Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 1:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 8:23 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Postovani Gdine Veljko molim Vas da mi pojasnite kakve posledice u organizmu moze da izazove uzimanje kortikostereoida?Ja sada pijem pronizon,razgovarao sam sa drugaricom koja je zavrsila farmaciju i ona mi kaze da je to isto kortiko samo u tabletama. Na uputstvu koje prati lek sam procitao da se ne sme piti duze od 2meseca,a ja ga pijem skoro 5meseci,doduse poslednjih mesec i po dana u dozi od 5mg.Pa me plasi da ne napravim sebi jos vece probleme. I da li bih trebao da pijem i "ideos" tablete, posto se tu razlikuju misljenja moja dva doktora.
I interesuje me jos da li je lek "hexatrione" kortiko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 8:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Kineziotejping se pokazao kao dosta dobra metoda za skidanje otoka.Mozda bi mogli da ga probate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 12:55 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Hexatrion/triamcinolon spada u kortikosteroide.

Sto se tice posledica koje dugotrajno uzimanje kortikosteroida moze da izazove, mozda je najbolje da pitate endokrinologa. Oni ipak imaju sire znanje o delovanju raznih hormona na ceo organizam nego ortopedi. Ne bi bilo posteno da sada pricam o necemu sto sam davno ucio i verovatno dosta i zaboravio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 11:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 1:04 pm
Postovi: 67
Gagi01 kako tvoje koleno?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 8:23 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
evo i mene posle duzeg vremena...
kolena su mi ok. polako smanjujem dozu lekova,nemam otok,a bole me samo kada opteretim i na promenu vremena.
bio sam pre par dana na kontroli i profesor je zadovoljan kako izgleda.

pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: voda u kolenu
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 08, 2009 2:06 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
ja sam isto dobio vodu u desnom kolenu od fizickog rada.parketar sam pa sam stalno na kolenima.niposto nije dobro vaditi tu vodu(tako su barem meni mnogi rekli).na pijaci zeleni venac u Beogradu ima travar koji vam moze pomoci.kod njega mozete kupiti melem za taj problem.on ga licno ne pravi nego neka njegova prijateljica koja radi u saradnji sa ruskim travarima.melem kosta 600 din i moze se koristiti otprilike 2-3 mjeseca.druga stvar koja vam moze pomoci je da zamotate kolenu u obicnu najlonsku foliju,ali da ne stezete mnogo.to su one folije u tubi koje mame koriste u kuhinji.pre spavanja stavite foliju i ujutro kad je skinete obrisete koleno peskirom jer ce biti vlazno.to poboljsava cirkulaciju i izvlaci vlagu iz kolena.meni su neki predlagali da stavim jedan list od kupusa pa da onda ovijem koleno najlonom ali to nisam probao.kupus kupi vlagu i kazu da to pomaze.treca stvar je da smanjite potrosnju secera(cokolada i slatkisi).secer zahtjeva mnoge minerale i vitamine da bi se razgradio,tako kad jedete te slatkise gubite rezerve ti bitnih sastojaka za odbranu od stetnih bakterija : ) a kad nema odbrane svasta vas moze snaci a da niste ni svjesni toga.ja sam licno na pocetku samo koristio najlon i to mi je pomoglo dosta,pa sam kupio melem(a melem vam sigurno ne moze naskoditi).travarka kaze da ima sve bitne sastojke za podmazivanje kolena,a mozete ga korisititi i za kicmu i bilo koji drugi zglob ili kost.usput sam jeo svaki dan 100 grama indijskog oraha jer sam cuo da ima neka posebna ulja koja sluze za podmazivanje robota kao sto sam ja :o).meni je ovo pomoglo.sta je najvise uticalo pojma nemam ali vi probajte pa skontajte.odmoci sigurno nece nikome.ovo sam postovo iz razloga jer sam trazio pomoc a nista na netu nema konkretno.evo ja sad dajem konkretne predloge pa ako pomaze vama onda postujte i na nekom drugom forumu ovaj predlog.drago bi mi bilo da pomognem nekom ko ima problem kao ja i da se bar ove vrste bolesti nadje lijek ili bar ublazi. ps obavezno mirovanje(to sam zaboravio).sorry na dugom tekstu.zzz svim vodokolenicarima :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: voda u kolenu
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 08, 2009 2:06 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
javite ako je pomoglo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: voda u kolenima
PostPoslato: Pet Jan 30, 2015 10:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 30, 2015 9:54 am
Postovi: 1
Postovanje!
Trenutno imam bolove u kolenu, jer mi se ponovo pojavila voda, posle vise od godinu dana, ali, imala sam novu povredu
i opterecivala ga vise nego obicno...znaci, sa razlogom.
Od, jutros sam primenila proverenu terapiju, i nadam se uskoro poboljsanju.
Vodu su mi dijagnosticirali u Klinici za rehabilitaciju u Sokobanjskoj 13 u Beogradu. Vrlo jednostavno- ultrazvukom. Odredjena je terapija- laser i ultrazvuk na bolno mesto, lediranje 1-2 x dnevno. posle deset dana je bol nestao, a otok se potpuno povukao za tri nedelje, od prilike....
Cula sam da se ne preporucuje vadjenje vode, jer se jos vise stvara....
A lediranje mozete sami da sprovodite. U casu od jogurta sipajete vodu i stavite u zamrzivac, kada se malo zaledi, stavite jedan stapic( od sladoleda) unutra, on ce sluziti da drzite led.
Kada je sasvim zamrznuto, stavite sekundu pod vrucu vodu, da mozete da ga izvadite iz case, a zatim trljate oteceno i bolno mesto desetak minuta. Ne budite nezni, vec pritisnite led uz kozu. Kad se koza zacrveni umotajte peskirom i dobro utoplite oko sat vremene, ili lezite da spavate.
Ucinak je neverovatan. Uz to mozete da pijete i neki analgeti koji omogucava brze povlacenje tecnosti ( Brufen ( ibuprofen ), Diklofen ( Diklofen duo ).....
Evo, bol polako prolazi, jos malo cu odmoriti, pa u nove radne pobede ( po kuci ) .A imam zakazano u Sokobanjskoj u cetvrtak, pa, dok mi odrede termin za fizikalnu terpiju....moram do tada sama sebi da pomognem.
Prijatan dan vam zelim.
Olga Knez


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: voda u kolenima
PostPoslato: Pet Jan 30, 2015 11:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако неко хоће да испроба нека набави један јак магнет и помоћу ластижа га учврсти за колено. Пример магнета је овај: https://www.magnet-shop.com/neodymium-m ... ::245.html Треба да се носи 20 сати свакодневно. Јавите резултате.

П.С.
Оне мале магнете и којекакав магнетни накит заборавите.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: