Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Sub Sep 01, 2012 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 25, 2012 12:22 pm
Postovi: 7
Omega je napisao:
Link sigurno nije radio kada sam bio pogledao, a što se tiče preporuke/adrese/telefona za savet i kupovinu, želim to i u svakom slučaju biću zahvalan.

Može na PP a može i javno (što da ne, ako je dobro neka koristi i drugima).

Samo, moram priznati da sam vrlo skeptičan prema svemu jer se godinama bavim problemom hrskavice u celom organizmu i nisam našao rešenje koje bi moglo pomoći na kvalitetan način, a kada bih nabrajao šta sam sve probao (naročito ranije dok sam manje znao), trebalo bi duuugo vremena.


Zasmetao mi je nacin na koji si odgovorio...nije ni bitno.
Ja sa problemom kolena borim od svoje 23 kada sam pokidao ACL, operisao, bavio se sportom i usput ostetio i rekonstruisanu vezu, hrskavice itd...

Sa puno varijacija u stanju, pre 2 godine sam na stepenice mogao samo skakucuci na jednu nogu...sada igram tenis...

Za zell tretman sam saznao od druga koji je isao na terapiju posle pucanja misica, uzgred mu je konstatovano i da mu se hrskavica "izlizala" i predlozen Zell. Znajuci za moju decenijsku borbu, preneo mi je informaciju, a ja sam bez oklevanja krenuo i nisam se pokajao! Sada mi neoperisano i ne tretirano koleno vise pucketa u punom cucnju nego tretirano iako je labavo (ACL) sa nejakim kvadricepsom.

Terapeut koji vec dugo godina primenjuje Zell i to pre svega aktivnim sportistima, a pri tom prati sva desavnja u sportskoj medicini a koja cesto nije usko vezana sa zvanicnim tretmanima je:

Dr med. Ivan Lukić
specijalista medicine sporta
Specijalistička ordinacija medicine sporta "SPORTREHAMEDICA"
Toplička 14, 23000 Zrenjanin
+381 23 512 731
[email protected]

Ordinira i u privatnom centru za rehabilitaciju u zemunu, gde su ljudu upoznati sa Zell i uspesno je sprovode (na mom primeru):
http://sportmedicalalliance.rs/

Cena jedne inekcije je oko 500 din, usluga davanje inekcije je oko 1200 - 1500 din.
5 komada, 1 nedeljno...

Nadam se da ce jos nekom pomoci.

Srecno i javite rezultate!

P.S. koliko sam ja upoznat Zell nije samo "secerna vodica" koja se cesto primenjuje u Prolo terapijama, vec sadrzi organska jedinjenja (zivotinjskog porekla) koja se u zavisnosti od kompatibilnosti sa pacijentom, sa vise ili manje uspeha ugradjuju u hrskavicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Uto Sep 25, 2012 10:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
hektore, hajde malo objasni šta to zoveš zell, jer supstanca pod takvim imenom ne postoji.

Ako si mislio na injekcije hijaluronske kiseline koje se daju direktno u koleno, to sam primao još pre 7 godina po 6 komada u oba kolena i sa sigurnošću mogu reći da to nema nikakvog smisla.

To je čisto bacanje (vrlo velikih) para. Tačno je da su bolovi manji dan-dva po dobijanju, ali nakon toga hijaluron se apsorbuje u tkivu i od njega u kolenu ne ostane ništa.

Inače cena injekcija hijaluronske kiseline je ogromna, reda veličine 30-40 evra po injekciji + usluga davanja otprilike koliko si ti naveo, tako taj tvoj zell s obzirom koliko je jeftiniji od ovoga ne uliva neko poverenje ni sa tog aspekta.

Osim toga, zvao sam i tu apoteku u Resavskoj koju si pomenuio i oni nemaju ništa što se zove zell ili slično, imaju sam injekcije hijaluronske kiseline od nekliko različitih proizvođača, a rekoh, bacati pare na to je potpuno besmisleno.

Zato, objasni molim te šta je tačno to zell, i daj neki link koji pokazuje uspeh terapije sa tom supstancom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Uto Nov 20, 2012 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 25, 2012 12:22 pm
Postovi: 7
Omega je napisao:
hektore, hajde malo objasni šta to zoveš zell, jer supstanca pod takvim imenom ne postoji.

Ako si mislio na injekcije hijaluronske kiseline koje se daju direktno u koleno, to sam primao još pre 7 godina po 6 komada u oba kolena i sa sigurnošću mogu reći da to nema nikakvog smisla.

To je čisto bacanje (vrlo velikih) para. Tačno je da su bolovi manji dan-dva po dobijanju, ali nakon toga hijaluron se apsorbuje u tkivu i od njega u kolenu ne ostane ništa.

Inače cena injekcija hijaluronske kiseline je ogromna, reda veličine 30-40 evra po injekciji + usluga davanja otprilike koliko si ti naveo, tako taj tvoj zell s obzirom koliko je jeftiniji od ovoga ne uliva neko poverenje ni sa tog aspekta.

Osim toga, zvao sam i tu apoteku u Resavskoj koju si pomenuio i oni nemaju ništa što se zove zell ili slično, imaju sam injekcije hijaluronske kiseline od nekliko različitih proizvođača, a rekoh, bacati pare na to je potpuno besmisleno.

Zato, objasni molim te šta je tačno to zell, i daj neki link koji pokazuje uspeh terapije sa tom supstancom.


Zell inekcije nisu inekcije hijaluronske kiseline (i ja sam ih primao i nikakav benefit nisam imao od njih) , kako je meni receno su mix organiskih jedinjenja ekstarktovanih iz hrskavica zivotinja (cuvaju se u frizideru). Ja sam ih trazio u pomenutoj apoteci i dobio iz prve, takodje su ih imali i u samoj ordinaciji koju sam pomenuo, a sam doktor ce ti vise reci o tome, jer metoda nije nova. Da su jeftine jesu, da su meni pomogle, jesu...Sigurno znam da placebo nije, a da sam se sam od sebe "podmazao" ne verujem...na stepenice nisam mogao a sad igram tenis jednom nedeljno sa takvim kolenom na kome je i ACL rekonstruisan pre 12 godina skroz propao...

Pozdrav i srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Sre Nov 21, 2012 12:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Hvala Hektore, u međuvremenu sam i sam saznao dosta o tome....

Osim Zell-a, ima i drugih tretmana koji mogu da pomognu, a kod nas se konačno pojavljuje i Platelet Rich Plasma Therapy.

Sve u svemu, svima koji imaju problema sa zglobovima, a naročito hrskavicom, toplo predlažem da maksimalno izbegavaju ortopede, a da se fokusiraju na fizijatre i uopšte lekare koji žele da ih izleče.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Pet Nov 23, 2012 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 25, 2012 12:22 pm
Postovi: 7
Omega,
Napiši koju reč o Platelet Rich Plasma Therapy.
Ja ću se svakako baciti na google.

Takodje me zanima tvoje i mišljenje ostalih za terapiju udarnim talasom (Shock wave)
u cilju razbijanja calcifikata, a to je prateca muka svih koji pate sa nekim vidom ostecenja zgloba (prirodni odgovor organizma).

U planu mi je da odradim jedan niz tretmana...

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Pet Nov 23, 2012 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 23, 2012 3:35 pm
Postovi: 1
Dali je moguce koristiti Zell injekcije kod ostecenja hrskavice kuka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Čet Okt 10, 2013 6:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 10, 2013 6:07 pm
Postovi: 1
Da li neko ima iskustva sa injekcijama Durolane?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 12:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 16, 2013 11:44 pm
Postovi: 13
ja sam bio na plazma terapiji, jer i je predhodno Jedan "cuveni"ortoped rekao da mi je hrskavica ostecena i da sam zavrsio sa sportom. U klinici gde sam rado plazmu su mi mjerili hrskavicu (2,5-3,3mm) i rekli da nije lose, ali sam i pored toga uradio trapiju. Ali su mi rekli da imam kalcifikate u kolenu(prije 8 god operisao sam prednje ukr. ligam.) Da li neko ima iskustva sa resavanjem oproblema kalcifikata? Da li pomaze ova shochwave terapija? Hvala unapred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 12:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Na kom mestu kolena ti je merena hrskavica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 12:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 16, 2013 11:44 pm
Postovi: 13
lezao sam na ledjima, rekli su mi da savijem koleno koliko mogu, a onda su ultrazvukom gledali odmah ispod casice kolena,tad su mi reki "sad da vidimo hrskavicu". Prije ove procedure,(proje pregleda hrskavice) dok sam lezao gledali su mi koleno sa unutrasnje, spoljasnje strane i dio iza kolena(sve ultrazvukom),tad su mi rekli da su ostale veze u kolenu uredu i da imam kalcifikrte.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 12:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Ta debljina hrskavice je odlična, meni recimo na istom mestu je izmereno 0,4mm.

Zašto si onda uopšte radio PRP?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 1:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 16, 2013 11:44 pm
Postovi: 13
jer me moj ortoped koji mi je operisao ligamente i meniskus pre 8 god. tako respametio sa diagnozom da vise nema sporta niti nikakvog fizickog rada, da bih uradio bilo sta za koleno. Mada su ovi mene na klinici pitali posle merenja da li zelim terapiju, jer sam ja vec, iz ocaja, na svoju ruku, bez predhodnog pregleda zakazao plazmu. Ali sad imam probk+lem kalcifikata,koji moram resiti, pa me interesuju iskustva???? za 15-tak dana idem na kontrolu. oni misle da ce mi hrskavica biti 4mm nakon plazme. opet ce mi je meriti, pa cu vidjeti da li ova plazma zaista pomaze, naravno ako mi kazu istinu na klinici )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 1:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Ja bih jaaako voleo da ima barem 2mm debljine, a što se tiče kalcifikata, a i ja ih imam itekako, ali to je mnogo manji problem nego nedostatak hrskavice.

Predlažem ti da proguglaš malo o svemu tome, pa da ono što nađeš okačiš ovde.

A što se tiče da ti od jedne plazme hrskavica toliko naraste, to može na primer u Diznilendu, ali u realnom životu ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Pon Okt 28, 2013 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 16, 2013 11:44 pm
Postovi: 13
Za Omegu,
Postovani, posto sam na ostalim forumima shvatio da imate velikih problema sa hrskavicom, i da ste upuceni u taj problem vise nego pojedini doktori (narocito ortopedi), molim vas da mi kazete koliko je losa moja debljima hrskavice, i da li koriscenje sumplemenata moze spreciti dalje propadanje ili samo usporit? Koji bi ste mi sumplement preporucili da koristim, posto ih na trzistu ima prvise, a svi su "cudotvorni"? Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zell inekcije za koleno
PostPoslato: Uto Okt 29, 2013 1:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
I ortopedi znaju dosta o hrskavici, ali je problem što oni NEĆE da je leče, jer oni nemaju nikakav interes od toga.

Štaviše, njima je u interesu da hrskavica njihovih pacijenata što pre propadne i da se oni odluče na ugradnju proteza, jer glavna stvar o kojoj ortopedi razmišljaju je par stotina € mita po protezi. Možda nekome ovo zvuči malo grubo, ali ja sam iz višegodišnjeg iskustva sa ortopedima sasvim uveren da je tako i nemam nikakvu sumnju u to.

Hrskavica oko 3mm ispod patele je praktično normalan rezultat, a što se tiče suplemenata, ja ih koristim dosta. Koliko pomažu, to je jako individualno zato što i brzina propadanja kod svih nije ista, ali lično mislim da pomažu.

Nijedan od suplemenata koje koristim ne kupujem ovde zato što su im cene besramne a kvalitet loš, nego se snalazim iz inostranstva.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: