Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 2:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 1:36 am
Postovi: 19
i sta mislite o voznji sobnog bicikla, umerenim tempom i na najmanjem opterecenju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 1:36 am
Postovi: 19
postacu dosadan :)
da li i dalje da drzim stopalo u elevacji? tj. da li se to radi samo kada se javljaju bolovi ili je to treba uvek? meni stopalo malo otekne kada sedim za kompjuterom, ali me ne boli...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 3:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Elevacija se vrshi kada god postoji potreba za njom, ako postoji otok pre svega a ne bol!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 8:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 1:36 am
Postovi: 19
Molim vas za odgovre na prva dva pitanja :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 9:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Gel bez problema mozesh da koristish, bez obzira shto pishe da je protiv bola iako nemash bolove smesh da koristish gel, mozesh da probash i deep relief gel. Za oporavak mishica ce ti pomoci samo vezbe, moze blaga masaza gelom, a bicikl pochni da vozikash kada dovoljno povratish snagu tricepsa, da ne dobijesh upalu misica!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 9:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 1:36 am
Postovi: 19
evo samo jos jedno mozda glupo pitanjce :) dakle, kost je zarasla nemam nikakav bol na dodir... da li moze oporavak da krene na suprotnu stranu, tj. da mi se stanje pogorsa ako previse hodam i ako me ne boli prilikom hodanja, tj. da napravim neki pogresan potez?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 9:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
pa ako iskrenesh nogu ili opet povredish kost iil neki ligament koji se pripaja na kost koja nije dovoljno zarasla naravno da moze!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stopalo lom
PostPoslato: Ned Mar 25, 2012 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2012 12:59 pm
Postovi: 1
Imam problem,povredio sam stopalo desne noge(tako sto sam udario o krevet(sa suprotne strane od dzona- http://prntscr.com/7e0mf-ovim delom),i boli me ovaj deo kad pipnem i kad hodam,ali ne preterano jako http://prntscr.com/7e0mf Slika.
Nisam siguran,ali sam pri udarcu cuo pucanje
Stopalo mi nije oteceno,nema ni modrice,nista neuobicajno,ne znam dal sam polomio neku kost ili sam uganuo nogu kad sam udario,jer sam je presavio
Nisam isao kod doktora jer se plasim da ponovo ne nosim gips jer sam ga pre godinu dana nosio

Na bolni deo stavljam led i mazem fastum gelom.
Zanima me vase misljenje,dajte mi neke simtome koji mogu da budu ako je prelom,da li ako nema otoka moze da bude prelom i da li moze da mi zaraste prelom bez gipsa ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stopalo lom
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 22, 2013 1:16 pm
Postovi: 1
Moja mama se jutros okliznula i slomila stopalo. Dijagnoza je:
Lokalno otok i bol u predelu baze; VNT kosti; RGT prelom baze;

Ono što me zabrinjava je što joj je lekar na Banjici rekao da se ništa nije pomerilo (?!?!) i da ne treba da stavlja ništa (gips? longetu?) i kad dođe kući da stavi sama zavoj. Poslao je kući i rekao da će oporavak trajati oko 6 nedelja.

E sad, ono što mene brine je, osim što je otok veliki i prilično taman, kako mi sami da stavljamo zavoj, zašto to nisu uradili na Banjici, i da li mi ovako nestručni možemo nešto da uradimo pogrešno? Dalje, da li će joj biti potrebna fizikalna terapija? Šta sme, šta ne sme da radi? Da li da koristi štake? Gde da ih nabavimo? Kako teče proces oporavka?

Molila bih vas za što više informacija jer nemamo iskustva s prelomima a od dotičnog lekara ih nismo dobili. :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stopalo lom
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 4:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Opusteno sam u soku!!!
VNT kost ne znam sta je ali V MT je peta metatarzalna kost cije zarastanje i rehabilitacija nisu ni najmanje jednostavni.Obicno se sanira gips longetom i stake su obavezne jer je zabranjen oslonac na povredjenu nogu.Ukoliko vam nisu nista rekli i stavili imobilizaciju moj predlog su;

-podpazusne stake
-elasticni zavoj
-led 3x dnevno
-nesto protiv bolova i
-mirovanje do kontrole.


Ukoliko ne zelite da potrazite misljenje drugog ortopeda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stopalo lom
PostPoslato: Sub Maj 12, 2018 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2018 3:29 pm
Postovi: 3
Dobar dan. Zivim u Austriji, prije 2 nedelje sam slomio 5 MT V kost u stopalu tj od malog prsta. Prvu nedelju sam imao otvoreni gips sad sam dobio zatvoreni nista me ne boli mogu stati. Rekao mi je doktor da moram 6 nedelja nositi gips. A posto sam u firmi novi I u pocetnom mjesecu volio bi ga se prije rijesiti I nastaviti raditi uzimam redovno kalcijum vitamin d2 d3 .Interesujeme moram li stvarno dugo nositi ili moze da se desi neka magija pa da ga prije skinem. Koliko bi to zarastanje trebalo trajati? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stopalo lom
PostPoslato: Sub Maj 12, 2018 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2018 3:29 pm
Postovi: 3
Dobar dan. Zivim u Austriji, prije 2 nedelje sam slomio 5 MT V kost u stopalu tj od malog prsta. Prvu nedelju sam imao otvoreni gips sad sam dobio zatvoreni nista me ne boli mogu stati. Rekao mi je doktor da moram 6 nedelja nositi gips. A posto sam u firmi novi I u pocetnom mjesecu volio bi ga se prije rijesiti I nastaviti raditi uzimam redovno kalcijum vitamin d2 d3 .Interesujeme moram li stvarno dugo nositi ili moze da se desi neka magija pa da ga prije skinem. Koliko bi to zarastanje trebalo trajati? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stopalo lom
PostPoslato: Sub Maj 12, 2018 10:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да узимаш магнезијум, првенствено.

Зависи какав је прелом. Смешно је да због тога гипс носиш укупно два месеца - због таквог прелома, ако је уопште прелом у питању.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stopalo lom
PostPoslato: Sub Maj 12, 2018 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2018 3:29 pm
Postovi: 3
Hvala vam na odgovoru. Jeste prelom 5 MT V dobio sam diagnozu a cak mi je pokazao röntgen sliku. Mozete mi reci koliko bi bilo realno da nosim I da li se smijem oslanjati na nogu I polako hodati ako je ovo vec 2 nedelja hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stopalo lom
PostPoslato: Pon Maj 14, 2018 10:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Обично такве мале кости зарасту за неколико седмица, максимум месец дана, укупно. Међутим, то нема никакве везе јер не можеш против лекара да не би имао какве последице. Стварно не знам шта бих ти паметно рекао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: