Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: cokoladiranje,da ili ne?
PostPoslato: Uto Okt 25, 2005 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 21, 2005 8:38 am
Postovi: 7
Moj decak ima za 4 meseca 4 godine.U vrtic ide od jaslenog uzrasta i imao je uobicajene bolesti respiratornih puteva.Jednom upalu uha,jednom anginu,dva puta upalu pluca i sve ostalo je bilo slinavljenje i kasalj.Sto je stariji,cak sve cesce infekcije prolaze bez temperature(hvala Bogu),ali dugo curi nosic ili je zapusen i kao posledica toga dugo kaslje.Pedijatar nas je poslao kod ORL,gde mu je doktor pregledom utvrdio postojanje treceg krajnika.Timpanometrijom i audiometrijom je utvrdjeno da je jedna tuba(leva)zacepljena trecim krajnikom,a desna nakupljenim sekretom.Preporuceno nam je da koristimo kapi za nos,fluimucil, i da dolazimo 7 dana na produvavanje(ne znam strucni izraz)usiju.Mi smo to nazvali cokoladiranje,jer treba da se kaze cokolada.Problem nastaje,jer moje dete,koje je plombiralo sve cetvorke i petice bez problema,vadi krv bez problema,razuman je u svakom smislu i sve mozemo da se dogovorimo,cokoladiranje NECE I NECE.Probao je,kaze da ga to jako boli,place i sanse nema da bilo sta uradimo,jer je potrebno da ne place i da saradjuje.Zanima me,da li je cokoladiranje jedina opcija,osim operacije treceg krajnika.Da li da ga ubedjujem i dalje,ili da ostavim to tako,uz ovu terapiju koju ima?Moze li se nesto desiti u smislu pogorsanja stanja?Da napomenem samo,da nikad ne bih predpostavila da on ima neku smetnju u usima,da nismo otisli na pregled.Savrseno cuje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: