Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Skolioza
PostPoslato: Pon Maj 18, 2015 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 18, 2015 5:50 pm
Postovi: 2
Imam skoliozu, ali ne znam da li je levostrana ili desnostrana, desno rame mi je spusteno... Doktorka mi je prvo rekla da imam levostranu pa je onda rekla desnostranu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skolioza
PostPoslato: Pon Maj 18, 2015 6:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Због чега торбу носиш стално на левом рамену?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skolioza
PostPoslato: Sub Maj 30, 2015 9:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 18, 2015 5:50 pm
Postovi: 2
Torbu uvek nosim na oba ramena...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skolioza
PostPoslato: Sub Maj 30, 2015 7:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Е па проблем може да буде озбиљан јер по твојим речима немаш спољашњи разлог за неједнаку висину рамена. Ако твоја докторка не зна свој посао, онда што пре промени лекара јер то мораш да решиш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skolioza
PostPoslato: Sre Sep 02, 2015 8:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Zasto vam je bitno sa koje je strana skolioza evidentno je da je imate i da morate da je ispravite.Kada ste vec svesni da je imate radite na tome da je skroz ispravite i jakim misicima zadrzite to novonastalo stanje.Bez delfin korektivne sprave za ispravljanje kicme vezbi istezanja i jacanja atroficne vertebralne muskulature..skoliozu je nemoguce zadrzati u daljem napredovanju a kamoli je ispraviti.Svaka skolioza moze da se ispravi samo mora da postoji adekvatan pristup lecenju iste.Citajte malo na netu o delfin spravi i malo ozbiljnijim metodama lecenje i nacicete pravo resenje za ispravljanje skolioze.Ukoliko imate neko pitanje bice mi drago da vam dam odgovor na tu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skolioza
PostPoslato: Pet Sep 04, 2015 7:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
missha je napisao:
Imam skoliozu, ali ne znam da li je levostrana ili desnostrana, desno rame mi je spusteno... Doktorka mi je prvo rekla da imam levostranu pa je onda rekla desnostranu?


Prvo se rentgenskim snimkom mora utvrditi stepen skolioze da bi se izabrao odgovarajući pristup.Kod ove dijagnoze je od značaj pol,godište,stepen krivine,stepen rotacije,Risser-ov znak i da li su u pitanju 3 ili 4 krivine.
Ukoliko je pozitivan Adamsov test pretklona tj kad se sagnete pojavi se gibus onda je sledeći korak rentgen,a ako se gibus ne pojavljuje onda je to samo loše držanje.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skolioza
PostPoslato: Pet Sep 18, 2015 5:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Mala korekcija na prethodni komentar,odgovarajuci pristup lecenja bi bio mider koji bi doveo naravno pricu do hirurske intervencije.Cetvorostruke skolioze ne postoje i trostruke su jako velika retkost,gibus se pojavljuje tek god skolioza koje prelaze 20-30 stepeni ali odsustvo gibusa ne znaci da je drzanje lose,postoje jako puno skolioza koje nemaju rebarni gibus ali imaju skoliozu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skolioza
PostPoslato: Ned Sep 20, 2015 11:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Kako to mislite postoji skolioza bez pozitivnog Adamsa?Ukoliko gibozitet ne postoji nema ni rotacione komponente koja determiniše skoliozu i nije tačno da se pojavljuju tek sa 20 stepeni,pojavljuju se i na 10 ili 15 ukoliko postoji strukturalni deformitet.
Skolioza sa tri i četiri krivine jedino i postoji,ne razumem kako su veoma retke?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skolioza
PostPoslato: Uto Okt 20, 2015 11:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Vasa teorija o skoliozama uopste nije tacna i vidi se veliko ne iskustvo,skolioze sa tri krivine su jako retke uglavnom su sa jednom ili kompenzacijom iz lumbalnog dela u torakalni dve,daj te mi rtg snimak cetvorostruke skolioze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skolioza
PostPoslato: Sre Okt 21, 2015 12:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Najčešće su skolioze sa tri krivine jedna strukturalna i dve kompenzatorne ili dve strukturalne i dve kompenzatorne,to je valjda osnovno znanje!??
Tretiraju se sve krivine,a ne samo strukturalna,pretpostavljam da se tu slažemo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skolioza
PostPoslato: Sub Okt 24, 2015 10:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Ne slazemo se bas uopste jer nista od toga nije tacno a treba ponovo da vam objasnjavam sve ispocetka,recite mi kako tretirate tj. ispravljate krivine i dajte rtg snimak tih trostrukih i cetvorotrukih skolioza pa onda da pricamo,ako pricamo o osnovnom znanju morali bi da se bavite skoliozama pa da pricamo na tu temu.

Skolioza centar konjarnik


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: