Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Uto Okt 29, 2013 9:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 16, 2013 11:44 pm
Postovi: 13
Meni su predlozili doktori da uzimam "orthomol arthro plus". Kao to je nesto novo i najbolje, mada je preskup. U apotekama kosta skoro 8.000 din. Na forumima niko ga ne spominje, pa na znam kakva su iskustva drugih sa ovim suplementom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Čet Nov 07, 2013 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 2:27 pm
Postovi: 6
Gde ima da se kupe Zell inekcije i koja je cena ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Čet Nov 07, 2013 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 2:27 pm
Postovi: 6
e da i da li neko moze da mi prevede ovo i tacnije kaze kakve su moje sanse za rekreativnim bavljenjem sportom

Meniscectomia prtialis medialis genus sin
Plastica LCA genus sin.cum BTB greff

Dijagnoza
Ruptura LCA genus sin inveterata.Instabilitas genus sin.chron
Lesio menisci medialis genus sin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Uto Nov 26, 2013 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 16, 2013 11:44 pm
Postovi: 13
Za Omegu,
Opet te ja smaram,ali vidim da si zaista upućen u probleme sa hrskavicom, a i ja imam problem pa pokušavam da rešim, ali mi teško ida :). Išao sam kod ortopeda da mi otklono kalcifikate artroskopski (prvi pregled kod novog ortopeda), ali mi je rekao da je meni problem hrskavica i da to što su mi napisali kad sam radio plazmu, nije tačno i da hrskavica i kalcifikati ne mogu da se vide na ultra zvuku i neće da mi radi artoskopiju jer ne bi imalo efekta. On je gledao RTg snimak. Da li je istina da ne može da se vidi ovo na ultra zvuku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Uto Nov 26, 2013 11:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
To što ti je tzv. "ortoped" rekao da hrskavica ne može da se vidi na ultrazvuku, to samo govori o njemu...

Možda ON ne može da je vidi jer ne ume da gleda. Ali to što on ne ume da gleda - to ni malo ne znači da nema onih koji to umeju i koji vrlo precizno mogu i da vide i da mere hrskavicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Sre Dec 11, 2013 11:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 11, 2013 10:10 am
Postovi: 1
Postovanje!

Nov sam na ovom sajtu,nevolja me je naterala da guglam i trazim pomoc za svoje koleno a vidim da vi ovde vladate materijom jer imate ili ste imali istih ili slicnih problema.

Problem je sledeci:
Igram fudbal poluprofesionalno (ako mogu to tako da nazovem jer , ne igram za novac ali igram u proseku tri do cetiri puta nedeljno po sat, sat i po i tako godinama jer mi je sada 43)
Pre 20 godina sam imao operaciju na kolenu na kom sada imam problem (usled povrede sitni delovi hrskavice su morali biti odstranjeni jer su se odvojili od casice).Sve ovo vreme nakon operacije nisam imao nikakve probleme sa kolenom ,s vremena na vreme je bilo nekih blagih probadanja i zigova u kolenu ali nista alarmantno.
Pre par dana nakon odigranog termina sve je bilo normalno, nisam dobio ni udarac niti sam uvrnuo koleno.Sledeceg dana sam osetio jako probadanje u kolenu i s vremena na vreme mi klecne koleno tj. izgubim kontrolu nad njim.Danas sam bio kod ortopeda koji je po snimku kolena utvrdio da je nastalo ostecenje hrskavice (dijagnoza: Gonarthrosis M 17)
Njegov predlog je terapija u vidu 5 inekcija (1 nedeljno ,i tako pet nedelja) pa nakon toga pauza od 6 meseci pa ponoviti isti tretman .
Inekcije su GO-ON i kostaju 6000,oo po komadu .
Vidim da ovde ima raznih preporuka za vrstu inekcija a na internutu sam pronasao cak i neku hijaluronsku kiselinu za obnavljanje hrskavice zglobova koja je u vidu kapsula i dosta je jeftinija.

Moje pitanje za ljude koji su probali sve ovo dali probati nesto jeftinije kao sto su ove kapsule ili odmah uraditi terapiju sa inekcijama(i tu je dilema, dali juriti nesto jeftinije od ovih sto mi je predlozio ortoped kod koga sam bio) ,jer da napomenem bitna mi je i brzina oporavka.

Hvala unapred na svakom odgovoru i savetu.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Čet Dec 12, 2013 11:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Nije GO-ON nego GO-ONA i to je najobičnija hijaluronska kiselina.

Naprimao sam se toga još pre 10 godina i efekat im traje par dana.


My 2 cents:

Bačen novac.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Ned Feb 02, 2014 12:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 1:15 pm
Postovi: 29
evo i ja da se javim posle 2-3 godine,operacije acl i mog uzaludnog pokusavanja da se bavim sportom normalno...kada sam otvorio temu posle lutanja po doktorima od ganica,milankova...svi su mi u rincipu rekli lose uradjena operacija,prof Milankov "nemoj da ti rastu usi ne bavis se profesionalno sportom-zaboravi sport igraj fudbal na kompjuteru"(ocajan sam se vratio iz novog sada) i prihvatio odluku da moram tako da zivim.Igrom slucaja drugar(inace kosarkaski trener)predlozi mi akupunkturu koja mi je stvarno pomogla iz stanja kada nisam mogao da maltene potrcim sada igram ping pong,tennis,plivam,skijam(max 2 dana i pocne da boli onda opet akupunktura i tako u krug) vozim bajs( nezamislivo u ono vreme)ali i dalje mi naravno smeta jave se bolovi posle,u zavisnosti koliko se isforsiram...
Slucajno guglah nesto oko hrskavice i naletim na PRP metodu i dr Mileusnica(naravno da sam odmah zakazao jer sam ovisnik o sportu i stvarno se nadam da cu kad tad izleciti ovo koleno)Molim vas za iskustva o ovoj metodi,citam na forumima stranim da stvarno pomaze...pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Pon Feb 03, 2014 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 16, 2013 11:44 pm
Postovi: 13
Radio sam plazmu kod dr.Mileusnica. Meni su ortopedi rekli da je hrskavica, a dr.Mileusnic da su kalcifikati a da mi je hrskavica dobra. Ortopedi kazu da meko tkivo (hrskavica) ne moze da se vidi na ultrazvuk. Ja imam kalcifikate i za par dana idem na artroskopiju da ih uklonim,jer meni koleno po nekada blokira. Svi ortopedi su mi rekli da nema pomoci oko hrskavice, osim ovog poslednjeg koji mi je rekao da prvo uklonim kalcifikate, pa tek onda da radim plazmu (da nema puno efekta sto sam radio pre ciscenja kolena) i da pomaze. Sad ja ne znam kome da verujem , ortopedima ili dr.sportske medicine i za ultrazvuk i za plazmu. Nadam se da cu posle artroskopije znati u kakvom mi je stanju hrskavica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Pon Feb 03, 2014 9:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 2:34 pm
Postovi: 12
Koliko kosta plazma i koliko kosta artoskopija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Pon Feb 03, 2014 11:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 1:15 pm
Postovi: 29
vlaani je napisao:
Radio sam plazmu kod dr.Mileusnica. Meni su ortopedi rekli da je hrskavica, a dr.Mileusnic da su kalcifikati a da mi je hrskavica dobra. Ortopedi kazu da meko tkivo (hrskavica) ne moze da se vidi na ultrazvuk. Ja imam kalcifikate i za par dana idem na artroskopiju da ih uklonim,jer meni koleno po nekada blokira. Svi ortopedi su mi rekli da nema pomoci oko hrskavice, osim ovog poslednjeg koji mi je rekao da prvo uklonim kalcifikate, pa tek onda da radim plazmu (da nema puno efekta sto sam radio pre ciscenja kolena) i da pomaze. Sad ja ne znam kome da verujem , ortopedima ili dr.sportske medicine i za ultrazvuk i za plazmu. Nadam se da cu posle artroskopije znati u kakvom mi je stanju hrskavica.


cekaj nije mi jasno sto si radio plazmu ako ti je hrskavica dobra?mislim,ne drzi me za rec,da se moze videti hrskavica na ultrazvuku...takodje mislim da te kalcifikate mozes resiti prokrvljivanjem(probaj akupunkturu)da i meni su svi ortopedi rekli da nema resenja u tom momentu za hrskavicu.Mozes li mi reci iskustva o dr Mileusnicu i cene prp-a? posto sutra imam pregled pa da budem spreman,moze i pp,pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Uto Feb 04, 2014 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 16, 2013 11:44 pm
Postovi: 13
Ortopedi su mi rekli da nije dobra hrskavica, pa sam zato radio plazmu i ako su mi u SMA rekli da je dobra, (kome verovati???). U SMA pregled ultrazvukom 4000 din. a plazma 300E. nakon plazme,nedelju dana nema sporta, nakon toga samo pravolinisko trcanje jos 20 dana. Probao sam shokwave terapijom kalcifikate da resim, nije bilo nekog pomaka posle 4 terapije, pa sam odustao. Imam puno kalcifikata i veliki su (pojedini 9.8mm). Na VMA uklonicu kalcifikate, ne ceka se dugo na red (mesec dana), za jedan dan sve se zavrsi, a cena je manja nego za plazmu (na moje iznenadjenje), jer u privatnim klinikama cene su astronomske.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Ned Feb 23, 2014 10:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 16, 2013 11:44 pm
Postovi: 13
Za Laki Lane,
Jesi li radio plazma terapiju, kakvi su utisci, pomaze li?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Čet Feb 27, 2014 9:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 1:15 pm
Postovi: 29
radio sam prp pre 10ak dana,sta da ti kazem pauzirao sam do pre 2 dana, probao malo trckaranje lagani basket(o fudbalu ni ne razmisljam)ono sto me je smorilo je sto pre samog ubrizgavanja injekcije dr mi je rekao ne ocekuj oporavak 100% sve preko 50%bilo bi extremno dobro(naravno to mi nije rekao na prvom pregledu,no nema veze)Moj subjektivni osecaj je da je stvarno malo bolje tipa 10-20%(do sada)nadam se da ce biti jos bolje...ima li jos neko iskustva kada se mogu ocekivati rezultati...prvih 20dana,godina da li ponoviti...please ako neko zna nesto bilo bih lepo da napise,pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Čet Feb 27, 2014 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 16, 2013 11:44 pm
Postovi: 13
Jesi li radio u SMA? Jesu li ti merili hrskavicu prije plazme, kolika je bila? Jesu li ti predlagali da radis kasnije opet plazmu? Terapije? Suplementi?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: