Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
 Tema posta: Re: skolioza kicme
PostPoslato: Ned Nov 24, 2013 9:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Tako je na nesrecu zavidnih primitivaca poput vas koji nikad u zivotu nista pametno nisu uradili a pljuju sve druge koji imaju bolje rezultate od njih.Zaboravili ste da date jedan odgovor koji stalno izbegavate a to je vas kontakt telefon kako bi svi mi nesrecni sa skoliozama mogli da kontaktiramo jednog vrhunskog terapeuta poput vas i izlecino skoliozu.Ja sam na sva vasa glupa pitanja odgovorio dakle vas kontakt telefon je???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skolioza kicme
PostPoslato: Ned Nov 24, 2013 7:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Nažalost ni na jednu moju konstataciju niste dali suvisli odgovor.Nisam vas ništa pitala i od vas ne ocekujem odgovore,jer vi ih nemate.Srdačan pozdrav ......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skolioza kicme
PostPoslato: Pon Nov 25, 2013 6:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Nema smisla da odgovaram na budalastine!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skolioza kicme
PostPoslato: Uto Nov 26, 2013 11:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Iz ugla vašeg koncepta i nema,a otvorenih pitanja ima mnogo te vam predlažem da se preko naše nacionalne asocijacije oglasite i organizujete predavanje na kome ćete pokazati vaša dostignuća i odgovoriti na pitanja kolega o efikasnosti vaše metode.
Prva ću doći da vas čujem i sa vama se upustim u diskusiju oko vaše metode.Mislim da ćete na ovaj način pod uslovom da možete da iznesete tako nešto,najbolje pokazati i prikazati vaš način rada i ubediti nas u tačnost i opravdanost vaših stavova.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skolioza kicme
PostPoslato: Sre Dec 11, 2013 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 11, 2013 2:56 pm
Postovi: 2
Ja bih samo postavio jedno pitanje vezano za ispravljanje skolioze u centru na Voždovcu. Naime zanima me da li je pacijent obavezan potpisati izjavu da na tretman pristaje isključivo na vlastitu odgovornost.

Imam malo krivljenje kičme u lumbalnom dijelu. Vidi se tek kada se dobro zagleda ali s obzirom da je progresivna deformacija kičme u pitanju želio bih ipak ispraviti jer imam osjećaj da ja upravo zbog skolioze ma kako mala bila imam problema sa jačanjem donjeg dijela leđa. Konstatovana mi je i manja diskus hernija kod koje ne postoji kompresija na živac ali ipak boli. Odnedavno sam krenuo na plivanje. Do tada sam išao samo ljeti. U teretani sam od 22. godine (već nekih 10 godina). Prije pojave diskus hernije trenirao sam jedno vrijeme i MMA a prije toga i Muay Thai. Volio bih još ojačati donji dio leđa jer mislim da bi mi se možda i smanjili bolovi u lumbalnom dijelu. Bolovi nisu toliko strašni ali je mnogo bolji osjećaj kada te ništa ne boli kao ranije. Posao mi jeste sjedeći ali sam ipak do pojave diskus hernije bio fizički aktivan 4 puta sedmično. I sada idem u teretanu ali dok ne prođu bolovi ne bih se usudio ponovo raditi vježbu mrtvo dizanje koja je inače odlična za jačanje čitavih leđa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skolioza kicme
PostPoslato: Sre Dec 11, 2013 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 11, 2013 2:56 pm
Postovi: 2
Moj nalaz od 22.11.2013



Nalaz

MRI LS kičme prema usvojenom protokolu, nativno
(t1 sag, t2 sag, cor, trans, t2 fs sag)

Na seriji učinjenih MRI skenova LS kičme vidi se da je ista u položaju lake sinistrokonveksne skoliose.
Trupovi kralježaka su uredne visine, urednog intenziteta signala sa tek početnim rubnim osteofitima mjestimično.
Vertebralni kanal je primjerene širine i forme.
Na nivou i.v. prostora L4/L5 vidi se manja zona intenziteta signala diska. Ista je usmjerena dorzomedijalno i lateralno lijevo, bez bitnije redukcije prednjeg likvornog prostora i kompresije.
Vidljivi dio medule spinalis je urednog intenziteta signala.

Zaključak

Sinistrokonveksna skoliosa LS kičme
Prisutni znaci početne deformirajuće spondiloze
Mala hernija diska nivoa L4/L5

Molio bih osobe koje su stručne za ovu oblast da protumače ovaj nalaz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skolioza kicme
PostPoslato: Sub Mar 01, 2014 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2014 10:59 pm
Postovi: 1
Imam dvostruku skoliozu sa 27 i 28 stepenom,imam 16 godina.Dok sam bila u skoli dok smo se smejeli nesto, osetila sam bol ispod leve dojke čak sam bila pomislila i da je srce,posle toga umirila sam se i pri disanju sam osecala isti taj bol i posle je prestao,nisam ga osecala vise,pojavi se nekada iznenada.Ne znam da li je to od skolioze ili nešto drugo????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skolioza kicme
PostPoslato: Pon Mar 03, 2014 11:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
Moguce da je i od skolioze ako je skolioza u torakalnom delu ali nisam siguran najbolje pitaj nekog fizijatra ili fizioterapeuta. Meni se dogadjalo da me svrbi ili da me steze nekad grudni kos kao da mi se smanjuje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skolioza kicme
PostPoslato: Sre Okt 18, 2017 11:11 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Skolioza i kriva kicma moze bukvalno da utice na sve bez obzira da li je mala i velika.Sve velike skolioze su nekad bile male i zbog slabosti misica su napredovale u velike.Do 10 stepeni se smatra da moze tu i da se zadrzi vec preko toga konstantno napreduje pogotovo u fazi rasta.Uvek je treba resavati dok je mala ako se premeti a ne da se ceka da napreduje i bude velika.

Izbegavajte banjicu u sirokom luku,njihovim konzervativnim nacinom lecenja tipa mideri,ortoze,pogresne vezbe i hirurska intervencija koje mogu samo da vas odvede u propast.Ortopedija se bavi problemina kostiju a kod skolioze vi iskljucivo imate problem sa ledjnom muskulaturom koja drzi kicmu sto se oni naravno ne bave time i ne vide vase misice.Kod lecenja skolioze bolje bi bilo da se obratite difovcu ili fitnes instruktoru da vam ojaca malo misice i vrati im balans i jacinu sa obe strane da se kicma ne bi krivila.Mogu da preporucim Skolioza centar na konjarniku koji se vise od jedne decenije uspesno bave lecenjem skolioze i gde cete problem skolioze resiti jako brzo na jedan normalan i bezbolan nacin.http://www.skoliozacentar.co.rs/

Skolioza centar konjarnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skolioza kicme
PostPoslato: Pet Nov 24, 2017 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 16, 2017 1:34 pm
Postovi: 2
Da li neko od prisutnih moze da mi preporuci skolovanog Schroth terapeuta u Beogradu? Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skolioza kicme
PostPoslato: Pon Okt 22, 2018 1:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Schroth metoda je najveca glupost koja postoji kao metoda lecenja skolioze, potice iz nemacke od neke gospodje od 90 godina koja je osmislila metod ispravljanja kicme na bazi: sedenja na pilates lopti, dubokog disanja, drzanje knjige na glavi i nekog oslanjanja na ripstol. Sa tom metodom svima skolioza napreduje jer tu nema nista radikalnog za ispravljanje skolioze. Gubljenje vremena, bacanje para, skolovan, ne skolovan, skolioza ce vam samo napredovati, sto ce te se i sami uveriti.

SKOLIOZA CENTAR KONjARNIK


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skolioza kicme
PostPoslato: Pet Nov 30, 2018 11:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Odgovor za Jovanu, koja ima skoliozu 28 stepeni, od skolioze i krivljenja kicme, moze da dodje do pritiska na nerve koje izlaze iz kicme. Svi ti nervi inervisu skoro sve zivo sto postoji na telu, donje i gornje ekstremitete i gornji i donji abdomen, kicmu, vrat i sve ostalo. To znaci ukoliko je kicma kriva i pritiska nerve moze da napravi simptome bola bilo gde u telu. Korektivnim istezanjem ledjnjih misica i ispravljanjem kicme (delfin sprava) dolazi do oslobadjanja pritiska na nerve.

SKOLIOZA CENTAR KONJARNIK


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: