Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Skocni zglob
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 7:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 6:08 pm
Postovi: 2
tamaraft je napisao:
prochitajte slichne teme u ovom podforumu vezano za oporavak!

gips od 4 do 6 nedelja, o tome ce odluchiti lekari posle snimka zgloba i kosti posle 4 nedelje. a po skisanju gipsa oporavak obichno traje duplo vishe koliko je noga i zglob bila u gipsu, uz pravilne terapije naravno i pridrzavanje svih saveta i pravila!

krenite odmah sa fizikalnom terapijom, nemojte da stoji samo u gipsu, obratite se lekaru opshte prakse da dobijete uput za fizijatra i da pochnete sa terapijama dok je noga i zglob josh u gipsu!


evo sada sam dosao iz bolnice.....posto je otok veliki bio morali su da urade operaciju..... ehh sad da li je to bolje ili losije ja to ne znam......isto kaze da ce ti sarafi i sipke da ostanu zauvijek.... a GIPS NECE NI STAVLJATI....sto mi je jako cudno.....da da terapije i dobra ishrana su najbitniji.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skocni zglob
PostPoslato: Uto Mar 02, 2010 11:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 8:35 pm
Postovi: 88
Imam pitanje vezano za klinca moje koleginice koji je pre godinu dana otišao na pregled kod ortopeda jer je šantao, gde mu je dijagnostikovano "pedes plani calvceneovalgus bill" i prepisano mu je da nosi anatomsku obuću. On sada ponovo šanta već više od mesec dana i žali se na bolove. Da li je to normalno jer je napomenuto da je moguće da će se povremeno dešavati takve stvari s obzirom da "ima fleksibilne zglobove" (kako su im rekli) ili trebaju da reaguju i ponovo da se jave lekaru?Dečak ima 4 god
PS: ne znam da li sam na pravoj adresi postavila pitanje ali se nadamo odgovoru
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skocni zglob
PostPoslato: Čet Mar 04, 2010 4:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Dete ima dovoljno godina da bi mogli da ga vode an grupne vezbice u lokalni dom zdravlja ili u sokobanjsku ako dom zdravlja nije opremljen!

Anatomska obuca i uloshci ce pomoci ali bolovi i tegobe ce se otkloniti smao vezbama za ravna stopala!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skocni zglob
PostPoslato: Ned Sep 12, 2010 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 10:07 pm
Postovi: 10
javljam se prvi put, u nad da je neko imao ovakav slučaj :
prije 48 sati nezgodno sam stala i uvrnula nogu prema unutra, u početku nije bilo velikog bola, ali nako 1-2sata počeo je bol, otoka nije bilo( a iz priloženih priča vidim da je to često), nije bilo ni pucanja kapilara, bol je bio takav da jedva stajem na nogu, a položaj levo-desno, gore-dole nemoguć!otišla sam kod doktora, slikala nogu i dobila longetu uz komentar da nije ništa strašno, samo istegnuti ligamenti, da mirujem i nogu držim podignutu,i da dođem na kontrolu za 6 dana!
zanima me da li je moguće da mi nakon tih 6 dana skinu ovu longetu :) ili je vrlo verovatno produženje :cry: !
veliki pozdrav i hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skocni zglob
PostPoslato: Ned Sep 12, 2010 11:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ako se budete pridrzavali saveta, mirovanja, lediranja zgloba, izdizanja noge kada sedite, lezite, onda cete verovatno posle kontrole biti bez longete, iako se to moze sa sigurnoscu znati tek posle pregleda i kontrole, nisu svachiji zglobovi i ligamenti u istom stanju, nekome treba vishe vremena da se oporavi od povrede ligamenata.

U svakom sluchaju mirujte i posle kontrole obavezno an fizikalnu terapiju da se ubrza proces zarastanja povredjenih ligamenata!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skocni zglob
PostPoslato: Uto Sep 14, 2010 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 10:07 pm
Postovi: 10
hvala puno tamaraft
pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skocni zglob
PostPoslato: Pon Okt 18, 2010 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 2:30 pm
Postovi: 1
draga tamaratf,

Ja sam 4og avgusta slomila fibulu i tibiu 1cm iznad skočnog zgloba. Istog dana su me operisali i ugradili mali milion srafova i pločica. Cela desna noga mi je sve vreme u gipsu. 26og oktobra idem na zakazani rendgen gde bi doktor trebao odlučiti da li će mi gips skratiti. Sve vreme se držim pozitivnih misli i verujem da će sve biti u redu ali... ne mogu se oteti crnim milslima. :(
U jednom od postova sam videla da ste napisali da oporavak traje duplo duže od vremena koje provedem u gipsu. To bi, u mom slučaju, značilo minimum 6 meseci jer sam skoro 3 meseca u gipsu. Sve i da mi doktor 26og skrati gips (znači, umesto fiksirane cele noge, ostaje mi samo potkoleni deo u gipsu) i da mi isti skine za 1 mesec, dolazimo na 4 meseca nekorišćenja noge. Da li to znači da ja 8 meseci neću moći da hodam kako valja?? :cry:
I to nije sve, jer pre početka ikave terapije, moraju mi izvaditi šraf koji trenutno fiksira skočni zglob. Za ostale "stvarčice" ne znam da li će ikada biti izvađene.
Meni je interesantno da za svo ovo vreme ja nisam imala skoro nikakve bolove. Jedini pravi, neizdrživi, probadajući bol sam imala 5-6 nedelja nakon preloma u predelu Ahilove tetive - on je trajao nekoliko sati i prestao. To je, iskreno, bio prvi put da sam plakala :oops: .
Isti bol se pojavi povremeno ali na par sekundi i to jako retko. Ponekada na sekund-dva osetim sitan bol u predelu zgloba ili potkolene kosti ali to je retko i ne mogu ga povezati ni sa čim drugim sem sa samim zarastanjem ili uticajem vremena. Da, zglob mi jako reaguje na vreme i na toplotu - tada imam utisak da nosim cipelu koja me steže i koju ne mogu skinuti. :)
Mnogo sam otišla od glavnog razloga pisanja ovog posta :D
Ono što me je uplašilo jeste Tatin povratak sa lekarske komisije i njihov komentar da ću na bolovanju biti minimum godinu dana... :cry: :cry: :cry: :cry:
Ova 3 meseca sam nekako izdržala i izdržaću još mesec ali sam se sve vreme nadala da ću u Decembru krenuti na terapiju u krajem februara biti spremna za povratak u normalan život... ali sada više nisam tako optimistična...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skocni zglob
PostPoslato: Pet Okt 22, 2010 11:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Oporavak ce i biti dug, stopalo je komplikovan deo cele nashe figure, ali mesta pesimizmu i depresijama nema, tj ako se sada predate onda od oporavka nema nishta, i trajace mnogo duze.

Morate naci terapeuta sa kojim cete dobro raditi, kog cete poshtovati i sa kojim cete moci o svemu da prichate, poshto cete se druziti dugo.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skocni zglob
PostPoslato: Pon Jul 11, 2011 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 11, 2011 1:35 pm
Postovi: 1
Imam 17 godina treniram fudbal , pre 1 mesec i 15 dana sam istegao ligamente . Nosio sam langetu 10 dana a zatim sam bio 3 nedelje na terapiji (led i struja) i 10 dana na bazenu . Sada i dalje imam mali otok, pa vas pitam kad cw on da splasne , i kada opet mogu da treniram bez posledica ako je to moguce.
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skocni zglob
PostPoslato: Pet Jul 29, 2011 1:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 10, 2010 11:04 pm
Postovi: 69
Naime,

Pre tacno godnu dana istegao sam ligamente skocnog zgloba...pauzirao sam nekih 4-5 nedelja i imao terapiju u trajanju od 10 dana...sve do pre neki dan nisam imao apsolutno nikakvih problema ali pre par dana je zglob poceo da me boli tj. ligamenti i to bukvalno ni iz cega jer se nisam niti povredio niti bilo sta slicno...
evo da slikom pedstavim mesto gde osecam bol:
Slika
Boli me najvise kad celom tezinom stanem na prste, a bol osecam na sredini stopala i po unutrasnjoj strani malo kao sto sma obelezio...
Npr. danas odigram fudbal, posle fudbala me boli, sledeci dan ma malo boli ali napravim pazuzu i dan posle toga sam kao nov i tako u krug...zanima me jel su mi to ligamenti oslabili ili je nesto drugo u pitanju ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skocni zglob
PostPoslato: Ned Jul 31, 2011 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 31, 2011 12:17 am
Postovi: 1
Pozdrav,
Na treningu sam povredio skocni zglob,u bolnici sam uradio snimak i lekar mi je rekao da je u pitanju "Distorzija drugog stepena",on kao i svi u je**noj bolnici su bili i vise nego neljubazni,tako da nisam uspeo da saznam ni koliko cu pauzirati sto se tice fudbala,trcanja i sl.
Dobio sam fiksacioni zavoj i receno mi je da za 5 dana dodjem na kontrolu /ako bude bilo potrebe/.
Povredu sam shvatio ozbiljno tako da cu svih 5 dana maksimalno mirovati,trudicu se da ne izlazim iz kuce ako to bude moguce.
Zanima me da mi kazete,koliko cu morati da pauziram od treninga,i koja su vasa ocekivanja kada cu moci normalno da nastavim da hodam?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skocni zglob
PostPoslato: Ned Jul 31, 2011 3:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Morate se javiti fizijatru i ubrzati oporavak fizikalnom terapijom ako zelite da zglob zdravo zaraste!

Trudite se da se ne olanjate na povredjenu nogu, ako ste dobili shtake koristite ih stalno!

Ako niste onda izbegavajte oslonac dok kad krenete kod fizijatra.

Oporavak zavisi od mirovanja, komplikacija, oslanjanja, naknadnih povreda...

normalnim opterecenjima i aktivnostima cete se vratiti za nekih 4 nedlje al opet sve zasivi od vas i toga da li cete ubrzati oporavak odlaskom na terapije!

Pozzz

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skocni zglob
PostPoslato: Sub Avg 06, 2011 1:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 06, 2011 12:57 pm
Postovi: 9
Postovani,
Pre skoro 3 godine sam povredila skocni zglob, tako sto sam dok sam trcala noga mi propala kroz stepenik koji nisam primetila. Umesto da odem kod lekara, mislila sam da to nije nista ozbiljno pa sam par dana mirovala, stavljala obloge i razne gelove dugo posle, otok spao, to se navodno zalecilo. Taj zglob me nikad vise nije zaboleo, i normalno mogu da obavljam sve aktivnosti. Medjutim, problem je sto sada kad pogledam moj povredjeni zglob nekako drugacije izgleda od onog zdravog, kao da je malko uvecan sa spolasnje strane. Drugarica koja se bavi sportom mi kaze da je to normalno jer se sakuplja voda u zglobu, al opet nesto sam pocela da se brinem da u njemu nije otpoceo neki proces koji ne bi trebao :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skocni zglob
PostPoslato: Sub Avg 06, 2011 4:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ako je povreda srastala sama bez lechenja onda je normalno da niej sraslo kako treba i da su meka tkiva promenila svoj oblik i izgled pa samim tim i obim zgloba!

Ako nemate nikakve funkcionalne probleme onda ne brinite! Niko na ovom svetu nije simetrican!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skocni zglob
PostPoslato: Ned Avg 07, 2011 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 06, 2011 12:57 pm
Postovi: 9
Da, naravno, ne brine me sto necu biti simetricna :) , vec da li to moze kasnije da prouzrokuje neke ozbiljnije zdravstvene probleme. Nedavno sam od nekog cula (sto ne verujem da je tacno), da posle nekih neadekvatno saniranih povreda i nepravilnih srastanja, u retkim slucajevima moze da dodje do razvoja tumora. Da li je to tacno? :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: