Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Devijacija nosa i otezano disanje
PostPoslato: Pet Feb 07, 2014 1:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 16, 2009 12:28 pm
Postovi: 11
Imam veliki problem sa disanjem, i dva pitanja, ako neko moze da pomogne
Naime vec 15 dana mi je nos zapusen sa obe strane i skroz suv. Vise nemam ideja kako da ga otpusim a uopste na nos ne mogu da disem. U toku dana bude s vremena na vreme bolje, ali onda se opet skroz zapusi. Bila sam kod orl, i imam devijaciju nosa za koju on kaze da nije zanemarljiva, ali nikakvih drugih simptoma nemam i nikada, za 27 godina, nisam imala problema sa disanjem.
Moja pitanja su sledeca, jer moj doktor nije bas bio raspolozen za razgovor i objasnjenja :)
Da li zapusen nos, u mom slucaju sa obe strane iako je devijacija na desnoj, mora da bude posledica devijacije, ili moze da bude i samo jaca prehlada? Jer devijacija mi 27 godina nije pravila nikakve probleme
I da li je eventualno moguce da mi je kozmeticarka pogorsala vec postojecu devijaciju jer mi nos bukvalno iskrivi na stranu kad mi cisti lice i tako svake nedelje :)
Unapred puno hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Devijacija nosa i otezano disanje
PostPoslato: Sre Mar 05, 2014 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 28, 2002 2:00 am
Postovi: 29
Jedno pitanje - da li mozes da dises samo na nos pri brzom hodu?

Ja sam se dugo nosio sa glavoboljama, neispavanoscu, tezinom u ocima... (i svi ostali simptomi ovde lepo nabrojani u temama), ne pridavajuci im previse znacaja. Obaveze, posao, kao nema se vremena misliti o tome.

Ali sada posle operacije devijacije, upoznavanja sa gomilom online i real life iskustava, ja bih ti najiskrenije preporucio operaciju ukoliko putevi nisu samo malo neprohodni. Imas 27 godina, bolje sad to skini sa dnevnog reda, nego posle ako se iskomlikuju sinusi. Ako nista drugo imaces bolji kvalitet sna, sto ne moram da objasnjavam koliko je bitno. Naravno, sve ovo ukoliko stvarno imas osetnu devijaciju.

Nema razloga da se plasis operacije, moderne metode su stvarno bezbolne, mislim najgori osecaj dok si u bolnici je kao kad imas bas bas tesku prehladu, pa ti je celo onako tesko (ovo zbog nakupljenog sekreta, sluzi i krvi koje tamponi zadrzavaju). Operacija je bezbolna naravno, u opstoj anesteziji, postoperativan tok traje ceo jedan dan ukoliko je sve u redu.
Mene je zakacio vikend, pa ostah 4 dana, ali neke ljude puste vec sledeci dan posle operacije ukoliko je sve ok.

Za tvoja pitanja - moguce da je prehlada, jer ako imas devijaciju samo na jednoj strani, druga moze koliko toliko uspesno da vrsi funkciju za obe.

Tesko da je kozmeticarka nesto napravila, osim ako nije neka sadisticki nastrojena. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Devijacija nosa i otezano disanje
PostPoslato: Čet Maj 08, 2014 5:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2014 9:11 pm
Postovi: 8
Ja muku mucim sa cestim glavoboljama, slivanjem sekreta iz nosa u grlo, a povremeno i sa zapusenim nosem, pogotovo prilikom spavanja.

Imam devijaciju na levoj strani, ali mogu da disem na nos korektno, osim kad se zapusi u pojedinim situacijama kod prehlade.

Najstrasnije su glavobolje, kada imam bolove sa jedne ili druge strane cela, a cesto se javi i pucketanje u nosu kada malo jace udahnem.

Takodje, ponekad kad kinem, javi se neki cudan, ne bas prijatan miris.

Nisam za operaciju, pa bih voleo da znam ima li neka mogucnost da se ovi simpotimi ublaze na neki alternativni nacin?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Devijacija nosa i otezano disanje
PostPoslato: Čet Jan 14, 2016 3:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
I ja imam slicnih problema kao Micko. Imam devijaciju na levoj strani nosa. Pretpostavljam da je od rodjenja, ne znam da li je to nasledno, posto isti problem ima i moj otac. Na nos generalno mogu da disem normalno, mada kada mi je zatvorena desna nozdrva dobijam manje vazduha i neki put me uhvati mala panika.
Zivim u Nemackoj i isla sam par puta kod lekara. Naravno oni bi odmah kasapili jer to ovde fino kosta i lepo se zaradi.
E sad, iskreno ja ne bih, ako nije neophodno. A ne znam dal jeste. Istina je da imam u periodu od septebra do aprila (otprilike dok traje grejna sezona) neki kasalj koji vucem i za koji sam citala da moze da bude vezan i za suzenja u nosu. Ali i ne mora. Nos mi generalno curka cela godine, a u poslednje vreme imam i glavobolje koje traju danima (opet nisam sigurna dal su od nosa ili ne, rekla bih pre od vrata).
Raspitala sam se kod par ljudi ovde koji su OP radili i nisam nasla ni jednog koji je zadovoljan i koji bi je uradio ponovo da mora. Prosto nisam pametna sta da radim.
Ne ide mi se bas tako pod noz, a opet ako postoji dobra sansa da mi posle OP bude ok glupo je da to odlazem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Devijacija nosa i otezano disanje
PostPoslato: Pet Jan 15, 2016 1:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Кашаљ ти је због сувог ваздуха.

Цурење носа због алергије или прехладе.

Главобоље могу да имају стотине узрока.

Операција девијације носа ти неће помоћи у решавању претходно написаних проблема.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Devijacija nosa i otezano disanje
PostPoslato: Pon Feb 22, 2016 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 22, 2016 4:31 pm
Postovi: 2
Ako moze ovo da pomogne,pravim melem za sinuse na bazi prirodnog pcelinjeg voska i lekovitih biljaka,melem takodje pomaze pri prehladama i devijaciji nosa,tj olaksava disanje time sto otvori kanale...vise informacija mozete videti na sajtu


lekzasinuse.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Devijacija nosa i otezano disanje
PostPoslato: Uto Maj 31, 2022 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 31, 2022 2:14 pm
Postovi: 2
Moj brat je operisao devijaciju nosa kod dr Aleksandra Trivica na Klinickom centru i otvorila sam profil ovde samo da bih upozorila ljude na njega. Probusio mu je pregradu izmedju dve nozdrve, rupa je ogromna. Covek ocigledno ne zna da radi, nema iskustva, jer nema nigde komentara za njega, a eto sta je uradio mom bratu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: