Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Hronicni problem sa grlom
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 7:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Ovo je vezano sa onom temom ispod gde sam pitao za dobrog ORL spec.
Dakle, jos kao mali sam imao problema sa grlom i naravno pio sam dosta antibiotika, posle toga jedno vreme se to primirilo a sada u poslednjih godinu dana (imam 28g.) vise ne mogu ni tri dana bez grebanja u grlu i sl. Vise puta sam radio bris grla i nosa, nikada nisam imao bakteriju, pio sam razlicite antibiotike (Eritromicin i Amoksicilin od zime), ispirao sam grlo povidon jodom, vodom sa soli, cajom od kamilice + beli slez + zalfija, uzimao med + propolis vise puta dnevno (i sada pred spavanje), jeo beli luk, pijem kvalitetne vitamine i minerale (MULTI COMPLEX), medjutim sve je isto stalno imam to grebanje u grlu (negde iznad ili na krajnicima). Dosta pljuvacke po nekad takodje, a slivanje iz nosa je uglavnom kada imam neki virus, ovako ne toliko. Bio sam kod jednog mladog spec. za ORL, on kaze hronicni tonzilitis. Treba da napomenem da uopste nemam one bele grudvice koji izlaze iz krajnika, ali cim malo padne temperatura pocne da me pece u ocima i to grebanje u grlu.

Sta vi mislite da treba da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 10:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Meni se grlo crveni,ja nemam te bele grudvice radio sam 2 puta briseve bili su negativni uzimao sam razne antibiotike nisu pomogli,imam i otecene limfne zlezde onda sam otisao kod ORL i rekao mi je da imam hronicnu upalu krajnika i da oni moraju da se izvade,verovatno ce i tebi predloziti da se izvade posto su oni izgubili svoju funkciju i sad pretstavljaju leglo bakterija i virusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 29, 2008 1:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Ono sto sam primetio jeste da mi se grlo malo smiri i ne grebe me dok pijem multivitamine, medjutim cim prestanem odmah se to povrati. Medjutim, s obzirom na poslednje informacije o pijenju tih multivitamina, ne smem ni stalno da ih pijem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 29, 2008 2:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
pa reshicesh se toga svega kad izvadish te hronichno upaljene krajnike, gajish ih kao leglo u grlu nije ni chudo shto ne mozesh da zalechish nijednu prehladu kako treba...

idi bre to izvadi pa da prodishesh kao chovek!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 30, 2008 9:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 11:45 am
Postovi: 30
imam isti problem,cesto grebuckanje a angine nisu velika retkost.muvao sam se dugo po ORL hodnicima i uvek dobijao terapije antiboticima,koji mi sve manje pomazu.ja sma ubedjen da su sve te infekcije idu iz nosa tj.iz sinusa.a inficirani sinusi su najcesce posledica nosne devijacije.operacija krajnika sve je manje preporucljiva zato sto su krajnici smo posledica neceg a ne uzrok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 30, 2008 9:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Grlobolja je najčešće prouzrokovana zapaljenjem u predelu krajnika. Uzroci su mnogobrojni ali je najčešće prouzrokovana virusima ili bakterijama. Mnogi uobičajeni virusi, čak i oni koji izazivaju mononukleozu i grip. Neki od virusa koji izazivaju grlobolju na sluzokoži usta mogu da prouzrokuju pojavu afti - mali bolni plikovi Može biti izazvana bakterijama, najčešće grlobolju izaziva Streptococcus i Arcanobacterium haemolyticum najčešće kod mladih ljudi i grlobolju prati sitan osip. Drugi uzroci mogu biti disanje na usta takođe može da prouzrokuje grlobolju i suva usta, drenaža sinusa takođe izaziva grlobolju, Ako traje duže od 2 nedelje i pored lečenja može biti znak ozbiljnijeg oboljenja kao što je rak grla ili AIDS.

Česta je kod dece i mladih ljudi ali se može pojaviti u bilo kom životnom dobu.

Najčešći simptomi su bolovi u grlu i problemi sa gutanjem. Bol se može širiti ka ušima, moguća je visoka temperatura, mogu da oteknu limfne žlezde ispod donje vilice i na vratu. Ukoliko je grlobolja izazvana virusima simptomi su obično blaži i često su povezani sa običnom prehladom. Ukoliko je grlobolja izazvana Coxsackie virusom mogu se pojaviti mali plikovi na krajnicima i nepcu. ovi plikovi pucaju posle par dana, bivaju prekriveni krastama i mogu biti veoma bolni.

Ako je grlobolja prouzrokovana streptokokama, krajnici otiču, obloženi su, sve je praćeno visokom temperaturom, bolom u grlu, neprijatnim dahom a pacijent se oseća veoma bolesno. Streptococcus je bakterija koja izaziva reumatsku groznicu koja je veoma ozbiljno oboljenje, izaziva bol u zglobovima i oštećenje srčanih zalistaka. Pa je lečenje grlobolje izazvane streptokokama veoma važno kako bi se sprečila pojava reumatske groznice.

Lekar dijagnozu postavlja na osnovu simptoma, kada je potrebno brisom iz grla i ponekad uzorkom krvi....?.....

Način lečenja zavisi od prouzrokovača, ako je grlobolju izazvale bakterije leči se antibioticima uglavnom bez bilo kakvih komplikacija.

Kod grlobolje izazvane virusima, grlobolja se obično leči samo paracetamolom za skidanje temperature.

Simptomi mogu biti olakšani sprejevima i tabletama koje sadrže anestetike i antiseptike.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 30, 2008 10:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 11:45 am
Postovi: 30
nema vidi se da se ucilo.fora je u tome taman se primiri ti mislis proslo kad ono opet.sredicemo to valjda,jednom.mislim da sluzokoza igra takodje veliku ulogu,a lako se ostecuje sredstvima za ispiranje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 14, 2008 4:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Ovo grebkanje po grlu sam otkrio sta je, to je kandijaza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 12:41 pm
Postovi: 6
zmiki je napisao:
Ovo grebkanje po grlu sam otkrio sta je, to je kandijaza.


da to je to

odkad znam za sebe imala sam problem sa prehladom grla,zadnjih godina obavezno 2 puta,proljece i jesen...i onda ,mislim da sam hemomicin pila

tada se na prehladu nadovezalo nesto kao knedla u grlu,otezano gutanje,sluz,koji kao da se sliva odnekud...a nemam problema sa sinusima

sada kad se prehladim pijem kapi candisept iz biljne apoteke,na bazi proplisa,to mi smiri prehladu,prilicno dobro,al candida ostaje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 11:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Ja nisam radio bris, vec je doktor rekao kad je pogledao jezik da je imam. Posle terapije sam uradio bris i nemam je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 13, 2008 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 12:41 pm
Postovi: 6
zmiki je napisao:
Ja nisam radio bris, vec je doktor rekao kad je pogledao jezik da je imam. Posle terapije sam uradio bris i nemam je.


bolje ti je da uradis analizu brisa,pa to je caskom,meni je jezik cist,pa bi i meni dr rekao da je nemam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 14, 2008 4:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Ne, ne, ja sam uradio analizu i nemam je. Mislim da je meni grlo u pitanju...npr., ja sad pod jezikom mogu da osetim ujutru da mi je krajnik mali a do uvece se poveca za jedno 10-20%, pa onda sutra opet spadne i tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 19, 2008 11:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Meni se crveni grlo i sliva mi se sekret niz zadnji zid zdrela posto imam hronicni tonzilitis pa se verovatno upala siri na sinuse i zdrelo,interesuje me jel se postoje vece sanse da se razvije tumor zdrela zbog stalnog slivanja sekreta niz njega?

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 5:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Ono sto sam primetio jeste da mi se npr. tokom jednog dana krajnik poveca i smanji! A ono sto me u stvari najvise zeza i grebe to je zdrelo tamo iza krajnika koje je stalno crveno iako nemam bakteriju niti kandijazu, ni u grlu ni u nosu!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 10:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Jedno pitanje, da li neko zna da li je uopste moguce popraviti stanje sluzokoze grla ?! Naravno, pored operacije krajnika...ili posle nje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: