Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sistemsko oboljenja
PostPoslato: Pet Jun 23, 2017 9:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 23, 2017 9:15 am
Postovi: 4
Imam 47 godina. Ukratko, vise od 10 godina patim od polineuropatije, imam problema sa mokrenjem vise od 25 godina (neprekidno "grebanje" u mokracnom kanalu), usput su mi postavili opste dijagnoze poput "dorsalgija" , "isijalgija" i sl. U poslednje dve godine mi se i vid kvari, +2.5 dioptrija. Tu je sveprisutni beskrajno dosadni reski bil u donjem delu kicme i desnom kuku koji se proteze niz desnu nogu, imam osecaj da mi kolena "prskaju" pri ustajanju iz cuceceg polozaja, imam i problema sa tabanima, posle predjenog kilometra imam osecaj da hodam na tetivama, da su mi tabani istanjeni ili da stojim da jastucicima na uskim, ostrim stepenicima meredevina. Noge mi posle predjenog kilometra oticu kao da sam bio na Everestu, obuca kao da postaje tesna. Zbog problema sa tabanima hod bez obuce cak i po ravnoj povrsini mi ne prija, da ne govorim o sljunku i sl (pricinjava mi vrlo neprijatan bol). Stopala su mi snimana, nije nadjena nikakva deformacija koji bi mogla da prouzrokuje slicne probleme (imam zadebljanja jastucica, skidam ih povremeno kamenom). Iako mi je radjen dopler krvnih sudova nogu nisu nadjene neke neregularnosti, noge su mi ledene cak i leti do te mere da ne mogu da zaspim bez carapa. Probleme sa spavanjem uzrokuje i stalni neuropatski bol i utrnulost u nogama, polovinu stopala obe noge skoro da ne osecam (prste na prvom mestu). Simptomi se pogosavaju, sve sam manje sposoban za bilo kakav fizicki rad. Nedavno mi je jedan od lekara rekao da pretpostavlja da imam sistemsko oboljenje koje nije lako dijagnosticirati ali nije znao kome treba da se obratim (poslao me na reumatologiju gde sam pre 10 godina bio i nista mi pametno nisu mogli reci, vec su me poslali na fizikalnu terapiju od koje mi je bilo samo gore). Dakle, pitanje je kome u Beogradu moze da se obrati sa slicnim problemima, da li postoji drzavna ustanova/lekar koji barem moze da postavi pravilnu dijagnozu ako nista drugo.
Unapred zahvalan,
Milan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sistemsko oboljenja
PostPoslato: Pet Jun 23, 2017 10:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли си за све ове године нешто предузео како би себи помогао у излечењу?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sistemsko oboljenja
PostPoslato: Pet Jun 23, 2017 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 23, 2017 9:15 am
Postovi: 4
Svasta, bezuspesno. Jedno sto jos nisam probao su akupunktura i osvajanje travarstva.
Trovali su me svim i svacim, naslusao sam se svakakvih budalastina. Na neurologiji su mi rekli da je u Srbiji procenat uspesno postavljenih dijagnoza u slicnim slucajevima manji od 30%.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sistemsko oboljenja
PostPoslato: Pet Jun 23, 2017 1:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колико си тежак и висок и да ли се бавиш неком рекреацијом?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sistemsko oboljenja
PostPoslato: Pet Jun 23, 2017 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 23, 2017 9:15 am
Postovi: 4
193cm, 105kg otprilike. Slabo imam vremena za rekreiranje, trcanje i hodanje na duze staze mi nikako ne prija zbog oticanja nogu i problema sa tabanima, razgibavanje u teretani mi nije preterano skodilo, s tim sto nisam dizao teret veci od 30-ak kg, i to lezeci. Vise sam se zezao na razno-raznim spravicama. Plivanje je definitivno najbolje, radi se kucna gimnastika pola sata dnevno. Ukoliko je ne radim ne mogu da zaspim od neuropatskih bolova satima.

Pravi je problem je dijagnostika. Lekari se vise boje za reputaciju nego sto se bave pacijentima, dijagnostika je primitivna, vecina lekara lose obucena i nezainteresovana. Ko ima slicne probleme u Srbiji obicno trpi posledice umesto da se bori sa uzrokom. Nagledao sam se svakakvih slucajeva na neurologiji, verujem da ni polovini pacijenata nisu u stanju da postave konkretnu dijagnozu, a kamoli da pomognu (u vrh glave 30% pacijenata tamo nadje nekakvu utehu). Zato uredno ponavljaju idiotske analize koje su u stanju da urade kako bi popunili budzet ustanove, punktiraju kicmu skoro svakome, sa i bez potrebe i sl. gluposti.
Licno znam coveka kome su pomogli samo zahvaljujuci tome sto je pred odlazak na neurolosku kliniku isao kod Dr Apostolskog (mislim da se tako preziva, vanredni je profesor u USA) koji mu je od oka postavio dijagnozu koju su kokoske sa neurologije iz petnih zila probale da opovrgnu ali su na kraju prihvatile njegovo misljenje i pomogle coveku. Sujeta i neznanje su cudo, a postoji i veeeeeelika doza bahatosti u nasim ustanovama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sistemsko oboljenja
PostPoslato: Pet Jun 23, 2017 2:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нажалост знам каква је ситуација у здравству. Лично сам познавао превише особа које су лекари сахранили што својим грешкама што незнањем и незаинтересованошћу.

Имам два предлога за тебе, лакши и тежи. Они ће можда решити твоје проблеме али свакако ти неће нашкодити.

Лакши је да почнеш да узимаш витамин Б12 али метил варијанту и то ону која се сиса: https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Methyl-B-12-1-000-mcg-100-Lozenges/449

Други предлог је мало скупљи али је решење за твоју кичму - Истеки: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kicma

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sistemsko oboljenja
PostPoslato: Pet Jun 23, 2017 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 23, 2017 9:15 am
Postovi: 4
Hvala, razmotricu. Godinu dana sam dobijao po 1 injekciju B12 mesecno, osim sto se deficit sveo na dozvoljenu granicu nisam osecao nikakvu korist iskreno. Pijem Milgamu povremeno, Folnak stalno (Folna kiselina).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sistemsko oboljenja
PostPoslato: Pet Jun 23, 2017 2:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шта ћеш да кажеш ако ти кажем да Милгама апсолутно ништа не ваља? Знам неколико особа које су је пиле и - говно. Тек када су прешле на NowFoods појавили су се резултати. А и Фолнак, дај бре. Зар још увек ниси схватио да је 90% производа по апотекама намењено широким народним масама које треба да буду што болесније и да потроше што више новаца? Оних 10% је статистичка грешка. :lol:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: