Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Cao
PostPoslato: Ned Sep 28, 2008 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 09, 2008 6:20 pm
Postovi: 7
Hvala temporary na pomoci.Pokusacu da pronadjem caj u Makedoniju.
Za sve ostale sledi link koji vodi do gorespomenuti caj.Pozdrav


http://www.iplb.co.yu/index.php?option= ... &Itemid=47


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Cao
PostPoslato: Pon Sep 29, 2008 2:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Ako ne mozes da nadjes taj caj,onda pij caj od nane.
Kad ti skoci kiselina ti ga popi,probaj da ga nadjes u prirodnom stanju
bez kesice.Kad ga spremas,pusti da odstoji jako kratko ili stavi jako malu kolicinu biljke.Mentol iz caja od nane samanjuje kiselinu,ali caj mora da bude
vrlo blag,a ako bude bio jak samo ce da ti digne kiselinu,i da ti pogorsava stanje.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 1:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
E poz svima :) Evo mene posle dugo vremena.. Ja sam moj problem manje vise resio.. U prevodu ima slivanja i dalje,ali je podnosljivo.. Mislim lagano prolaze sati i sati a da nijednom ne pljunem to.. No obavezno ujutru i pre spavanja uradim toaletu,tj. posle pranja zuba uradim to,i evo za sada mi je super.. Strogo se pridrzavam rezima ishrane jer kad god se ogresim zna da se pogorsa stanje.. Jedno vreme sam krenuo da krshim i dosta se pogorshalo,a sada je ok.. Videcu kako ce situacija da se odvija na dalje..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 12:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 18, 2008 11:57 am
Postovi: 5
Pozdrav svima. Odmah da napomenem da nisam daleko odmakao kod lekara, ali vidim da su navedeni simptomi na prethodnim stranicama slicini pa da pitam iskusnije.

Vec duze vreme imam probleme sa gorusicom, kiselina mi se zna vratiti do jednjaka, ne i u usta. Nekako sam se navikao na tu cinjenicu, ali sam pre nekih tri nedelje poceo da osecam knedlu u grlu, sa leve strane, nekad manju, nekad vecu, a njeno "uvecanje" prati osecaj nelagodosti, i boli/neprijatnost u gornjoj levoj strani grudnog kosha. Nekada traje manje, nekad vise, nekad mi se cini da gitanjem pljuvacke poboljsavam stvar, mada je uvek tu. Posto mi pravi nervozu cesto se blago nakasljavam u zelji da nsto promenim, ali verujemd a mi je to vec iziritiralo vrat grlo jer osecam kao da je upaljeno. Nemam neke smetnje pri jelu, mada osetim da tu nesto nije ok.

Treba pomenuti da ima problem sa sinusima, gotovo uvek se budim zapusenog nosa, da bi mi se noz bez izduvavanja procistio posle nekih pola sata.

Od losih navika tu su cigarete, kafa, alkohol, losa ishrana.
Molim vas za sto brzi savet, preporuku, jer ovo vec opterecuje psihicki (a nedostatak hrabrosti sprecava odlazak kod lekara), zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 12:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Veliki procenat ljudi koji boluju od ove bolesti imaju taj bol u grudima,i ja sam ga imao jedino sto sam ja mislio da je to zbog cigara hee hee.. U principu lecenje ove bolesti nije jednostavno,a opet i jeste.. To kazem zato sto bi morao totalno da prekins da pusis,pijes kafu,losu hranu itd..

A sada pre nego sto kazem DA LI SI LUD,znam sta mislis.. Bio sam isti kao i ti.. Sve sam radio kontra,zato na prvim stranama i mozes primetiti u kakvom sam psihickom stanju bio zbog ove bolesti.. Sada bas vodim racuna i dobro mi je.. Mada malo pre sam popio malo piva :oops:

Hee hee.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 18, 2008 11:57 am
Postovi: 5
Taurus_sd je napisao:
Veliki procenat ljudi koji boluju od ove bolesti imaju taj bol u grudima,i ja sam ga imao jedino sto sam ja mislio da je to zbog cigara hee hee.. U principu lecenje ove bolesti nije jednostavno,a opet i jeste.. To kazem zato sto bi morao totalno da prekins da pusis,pijes kafu,losu hranu itd..

A sada pre nego sto kazem DA LI SI LUD,znam sta mislis.. Bio sam isti kao i ti.. Sve sam radio kontra,zato na prvim stranama i mozes primetiti u kakvom sam psihickom stanju bio zbog ove bolesti.. Sada bas vodim racuna i dobro mi je.. Mada malo pre sam popio malo piva :oops:

Hee hee.. :)


Nije mi problem da prekinem, bez kafe mogu, cigarete je rajnje vreme da ostavi jer samo trazim izgovore da to odlozim, a ovo je odlicna prilika. Posto i sam volim da spremam razna jela pokusacu da maksimalno sredim ishranu. Btw, ne verujem da ce ti malo piva naskoditi, ali verujem da smo mi dogurali do ovoga zbog neumerenosti.

Jel neko ima neki koristan link oko toga sta smeta, a sta ne, pogotovo u ishrani? I koje bi preglede trebao da obavim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Cao
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 2:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
tempman,nemoj da se plasis odlaska kod lekara.Ja imam mnogo problemia sa vracanjem kiseline do jednjaka,kad je zarenje i paljenje ne izdrzivo,popijem sodu bikarbonu a ako mi ni to ne pomogne onda uzmem ranisan.Bolest se malo teze leci ali se sa vremenom naviknes.
Idi uradi gastreoskopiju i sve ce ti reci.Za ishranu niko ne moze da ti kaze,jer su meni lekari rekli da jedem manje masnu hranu vise kuvana jela itd... Meni bas prija obrnuto mogu masno cebe da pojedem,a ako slucajno pojedem kuvan krompir ocu da eksplodiram.Jedi puno puta po malo.Od refluksa pati oko 20 posto ljudi,neki toga cak nisu ni svesni i ne obaziru se mnogo.Kad sam bio kod lekara, i kada mi je rekla koja mi je dijagnoza ja sam poludeo,pao u depresiju posto sam sportista a pricali su mi da necu smeti da treniram itd...Kasnije sam otisao kod jednog od boljih gastroenterologa ovde i rekao mi je da treniram slobodno,samo da pazim na ishranu.Pusim,a pijem jednom nedeljno,samo sto sam poceo da pusim ultra light cigarete.
Idi kod lekara nemoj da se plasis dijagnoze jer bolest nije opasna,trba mnogo godina da prodje da bi doslo do komplikacija.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 2:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
ovde smo mi nakarikali dobre 42 strane .. na retko kojoj se nalazi nеšto glupo i besmisleno ... odvoj par sati, prelistaj ih sve i beleži sve što ti se čini važno ...

što se tiče analiza, čuo sam da 24h ph metriju, koja je kod nas (sa ovim problemom) obavezna analiza rade o trošku osiguranja na kliničkom centru u bgd ... sada nemam vremena da se bakćem sa tim, ali u novembru ću se aktivirati i sve ispitati ...

P.S. Ja sam primetio da mi se ovo smanjuje kada pijem probiotic ... kako, zašto .. ne znam :) nastaviću, pa možda pomogno

_________________
iako nekad napišem koju na nekim temama, nisam lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 12:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Poz!Evo i mene na kratko.... :-) Nisam u mogucnosti da se cesto javljam zbog obaveza oko fakulteta ali konacno sam nasao malo vremena i za forum... Procitao sam vase nove postove,i moglo bi se reci da se slazem sa gorangard-om da se na ovim stranicama moze naci nesto korisno.Medjutim,korisne savete NE MOZETE NACI na zadnjih nekoliko straica...Uglavnom su to neke besmislice koje nemaju veze sa LPR-om...Procitao sam tu i neke savete koji su totalno beskorisni,cak sta vise,STETNI...Zaista,ne zelim bilo koga da uvredim,ali cini mi se da niste bas svi ispratili temu od pocetka,pa ste medjusobno poceli da razmenjujete savete koji vam nece pomoci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Cao
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
SilverShark,samo da te pozdravim i da ti kazem da znam na koga ciljas. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LPR
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 7:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Zaista ne mislim ni na koga konkretno ali sam video da su ljudi medjusobno razmenjivali lose savete...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Cao
PostPoslato: Ned Okt 26, 2008 1:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Izvini ako sam te necim uvredio. Ali sve ovo sto si rekao licilo mi je,da je na moj racun. :D Jedino sam hteo da kazem da ljudi ne treba da razmislja-
ju o gerbu i ostalim stvarima koji su povezani sa jedanjakom i zeludcem.
Jednostavno bolest treba posmatrati sa pozitivne strane(posebno ovakvu bolest koja nije opasna po zivot). Cini mi se da ti se ispovedam ali to ne zelim,samo zelim da kazem ljudima da znam puno primera koji boluju od ovih simptoma i oni jedino sto treba da shvate da GERB,REFLUKS i ostali problemi nisu bolest nego stanja sa kojima se moraju miriti.Bolujem od ovih stanja i trpim.Ne moze covek da postane rob svog tela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 26, 2008 10:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Ma neee...Zaista se nisam naljutio...Nemam razloga...A sto se tice gerba i lpra,to su definitivno hronicne bolesti koje se u velikom procentu uspesno mogu drzati pod kontrolom a RP moze biti veoma dug a sve to zavisi od tebe i tvog organizma...Tacno je da bolest usko gledano nije opasna,ali ako pogledas sire,shvatices da i bas nije toliko bezazlena...Pored nekih blagih promena tipa laryngitis,pharyngitis,oesophagytis,nasitis itd moze izazvati i premaligne lezije koje su itekako opasne...Slazem se da reflux ne treba da postane opsesija,ali u svakom slucaju je treba imati u vidu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Cao
PostPoslato: Ned Okt 26, 2008 11:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Moze da dodje do komplikacija,ali su jako retke.
Kod malog procenta bolesnika posle 20 i vise godina moze da dodje do malgnih promena na jednjaku,ali su one vise genetski uslovljene.Citao sam
neka istrazivanja i tamo sam procitao da posle 20 godina bolesti 1 posto bolesnika je dobilo rak jednjaka.A ti bolesnici su konstanto i pili i pusili nisu uzimali nikakvu terapiju itd... cak
ni sami lekari nisu sigurni koliko su povezani rak jednjaka,zeludca i gerb.
Koliko ja znam 20 posto ljudi pati od neke vrste problema sa zeludcem,
vecina njih ni nezna da su bolesni,neuzimaju nikakve terapije i samo kod malog broja dodje do komplikacija,a rak je u 95 posto slucajeva genetski prenosiva bolest.Ne znam da li zans,da skoro sve pivopije imaju hiatus herniu,da ja vecini pusaca kardia razjapljena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 27, 2008 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 27, 2008 5:08 pm
Postovi: 1
PRVO POZDRAV SVIMA I DOBRO ZDRAVLJE!

PROCITAO SAM OVE SIMPTOME O KOJIMA JE OVDE REC I DA NE DUZIM 90% POSTO OVIH SIMPTOMA VEROVATNO POTICE OD ZELUCA!


NAIME OVO SU U VECINI SLUCAJEVA SIMPTOMI HELIKO BAKTERIJE!!!!
NE MANIFESTUJU SE KOD SVAKE OSOBE ISTO!!!!


TAKO AKO STE URADILI SVE ANALIZE I NISU VAM NASLI NISTA,OTIDJITE U NAJBLIZU LABARATORIJU I URADITE TEST NA HELIKO BAKTERIJU JER JE VELIKA VEROVATNOCA DA JE TO U PITANJU.
NAZALOST MALI BROJ LJUDI ZNA ZA OVO I VUCE GODINAMA,A DOKTORI IH SALJU KOD ALERGOLOGA,UTVRDJUJU DEVIJACIJE NOSA I TD....MOJ SLUCAJ.. :roll:
LECI SE VEOMA LAKO ANTIBIOTICIMA U ZAVISNOSTI OD STEPENA,NAJCESCE MESEC DANA,ALI AKO SE DOBRO NE ZALECI OPET SE VRACA.
JA SAM JE VUKAO SKORO GODINU IPO DANA I DA SAM JOS KOJI MESEC SACEKAO BILO BI VEOMA GADNO... :wink:

OBAVEZNO PROVERITE!!!

TEST KOSTA OKO 1000 DIN U LABARATORIJAMA.

TOLIKO OD MENE,SVE NAJBOLJE I SRECNO!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: