Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hronicni problemi sa grlom
PostPoslato: Pet Jul 27, 2007 5:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 4:44 am
Postovi: 1
Interesuje me preporuka gde bih mogao u Beogradu da se obratim u vezi problema sa grlom koji traju vec nekoliko godina.

Imam 30 godina i nemam nekih drugih zdravstvenih problema.

Upala je stalna s tim sto se na par dana smanji pa je ni osetim osim sto se i tad vidi bar delic crvenila u zdrelu koji ukazuje da je jos tu i onda se pojaca i tako u krug.
Grlo reaguje odmah ukoliko ne odspavam dovoljno ili preskocim obrok sto povezujem negde sa imunitetom verovatno.

Prvih meseci upala sam isao na orl odeljenje studentske poliklinike u Beogradu kod jedne fine doktorke ali bez rezultata.
Brisevi grla su bili uredni, krvna slika isto, testovi na alergije nisu pokazali nista. Terapije nisu davale rezultate ili su davale kratkorocno.

Posle otprilike godinu sam se odlucio na operaciju krajnika u "Dragisa Misovic" na preporuku druge doktorke iako sam video da je to vise bilo kao nece skoditi a mozda pomogne i rezultat je bio jedino da se vise pri pojacanju prehlade grla nije moglo siriti i na krajnike sto se pre ponekad desavalo.

Nakon svega toga sam, moram priznati, digao ruke od posecivanja doktora posto mi je vise delovalo da im za dzabe dosasjujem no da imaju ideju sta da urade.

Iako znam da to nije sigurno pametno vrsim samo terapiju kad osetim bolove u grlu pantenol tabletama, ispiranjem povidon jodom i u najgorem slucaju popijem ferveks i odspavam posle toga pa to deluje uglavnom.

Mislim da je ipak neodgovorno prema sebi malo takav nacin lecenja pa se kanim otici negde kod lekara i probati ponesto ali me koci sto nemam ideju gde bih se obratio za pomoc sa najvecim izgledima na neke pozitivne rezultate. Ne znam da li bi e neka preporuka kosila sa pravilima foruma i tumacila kao reklama te u tom slucaju mozete da mi posaljete privatnu poruku na ovu temu.

Hvala unapred, Danilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Reflux Laryngopharyngealis
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 6:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Proveri da ti dijagnoza nije REFLUX LARYNGOPHARYNGEALIS
Predpostavljam da imas isti problem kao i ja... Stvara ti se sekret u grlu, ceste upale, kasljucanje, osecaj knedle u grlu, kadkad jutarnje peckanje...
Rezultati brisa grla su u redu, kao i rezultati testiranja na alergene...
Nikakva terapija (antibiotici, antimikotici, inhalacije ne pomazu)... Ponekad imas problema sa govornim glasom a ukoliko pevas to je prakticno NEMOGUCE... Glas se ponovo vraca ali na kratko i ponovo odlazi...
Ukoliko ti se ovi simptomi uklapaju, javi mi se na [email protected] pa cu ti pokusati pomoci...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: