljudi i da je nekada potrebno ukljuciti i psihijatra u celokupno lecenje.
Stvari koje su jako bitne su:
1) REGULISATI ISHRANU
2) ADEKVATNO SPROVODITI TERAPIJU
3) SMANJITI STRES
4) PROMENA NAVIKA VEZANIH ZA ZIVOT (stres, spavanje, zivotne navike)
Takodje, svi ti subjektivni simpomi su prilicno nespecificni pa se nikada prvo ne ide na LPR vec je potrebno ispitati druge mogucnosti...
Ako neko ima pitanje,neka ostavi ovde i ja cu odgovoriti kada sledeci put dodjem na sajt... Pozdrav i sve najbolje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pet Maj 06, 2011 11:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2011 2:16 pm
Postovi: 1
Pratio sam ovu temu od pocetka I prepoznao sam se u celoj prici. Ja sam nedavno izlecio infekciju helikobakterom i uzimao sam inhibitor protonske pumpe skoro dva meseca. Brisevi grla i nosa su negativni na patogene bakterije i gljivice. Fetor je i dalje prisutan i to je jednostavno nepodnosljivo. Da li je moguce da je uzrok kandida, koja je inace normalni stanovnik sluznice coveka, ali se iz nekog razloga npr namnozila u velikom broju? Kako to moze da se detektuje, da li ovi standardni brisevi to pokrivaju ili mora da se radi neki specifican? Negde sam saznao i da je kandida u digestivnom sistemu uzrok hiperprodukcije zeludacne kiseline. Nema smisla da Controloc pijem celog zivota, voleo bih da eliminisem uzrok problema, a ne posledicu. Ili su gasovi iz zeluca od kiseline ti koji proizvode fetor? Imam I hronicnu upalu sinusa koju uglavnom drzim pod kontrolom redovnim toaletom fizioloskim rastvorom. Ali slivanje se ne smanjuje.
Stres je nemoguce redukovati jer je uzrok uzasno bolan I to postaje zacaran krug.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Avg 31, 2011 10:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 10:27 pm
Postovi: 1
Pozdrav!

Napokon nadjoh nesto sto lici na moje simptome! Naime, obisao sam sve moguce lekare ORL i svi kazu nema nista opasno, iritirana sluznica larinksa.. ispiraj zalfijom, sodom bikarbonom i proci ce. Super terapija ali se nista nije desilo i to traje vec 7-8 meseci. Od simptoma sam ima dve godine bol iza grudne kosti ali navodno je to zbog lose kicme? Taj bol je nestao, gorusica nije prisutna vec godinu dana ali se pojavila promuklost, uglavnom u prostorijama sa klimom i kada se preforsiram pricanjem. Takodje mi je grlo crveno, kazu, hronicna upala grla?

Je li neko pio Sabax, to bi trebalo da resi kiselinu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 11, 2012 9:24 pm
Postovi: 1
pozdrav ekipa...evo i ja sumnjam na lpr...gusta slina, zadah, slijevanje u grlo... da li je netko uspio išta napraviti, vidim da su neki išli privatno u mkm kliniku, pa mogu li oni išta pomoći...nisam baš blizu beograda, ali došo bi...jer ovi doktori kod kojih kružim, nemaju pojma šta mi je, a za lpr mi nisu ni spomenuli...slučajno ja naletio na ovo na internetu...pomozite molim vas bilo kakvim savjetom


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: