Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hronicni problem sa grlom
PostPoslato: Sre Avg 06, 2008 6:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 06, 2008 5:34 pm
Postovi: 25
zmiki je napisao:
Ovo je vezano sa onom temom ispod gde sam pitao za dobrog ORL spec.
Dakle, jos kao mali sam imao problema sa grlom i naravno pio sam dosta antibiotika, posle toga jedno vreme se to primirilo a sada u poslednjih godinu dana (imam 28g.) vise ne mogu ni tri dana bez grebanja u grlu i sl. Vise puta sam radio bris grla i nosa, nikada nisam imao bakteriju, pio sam razlicite antibiotike (Eritromicin i Amoksicilin od zime), ispirao sam grlo povidon jodom, vodom sa soli, cajom od kamilice + beli slez + zalfija, uzimao med + propolis vise puta dnevno (i sada pred spavanje), jeo beli luk, pijem kvalitetne vitamine i minerale (MULTI COMPLEX), medjutim sve je isto stalno imam to grebanje u grlu (negde iznad ili na krajnicima). Dosta pljuvacke po nekad takodje, a slivanje iz nosa je uglavnom kada imam neki virus, ovako ne toliko. Bio sam kod jednog mladog spec. za ORL, on kaze hronicni tonzilitis. Treba da napomenem da uopste nemam one bele grudvice koji izlaze iz krajnika, ali cim malo padne temperatura pocne da me pece u ocima i to grebanje u grlu.

Sta vi mislite da treba da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 06, 2008 6:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 06, 2008 5:34 pm
Postovi: 25
Mozes da probas lekom koji se zove Tonsilotren. To je homeopatski lek za terapiju akutnog i hronicnog zapaljenja krajnika. Ima ga u apotekama i kosta oko 300 dinara. Mom prijatelju je pomogao, probaj i ti. Svakako ti nece naskoditi. Srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 1:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Ovako izgleda moje grlo (ispod), sta mislite ? Da li ima ovde neki ORL spec., tonzilektomija ili nesto drugo ? Do sada su mi dva ORL spec. to dijagnosticirala, doduse jedan i kandijazu, iako je nisam imao na testu. Medjutim, mene cesto boli sluzokoza grla iza krajnika, kada pojedem sladoled ili sl., cak i tokom najvece vrucine...a inace me krajnici ne muce leti uopste.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 08, 2009 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 1:29 am
Postovi: 8
zmiki meni je grlo isto tako,tj zdrelo imam te kao bubuljice,sta si ti koristio i e su se bubuljice povukle?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 09, 2009 1:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 1:29 am
Postovi: 8
bilo ko zna sta je u pitanju?ove bubuljice na njegovom zdrelu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 09, 2009 1:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 1:48 pm
Postovi: 51
Naleteo sam na vašu temu, pa ajde da nešto kažem iz svog iskustva...
Imao sam dugo godina problema sa grlom - tačnije dijagnoza je bila hronični farigitis... Dok me pre par godina nisu počeli zajebavati i sinusi. Na kraju se ispostavilo(kad sam naravno otišao kod pravih lekara na VMA), da je u pitanju devijacija septuma glavni uzrok za sve - i grlo, i glavobolje, umor, nestabilnost i ostala sranja...
Sledeće nedelje idem na surgery, i valjda ću rešiti sve ovo...
Inače najviše mi je pomagalo ispiranje grla sa povidon jodom, i ispiranje nosa sa rastvorom mlake vode i morske soli...
Znači, moj savet prvo vidite da li imate devijaciju, pa onda ipitujte ostale moguće uzroke, jer uzrok uvek treba rešavati.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 09, 2009 3:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 14, 2008 9:56 am
Postovi: 38
i ja takodje imam ceste prehlade tj prvo bolovi u grlu koji prerastaju u temperaturu, curenje iz nosa i sl.
evo u zadnjih 3 mjeseca sam 3 puta bolovao i evo danas sam jos uvjek lose
negdje sam citao da se vecina infektivnih bolesti moze rijesiti jakim imunim sistemom, e sad se moze zakljuciti da ja imam los imuni sistem
tacno je da malo unosim vitamina
da li neko zna koje voce ili povrce treba unositi svakodnevno da bi se ojacao imuni sistem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 09, 2009 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 1:29 am
Postovi: 8
agnostic e si imao ovake bubuljice na zdrelu?
ali ja imam iste simptome ali bukvalno iste,kad se budes operisao napisi kako je bilo posto cu sigurno morati i ja da se operisem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 6:50 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 1:48 pm
Postovi: 51
Te "bubuljice" nastaju od stalnog slevanja sekreta iz nosa (usled devijacije), što prouzrokuje iritaciju sluzokože na tom mestu...
Ja vam pričam iz mog iskustva, znači ko ima devijaciju nek je rešava, jer kad vam blokira otvore za drenažu sinusa-nastaje hronični sinusitis, što je kod mene slučaj, i onda je već "veselo". Mene su tako doktori "specijalisti" godinama zavlačili da ima hronični faringitis i to je to...
Umesto da sam odmah poslušao doktora sa VMA koji mi je još pre deset godina rekao da mi je uzrok upala grla devijacija, ali onda još nisam imao problema sa sinusima i guralo se, ali sad više nemože...
To vam je moje iskustvo, javiću se kad budem završio surgery, verujte mi jedva čekam, jer kad vas nešto muči godinama... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 9:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 11:06 pm
Postovi: 9
Lokacija: Ugrinovci
Moja cerkica od 5 godina ima stalne upale grla,radili smo briseve i nadjena je bakterija stafilokoka,dali neko ima iskustva sa ovom dosadnom bakterijom,doktor nam je rekao da je neizleciva,ali da kod dece postoji mogucnost da se izleci! pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni problem sa grlom
PostPoslato: Ned Apr 11, 2010 3:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 11, 2010 3:13 am
Postovi: 1
Agnostic je napisao:
Te "bubuljice" nastaju od stalnog slevanja sekreta iz nosa (usled devijacije), što prouzrokuje iritaciju sluzokože na tom mestu...

Ja vam pričam iz mog iskustva, znači ko ima devijaciju nek je rešava, jer kad vam blokira otvore za drenažu sinusa-nastaje hronični sinusitis, što je kod mene slučaj, i onda je već "veselo". Mene su tako doktori "specijalisti" godinama zavlačili da ima hronični faringitis i to je to...

Umesto da sam odmah poslušao doktora sa VMA koji mi je još pre deset godina rekao da mi je uzrok upala grla devijacija, ali onda još nisam imao problema sa sinusima i guralo se, ali sad više nemože...

To vam je moje iskustvo, javiću se kad budem završio surgery, verujte mi jedva čekam, jer kad vas nešto muči godinama... :lol:



ja imam neke bubuljice,kao sitni plikovi,ali na onom zadnjem zidu grla,tacno tamo gde se sluz sliva...ali nemam devijaciju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni problem sa grlom
PostPoslato: Pon Nov 21, 2011 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 21, 2011 1:28 pm
Postovi: 1
Ovo ja isto imam u grlu. Isto ovakve plikove, pri tom me strah da idem da ispitujem sta je, sve mislim da je neki kancer. :(
A imam konstantno zapusen nos... Oduvek.
Kako se ovo leci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni problem sa grlom
PostPoslato: Pon Apr 09, 2012 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 2:13 pm
Postovi: 25
Kako tumacimo simptome crvenih upaljenih krajnika vec malo vise desetak dana?
Prva dva dana su me uzasno boleli prilikom gutanja da bi se potom bol sasvim povukao, a par dana posle toga imali smo neko snimanje
na otvorenom i bilo je jako hladno i mi smo bili bez jakni i tu me je totalno dotuklo. Inace tog istog dana sam otisao do lekarke opste prakse
koja mi je dala da popijem 3 hemomicina jer mi je grlo jako crveno i od kako sam to popio, vec sutradan me je docekala uzasna slomljenost,
apetita naravno nemam i dosta cesto idem na wc gde obilato mokrim.
Povremeno imam osecaj nesto kao knedla u grlu, i nakupljena sluz (ne zelena ne gnojna, vec ko pljuvacka),koji kao da se stvara odnekud i pojacanu
salivaciju.
Istina je da imam povremenih problema sa sinusima, ali valjda bi to bilo zeleno a ne kao pljuvacka? Sumnjam da taj sekret potice od pluca, jer osecam
neko struganje povremeno kad disem, iako mi je doktorka opste prakse poslusala pluca i rekla da je sve ok sa njima.
E sad temperaturu uopste nisam imao nijedan dan, ali osecam malaksalost u nogama (posebno butinama) i krsnom delu ledja. Sa jedna strane
ispod vilice su mi otekla dva limfna cvora i osecam povremeno blagu toplotu tu i na obrazima. Ovih dana leskarim cekajuci da mi bude bolje a kroz glavu mi
svasta prolazi od nerviranja. Veoma sam anksiozan zbog svega ovoga pa povremeno uzmem Lexilium zbog podrhtavanja misica.
Jako bih vam bio zahvalan ako bi mi neko dao neki dobar savet!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni problem sa grlom
PostPoslato: Sre Avg 22, 2012 3:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
U subotu mi se skoro zatvorilo oko (zalepljeno, crveno) i posto sam se sa tim mucila vise puta ove godine, pocela sam sa antibiotickim kapima i to se relativno brzo normalizovalo. U nedelju se budim, a grlo....ne mogu da gutam, glasa skoro da nema. Odlazim u ponedeljak kod lekara on pogleda grlo, opipa krajnike, preslusa pluca (tu kaze nemam nista), i da mi Amoxicilin 3x1000mg. (inace zivim u Nemackoj i moj dr. skoro nikad ne daje antibiotike). Na zalost ovde nema nikakve privatne labor. ili slicnog nacina da ja odradim neku analizu. Evo danas treci dan uzimanja lekova i ja sto se tice grla ne osecam nikakvo poboljsanje. Dal je to rano (tri dana uzimanja lekova) ili je nesto drugo u pitanju za sta ovo nisu odgovarajuci lekovi? Pored toga se osecam umorno i imam laku temperaturu (37,2 do 37,5). Dal da se ponovo pojavljujem kod dr. ili da cekam jos koji dan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni problem sa grlom
PostPoslato: Uto Sep 25, 2012 11:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Dea je napisao:
U subotu mi se skoro zatvorilo oko (zalepljeno, crveno) i posto sam se sa tim mucila vise puta ove godine, pocela sam sa antibiotickim kapima i to se relativno brzo normalizovalo. U nedelju se budim, a grlo....ne mogu da gutam, glasa skoro da nema. Odlazim u ponedeljak kod lekara on pogleda grlo, opipa krajnike, preslusa pluca (tu kaze nemam nista), i da mi Amoxicilin 3x1000mg. (inace zivim u Nemackoj i moj dr. skoro nikad ne daje antibiotike). Na zalost ovde nema nikakve privatne labor. ili slicnog nacina da ja odradim neku analizu. Evo danas treci dan uzimanja lekova i ja sto se tice grla ne osecam nikakvo poboljsanje. Dal je to rano (tri dana uzimanja lekova) ili je nesto drugo u pitanju za sta ovo nisu odgovarajuci lekovi? Pored toga se osecam umorno i imam laku temperaturu (37,2 do 37,5). Dal da se ponovo pojavljujem kod dr. ili da cekam jos koji dan?

Da se javite na kontrolu.
Ukoliko nakon 3 dana uzimanja terapije nema poboljsanja obavezno na kontrolni pregled kako bi se terapija pojacala ili promenila.
Srecno

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: