Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ceste upale sinusa
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 9:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 16, 2009 5:13 pm
Postovi: 20
Lokacija: austrija
kako spreciti ceste upale sinusa.svaki mjesec dobijam upalu sinusa,temperaturu,a svaki dan moram da koristim kapi za nos.kada se obratim lekaru dobijem samo chymoral koji mi bas i ne pomaze...mozete li da mi preporucite neki lek ili kome bi bilo dobro obratiti se.........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 10:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
Podigni svoj imunitet, zastiti svoju glavu (kapa, sal...) dok je vani zima.

Pokusaj koristit neki inhalator sa aromaterapijom, dobro utjece na sluznicu nosa i sinusne kanale tj. otvore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 12:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 16, 2009 5:13 pm
Postovi: 20
Lokacija: austrija
kapu nosim stalno,ali radim na otvorenom.mozete li mi preporuciti neki inhalator......poz........ :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 12:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 01, 2006 12:26 am
Postovi: 7
Lokacija: novi sad
Imala sam problem sa sinusima bez kapi za nos nisam mogla da izdržim dan. Nos mi je bio stalno začepljen. To je trajalo godinama, sigurno jedno 6 god. Čula sam da postoji neki čovek u Banatskom Karadjordjevu koji stavlja neke kapi u nos posle čega se sinusi pročiste. Primila sam to sa velikom nevericom. Posle izvesnog perioda rešila sam da odem do njega pa nemože mi biti gore od operacije. Otišla sam i stavio mi je kapi. Malo je neprijatan osećaj zato što dosta peku ali brzo prodje. Posle nedelju dana otišla sam ponovo tako mi je rečeno da ponovo dodjem. Iskreno nisam uopšte verovala da ću moći da izdržim dan bez OLINTA-kapi. Rečeno mi je da stalno duvam nos da ću se neko vreme čistiti. Tako sam i postupala. Ubrzo nisam imala više potrebe za kapima. Ovo je moje lično iskustvo. Dok su mi drugi pričali o tome ja nisam verovala. Za mene je operacija ono poslednje treba pokušati ovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ceste upale sinusa
PostPoslato: Sub Feb 19, 2011 12:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Vidim da tema davno nije posecena ali sam slucajno naisla i kada sam procital zadnji post prisetih se i ja istog svog iskustva.Naime ovo sto je predhodno navedeno meni je zvucala kako babska prica al nazalost tu pricu mi je prodala veoma uvazena toktorka ORL iz pokrainske bolnice zaradila sam sinuse sa nekih 13 godina i vukla do 20, toliko inekcija, penicilina, antibiotika , organizam mi je bio u haosu.Dr mi je dala tel i rekla da odemo do tog doticnog u bk mama me je bukvalno vukla jer je sve to meni licilo na isterivanje djavola, "ordinacija" poplocena stara prostorija u seoskom dvoristu sa starim zubarskim foteljama, i gomila penzionera koji se drze za glavu i kukaju i placu, horor film.I lepo je mene moja majka naterala, kada mi je covek stavio kapi rekao je da ce jako boleti i da mi je dr trebala reci da predhodno popijem nesto za bolove, al posto nije on nije imao vremena. Poslo je moju majku da kupi PAKOVANJE vc papira u medjuvremenu kada je sipao kapi mislila sam da umirem koliko je bolelo blagi opis kao da vam mozak kljuca.Do kuce sam potrosila nekih 6 rolni to je za ne poverovati sta sve izlazi. Za 10 dana je sve ponovljeno i tada me vec nije bolelo .10 godina je proslo i nijednu upalu sinusa od tada nisam imala.Jedna bitna napomena covek ne naplcuje ide na varijantu ako hoces ostavices nesto, ako ne onda ne.Ja sam se tada bavila fotografijom i slikalasam cicu u njegovoj kuci i dvoristu i poslala mu prelepe crno bele fotke.Nazvao me i zahvalio mi.Sto se tice kapi nije zelo da mi kaze od cega su, ali sam ja prepoznala miris propolisa, to znam sigurno, sve u svemu nedavno sam cula da je doticni preminuo ali da je njegova cerka koja jeste zavrsila medicinu nastavila da se bavi isim poslom.Ko ne veruje neka proba nista ga ne kosta :) (ili je to barem tako bilo 2000 god)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ceste upale sinusa
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 9:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2011 9:40 pm
Postovi: 2
Zna li neko broj telefona ili ime cerke? Kako se moze doci do nje?
Bio bih zahvalan ako neko moze i zna i hoce da mi kaze...
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ceste upale sinusa
PostPoslato: Pon Feb 28, 2011 2:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Ja sam ga licno davno izgubila al evo malo sam gledala na ostalim forumima i naisla na ovaj podatak koji mi zvuci kao i moje iskustvo pa predpostavljam da se radi o cerki tog doticnog>Evo da i ja ispricam svoju pricu pa mozda nekom pomogne.Desetak godina imam problema sa sinusima i masu stvari sam probao: dosta ste vec naveli i nista nije pomoglo.Naime kod mene je upala takva da su svi sinusi zahvaceni.Po preporuci poznanika otisao sam kod zene koja ukapava neke kapi za sinuse.Mogu reci da je terapija poprilicno "zestoka" jer jako pece tj. gdje god imate upalu kada vam ukapaju kapi tu vas i pece.Rezultat je slijedeci:nakon vise godina teskih glavobolja i svih problema sa sinusima sve je smanjeno za 80 posto.Nisam skroz izljecen ali mi je mnogo bolje.Zena kaze da ne djeluje na svakog isto tj da vecina bude izljecena i ja joj vjerujem. Naime potrebno je terapiju primjeniti dva puta u najduzem periodu od mjesec dana sto sam ja i napravio.Ovo je sve bilo prije dvije godine.Kao sto sam naveo dosta mi je pomoglo ali nisam izlljecen.Ukoliko neko zeli da proba toplo mu preporucujem jer i ja planiram da idem opet posto trenutno nisam u mogucnosti.Jos da napomenem da je placanje na dobrovoljnjoj bazi tj koliko date(ja sam oba puta dao po 10 eura)Zena je inace koliko se sjecam medicinska sestra ili laborant zove se Djukic Jelena tel:+38123835276 adresa: 1. Oktobra 33 Banatsko Karadjordjevo-Srbija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ceste upale sinusa
PostPoslato: Pon Feb 28, 2011 2:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Nadam se da je to ta doticna jer neverujem da se vise ljudi bave istim poslom u tako malom selu, srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ceste upale sinusa
PostPoslato: Uto Jun 28, 2011 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 10:36 pm
Postovi: 3
Ljudi,samo bi da pitam jednu stvar posto nisam nacisto s njom.U zadnje vrijeme imam problem sa sinusima.Kad god me promaja,ali samo promaja dohvati,odmah dobijam bolove zbog njih koji se sire na zub i cijelu stranu.U pocetku sam mislila da je u pitanju zub,ali nije nego izgleda imam spustene sinuse pa kad krene bol onda obuhvati sve.Jednom sam odnijela snimak zuba kod zubara,ali mi je rekao da nije zub problem,odnosno da je s njim sve ok,ali da se cak na snimku vidi kako su mi spusteni sinusi,dio ili nesto...Ne znam,jer pojma nemam o tome...Ali je uglavnom rekao da to prvi puit vidi u zivotu.Tokom zime sam imala strasne bolove,ubitacne,pa su mi davali hemomicin.Prolazilo mi je nakon 7 - 10 dana terapije,ali kad sam snimila sinuse DR mi je rekla da ih imam po desnoj strani ali da to uopste nije nesto strasno,nego cak naprotiv malo nesto...E sad,nije mi jasno kako od toga neceg malog moze tako puno da zaboli...? I da li bi bilo dobro da operisem sinuse ? Meni nije problem glavobolja,cak ni da me oko i nos bole,ali mi stvarno smeta kad me zaboli zub ili kad dobijem cijelu upalu desni radi toga.I sta da radim ?
Hvala unaprijed.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ceste upale sinusa
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 9:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Sinusi su gadna stvar i da simptomi koje si navela jesu klasika pored glavobolje ali nema tu puno pooci.Dali si radila bris odradi bris nosa da vidis koja bakterija se naselil , mozda si imala losu terapiju i od toga upala ne prolazi.Ja sam licno prosla torturu koja je trajala 7 godina lekovi su se uglavno prepisivali napamet i nije bilo privatnih labaratorija, sto ynaci da ako me lekar nije uputio na bris sama to nisam mogla odraditi.Predpostavljam da, da su me lecili kako treba posle prve d,druge upale sve bi proslo.Al kada naredjate nekoliko pogresnih terapija onda vam se zivot gadno iskomplikuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ceste upale sinusa
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 10:36 pm
Postovi: 3
Napravila sam snimak sinusa i imam nesto malo po desnoj strani,ali Dr kaze da je snimak inace dobar.Ovo sto imam i nije
uospte nesto strasno pa mi nije bilo jasno da li je moguce da od toga ''malog'' problema s njima zub tako puno zaboli ?
Nisam radila bris nosa.Prvo cu da snimim zube kompletno pa idem redom:)) Davali su mi uglavnom hemomicin...
Vidis,nije mi palo napamet uraditi bris nosa...hm...Pretpostavljam da to radi samo DR za uho,grlo i nos ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ceste upale sinusa
PostPoslato: Pet Jul 01, 2011 9:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Ne oni nemaju veze sa tie mogu e uputiti na analizu odnosno poslati te natrag kod opste prakse da ti da uput da se uradi bris pa onda u neku drzavnu labaratoriju.E sad ako si zaposlena platices analizu isto kao i u privatnoj labaratoriji ali bez papirologije.Odes u bilo koju labaratoriju u jutarnjim casovima i razis da se uradi bris nosa i zdrela(ponekad sekret curi u grlu i mi to i ne osetimo zato se radi i jedno i drugo)ako je nalaz negativan platices oko 200 din po nalazu ako je pozitivan unapred im to reci da zelis antibiagram( tabela u kojoj su prikazani lekovi i njihovo delovanje na soj bakterija koji je izolovan) i kad dobijes nalaz idi sa njim kod svog dr ili jednostavno kupi lek na koji reaguje bakterija ispi ga do kraja napravi pauzu 10-15 dana i ponovi kontrolni bris.Na svoju ruku u medjuvremenu ako opet dobijes probaj da pijes defrinol(1 film tableta sadrži 30 mg pseudoefedrin-hidrohlorida i 200 mg ibuprofena) kombinacija kapi za nos i protiv bolova oslobadja onaj gadan pritisak za jedno pola sata i traje oko 3-4 sata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ceste upale sinusa
PostPoslato: Pet Jul 01, 2011 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 10:36 pm
Postovi: 3
Sad imam snimak sinusa i zuba,odnosno kompletne vilice.Nisu mi dali nikakav uput.Mi imamo izabranog doktora pa mu se javljamo po potrebi.Ako ovoj mojoj zatrazim jos neki uput,dobice nervni napad a ja cu da ispadnem hipohondar :P iako nisam nego samo hocu da vidim sta je uzrok pa da eliminisem ovaj strasni bol. :)
,,(ponekad sekret curi u grlu i mi to i ne osetimo zato se radi i jedno i drugo)'' Pa meni je to izrazeno...Sad trenutno ne,
(mozda me zato i boli) ali inace se to meni zna cesto desavati,pogotovo kod prehlada.
Znaci,ako po nalazima budem u plusu (salim se),odnosno ako nalaz bude pozitivan da im trazim antibiagram ? Dobro,hocu ako ovi ovdje budu imali tako nesto jer ovdje daju samo rezultate pa se poslje snadji... :P
Davala mi je ranije doktorica i defrinol.Pila sam ga nesto malo ali tada su mi bili stravicni bolovi tako da mi nije mnogo pomogao.
Ili ja nisam mogla cekati dejstvo...Dali su mi kapi Sterimar, to je na bazi morske vode :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ceste upale sinusa
PostPoslato: Uto Jul 05, 2011 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 11:24 pm
Postovi: 15
ljudi, da vas pitam, ima li nekog smisla da ja odem do Banatskog Karadjordjeva? evo moj slucaja (quote sa druge teme ovog podforuma), sinuse mi nikad nisu pregledavali.. moze li se nazvati taj broj pa da se posavetujem sa njima?

kiki_85 je napisao:
Pozdrav. imam veoma slican problem. probacu kratko da opisem moj slucaj.
Otezano disanje jos od malena, u novembru 2008. uradjena operacija nosne pregrade, ne devijacija, nego uklanjanje polipa, FESS metodom. od tad mnogo bolja situacija ali i dalje nije skorz OK.. imam alergiju navodno na sve sto cveta, u proteklih par god. se ona doduse smanjila, 2 godine (mislim 2006 i 2007) zaredom sam primio hormonske inekcije posto nisam mogao da spavam po 2 nedelje od zapusenosti nosa (znachi pre operacije). Uzasno je bilo kad je otekla sluznica + ti polipi, totalno mi je blokiran bio prohod vazduha. Sad nije tako lose, ali je zapusenost i dalje prisutan, i meni je jedna strana vise zaceplejna, meni leva u poslednje vreme. i kod mene je prisutno da kad recimo lezim i legnem na tu stranu koja je manja zapusena, to se promeni, ta se vise zapusi (ovo je bilo mnogo izrazenije pre operacije).. ujutru kad ustanem mi je uglavnom dosta lose, a tokom dana se to popravi.. kad spavam popodne onda uglavnom bude gore..
i da, otok sluznice je prisutan stalno, tokom cele godine, i zimi kada nema nikakvog polena, na hladan vazduh bude uvek gore (recimo kad duva vetar zimi, onda mi se uvek vise zapusi)

drugi problem mi je sto su mi krajnici jako osetljivi. hteo sam ih vaditi, 2 lekara su i rekli da su za vadjenje i da ce mi samo probleme praviti. ali treci lekar je rekao (taj koji mi je radio operaciju, inache sjajan doktor, da su svi takvi ne znam gde bi nam bio kraj) da je njihova osetljivost verovatno posledica toga sto i dalje vise disem na usta nego sto bi trebalo i da su izlozeniji vazduhu vise nego sto bi trebalo. on mi je preporucio da probam ako hocu pressing pa da vidimo hoce li pomoci... tablete jos nisam uzeo, to leci samo posledice a ne i uzrok, koliko ja kontam.. mada idem ovih dana opet kod nejga na pregled pa cu porpicati malo sa njim.

treci krajnic mi je valjda u redu.. kad mi je radio endoskopiu nosa, rekao je da je malo uvecan ali da on ne pravi probleme.

i nosna pregrada mi je sad u redu, kaze da je vise prava nego kod vecine ljudi.

znachi problem mi je konstantno otecena sluznica.

si ti ili neko drugi, uspeo da resis problem ili saznao bilo sta korisno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ceste upale sinusa
PostPoslato: Sre Jul 06, 2011 9:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Za Banatsko Karađorđevo nema smisla da ideš jer se ti ljudi bave lečenjem hroničnih upala sinusa izavanih virusima ,bakterijama koje lekovi nemogu da srede al ne i alergije .Al kada saznaš javi jer i ja imam problema sa disanjem bez obzira što sma povadila krajnike i što sam se rešila upala sinusa , teško dišem preko danana nos a uveče kada legnem kraj samo na usta.Nikad mi nije bilo jasno zbog čega, nikakvu sekreciju nemam jednostavno se zapuši.Alergo test sam radila do duše ranije i nism reagovala na ništa.Ponekad kad mi dosadi jednom do dva puta mesečno stavim nafazol da se dobro naspavam ali ne češće jer znam da je štetan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: