Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zarastanje rane nakon intervencije uklanjanja urasle dlake
PostPoslato: Uto Jan 30, 2018 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 30, 2018 8:56 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima,

Prvenstveno sam se prijavila na ovaj sajt ne bih li nekom pomogla po pitanju urasle dlake na unutrasnjem delu butine u predelu blizu prepone, ali nazalost je meni i dalje neophodan savet i pomoc, pa vas molim da mi odgovori neko ko je imao isti problem, svaki savet ce mi znaciti. Naime, dlaka mi je bila urasla pre dve godine na unutrasnjem delu butine i prosle godine je na moru izasla na povrsinu. Shvatila sam da sam pogresila kada sam je iscupala i dlaka je nastavila dalje da urasta, umesto da raste, a uz to se i pojavio apsces na delu udaljenom od mesta urasle dlake. Po preporuci lekara opste medicine otisla sam kod dezurnog hirurga koji mi je bez anestezije rasekao taj apsces i izdrenirao. Nakon dve nedelje previjanja i ispijanja 4 razlicita antibiotika(panklav 2 puta, eritromicin, hemomicin i ciprocinal) rana se polako zatvarala i vracala u prvobitno stanje kao da se nikad nije izdrenirala. Hirurzi koji su otvorili apsces su me slali kuci na previjanje tako da sam odlucila da odem da potrazim misljenje drugog hirurga koji mi je u lokalnoj anesteziji uradio intervenciju, ocistio taj predeo i zasio. Dve nedelje nakon, kada su mi skinuti konci, jedan deo gde je bio apsces je i dalje gnojio i nije se zatvarao. Sledeca intervencija je bila dodavanje jednog konca na taj deo koji se par dana nakon toga skupio, ali je deo iznad koji je bio zarastao poceo da gnoji. Sto se tice preparata kojima sam tretirala ranu su alkohol, hidrogen, povidon jod, octenisept. Trenutno sam u fazi gde previjam ranu i osecam da joj nesto stvara problem, pa zbog toga ne moze da se zatvori iako mi doktor tvrdi da je sve cisto.
Molim vas da ako neko ima neki savet, predlog, bilo sta sto moze da mi pomogne, da mi se javi sto hitnije i pomogne mi da izadjem iz ove nocne more.
Hvala vam unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zarastanje rane nakon intervencije uklanjanja urasle dlake
PostPoslato: Sre Jan 31, 2018 3:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Знаш како кажу: Ко са ђаволом тикве сади о главу му се лупају. Када дозволиш да ти због бубуљице сецкају ногу онда то тако бива. Све би се брзо решило да си користила маст Флогоцид. Вероватно би и сада могла да је користиш јер иначе се користи за зарастање декубитуса.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zarastanje rane nakon intervencije uklanjanja urasle dlake
PostPoslato: Sub Feb 03, 2018 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 30, 2018 8:56 pm
Postovi: 2
Zdravo Aco,

Hvala ti na odgovoru, ali posto sam ja tikve vec posadila, malo je kasno da ih vratim nazad :D Salu na stranu, u zurbi nisam stigla da navedem sta sam sve mazala ali je svakako jedna od njih mast flogocid, to sam mazala u pocetnoj fazi dok sam mislila da ce dlaka izaci napolje, ali nazalost nije. Treba mi pomoc sad nakon ovog, verovao, ili ne, ponovili su mi zahvat i nasli konac u rani. Ne znam vise ni sama kako da pomognem sebi, jer nazalost nisam doktor, da jesam, samu bih sebe operisala :( Hvala unapred svima koji imaju neku ideju, ili savet. Jel ima na ovom sajtu i neki doktor da prokomentarise?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zarastanje rane nakon intervencije uklanjanja urasle dlake
PostPoslato: Pon Feb 05, 2018 1:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ма нема лекара а иначе теби треба хирург, ваљда.

Флогоцид се обично погрешно користи па зато нема ефекта. Мора да се ставља дебљи слој масти уз прекривање газом.

Можеш да пробаш и Ихтиол-камфор.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: