Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 1:15 pm
Postovi: 29
Procitao sam na nekom forumu da postoje neke Zell inekcije za koleno( hrskavicu) i da ljudi koji su primili se mnogo bolje osecaju posle primanja.Da li neko zna nesto o tome i koji ortoped bi mogao da mi da tu inekciju?hvala i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Ned Dec 06, 2009 5:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 1:15 pm
Postovi: 29
ljudi,zna li neko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Ned Dec 06, 2009 8:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Na zalost, fabrickih imena raznih lekova ima toliko da ih je nemoguce drzati u glavi :) Probao sam preko Google-a, ali nisam bio neke srece jer izlazi previse odgovora. Znate li nesto vise o tim injekcijama? Proizvodjac, aktivni sastojak...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 1:15 pm
Postovi: 29
Konska mast ne pomaze kod bolova u zglobovima. Ona dobro deluje kod povreda misica i tetiva. Kod povreda zglobova prvo i najvaznije je otici na ultrazvuk i videti u cemu je problem. Ako je koleno, moze biti meniskus, a moze biti i hrskavica. Ako je hrskavica u pitanju, onda ima vise varijanti izbora. Glukosamin+MSM je dobar preparat za prevenciju. Posle samo mesec dana koriscenja vidljiv je napredak(znatno smanjenje bola). Ako je u pitanju neka ozbiljnija povreda onda pomazu Zell injekcije. Ja sam imao dosta tesku povredu kolena(izuljao hrskavicu, falili skoro 5mm), dobio 10 injekcija u koleno i srecom sanirao povredu. Nije kao sto je nekad bilo, osetim minimalni bol u trenutku kad radim spori cucanja pod uglom kad koleno trpi najveci pritisak(45 stepeni), ali cim sam ojacao misice nogu taj bol je prestao. Sad radim bez problema cucanj sa 100kg tezine u teretani. Onaj ko ima bolove u kolenu a moze da vezba, neka radi na tome da sto vise ojaca misice(bar plivanje ako nista drugo ne sme), jer ce tako mnogo smanjiti pritisak na tetive i zglob kolena...


Moja majka nije mogla da ide poi stepenicama. Onda je dobila dve Zell injekcije u koleno i profodala je. Ja sam odveo sina koji trenira hokej kod tog ortopeda da mu sanika koleno. Kda sam vec bio tamo onda sam i ja primio dve injekcije u skocni zglog koji i nemam jer sam ga smrskao pre 30 godina kada mi se nije otvorio padobran. Zivim vec trideset godina sa manjim ili vecim bolom i posle dve injekcije sam se preporodio - pravog bola vise nema, samo malo osecam teskocu pri hodanju.
To je sve sto sam uspeo da pronadjem.
Cenim da nas ima dosta sa ostecenjem hrskavice pa ne bi bilo lose da se vidi za tre inekcije...poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 3:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Zasto radite chuchnjeve sa 100 kilograma opterecenja?????? :o

Bavite se bodibildingom?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 3:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 1:15 pm
Postovi: 29
:)ne,to sam copy paste sa nekog foruma gde se pominju Zell inekcije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Ned Dec 13, 2009 12:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Nije uopste problem dati u zglob injekciju od koje ce bol privremeno da prestane. Pitanje je kakve su dugorocne posledice davanja takvih injekcija... ako se daju kombinacije lokalnih anestetika i kortikosteroida, otok se povuce, bol se smanji, ali u perspektivi zglob moze da nastavi da propada brze nego do tada.

A moram da priznam da me je razveselio onaj deo kad covek odvede sina na pregled pa, kad je vec tu, dobije i on injekcijuu zglob. To mi bas ne lici na ozbiljan pristup lecenju bilo cega.

Sto se tice glukozamina, prsti su mi utrnuli od ponavljanja da jos ne postoje nezavisne (nesponzorisane) studije koje pokazuju efikasnost tog tipa lekova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Pon Dec 14, 2009 3:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
laki lane, deder daj nam link do tog foruma odakle si citirao te budalaštine :o

I dalje ne mogu da prestanem da se čudim šta ljudi rade....ovaj na sebi nosi čoveka od 80 kg i skače (!), ovaj sa oštećenom hrskavicom diže tegove os 100kg... :roll:

Nije ni čudo što onda doktori neće nikoga da leče, skoro da bih se i ja tako ponašao kada vidim kako se neki sami uništavaju....

Apelujem na doktore da ipak uzmu u obzir kako je neko dobio oboljenje od koga boluje, i da se zauzmu makar za one pacijente koji ni na koji način nisu krivi za ono šta im se desilo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Sre Dec 16, 2009 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 1:15 pm
Postovi: 29
http://arhiva.elitesecurity.org/t232306 ... nje-bolovi
eto ti link,a konsultovao sam se i sa jednom zenom(fizijatar)koja je za jednog pacijenta porucivala te injekcije iz nemacke,rekla mi je da je lek "homeopatski" i da je zeni bilo bolje,zvacu je ove nedelje pa cu vas obavestiti ako nekog zanima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Pet Dec 18, 2009 1:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Naravno da nas zanima, ali na žalost bilo kakav homeopatski lek nema šanse da oporavi oštećenu hrskavicu, tako da ta priča na tom (inače odličnom) forumu nema nikakvog smisla.

Nego, imam jedno pitanje za cenjenog Dr Veljka.

Doktore, zaista Vas poštujem, i Vas i celu ekipu sa Banjice, na žalost, poznajem vas vrlo dobro (ne i Vas lično, što mi je žao, ali skoro sve Vaše kolege). Mnogo puta ste rekli da niste videli studije o efikasnosti nekog od uslovno rečeno, "alternativnih" tipova preparata koje na neki način nisu sponzorisane. btw, ovo "alternativnih" sam stavio pod znake navoda, jer ne smatram da oni alternativni, nego upravo obrnuto, smatram da su oni fundamentalni, a lekove koje zvanična medicina propisuje smatram altenativnim i najčešće štetnim (da se ogradim, govorim samo o preparatima za osteoartritis, ne za kompletnu medicinu).

Doktore, ono što mene zanima je šta mislite KO bi trebalo da sponzoriše te studije za proveru efikasnosti navedenih preparata, ako se zna da svaka od tih studija mora da traje minimum 6 meseci, a praktično i više, što znači da je veoma skupa.

Dakle, naravno da (pre)bogata farmaceutska industrija ne samo da neće tako nešto da sponzoriše, nego se svim silama, svojim ogromnim kapitalom i lobijima na sve načine bori za upravo suprotno, a to je da svest o kvalitetu i pomoći koju ti preparati mogu da pruže pacijentima ne dođe do njih.

Ako bi to došlo do naroda, narod bi prestao da daje poslednji dinar (ili dolar) za njihove krajnje neefikasne, a najčešće štetne "lekove" (namerno pod znake navoda) i oni bi odmah mogli bi da stave ključ u bravu svojih velelepnih zdanja.

Ovako, oni guraju narodu (i lekarima) nekakve tobožnje priče o "neefikasnosti i neispitanosti" pomenutih preparata, a blokiraju svaku vrstu njihovog prepisivanja i istovremeni narodu prepisuju recimo NSAID i COX-2 preparate koji mogu da pruže samo trenutni, i to vrlo kratkotrajni osećaj smanjenja bola, a zapravo na duže staze samo pogoršavaju osnovno oboljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Ned Dec 20, 2009 3:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Kad sam govorio o nesponzorisanim studijama/ispitivanjima, mislio sam na studije koje ne sponzorise proizvodjac odredjenog leka (ili nekog drugog sredstva za lecenje), ili proizvodjac nekog slicnog leka ili sredstva. Proizvodjac je uvek zainteresovan da njegov lek bude opisan kao efikasan, a konkurentskoj firmi odgovara da taj lek ne bude opisan kao efikasniji od njihovog.

U medicinskim casopisima se, ako se pise o nekom leku ili sredstvu, obavezno navodi da autori nisu imali nikakvih direktnih ili indirektnih koristi od firmi koje se spominju u clanku (nesto slicno izjavi o nepostojanju konflikta interesa). Dakle, ako uz clanak stoji takva napomena, to se tretira kao nesponzorisani clanak/studija/ispitivanje.

Pre dosta godina sam naisao na dva clanka eminentnog americkog ortopeda,napisana u razmaku od nekoliko godina, gde je on, za istu grupu pacijenata kojima je uradjena ista operacija, imao dva potpuno suprotna zakljucka. Uopste mi nije bilo jasno o cemu se radi dok nisam procitao u aneksu clanka izjavu o tome koja je firma pomogla istrazivanje.

Klinicko ispitivanje efekata nekog leka, ukoliko se on nalazi na "pozitivnoj" listi, ne mora da kosta nista (ako se zanemari ulozeno vreme). Dakle, jedna grupa pacijenata prima lek A, druga prima lek B, prate se efekti kod obe grupe pacijenata i na kraju odredjenog perioda se uradi analiza.

Pre par nedelja me je jedna pacijentkinja pitala sta mislim o leku (izmisljeno ime) Zglobospas. U prospektu je pisalo da, izmedju ostalog, poboljsava aktivnost kapilara u zglobnoj hrskavici. Tu postoji samo jedan sitan problem... U hrskavici nema krvnih sudova.

Da ne bih preterivao sa pisanjem, molim Vas da napisete ako nesti nisam napisao dovoljno jasno, ili ako sam nesto od bitnih stvari preskocio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Sre Jul 25, 2012 4:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 25, 2012 12:22 pm
Postovi: 7
Omega,

S ozbirom da vec 15 godina vodim borbu sa povredom kolena(ACL) kao i
degenenerativnim promenama hrskavice (zadnjih 4 godine), TVRDIM da mi je Zell tretman pomogao skoro koliko i prva ligamentoplastika.

Iskreno preporucujem svakom da proba jer je cena pristupacna (mnogo manja nego redovna kupovina glukozomina) a efekat (iz licnog iskustva) neverovatan!

pozdrav

http://www.journalofprolotherapy.com/index.php/standard-clinical-x-ray-studies-document-cartilage-regeneration-in-five-degenerated-knees-after-prolotherapy/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Čet Avg 23, 2012 12:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
hektore, link naravno ne radi što mi je prvi znak o toj "terapiji"...

Dajte neke relevantne podatke o tome, i ja ću Vam prvi biti zahvalan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Pon Avg 27, 2012 3:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 25, 2012 12:22 pm
Postovi: 7
Omega,
link radi!!!
A koliko sarktastičan ja treba da budem pa da komentarišem tvoj komentar na osnovu te činjenice (link radi) ???

Zell inekcije se mogu kupiti u apoteci u Beogradu - Resavskoj ulici (ukrštanje sa ulicom Kralja Milana)

Tretman je podrazumeva 5 inekcija u koleno (1 nedeljno).

Nezvanično i nepotvrđeno, mnogi naši profesionalni sportisti sutretirali koleno pomenutom metodom.

Inekcije nisu bolne, ali su neprijatne (igla se diretkno zabada u medjuzglobni prostor), bar sam ja tako to doživeo!

Iskreno preporučujem svakom ko ima probleme sa "stanjenom" hrskavicom!

Placebo efekat je isključen i za razliku kad nisam mogao da potrčim i sada ne želim trošiti previše reči... Ne znači da će svakom pomoći ali s obzirom na minimalni rizik i jako pristupačan tretman (za razliku od mnogih mazalica i tabletica koje sam kupovao po apotekama) stojim iza napisanog.

Koga zanimaju detalji terapet, kontakt tel, nek se javi na PP, nisam imao nameru niti želim da reklamiram ili promovišem zdravstvene usluge..

pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Pon Avg 27, 2012 3:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Link sigurno nije radio kada sam bio pogledao, a što se tiče preporuke/adrese/telefona za savet i kupovinu, želim to i u svakom slučaju biću zahvalan.

Može na PP a može i javno (što da ne, ako je dobro neka koristi i drugima).

Samo, moram priznati da sam vrlo skeptičan prema svemu jer se godinama bavim problemom hrskavice u celom organizmu i nisam našao rešenje koje bi moglo pomoći na kvalitetan način, a kada bih nabrajao šta sam sve probao (naročito ranije dok sam manje znao), trebalo bi duuugo vremena.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: