Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sportska povreda ramena
PostPoslato: Ned Jul 29, 2018 5:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 5:27 pm
Postovi: 3
Zdravo svima, ovo je moja prva tema na ovom forumu.

Imam 19 godina i pre nekih dva ipo meseca (sredinom maja) dizao sam neke tegove koje jako retko dizem, i sutradan je pocelo levo rame da me boli. Bol je bio najvise u prednjem i srednjem delu ramena, boleo me je sam zglob i tu ligamenti ili tetive (unutrasnji bol). Posto mi nije bilo prvi put da sam iziritao jedno ili drugo rame, pa sam batalio sav trening na nedelju-dve dana u nadi da ce me proci, mazao neku konjsku mast, led, i istezao.

Nakon sto bol nije nestao i posle mesec dana, otisao sam kod jednog kiroprakticara (da ne pisem ime) koji mi je dva puta namestao rame. Nije mi se svideo njegov rad jer mi je samo po malo pipkao rame i ubedjivao me da ga je namestio iako ja nikakvo poboljsanje nisam osetio.

Nakon sto mi se bol smirio uocio sam nesto jako kriticno, a to je da je rame kad dignem ruku iznad glave pocelo izuzetno da preskace tj puca. Jasno sam osetio da mi je rame malo ispalo iz lezista na dole. I svaki put isto "pukne" kada podignem ruku iznad glave. Nekih specijalnih bolova vec dugo nemam, osim ako ga opteretim direktno.

Skoro sam otisao u jednu privatnu kiroprakticarsku kliniku u Beogradu West Medic, gde sam na njihovoj terapiji namestanja (kiropraktike) i terapiji nekim laserima i strujama. I tamo su mi potvrdili da mi je rame ispalo iz lezista na dole i da zato preskace, ali nista nisu uspeli da urade povodom toga i meni i dalje sve to isto preskace...

Posto mi polako ponestaje nade da cu uspeti da vratim rame u prvobitan polozaj, molim bilo koga za neki savet ili iskustvo u vezi ramena. Vise nemam ideje sta da radim, mlad sam i nemoguce je da ne moze nista da se uradi. P.S duze vreme treniram boks i nikad nisam imao nikakvih povreda tamo, zalim za danom kada sam uzeo te tegove da dizem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sportska povreda ramena
PostPoslato: Pon Jul 30, 2018 11:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба даље да тражиш док не нађеш неког физиотерапеута који ће тачно знати о чему се ради и да ти покаже вежбе за јачање адекватних лигамената.

Можеш да пробаш овде https://activo.ls.rs/rs/ или овде http://profexacademy.com

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sportska povreda ramena
PostPoslato: Pon Jul 30, 2018 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 5:27 pm
Postovi: 3
Zdravo Aco, hvala na predlogu, ali ja zaista po svom osecaju smatram da mi je vise potreban neki kiroprakticar koji ce mi rame vratiti "na gore" odakle mi je i ispalo. To je moj licni osecaj, a i potvrdili su mi tamo u West Medic da mi rame jeste malo ispalo iz lezista i da je tu problem, samo sto ga nisu i namestili... :x

Ako neko zna nekog dobrog kiroprakticara ili nekoga a da zna zasigurno da moze da resi problem neka napise ovde ili u poruci jako bi mi znacilo. Zaista nemam vise para da se vucaram po tretmanima koji mi ne pomazu :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sportska povreda ramena
PostPoslato: Uto Jul 31, 2018 12:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам ти безвезе писао. Онај Милан јесте коропрактичар, а за оне друге не знам али вероватно их имају.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sportska povreda ramena
PostPoslato: Uto Jul 31, 2018 9:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 5:27 pm
Postovi: 3
Aha izvini nisam to shvatio, hvala na preporuci. Inace receno mi je da su se ligamenti istegli, ili parcijalno pokidali (ali vise jako istegli) i da se nikad nece vratiti kao sto su bili. Od ostalih mogucnosti naravno ostaje jacanje tih istih i ostalih ligamenata ramena, istezanja i korekcionih vezbi i prilagodjavanja na ovo isto "losije" rame. Eto to bi bio neki update na temu, ako neko znaci ista.

P.S Ako je neko imao slican problem bilo bi lepo i da se javi u poruci da cujem i tudja iskustva i tome slicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sportska povreda ramena
PostPoslato: Sre Avg 01, 2018 12:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Само немој више да отежеш решавање проблема. Што дуже раме остаје у погрешном положају то су мање шансе за опоравак. Иди код оног Милана.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sportska povreda ramena
PostPoslato: Čet Dec 26, 2019 6:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 26, 2019 6:22 pm
Postovi: 5
rame se ne namesta jer je to zglob koji je potpuno drugaciji od drugih, ne bacaj para na kiroprakticara jer te laze svako ko ti kaze da ce ti namestiti rame . Nego lepo dva meseca vezbi stabilizacije misica ramena pa ces da vidis kako ce problem se resiti. Znam da zvuci bolje kad ti neko kaze kako ce ti namestiti rame za jedan dan u poredjenju npr sa 2 meseca vezbi ali to je cinjenica.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: