Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 04, 2008 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 04, 2006 12:34 am
Postovi: 19
^Hvala na odgovorima.
Nazalost, fizioterapeut mi nije dostupan, iskreno plasim se kako cu uopste izvesti i kontrolu koja me ocekuje za desetak dana (stanje u bolnici je bez preterivanja ocajno). Mislim da bi me na pomen fizioterapeuta posteno opsovali i poslali kuci jer trazim previse. Ostaje mi izgleda jedino da se nadam da ce nekim cudom prelom brzo zarasti i da cu se vratiti redovnom zivotu...

Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: lom stopala?
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 1:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 1:36 am
Postovi: 19
Pozdrav, pre 15 dana sam silazio niz stepenice, trceci, pa sam nagazio na ivicu stepenika i izvrnuo stopalo... cuo sam kako je nesto "krcnulo"... malo mi je oteklo sa desne strane tabana, prste sam mogao da pomeram bez ikakvog bola, ali me je bolelo kada gazim, pa sam otisao kod doktora i dao istu dijagnozu kao Dragance... pitao sam doktora da li ce da me boli, odgovorio je potvrdno i rekao da stavljam led i pijem analgetike... medjutim meni nije bolelo ni malo... na snimku se ne vidi (makar ja nisam video, a ni doktor koji je snimao) da je ista slomnjeno... za pet dana idem na drugu kontrolu... da li je moduce da ce mi tada skinuti longetu? i da li je moguce da je doktor pogresio u dijagnozi, jer ja nikakav bol nisam imao... osim ponekad pri pomeranju noge,ako se to sto osetim uopste moglo nazvati bolom...taj doktor ni nije ulivao poverenje...pitao me je sta se desilo, a snimak je pogledao nesto ofrlje...
haval unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 2:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 1:36 am
Postovi: 19
da kazem jos ovo, mozda znaci...
prvu kontrolu sam imao posle 7 dana... kada sam usao u ordinaciju, doktor je rekao sestri da razveze zavoj, da pogleda da li je sve u redu i da stavi novi zavoj... doktor nije ni pogledao...niti sam mogao da mu kazem da me nije nista bolelo, jer je odmah izasao...vratio se pa mi je rekao da dodjem za dve nedelje i opet izasao... pitao sam sestru da li ce tada da mi skine gips, ona je rekla verovatno, ali to zavisi koji ce doktor da bude!!! pitao sam je i da li cu ici na fizikalnu terapiju, na sta me je pogledala sa ogromnim cudjenjem odakle meni informacija da se ide posle ovoga na fizikalnu...inace sam iz Panceva... i nije bio isti doktor koji mi je stavio longetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 2:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Longeta ili bilo koja imobilizacija se nosi onoliko dugo koliko to zahteva patologija, tj zavisno o vrsti povrede, to moze biti nedelju dana, dve 4 2 meseca 6 meseci...

Niste napisali vashu dijagnozu!

Ako ste imali prelom bilo koje od kostiju stopala imobilizaciju cete nositi minimum 3 nedelje ako dr ne odluchi posle kontrole da produzi imobilizaciju. Uz mirovanje, led kao obloge ili masaze, interferentne struje, laser na bolne tachke i magnet stanej bi trebalo znatno da se ubrza i poboljsha opste stanje, da prestanu bolovi. Kod kuce shto manje oslanjanja na tu nogu, dok se sedi ili lezi stopalo uvek u elevacji - izdignuto.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 7:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 1:36 am
Postovi: 19
napisao sam da je dijagnoza ista koa kod Dragance, ali evo,prepisacu je fractura baseos ossis MT V pedis dex

ni jedanput se nisam oslonio na tu nogu... a zar nije cudno to sto je doktor rekao da ce me bolite da necu moci da spavam, ali mene kao sto sam vec napisao, nije bolelo uopste...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 8:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nishta shto se tiche ljudskog organizma nije toliko chudno :)

Svako drugachije reaguje i svi mi imamo jedinstven prag boli, nekoga boli kad ga ushtinete a neko ne oseti najvece bolove!

Jeste vi snimili stopalo? Ako je rendgenski snimak pokao prelom pete MT kosti onda nema sumnje u dijagnozu!

Na vama je za sada da mirujete, sachekate kontrolu a kad dr kaze da skidate longetu tad cete to i uraditi. Ako je budete skidali na svoju ruku povecavate rizik od komplikacije povrede sto ce kasnije u zivotu praviti jako velike probleme i taj deo ce biti podlozniji degenerativnim promenama. Upravo i zbog toga postoje pravila o duzini noshenja imobilizacije.

Ako postoji nachin da odete u neku privatnu ordinaciju kod fizijatra svakako to uchinite, ubrzacete proces zarastanja.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 8:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 1:36 am
Postovi: 19
hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 1:36 am
Postovi: 19
jel MT skracenica od metatarzalna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 8:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
da!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 2:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 1:36 am
Postovi: 19
danas su mi skinuli longetu posle 22 dana nosenja, pa jos 15 dana da hodam sa stkama, uz nepotpun oslonac na nogu...i neku vezbicu da radim(da savijam stopalo na gore,valjda da mi ojaca list, koji se preplovio)

prepisao mi je biofrez gel i da stavljam elasticni zavoj prilikom hodanja... znaci nema nikakve fizikalne terapije... da li imate jos neki savet za mene kako da se ponasam sada? koliko sam procitao na tubi da je taj gel za umirivanje bolova? ima li jos neki koji mi moze pomoci da se brze oporavim?
hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 2:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 1:36 am
Postovi: 19
i sta mislite o voznji sobnog bicikla, umerenim tempom i na najmanjem opterecenju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 1:36 am
Postovi: 19
postacu dosadan :)
da li i dalje da drzim stopalo u elevacji? tj. da li se to radi samo kada se javljaju bolovi ili je to treba uvek? meni stopalo malo otekne kada sedim za kompjuterom, ali me ne boli...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 3:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Elevacija se vrshi kada god postoji potreba za njom, ako postoji otok pre svega a ne bol!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 8:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 1:36 am
Postovi: 19
Molim vas za odgovre na prva dva pitanja :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 9:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Gel bez problema mozesh da koristish, bez obzira shto pishe da je protiv bola iako nemash bolove smesh da koristish gel, mozesh da probash i deep relief gel. Za oporavak mishica ce ti pomoci samo vezbe, moze blaga masaza gelom, a bicikl pochni da vozikash kada dovoljno povratish snagu tricepsa, da ne dobijesh upalu misica!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: