Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: savjet od ljudi koji su imali ilizarov
PostPoslato: Sre Mar 27, 2019 8:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2016 6:38 pm
Postovi: 3
Dragi sapatnici. Zajednicka crta nam je ne zarastanje preloma. Meni su u Nišu posle nezgodnog preloma potkolenice poredjali na operaciji delove i postavili spoljasnji fixator. To je bilo pre 4 godine. Poslednjih godinu dana nisam isao ni na snimanja ni na kontrole pokusavajuci da lezim i ne pomeram nogu. Ovih dana se spremam na rentgen, puno puta su me zracili a ja sam na kraju morao da im pokazem kako mi se noga od prelima na dole pomera na tom mestu. Užas. A u pitanju su stručnjaci koji pišu radove i doktorate a nisu primetili da meni kost nije zarasla. Ako i sada nije zarasla moracu i ja Ilizarov samo se nadam da ce mocu to u Nišu da mi urade jer mi je maltretiranje odlazak u BG na pregled pa ponovo na još nešto. Nikom ne bih poželeo ivi maltretiranje. Ibače mogu da hodam nornalno samo malo pazim poslednjih 12 meseci a ptestao sam i auto da vozim jer sam utripovao da od gaženja kvačila kost se ponovo razmrda. Pozdrav svima i]šaljem vam želje za što usoešniji oporavak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: savjet od ljudi koji su imali ilizarov
PostPoslato: Sre Mar 27, 2019 8:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2016 6:38 pm
Postovi: 3
Setio sam se u vezi vitamina D kog dobijamo suncanjem. Sam sam pronasao da UVB zraci dolaze do nase koze samo pod uglom od 50 stepeni znaci od 10h prepodne oa do 14h popodne. Pre i posle ne migu da prodju kroz atmosferu. Moj ortoped je rekao sami da idem na nire a kada da se suncam nije inao poima. Posle 2 god i 4 odlasja na more ja nadjem ovah podatak i isoalo je da sam se bez veze suncao 2 god jer nisam isao na lazu kada treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: savjet od ljudi koji su imali ilizarov
PostPoslato: Sre Mar 27, 2019 1:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За срастање костију су веома важни и магнезијум и калцијум у исхрани. Плус витамин Д и К. Избацити газирано из исхране итд...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: