Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hronicni vasomotorni rhinitis,slivanje sekreta u grlo
PostPoslato: Uto Jul 17, 2007 5:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Pomagajte!!! Vec neke 2 godine mi se konstantno sliva sekret iz nosa u grlo,bio sam kod orl doktorke,i dijagnostikovan mi je vazomotorni hronicni rinitis. Radio sam alergo probe i sve su bile negativne,takodje mi je ustanovljeno da imam devijaciju septuma izrazeno u desnoj nozdrvi,operisao sam septum u februaru ali nema nikakvih promena,to slivanje me psihicki ubija cim se probudim tokom celog dana samo se sliva,a nekad imam i napade kada to moram da ispljujem (u vidu slajma naravno) na svakih 5 10 minuta i ti napadi traju po sat sat ipo vremena. Terapija u vidu pressing tableta.beconase spreja i Marisol speja nema gotovo nikakvog efekta,i ja cim prsnem taj beconase on se automatski spusti u zdrelo i ja moram da ga ispljunem,ta sluz je bele boje,kao pljuvacka samo gusca.taman toliko gusca da ne mogu da je progutam,a i kada probam da je progutam ona se zaglavi u grlu i onda je josh gore,ponekad se ujutru budim sa grloboljom i ona traje dok ne ispljunem taj slajm koji se sakupio tokom noci,takodje sam primetio kada je bas tisina i kada dishem na usta bas polako da se cuje neko svirkanje,pluca su mi slushali i sa njima je sve ok,pa zato ja mislim da to svirkanje potice jer ta sluz pravi smetnje. Mnogo mi smeta to psihicki,jer gde god da odem samo mi je u glavi kako i gde to da ispljunem a da me niko ne vidi i ne cuje,jer ko voli da cuje kako neko pljuje slajm mislim uzasno,ima dana kada su simptomi bas malo primetni i tada sam skroz srecan,a ima dana kada je uzasno,i onda se neretko desi da upadnem u depresiju i nije mi ni do cega,a zamislite samo kako mi je kada se razbolim pa je nos pun one zelene sluzi, i sta mislite gde ona zavrsi-bljak,a takodje kada pomislim da zima dolazi pa one promene toplo hladno... Zanima me zasto se to sliva u grlo,zasto kada se vec pravi ne ide u nos gde i treba da ide, i MOLIM VAS recite mi da li mogu ti simptomi da se ublaze,da li nekako moze da se umrtvi da sluznica da ne proizvodi to? Sa sinusima nemam problema nikakvih,i opste zdravlje mi je dobro,ali to slivanje..uh kada se setim kako sam samo srecan bio pre dve godine pre nego sto je to psihicko mucenje pocelo.. Uzas moliv vas pomozite mi.. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 17, 2007 9:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Da li ste od nekog ORL specijaliste culi predlog za operaciju presecanja Vidijevog nerva?

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 17, 2007 10:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Citao sam o toj operaciji,ali mi je doktorka rekla da se to ne radi ovde u Srbiji,a i procitao sam da ima cesto nezeljeno dejstvo u vidu prestanka lucenja one ''vode'' u ocima,a to je preveliki rizik.. Da li postoji neki drugi lek koji moze da makar privremeno zaustavi rad te sluznice,da ne proizvodi to? Tesko mi je da poverujem da toga nema,kada znam koliko je medicina napredovala.. I opet pitam zasto se to sliva u grlo? Zasto ne ide u nos,to bi mi mnogo olaksalo stvari,a ovako kada se spusti,uh.. I da vas pitam kakve to posledice moze imati na moje opste zdravlje? Da li moze od toga doci do neke infekcije ili bolesti donjih disajnih puteva? Da li to moze prerasti u nesto maligno? Sta ce biti za 5 godina,10 godina,20 godina ako se ovako nastavi? Molim vas recite mi neshto vishe o tome :( Da li ima u Srbiji neko ko je to uspesno lecio,ili barem drzao pod kontrolom,neka druga terapija osim pressinga i beconase-a,bilo sta sto bi mi pomoglo..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 18, 2007 3:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ovo je, na zalost, tako nezgodna tema da je mozda ipak najbolje da Vam odgovori neki otorinolaringolog. Generalno, dugorocne ozbiljne posledice ne postoje, ali teorijski moze doci do atrofije sluzikoze i pada osecaja mirisa, ali se bolest moze drzati pod kontrolom, i to ne samo antihistaminicima i kortikosteroidima, vec i uzimanjem po malo sedativa (ovaj je fenomen zapravo istog porekla kao i takozvani "nosni eretizam"), kalcijum tableta, inhalacija razlicitim farmako- i fito rastvorima... Slivanje u zdrelo se desava zato sto je problem verovatno na sluzokozi epifarinksa, a cesto postoji i hipertrofija sluzokoze na skoljkama koje u tri sprata natkriljuju nosnu supljinu sa obe strane nosne pregrade - pa je oticanje sekreta preko nosa (kao, uostalom, i disanje na nos) donekle otezano. Bilo kako bilo - prvi uslov lecenja je potpuno eliminisati sve otezavajuce faktore i anomalije koji mogu da pokrecu ili doprinose infekcijama i otezanom prolasku vazduha:

1. Devijacije septuma
2. Polipe u nosnoj supljini
3. Hronicno upaljene sinuse
4. prisutan-hipertrofican treci krajnik i/ili hipertroficni ili atroficni-propali "glavni" krajnici...

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 18, 2007 9:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Ja sam imao devijaciju septuma,ali sam bio na operaciju u februaru,evo kako ide nalaz na poslednjem pregledu na kojem sam bio pre 15 dana: U statusu endoskopije b.o.
Endonasalni septum prav,sluznica crvena,suva,otecene nosne skoljke
Zdrelo b.o.
Timpanometrija b.o.
Dakle septum mi je sada skroz prav,nosne polipe nemam(mada iskreno ne znam ni sta je to),sa sinusima nemam nikakvih problema,a nemam ni treci krajnik,a i ova dva su dobra.. Uh Takodje sam radio bris grla i nosa i tu je normalna flora.. I dalje mi se bas cesto desava da mi je desna nozdrva zapushena(tu je bila devijacija) a ne znam zasto kada mi je septum sada skroz prav,takodje kada pokusham da dishem samo na tu zapushenu nozdrvu cujem pri udahu i pri izdahu neki klik kao da se nesto pomeri unutra.. Sada 30-og idem na more,Grcka 10 nocenja,i tu cu da praktikujem ronjenje kako bi mi se to koliko toliko ocistilo ili sta vec.. Imam 20 godina,a takodje moram da napomenem da pushim,i to od 3 do 5 cigareta na dan,znam da to moze mnogo da shteti,ali kada udjem u depresiju zbog ovoga to je jedino sto moze da mi pomogne.Prestajao sam sa pusenjem par puta po 2 nedelje,3 nedelje ali cini mi se da se samo pogorsalo stanje.Takodje moram da napomenem da se simptomi mnogo smanje pri konzumiranju alkohola,i tada je skroz ok,ali opet onda nisam pri cistoj svesti tako da slaba vajda od toga.. Uh Dr. Ivice hvala vama na savetima,ako imate jos neki slobodno recite i bilo ko ko ima slicne probleme mojim neka kaze svoja iskustva,da li ima nesto sto mu je pomoglo..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 18, 2007 9:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Citiraj:
otecene nosne skoljke


Dovoljan razlog za zapusenost i ometeno disanje... nadam se da ce Vam more pomoci, a pusenje svakako ostavite, ne znam koliko je poznato, dim cigareta ima temperaturu oko 57 Celziusa, zagrejte vodu na tu temperaturu i gurnite prst unutra, videcete sta trpe Vase sluzkoze tokom pusenja...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 6:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Dr. Ivice a da li postoji neki operativni zahvat,ili nesto slicno sto bi ucinilo da taj sekret ide u nos umesto da ide u zdrelo? Meni ne smeta toliko sto se to stvara sa tim mogu da zivim,ali to sto umesto u nos ide pravo dole u grlo to me strasno nervira,ako znate nesto o tome molim vas recite mi!
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: probaj
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 12:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Slusaj i ja imam slicne simptome,meni sumnjaju na alergiju,ali koliko vidim kod tebe je to mozda zbog te devijacije. Ako nije ni devijacija ni alergija uzrok tegoba,pokusaj da prekontrolises zeludac,postoji neka bolest,refluks se zove,to je dizanje kiseline izvan zeludca i sluznica nosa i sinusa se od te jake kiseline brane tako sto stvaraju sluz koja je sliva niz grlo,ali ipak podvlacim mislim da je kod tebe devijaciaj u pitanju!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 20, 2007 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 2:50 am
Postovi: 9
Ja takodje imam slicne simptome, urodjena devijacija septuma i slivanje sekreta iz nosa u grlo i to traje vec 3 godine. Nedavno mi se pojavio blag pritisak u grlu, vrlo neprijatan osecaj... Isla sam kod razlicitih otorinolaringologa ovde u Australiji gde zivim i svi oni ove simptome povezuju sa alergijom. Trenutno koristim neke kapi, tablete i dva puta dnevno se inhaliram sa eukaliptusovim uljem i nista ne pomaze. Naime, ja sam navikla da zivim sa tim neprijatnim osecajem i nadam se da mi se stanje nece pogorsati. Osim ovoga, ostalih zdravstvenih problema nemam, zivim zdrav zivot - pravilna i redovna ishrana, nikada nisam pila, pusila... Eto toliko, da znate da nas ima i na ovom kraju sveta sa slicnim problemima. Pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 21, 2007 12:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Ja prestao da pushim pre 3 meseca,koristim Nasonex i Aerius vetj 2 nedelje i mozhe se retji da su simptomi mnogo blazhi i izdrzhljiviji nego pre.. Sad je zima pa to mi bash i ne ide na ruku,ali hey.. Ova doktorka mi je spominjala neke operacije,ali neshto mi se ne ide pod nozh ponovo. Tebi u svakom sluchaju preporuchujem da operishesh devijaciju,i naravno uradi alergo probe,ako je alergija to je mnogo lakshe lechiti nego ovo shto ja imam,a to je Rinosinuzitis chronica vasomotoria hehe :D znam latinski :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 21, 2007 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 2:50 am
Postovi: 9
Drago mi je da su ti simptomi blazi a dobra stvar je i ta sto vise ne pusis. :) Ja sam uradila alergo test pre par godina kada su mi se ti simptomi pojavili i test nije pokazao nista vec mi je ta doktorka rekla da imam hronicnu upalu sluzokoze zdrela... To je bilo u Srbiji dok sam tamo bila, medjutim ovde svi sumnjaju da je uzrok alergija i kazu da se tim alergo testom ne mogu ustanoviti svi alergeni pa ga zbog toga nisam ponovo ni radila. Sto se operacije devijacije tice, nesto mi se to ne radi, plasim se od same pomisli na to...velika sam kukavica sto se toga tice...Nos mi je konstantno (polu)zapusen, pogotovo ujutru kada ustanem, ali navikla sam se vec na to pa vise i ne primecujem. Takodje imam problema sa usima, cesto mi se zapuse i gotovo stalno imam ono pucketanje u njima... Doktor kaze da je to zbog tog sekreta koji se sliva...imas li ti problema sa usima? eto toliko od mene, pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 2:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Sa ushima nemam nikakav problem (hvala Bogu barem to) a to tebi jeste sigurno od toga,uho grlo i nos su izuzetno izuzetno usko povezani.. operaciju uradi to je rutinski,uspavaju te,izlome ti hrskavicu,probudish se isti ti ostane nos,bude malo zajeban taj oporavak ali kada ti skinu tampone DISHESH :D ja samo hotju da mi se to ne sliva niz grlo :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 9:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 2:50 am
Postovi: 9
Joj, deluje mi strasno ta operacija :o Meni u sustini ne smeta ta zapusenost nosa, ujutro kada ustanem mi je samo jedna nozdrva zapusena i ona se brzo otpusi i ok mi je u toku dana. Zanima me, da li ce mi se to stanje pogorsati ukoliko ne uradim tu operaciju? Ako ostane ovako stanje, ne bih se nikako operisala. I da li bi se onda ovo slivanje sekreta malo ublazilo? Sutra opet idem kod doktora, ovoga puta da mi pogleda usi...Blago tebi, ti bar sa usima nemas problema :) Puno hvala na odgovorima i korisnim savetima :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 1:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
ma netje ti se pogorshati ja barem mislim,ako ti ne smeta nemoj ni da radish. Devijaciju ima negde oko 70 do 80 % ljudi samo shto je to mala devijacija i ne pravi probleme,a kod nekih je izuzetno izrazhena i oni ne mogu ni da dishu i zato moraju to da urade,to tvoje nije nishta. Ja sam provalio da ja mozhda imam drugi problem,REFLUX,i da to stvara ove tegobe. Imash temu: osetjaj knedle u grlu ili tako vetj neshto,to mozesh da prochitash ako zhelish! Meni se sve vishe chini da je to poshto nemam nikakvu alergiju svi brisevi normalni nema bakterija a opet se stvara,chak se i nadam jer je i izlechivo mozda se ipak vratim normalnom zhivotu.. Ah Bozhe pomozi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni vasomotorni rhinitis,slivanje sekreta u grlo
PostPoslato: Pet Dec 05, 2014 2:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2014 2:10 am
Postovi: 1
meni se dešava identična stvar, u jednom trenutku se smanjilo...gotovo nestalo kad sam počela neku specijalnu terapiju protiv kandide, evo nju sam rešila ali ovo se vratilo i stalno pljuckam... to kad je nestalo a sada to ne pomaže uradila sam sledeće: izbacila iz ishrane ono na šta sam alergična po Vega testu, to što sam morala zbog kandide, 1,5l vode dnevno, kapi od koštice grejpa crvenog postepeno povećavanjem(ubija kandidu i 800 poznatih gljivica, virusa, parazita i bakterija), kapsule od lista masline koje jačaju kičmenu moždinu i čišćenje gorkom solju 1 nedeljno da izbacim što sam ubila.... sad čitam ovo za reflux, moraću proveriti i ima logike pošto kafu pijem kao sumanuta a ona izaziva kiselinu i imam taj osećaj knedle u grlu, ne daj bože da mi neko dotakne grkljan imam osećaj da bih se udavila... vidim da je prošlo dosta vremena ali ako vidiš odgovori mi da li si uspeo da nađeš rešenje , hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: