Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cevcice u uhu!!Molim misljenje!
PostPoslato: Pon Sep 17, 2007 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 04, 2007 11:25 pm
Postovi: 12
Moj problem je sledeci,devojcica stara 7 god ,u ovoj godini je imala dve upale oba uha u razmaku od maja do avgusta!
Posto se poslednja upala koja jos uvek traje sada treba leciti inekcijama Jugocilina ,a prethodno je popila (Forte-7dana,Hemomicin-5 dana,Baktrim i Defrinol-5 dana,3*1 olint kapi)takodje smo vec 14 dana na cokoladi(produvavanje nosa)!
Ona se ne zali na bolove(HVALA BOGU :P ) ali kaze da oseca zapusenost kao kada izadjete iz vode pa su vam usi pune iste!!
Radjena je audiometrija gde se vidi smanjenost sluha :cry: ,sto nas je dodatno uplasilo,pa su nam predlozili da je najbolje da se uradi operacia stavljanje cevcica u uho.
Zanima me sta je to ,kako se radi ,koliko se treba nositi i sl.
Molim misljenje!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav!
PostPoslato: Sre Sep 19, 2007 5:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 7:35 pm
Postovi: 52
Ja sam kao mali imao upalu oba uva i kao proizvod toga smanjen sluh :( .Imao sam 1999 god. sa 19 godina operaciju desnog uva i ugradnju cevcica sama operacija nije mnogo boljela ali posledica toga je da se posle pocetnog poboljsanja sluh vratio na isto.Danas mi je sluh jos malo opao,sada je na 45% ostecenja i nosim male diskretne Siemensove aparate,kojima sam veoma zadovoljan!Savet vama je sledeci,cevcice da ali uz oprez neki pacijenti nisu za operaciju jer im rane zarastaju tako sto se stvaraju oziljci,npr kada se posecete ne bi trebalo da se poznaje oziljak a meni se recimo poznaje..i posle takve operacije sluh moze dodatno da opadne ali verovatno ce opadati i bez operacije..Ne zelim da vas plasim medicina i nauka napreduju tako za sluh ima vise veoma dobrih resenja.USI treba paziti od VODE i BUKE jer moze da se pojavi TINITUs tj zujanje e za to vec nema resenja poz i bez panike bice sve ok!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pozdrav!
PostPoslato: Sre Sep 19, 2007 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 04, 2007 11:25 pm
Postovi: 12
Marko... je napisao:
Ja sam kao mali imao upalu oba uva i kao proizvod toga smanjen sluh :( .Imao sam 1999 god. sa 19 godina operaciju desnog uva i ugradnju cevcica sama operacija nije mnogo boljela ali posledica toga je da se posle pocetnog poboljsanja sluh vratio na isto.Danas mi je sluh jos malo opao,sada je na 45% ostecenja i nosim male diskretne Siemensove aparate,kojima sam veoma zadovoljan!Savet vama je sledeci,cevcice da ali uz oprez neki pacijenti nisu za operaciju jer im rane zarastaju tako sto se stvaraju oziljci,npr kada se posecete ne bi trebalo da se poznaje oziljak a meni se recimo poznaje..i posle takve operacije sluh moze dodatno da opadne ali verovatno ce opadati i bez operacije..Ne zelim da vas plasim medicina i nauka napreduju tako za sluh ima vise veoma dobrih resenja.USI treba paziti od VODE i BUKE jer moze da se pojavi TINITUs tj zujanje e za to vec nema resenja poz i bez panike bice sve ok!


Hvala na prenetom iskustvu!!
Bili smo juce na Institutu za majku i dete gde su nam rekli da imamo jos dva meseca do konacne odluke :P :P
Ima jos fore da se vidi hoce li se sekret koji se nalazi iza bubne opne povuci odnosno nestati!!
U svakom slucaju sada koristimo prepisanu terapiju koja ne podrazumeva boce vec jednostavan fluimucil koji rado koristimo!!!
Hvala jos jednom :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nema na cemu...
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 2:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 7:35 pm
Postovi: 52
Ovaj sajt i postoji da bi razmenjivali iskustva...posdrav i sve sto vas interesuje pitajte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 7:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Nisu te cevčice ništa strašno.
Evo ovde imate kako to otprilike izgleda:
http://www.pedisurg.com/PtEducENT/tubes.htm
Spolja nema nikakvih ožiljaka, a operacija je jednostavna i kratko traje. Te cevčice se ne vide uopšte spolja, jer se provlače kroz bubnu opnu i ne štrče van uva, zapravo vrlo su male i kratke :D

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 10:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 04, 2007 11:25 pm
Postovi: 12
Filip je napisao:
Nisu te cevčice ništa strašno.
Evo ovde imate kako to otprilike izgleda:
http://www.pedisurg.com/PtEducENT/tubes.htm
Spolja nema nikakvih ožiljaka, a operacija je jednostavna i kratko traje. Te cevčice se ne vide uopšte spolja, jer se provlače kroz bubnu opnu i ne štrče van uva, zapravo vrlo su male i kratke :D


Hvala ,mada mene vise je plasilo kako ce dete to prihvatiti kao i kako se vrsi operacija i sl.
U svakom slucaju sada smo na terapiji i nadamo se da ce se izbeci operacija!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 23, 2007 2:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 2:27 am
Postovi: 2
Lokacija: novi sad
Draga Ana,
pre otprilike 10 godina(vise se i ne secam),imala sam cevcicu u uhu...neobjasnjivo mi se pogorsao sluh,ne drasticno ,ja to nisam primecivala vec je utvrdjeno sasvim slucajno-audiometrijom.Krenula sam kod doktora,nisam imala nikakve upale,nikakve bolove,samo su mi rekli da je bubna opa promenila boju,da je crvenkasta (koliko se secam)!tvrdili su da imam sekret koji treba da izbacim pomocu te cevcice,medjutim meni uho nije curilo!otisla sam na operaciju koja je stvarno rutinska,bila sam isti dan pustena kuci!sve je bilo ok,i posle nekog vremena cevcica je sama ispala,ali sluh je drasticno oslabio!!i sta se desilo...pogresna dijagnoza!!sad dobro cujem i sve je ok ,al veruj mi put je bio mukotrpan.moj doktor mi je rekao da je moguce da je cevcica iskomplikovala moje stanje i da je ona bila uzrok drasticnog oslabljenja sluha i jos mnogo toga,da ne detaljisem!sustina je,ma koliko je ta intervencija rutinska i jednostavna nemoj da zuris ,dok se 100%ne uveris da je neophodna!"strpljen spasen" :) i jos jedna napomena:nikako nemoj da joj voda ulazi u uho ako bude stavljala cevcicu,uho mora da ostane suvo!
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 31, 2008 12:06 am
Postovi: 1
Zdravo, mom detetu su pre 20ka dana stavili cevčice na IMD u Beogradu. Super je sve proteklo - odmah sam primetila da bolje čuje. Na IMD su super -
Zanima me kako to sad može da mu bude gore - on nečuje nešto više od 40% - zar neće bolje čuti i kad cevčice ispadnu?
Koliko se puta ispiraju uši hidrogenom?
Šte je sa sekretom koji ima miris?
Koliko često smeju da se stavljaju ciprocinal kapi?
poz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: