Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 85 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Re:
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 3:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 3:24 pm
Postovi: 98
Lokacija: Novi Sad
Inspektor_luki je napisao:
Koki95 je napisao:
Kad smo već kod vezbanja, imam mali problem. Naime treniram kosarku vec 8god i sve je ok, ali ovog proleca mi je trener "naredio" da kupim male tegove za ruke jer je i on primetio da su mi bicepsi veoma malo razvijeni. I tako sam kupio tegove od 2kg i 3kg. Zanima me koje jos vezbe sa njima da radim osim onog uobicajenog: lakat na kolenu i ispravljanje i savijanje ruke.

P.S. Prochitao sam na forumu da ste protivnici tegova ali meni je ovo stvarno potrebno da bih opstao u KK "Vojvodina", tako da pomagajte što pre.


Po tvom nadimku bi zakljucio da si 95 godiste tj.da imas 14 godina. Te tegove od 2 i 3kg batali,jer to ti ne sluzi cak ni za zagrejavanje jer to su vrlo male tezine. Sto se tice teretane,mozda je bolje da jos ne kreces u nju. Kreni kod kuce da vezbas sa sopstvenom tezinom.

Sklekovi razne varijacije,zgibovi razne varijacije,trbusnjaci razne varijacije,propadanja,ovo je malo rizicnije,ali kreni da vezbas stoj na rukama i slicne vezbe. Evo ti dva dobra sajta za vezbe kod kuce>

http://bodyweightculture.com/
http://www.beastskills.com/

Da, ali kako mislis da sa svojom tezinom nabildujem bicepse? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Re:
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 4:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
Koki95 je napisao:
Inspektor_luki je napisao:
Koki95 je napisao:
Kad smo već kod vezbanja, imam mali problem. Naime treniram kosarku vec 8god i sve je ok, ali ovog proleca mi je trener "naredio" da kupim male tegove za ruke jer je i on primetio da su mi bicepsi veoma malo razvijeni. I tako sam kupio tegove od 2kg i 3kg. Zanima me koje jos vezbe sa njima da radim osim onog uobicajenog: lakat na kolenu i ispravljanje i savijanje ruke.

P.S. Prochitao sam na forumu da ste protivnici tegova ali meni je ovo stvarno potrebno da bih opstao u KK "Vojvodina", tako da pomagajte što pre.


Po tvom nadimku bi zakljucio da si 95 godiste tj.da imas 14 godina. Te tegove od 2 i 3kg batali,jer to ti ne sluzi cak ni za zagrejavanje jer to su vrlo male tezine. Sto se tice teretane,mozda je bolje da jos ne kreces u nju. Kreni kod kuce da vezbas sa sopstvenom tezinom.

Sklekovi razne varijacije,zgibovi razne varijacije,trbusnjaci razne varijacije,propadanja,ovo je malo rizicnije,ali kreni da vezbas stoj na rukama i slicne vezbe. Evo ti dva dobra sajta za vezbe kod kuce>

http://bodyweightculture.com/
http://www.beastskills.com/

Da, ali kako mislis da sa svojom tezinom nabildujem bicepse? :D


Naravno da mozes,procitaj lepo ta dva sajta i nacices vezbe za biceps. Kreni sa sklekovima i videces kako ce ti se ojacati malo biceps,sa zgibovima ces dosta napredovati u jacini ruke i bicepc ce ti se dosta uvecati,ali potrebno je vreme. Znaci sklekovi,zgibovi,propadanja i videces rezultate za pola godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 8:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
nema nishta loshe u tome shto je trener predlozio ali je bezvz od nejga shto ti nije dao program vezbi.

u svakom sluchaju pre pokushaj da svojom i samo svojom tezinom razvijesh snagu mishica. s tim da cesh sklekovima najvishe opteretiti zgobove i mishic jer cesh ga uposliti da radi preko oba pripoja.

Problem nije u opterecenju i tome da li cesh raditi sa tegovima izolovane vezbe koje su za slabije mishice pogodnije dok se ne razvije snaga dovoljna da se sklekovi ne rade bez podrhtavanja. Ali ako zelish da ubrzash ceo proces, kao sto to i zeli svaki adolescent, sklekove mozesh da radish i treba da radish, nadam se da su deo kondicionog treninga koji radite u klubu.

Poshto je biceps dvoglavi i poliartikularni misic, tj ima dve glave, dva dela i prelazi preko ramenog i lakatnog zgloba, tako ga morash vezbati na sve nachine da bi postigao maximum treninga.

Poshto si aktivan sportista zakljuchicu da su ti mishici u dobrom i zdravom stanju i da ti trebaju samo aktivne vezbe uz dodatan otpor u cilju povecanja poprechnog preseka mishica, tj snage misica.

Ono chime treba da pochnesh jeste zagrevanje mishica, zatim statichne kontrakcije, tj izazivanje grchenja mishica bez vrshenja pokreta, to cesh postici tako sto ce ti neko pruzati otpor pokretu savijanja podlakta ka nadlaktu, ili cesh sam pruzati otpor sto je i najlakshe, stavish drugu ruku na sredinu podlakta i gurash na dole a ruku koju vezbash pokushavash da vuchesh na gore ili mozesh koristiti trake, federe, zavoje...mishic mora da se zgrchi, da pokusha da se skrati i pokrene podlakat ali ne sme da se desi pokret, kada osetish da je mishic maksimalno zgrchen broj do 3 i opusti, to ponovi 10 puta posle chega morash napraviti pauzu od pola vremena koliko su trajale ukupno kontrakcije. Ako ti se javi tremor, podrhtavanje mishica pre 10te kontrakcije zapamti broj kada se zamor javio i toliko kontrakcija radi bar prvih 2 dana, da se mishicna vlakna polako aktiviraju, nema potrebe da se silish i forsirash i uzrokujesh oshtecenja mishica. Kad dodjesh do 10 potpuno korektno izvedenih i jakih statichkih kontrakcija bez javljanaj zamora onda povecash za 2 kontrakcije.
Ovakve kontrakcije radi u polozaju kada je ruka potpuno ispruzena (tada dlan mora da je okrenut ka podu), kada je savijena u laktu za 45 stepeni i kada je lakat savijen 90 stepeni u odnosu na nadlakat, tako cesh u svakom obimu pokreta jachati mishic. A pomeranjem polozaja lakta cesh menjati delovanje sile otpora i menjati jachinu mishicne kontrakcije (bla bla fizika da ne ulazim sada u to), i tako do maximuma dovesti gimnastiku u mishicu.

Posle ovoga radi aktivne vezbe, tegovima, u serijama koej cesh pazljivo brojati a ne ajd sad cu 5 pa cu 4 pa cu 8...svaka serija mora imati isti broj ponavljanja, pauza mora trajati polovinu od trajanja vezbi! Tako mishic najbrze pamti i jacha.

I naravno ne ochekuj chudo za 2 dana :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Sub Sep 26, 2009 12:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 3:24 pm
Postovi: 98
Lokacija: Novi Sad
Hvala na odgovoru...ovo sa otporom sam juche probao i dobro mi ide...hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo - Sprave za vezbanje
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 8:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Da li steperi, mislim da se tako zovu - imitacija hodanja u mestu pod raznim opterećenjima (nisu u pitanju trake za trčanje-hodanje), zaista smanjuju opterećenje u zglobovima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Ned Nov 01, 2009 1:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Fizicka aktivnost dovodi do jacanja misica, jaci misici indirektno rasterecuju zglob pa tako dovode do smanjivanja opterecenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Ned Dec 20, 2009 9:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 10:52 am
Postovi: 48
ovako ja imam 16 godina i dosta sam trenirao...visok sam 190 tezak oko 83 kg.....i isao sam u teretanu pola godine bio sam zadovoljan ,wjezbao sam kuci vratilo i razboj i sklekove...naravno i trbusne i trcao sam svake nedelje makar po 2 puta........ex sad mi se stvorio problem.....kada trcim osjecam bol u ledjima u donjem dijelu ledja........i onda moram da stanem....i dosta sam zauzet idem u skolu ,na praxu na kurs engleskog i sad mi je stv muka da idem u bolnicu pa da me motaju......jos kad je ovaj grip sad zavladao...pa mogu li kako da rijesim ovaj problem...ima li koja vjezba da ojacam taj dio ledja....sta da radim????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Pon Dec 21, 2009 12:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 3:24 pm
Postovi: 98
Lokacija: Novi Sad
Obavezno se obrati lekaru. JA sam to imao sa kolenom, nisam se na vreme javio lekaru, vec tek kada me je nepodnosljivo bolelo, i eno me 14. januara operisem, a sve zbog toga sto se nisam na vreme javio.
ne bih da te plasim, ali obrati se lekaru, svakako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Pon Dec 21, 2009 2:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
aleksandar11 je napisao:
ovako ja imam 16 godina i dosta sam trenirao...visok sam 190 tezak oko 83 kg.....i isao sam u teretanu pola godine bio sam zadovoljan ,wjezbao sam kuci vratilo i razboj i sklekove...naravno i trbusne i trcao sam svake nedelje makar po 2 puta........ex sad mi se stvorio problem.....kada trcim osjecam bol u ledjima u donjem dijelu ledja........i onda moram da stanem....i dosta sam zauzet idem u skolu ,na praxu na kurs engleskog i sad mi je stv muka da idem u bolnicu pa da me motaju......jos kad je ovaj grip sad zavladao...pa mogu li kako da rijesim ovaj problem...ima li koja vjezba da ojacam taj dio ledja....sta da radim????



Sta konkretno znachi 'dosta sam trenirao'?
Sa kojim tezinama radite?
Zasto ste odabrali teretanu kao trening sa 16 godina? Jel trenirate josh neshto?
Trening i trchnje pominjete u proshlom vremenu, jel sada trenirate neshto? Sta?

Da li se bol javlja samo prilikom trchanja, ili drugih aktivnosti, saginjanja, hodanja uz stepenice?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Pon Dec 21, 2009 7:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 3:24 pm
Postovi: 98
Lokacija: Novi Sad
Zasto je lose ici u teretanu? Nisam to znao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Uto Dec 22, 2009 10:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 10:52 am
Postovi: 48
trenirao i sada samo manjim intezitetom nego prije.....jer ne mogu da stignem zbog skole ...upisao sam medicinsku za fizioterapeuta pa moram da ucim....a sto se tice bola javlja se samo kada trcim ili kada napravim neki nagli potez...mada u poslednje vrijeme mi je malo bolje ne boli me kao prije ali ipak bol je prisutan ..... posto se ti dosta razumijes bili mogla nekako da mi pomognes?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Uto Dec 22, 2009 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 10:52 am
Postovi: 48
Treniram*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Uto Dec 22, 2009 10:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Sa ovako malo informacija i preko interneta teshko da moze da s epomogne, mlad organizam kao vash je najboljje da ode fizijatru, moze biti da je sindrom prenaprezanja ali i povreda prshljena, ligamenta...

Poshto vec uchish za fizioterapeuta, obrati se svojim profesorima koji ti predaju kineziterapiju ili fizikalnu medicinu.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Sre Dec 23, 2009 3:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 10:52 am
Postovi: 48
ja sam tek prva godina tek sledece godine imamo fizikalnu.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Sre Dec 23, 2009 3:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pa kakve to veze ima?

Sada imash anatomiju, fiziologiju...znash ko predaje fizikalu i kinezi, obrati se profesorima kad vec necesh da se obratish lekaru. Verovatno ej sve posledica nepravilnog vezbanja i velikih tezina u trtani, ali ako je problem veci, a za to treba da snimish lumbalni deo kichme, e onda morash na terapije...

ALI SVE TO NE MOZESH DA URADISH PREKO INTERNETA VEC MORASH DA ODESH NA PREGLED KOD LEKARA!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 85 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: