Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u uvetu u vecernjim satima.
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 2:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Ovako, moju devojku vec skoro 2 nedelje boli levo uvo u vecernjim satima (negde otprilike posle 22h pocne da je boli). U pocetku ju je bolelo u predelu iza donje vilice pa ka uvetu ne znam kako da se izrazim, a veceras je bol tu prestao ali je presao na gore bas unutar uveta. Pre 5 dana je bila kod specijaliste otorinolaringologa (platila pregled u gradskoj bolnici) koji ju je pregledao i konstatovao da nema nista u uvetu nikakvu infekciju itd. i kaze da je mozda od promaje, ili tako nesto ali da nije nikakva upala niti sta. Ona je jos pre nego sto je otisla kod dr. na svoju ruku uzela Otol H kapi koji joj otklone bol, ali ovaj doktor u gradskoj joj je rekao da one ne lece uvo vec upravo to samo otklanjaju bol i nista joj nije propisao, u fazonu kao procice i ako je boli moze da stavi te kapi. Katstrofa, ne mogu da verujem da doktore tako bas briga da utvrde razlog... :evil:
Sta bi moglo biti i od cega je taj bol?

By the way da li bi ti bolovi mogli biti od zuba.
Naime otprilike kada je poceo bol u uvetu ona je imala popravku 2 zuba na toj levoj strani odjednom (mislim da je prvo popravljala zube pa je onda poceo bol u uvetu) ,koja je lose uradjena (a u privatnoj ordinaciji po preporuci - strasno), uradjena lose u smislu sto su je izubi boleli jedno 5 dana posle popravke, a i uvo, medjutim sada je zubi vise ne bole, ali uvo konstantno svake veceri.
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 2:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Citiraj:
Citiraj:
(...)kaze da je mozda od promaje, ili tako nesto ali da nije nikakva upala niti sta.


Citiraj:
Ona je jos pre nego sto je otisla kod dr. na svoju ruku uzela Otol H kapi koji joj otklone bol, ali ovaj doktor u gradskoj joj je rekao da one ne lece uvo vec upravo to samo otklanjaju bol i nista joj nije propisao, u fazonu kao procice i ako je boli moze da stavi te kapi (...)


Hahahahaha! Pa ovo je neverovatno! Taj je lekar "genije". je li ikada procitao sastav Otola???

I kakav je to bol od promaje, a nije upala????

O TEMPORA, O MORES!

Bol moze da bude poreklom od mnogih stvari, od sekreta iza bubne opne usled katara Eustahijeve tube, od mastoiditisa, od temporomandibularnog artitisa koji iradira bol. ili od sirenja bola ili infekcije preko pterigoidnog misica.... Potrebna ja lab. analiza, da bi preko krvne slike videli ima li uopste upalnog sindroma. Potom, ponovni otoskopski pregled, eventualno i RTG snimak po Stenversu i Schuleru. U medjuvremenu, antireumatici tipa diklofenaka 2x dnevno ne bi trebalo da odmognu (osim ako pacijentkinja nije sa gastritisom iili cirom)...

Ukratko: nadjite boljeg ORL lekara, napravite i stomatolosku kontrolu.

... I sledeci put snimite mobilnim razgovore sa lekarima poput ovoga koga ste citirali. Ili kamerom.

Mozda bi to bilo i najbolje resenje: Svaki pregled snimati video kamerom i da se mnoge kolege konacno uozbilje i opamete. Pa da pacijent ima pravo da u roku od 5 ili 15 dana trazi snimak i da ga nosi advokatu pacijenta ili u ministarstvo (a moze i na ovu "nacionalnu televiziju", kad je vec placamo neznano zasto!). Da vidimo i cujemo sta se sve lupeta po ordinacijama i koliko se glumata, umesto da se radi LEGE ARTIS.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 3:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Hvala na odgovoru.
Pa i moje misljenje je da je dr. "genije" sa svojim izjavam zato sam i napisao ovde skoro od reci do reci sta je rekao, cisto da vide ljudi na kakve sve dr. moze da se naleti.
A inace moja devojka bas nema srce sa dr. pre skoro 3 meseca joj je spec. sportske medicine u studentskoj poliklinici samo na osnovu RTG snimka rekao da verovatno ima tumor ili neku cistu na kostima, kao ne zna tacno ali je gotovo siguran da je nesto od toga i dao joj uput za klinicki, prestravio ju je iako je znao da je na tom mestu imala prelom pre 10-ak god, a tu je i oziljak na misicu koji je boli na dodir vec 10 god.... itd. i na kraju se ispostavilo da je to kalus, a da ju je noga bolela od dugotrajnog pritiska cizme na tkivo i nerve koji su osteceni u saobracajnoj nesreci (by the way dr. je rekao da ce je stalno boleti na dodir tj. kada se pritiska to mesto). Strasno!

Elem da se vratim na uvo, ipak je taj bol verovatno posledica nestrucno uradjenih zuba i to u privatnoj ordinaciji po preporuci (koji mi je baksuz devojka non stop naleti na neke "GENIJE" :D ). Pretpostavljam, a i ona zato sto je cas boli sa jedne strane cas sa druge, a bol uglavnom pocinje u zubu (radila je 3 zuba, 2 sa jedne i 1 sa druge srane) pa posle prestane u zuby, ali predje na uvo i to svako vece.. a lokalizovan je na kraju donje strane vilice pa ka uvetu (yj. tacno kod pregiba gde se spajaju gornja i donja vilica).

Jedino sto joj nije jasno kako to da je samo uvece boli dok preko dana jok, ni zubi, ni "uvo" tj. "usi"??


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: