Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Sre Dec 26, 2012 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 11:49 am
Postovi: 3
Mnogo toga što u medicini opstaje nema čvrstu ili nikakvu naučnu podlogu. Pri tome ne mislim nikoga da uvredim. Stvari vezane za psihologiju su meni vrlo naučno ne dokazane. A kad ljudi imaju kompleksne probleme dg na kraju bude vezana baš za tu granu, bez ikakvog materijalnog dokaza. Jer za mene dokaz jeste samo ono što vidim.Nisam isključiva i ne tvrdim da moje probleme izaziva izmešten atlas, ali.....šta ako jeste? Kao i sve do sada-može da bude ne mora a znači. Ne bih pisala o pretragama koje sam prošla i koliko je to koštalo.I dalje sam tu gde sam i bila. I nije mi dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Sre Dec 26, 2012 5:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Ne bih se sad bas natezala ovde sa vama oko toga sta bi bilo kad bi bilo ,mada mogu da shavatim pacijenta koji trazi resenje na sve strane,ali dobro razmislite da zbog kompletne budalastine bacate pare ,a mozete da resite problem na mnogo efikasniji i jeftiniji nacin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Čet Dec 27, 2012 10:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 11:49 am
Postovi: 3
Ja se izvinjavam ako vam je ličilo na natezanje, napomenula sam da nikoga ne želim da vređam, pa tako očekujem isto od drugih. Nisam od onih što se ovako dopisuju jer nemaju pametnija posla. Čak nisam spomenula da bih išla na nameštanje atlasa i ne mogu da tvrdim da li je budalaština ili nije. Molila bih Vas samo da mi kažete na koji način bih mogla da rešim problem, a da zaista bude efikasno, naravno da mi odgovara da bude i jeftino? Svi postojeći načini isprobani su, naravno, sve po preporukama i uputima lekara zvanične medicine. Ja bih Vam bila vrlo zahvalana ako biste mi pomogli, uputili me na pravo mesto ili slično pošto sam iscrpila sve mogućnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Sre Jan 02, 2013 7:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
ivana27,
хајде молим те наброј симптоме и проблеме које имаш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Sre Feb 13, 2013 5:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2013 4:55 pm
Postovi: 1
Ja sam bila na namestanju atlasa pre dva meseca. Prvi put kada mi je covek namestao aparatom malo je bolelo, a posle mesec dana je opet na kontroli radio korekciju i tada je bas bolelo. Inace ja sam imala strasnih problema,bol u vratu i osamucenost dve godine bez prestanka, bol u levoj lopatici i lupanje srca, nisam mogla da idem uz stepenice nikako. Pojavila se i skolioza, levo rame dosta nize od drugog, a desna noga duza od leve. Posle tretmana dobila sam vezbe za jacanje i istezanje kicme i nakon dva meseca ja sam kicmu potpuno ispravila,sada mi sva zavide na sjajnom drzanju tela.Lupanje srca je prestalo, jedino sto su se pojavili bolovi u vilicama i kostima lobanje koji su jaci nego ikada. Kao da se sve vraca unazad ka prvoj bolesti koja se pojavila. Ako je neko imao slicno iskustvo volela bih da cujem, jer ne znam da li je normalno da ovako vilice i ove koscice bole. Narednu kontrolu ima za 20 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Ned Feb 17, 2013 1:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Sva ova pitanja svakako postavite 'lekaru' koji Vas leci na nachin na koji ste pristali!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Uto Jul 23, 2013 9:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
biljanabix je napisao:
Ja sam bila na namestanju atlasa pre dva meseca. Prvi put kada mi je covek namestao aparatom malo je bolelo, a posle mesec dana je opet na kontroli radio korekciju i tada je bas bolelo. Inace ja sam imala strasnih problema,bol u vratu i osamucenost dve godine bez prestanka, bol u levoj lopatici i lupanje srca, nisam mogla da idem uz stepenice nikako. Pojavila se i skolioza, levo rame dosta nize od drugog, a desna noga duza od leve. Posle tretmana dobila sam vezbe za jacanje i istezanje kicme i nakon dva meseca ja sam kicmu potpuno ispravila,sada mi sva zavide na sjajnom drzanju tela.Lupanje srca je prestalo, jedino sto su se pojavili bolovi u vilicama i kostima lobanje koji su jaci nego ikada. Kao da se sve vraca unazad ka prvoj bolesti koja se pojavila. Ako je neko imao slicno iskustvo volela bih da cujem, jer ne znam da li je normalno da ovako vilice i ove koscice bole. Narednu kontrolu ima za 20 dana.

Каква је ситуација?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Pon Dec 23, 2013 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2011 8:48 pm
Postovi: 3
Ja se mucim vec 4 godine i nisam nista resio.
Bio kod neurologa i fizijatra, radio MRI i nista posebno, osim smanjenog protoka krvi u vratnoj arteriji.
Pretpostavka neurologa je problem sa mikrocirkulacijom u mozgu, sto moze biti pogorsano stresom i nervozom. Stugeron i Aspirin su mi donekle pomogli.
Ja se pitam, ako je stres i nervoza, zasto onda u trenutcima kad sam bas bio izlozen stresu i nervozan, nije se javio napad tih simptoma.Nekad iz cista mira mi se pojave simptomi, npr. ujutro poslije spavanja.

Sreca pa mi se redje javlja. Zasto i kako , nemam pojma.

Simptome je tesko objasniti, jer nije u pitanju klasicna vrtoglavica.

Javi mi se gadjenje npr. na cigarete iako sam pusac.
Nelagoda u vratnom dijelu.

Kao da u impulsima u serijama 2-3 u mozda tokom 1.5 sekundi, imam nagli porast pritiska u glavi(kao da krv dolazi u talasima, a ne kontinuirano-subjektivan osjecaj), a onda pauza par sekundi(mozda 7-8-10), pa onda opet i tako u krug.
Pri tome, kao da mi kasne informacije iz ociju, a nekad i usiju.
Ako pomerim glavu iz tacke A u tacku B, imam problem da primim informacije o onom izmedju te 2 tacke. Pri tome mi se oci same napregnu, kao da imaju problem da prime sliku.
Prilikom svakog tog impulsa, oci kao da mi "pobjegnu", a nekad instinktivno i zatvorim oci.
Kad su mi se simptomi prvi put javili, desavalo mi se i da zapinjem nogama dok hodam, jer opet kazem, kao da nisam na vreme dobijao informacije prilikom tih "impulsa"
Ponekad osjecam i trnjenje-mravinjanje u predelu donje vilice.

To sve traje kako kad, 3-4 dana.

Ovo je najbolje sto sam uspio objasniti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Uto Dec 24, 2013 12:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Nov 28, 2013 9:42 pm
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
@Sir Oliver

S obzirom da ste uradili pregled kod neurologa i obavili MRI, a nije otkriveno ništa značajno, mogu da pretpostavim da je vrlo verovatno da kod vas postoji dislokacija nekog od vratnih pršljenova. Vertebralna arterija je često pritisnuta od strane dislokovanog pršljena čime se smanjuje dotok krvi u mozak, a mogu biti i pritisnuti nervi u vratu koji kontrolišu arterije i eto vrtoglavice. Ovoj tvrdnji ide u prilog i to što ne povezujete vrtoglavicu sa anksioznošću i što vam se dešava posle spavanja (naročito ako spavate u nepravilnom položaju, imate nizak ili visok jastuk, itd). Takođe, moguće je da postoji i "napetost" mekog tkiva (ligamenti, fascija, mišići) u vratu što pogoršava simptome.
Pitanje za vas: Koje su dijagnoze postavili neurolog i fizijatar i šta je neurolog naveo kao uzrok smanjenog protoka krvi u vratnoj (vertebralnoj) arteriji?

Ako se radi o dislokaciji (subluksaciji) nekog od vratnih pršljenova, može se rešiti hiropraktikom. Informišite se više ovde: http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com

_________________
http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Uto Dec 24, 2013 6:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2011 8:48 pm
Postovi: 3
@RehabFizio

MRI je pokazao aplastiku desne vratne arterije i dopler je pokazao jako nizak protok u istoj.

Nikakvu konkretnu dijagnozu nisam dobio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Uto Dec 24, 2013 7:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Nov 28, 2013 9:42 pm
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
@Sir Oliver

Hvala na odgovoru. Moja sugestija je bila čisto nagađanje i s obzirom da vam fizijatar nije prepisao nikakvu terapiju, pretpostavljam da niste kandidat za istu. Siguran sam da vaši lekari najbolje znaju vaše stanje.

Srdačan pozdrav!

_________________
http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Sub Jan 25, 2014 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 25, 2014 7:31 pm
Postovi: 3
Zdravo, da li moze neka pomoc. Pre mesec dana dok sam lakirala nokte, ko da me je nesto udarilo u glavu da odmah nakon toga nisam mogla da se pomerim(kao jaca malaksalost), zatim pre 2 nedelje pocelo je da mi svetlucao u oku kao lampice i napravile ceo kruc oko oka i opet malaksalost i osamucenost, i danas isto dok sam sedela i gleedala tv isto kao da me nesto udarilo na temenu sa desne strane glave i opet malaksalost jedno 5 minuta i toplota. sta to moze biti? hvala :o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: