Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 11:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 8:16 pm
Postovi: 3
Drago mi je sto postoji ovakav forum za razmenu iskustava.
Ljudi su razliciti. Svako od nas zivi sa svojim problemom i bori se na svoj nacin. Nije meni teze nego drugima, samo je moje iskustvo drugacije.
Na snimku (od pre par dana) ne vidi se da se nesto desava (ili da se dogodilo) sa sipkom.
Sama operacija - ugradnja sipke, je predlozena iz estetskih razloga. Nisam isla na plasticnu, znam da to ne resava problem oziljka. (Koji je meni licno odvratan, mada to ljudi iz moje okoline ne vide kao odvratno).
Rada.d - kada su problemi postali cesci i kad sam shvatila da ih uzrokuje postojanje implantata, napravila sam kontakt sa Banjicom, tako da se tek sada spremam za prvu kontrolu posle operacije. - Javicu kako je bilo i sta su strucnjaci kazali.
Sa mojim problemom (problemima) sigurno ima veze i posao koji obavljam. Vec 7 godina radim kancelarijski posao (prinudni polozaj sedenja za racunarom).
Sve vas puno pozdravljam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2007 9:53 pm
Postovi: 18
mnogo

_________________
SKYPE: scar973


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2007 9:53 pm
Postovi: 18
Jerka mnogo mi je žao što ti se sve to tako iskomplikovalo.Nije mi jasno samo kako je kičma počela da ti se krivi i pored te šipke u leđima.A što se ove operacije tiče hoće li ti opet stavljati šipku i hoće li je opet vaditi?Meni su rekli na Banjici da će mi šipka ostati za stalno.Pozz

_________________
SKYPE: scar973


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 22, 2007 7:29 pm
Postovi: 8
Lokacija: qq
Ja sam mislio da bi operacija mogla rijesiti dosta mojih problema. Sada vidim da nije bas tako. Ne razumijem kako se metalna sipka mogla slomiti. Da li se slomila sama sipka ili je slomljena veza sa kojom je bila pricvrscena uz kicmu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:23 am
Postovi: 10
meni su samo rekli da je šipka slomljena.toliko se bar sećam,bilo je to pre 13god.pala sam jednom prilikom i osetila jak bol u kičmi,predpostavljam da se to tad i desilo.zamenili su je novom,ali,kako je moj organizam nije prihvatio već13 god.živim bez nje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 8:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 8:16 pm
Postovi: 3
Dobro jutro, dobri ljudi!
Bila sam na Banjici, ispricala svoje probleme... i sta? Nista mi nisu rekli, ali bukvalno nista. Sa jedne strane je ok sto mi nista nisu rekli, tj. nisu nasli nista lose na snimku (ili meni). Dok se sa druge strane osecalo cutanje (precutkivanje), tj. nedorecenost.
Elem, da se vratim malo nazad. Kada je moja doktorka razgovarala sa doktorom koji me je operisao na Banjici, rekao je (parafraziram) "Sta?! Ona jos zivi sa tim?! Pa odavno je trebala da skine sipku! Rekao sam da treba da je skine posle 5 godina. Podhitno da dodje na kontrolu."
Doktorka mi je napravila vezu sa drugim doktorom.
U petak sam bila kod tog drugog doktora. Kao sve je ok. Ne treba da se skida jer je to "armatura" i ako bi se skinula kicma bi se iskrivila. Jeste, viri mi vrh implantata, ali ako ne otice i ne gnoji onda ni to nije nikakav problem. Zabranjeno mi je da nosim teske stvari, da sedim u prinudnom polozaju i sl. Savet - vezbe. Kontrola za 6 meseci.
Dogovorila sam se sa doktorkom da ona nasamo porazgovara sa doktorom koji me je pregledao, a da ja opet dodjem na kontrolu ali kada me bude bolela kicma. Jer se ti problemi (tegobe) ciklicno javljaju.
Kolega uvek stiti svog kolegu i nikada nece doktor da udari na doktora.
Jer sta se dogodilo. Na operaciji su mi skidali deo kosti sa desnog kuka. Ja sada imam problem sa desnim kukom. Boli me, koci se i kao da ispada iz zgloba. Mislite da mi je ovaj doktor rekao nesto. Pa naravno da nije, jednostavno je precutao. Jel mozes da stojis na petama, jel mozes da stojis na prstima. Nije ti nista aj zdravo. A to sto se taj luft vidi na snimku oko zgloba kuka, to nikom nista. Taj problem ce resavati neki drugi doktori.
anavik - nisam rekla (napisala) da mi se stanje pogorsalo od kad nosim sipku.
To je to otprilike.
Kad naplatim troskove puta :-) bacam se na prosirenje svoje dvoclane porodice :-)
Puno vas pozdravljam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:23 am
Postovi: 10
sve mi je to jako poznato,jerka!sva ta hladnokrvnost i nezainteresovanost za svog pacijenta!sad kad im se ne donosi ništa i ne stavlja im se koverta i koje prase na sto sve se završava za 5 min.sve je ok,to je to i vidimo se kad se vidimo.čak nije hteo da me primi doktor koji mi je uradio drugu i treču operaciju nego sam oped vadila broj da bi došla do dr.koji me je prvi put operisao.a vi bar znate koji su redovi bili petkom na banjici!ja sam jako razočarana u celokupno zdravstvo kod nas.počev od ortopedskih lekara,s kojima sam se prvo srela(nažalost),pa preko lekara opšte prakse sve do ginekologa i bolnice gde sam se porodila prvi put.I OPET-PARA VRTI GDE BURGIJA NEĆE!ŽALOSNA ALI SUROVA ISTINA!!!!!!!!!!!!ps.čast izuzecima koji su retki!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 6:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Sto se tiche lufta oko kuka, verujte mi da je dobro. Jako nece da bude dobro ako ne bude lufta (znak pocetne ili uznapredovale coxartroze). Elem, to sto imate taj osecaj, on ne potice iz zgloba, nego Vam je skidan verovatno deo ilijacnog grebena, pa tu cesto dodje do ostecenja kutane grane zivca, i onda imate takve osecaje nelagodnosti.
s obzirom da se kicmom ipak ne bavim, vishe o Vasemn osnovnom problemu Vam ne mogu reci.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 12:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Za [b]radu.d[/b]: ne znam kad ste poslednji put bili na "Banjici", ali verovatno niste bili poslednje tri godine jer se odavno ne vade brojevi vec se pregledi zakazuju na datum i vreme. Naravno da nije sve idealno da svi dodju na red bas kako im je zakazano, ali se vise ne ceka po 4-5 sati kao nekada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 05, 2007 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 22, 2007 7:29 pm
Postovi: 8
Lokacija: qq
Ljudi su jako osjetljivi kada je u pitanju estetika. Skolioza se nikako ne uklapa u to. Ako nesto nije previse znacajno i ne zahtijeva intervenciju bilo kakve vrste to doktor najcesce ne saopstava pacijentu da ne izaziva nezadovoljstvo, depresiju. Kada god postavim nekom doktoruv pitanje obicno dobijem mal i uopsteni odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 05, 2007 5:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 22, 2007 7:29 pm
Postovi: 8
Lokacija: qq
Htje bih da pitam da li se postupak operacije kicme zbog skolioze uvijek izvodi po istom postupku? Konkretnije, da li se u svim slucajevima ugradjuje sipka iste duzine ili to zavisi od stepena iskrivljenosti, godina pacijenta, ...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 7:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Duzina sipke zavisi od duzine krivine (da li zahvata npr. 5, 10 ili vise prsljenova) i, uslovno, visine pacijenta.
Najcesce je sustina operacije ista (ispravljanje krivine i ukocenje kicme u predelu krivine). Sipka se postavlja da bi sprecila krivljenje kicme dok kost na mestu ispravljene krivine ne zaraste dovoljno.
Izvinite ako mnogo pojednostavljujem, ali ne bih hteo da preteram u smaranju tehnickim detaljima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 13, 2007 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 22, 2007 7:29 pm
Postovi: 8
Lokacija: qq
Skoliozu sam prvi put otkrio kada sam bio na regrutaciji, sto znaci da krivina nije uocljiva na laicki pogled. Kada se sagnem prema naprijed postoji malo izbocenje na lijevu stranu ali se primijeti tek kada dobro obratis paznju (rotirajuca skolioza). Interesuje me da li postoji mogucnost da se radi o vecoj deformaciji?
Sra znaci: deformacija grudnog kosa u obliku PL.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 2:49 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 13, 2005 11:13 pm
Postovi: 81
Lokacija: bg
i ja imam isto iskustvo s banjicom, isao sam na pregled koji sam platio, usao na 3minuta i aj zdravo, radi vezbe.
Totalna ne zainteresovanost....
Kad sam isao kod drugog ortopeda u Pancevu on mi kaze nemoj da radis vezbe i tako svaki ima svoju pricu, a ja ne znam kome da verujem.
Najcudnije mi je to sto mi niko nije ni snimio kicmu da uopste vidi sta je.
PA sad pitam vas ako neko zna kako mogu da odradim snimanje kicme i gde?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 3:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Idite kod Vaseg lekara, i kazite da Vas bole ledja, i da znate da imate neke probleme sa kicmom od ranije. Poslace vas na snimanje. ako je mala krivina, vezbe su jedini lek. I plivanje!!!

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: