Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi sa cukljevima kod tinejdzera
PostPoslato: Sre Okt 01, 2008 4:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 4:11 am
Postovi: 41
Moj sin ima 15 godina i veoma izrazene cukljeve na obe noge. Kupila sam mu silikonske umetke da nozi izmedju palca i drugog prsta na nozi (tako mi je receno da uradim),ali on to ne nosi cesto. Interesuje me da li bi neko mogao da mi kaze (uputi) da li ce ovo da se popravi samo s njegovim rastom (za sada mu ne prave nikakve probleme) ili bih morala neki veci korak da preduzmem da se ovo sredi?

Napominjem da i u nasoj familiji - izrazeni cukljevi dodju kao genetski i u kasnijim godinama stvaraju probleme).

Hvala puno unapred :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 01, 2008 10:21 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Lecenje cukljeva zavisi od stepena deformiteta, tegoba pacijenta i uzroka samog deformiteta.
Neoperativno lecenje se sastoji u nosenju pomagala koja pasivno koriguju polozaj palca i, ukoliko je deformitet blazeg stepena, vremenom mogu da dovedu do popravljanja deformiteta.
Operativno lecenje ukljucuje operacije na mekim tkivima i/ili kostima predela palca stopala i, osim u slucajevima veoma izrazenih deformiteta, ne rade se pre zavrsetka kostanog rasta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 01, 2008 10:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Rastom i povecanjem tezine chukljevi mogu samo da se povecavaju josh ako postoji predispozicija itekako!


Sve zavisi od toga koliko mu to smeta i pravi li neke druge deformitete, ravna stopala, krivljenej kichme...

Moj savet je da se obratite ortopedu i da dobijete sve savete i pomagala za korekciju ovog deformiteta, fizikalne terapije, vezbe za stopala, ortopedska pomagala (ne plashite se ove rechi, ortopedsko pomagalo je i taj silikonski jastuchic koji ste mu kupili)!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 02, 2008 3:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 4:11 am
Postovi: 41
Hvala vam za oba odgovora,reci cu vam i to da mom sinu ti cukljevi ne smetaju fizicki. On je dobar plivac,sportista. Cak sta vise mnogo ide bos (Zivimo u Australiji gde je pretezno lepo vreme - u njihove doktore nemam mnogo poverenja- posle mnogih godina zivota ovde,svaki put se sve vise razocaram u njih :( ).
Mislim da ti cukljevi vise mene zabrinjavaju nego mog sina. Ovde su mi doktori rekli "da ne panicim da je to normalno i da ce se njegovim rastom to povuci",a ja ne verujem u to. Ja nemam iskustva sa tim iako nam je to u porodici i interesuje me da li su ozbiljne posledice ako se to ne ispravi na vreme? Da li je sada zadnji momenat da nesto preduzmem sto pre?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 02, 2008 5:43 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Teorijski gledano, ako deformitet napreduje sve su manje sanse da ce moci da se ispravi bez operacije.
Istina, ne znamo ni koliki je sada deformitet (meri se na rentgenskom snimku stopala) i izrazava u stepenima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 02, 2008 9:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 4:11 am
Postovi: 41
Uh..Veljko,hvala na odgovoru...nisam bas vesela :cry:
Naravno ne moze se deformitet pokazati ovako,ali ja mislim da je za njegove godine taj deformitet vidljiv. (Bar ja vidim. Ja sve uvek vidim na zalost,nekad mrzim samu sebe i ponekada trazim da je ensto perfektno).
Mozda je najbolje resenje da mi krenemo kod ortopeda,pa da se vidi sta i kako dalje!
Hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 9:46 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Hej, nemojte se nervirati previse... Normalo je da majka uvek vidi sve i da se najvise plasi, nekada i vise nego sto treba :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 10:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 4:11 am
Postovi: 41
Eh..ja sam izgleda jedna od tih koja vidi i vise nego sto treba. Na srecu nisam panicar,ali uvek mislim na najgore :( .
Eto i ja imam uvek nekih problema sa kostima,mislim da mi je to u porodici,a na nesrecu,pre nekoliko godina sam dobila i isijas (kazu da to kad jednom dobijes - imas za stalno,a na nama je da odrzavamo telo u kondiciji ne bi li manje osetili isijas) i od tada,stalno neki problemi sa donjim delom ledja - a ja uvek mislim na nagore.....
Meni je od svega najgore sto se moj sin ni malo ne sekira ili bar da razmisli zasto mu kazem da nosi te uloske...jako je nemaran,a ja ne mogu za njega to da nosim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 10:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Onda mu nabavite uloshke pa iz super lepkom zalepite u svu njegovu obucu :)

Shalu an stranu, nemojte biti toliko nepoverljivi prema tamoshnjim doktorima, ap i oni su neke shkole zavrshili!

Na vama je da pratite stanje vec dijagnostikovanog deformiteta i da uochavate promene. Ako se on bavi sportom znachi da nema nikakvih problema da poretljivoshcu niti ikakvih bolova ali u cilju vam ej da sad prevenirate dalje napredovanje istog deformiteta!

A to su uloshci, to je pravilna obuca, nikako ravne i nekvalitetne patike ili cipele, znachi cipela i patika moraju chvesto da drze zglob!

U prevenciju spada i fizikalna terapija, pa potrazite pomoc i savet terapeuta ako imate ikako mogucnost!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 11:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 4:11 am
Postovi: 41
Ima jedan problem - :wink: mozda bi na nasem podneblju tamo bilo mnogo lakse izvesti to sa pravilnom obucom...ovde je stvar da u vecini godine vi mozete da nosite papuce (otvorene),japanke....kako se ljudi ovde vecinom oblace. Deca nose samo preko dana "obavezne crne patike" za skolu. To su najobicnije i najjeftinije patike. Vec malo boljeg kvaliteta ne bi dosle u obzir jer one imaju recmo neku saru u boji - a to nije dozvoljeno za skolu! :evil:
Znaci,dete i da hoce da koriguje svoje stopalo ima male sanse preko dana.
Ovde ljudi MNOGO idu bosi. Kad kazem bosi,to mislim i u bukvalnom smislu. Zbog klime i obicaja-verovatno.

Inace moja nepoverljivost prema doktorima ovde je opravdana. Znate,ovde jedino ako ste pred umiranje (ne daj boze ) e onda vas salju kod specijaliste. Dobro salu na stranu,mi to tako kazemo ovde. Njihovi lekari opste prakse lece i male bebe i stare ljude, a takodje i recimo Papa Nikolau test radite kod njih. Jednom recju - oni bi trebali sve da obuhvate. Kad god ste bolesni (nema veze koja vrsta bolesti) -uvek dobijete panadole da pijete! Kod pedijatra cete otici jedino ako vasa beba ima neki ozbiljnan problem! I platicete mnogo! (Specijalisti su jako skupi).
Moj problem sa isijasom je bio posebna prica -imala sam nesnosne bolove na levoj butini gore, a niko od njih nije znao da mi postavi dijagnozu! Davali su mi tablete za upalu misica,( i naravno panadole) menajala sam doktore....i nista. Sve dok nisam sama na internetu otkrila da je to isijas,pa sam trazila da se to snimi i sa tim snimcima otisla kod kiropraktera koji mi je relativno brzo pomogao!
Imala sam jednog doktora za koga sam mislila da je odlican,pa uvek me obraduje kad odem,"moj holesterol je odlican",pritisak je potpuno normalan,ja samo preterujem",pa je i za mog sina rekao "da su ti cukljevi sasvim normalni i da cu bezpotrebno ici kod specijaliste, i to platiti puno,sve ce se to samo vratiti na mesto kad poraste"... (a moj sin sav srecan kaze meni "eto vidis,sta sam ti rekao"), sve dok nisam shvatila da je kod njega sve super! I onda sam morala drugog da trazim...
Znate,nasi ljudi koji su ovde i znaju kakvi su nasi doktori tamo ne mogu nikako da se pomire sa znanjem i nacinom lecenja ovih doktora.
Naravno moze se naci i dobar lekar opste prakse,ali ako zivite daleko do njega ne mozete ici tamo. Specijalisti su nesto drugo i oni su u vecini slucajeva dobri.
Ja sam malo otisla od teme,nemojte mi zameriti,nadam se da sam vam bar malo priblizila sliku ovdasnjih doktora. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 1:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
lele onda da ne shaljem papire u ambasadu? A sve sam htela da probam da odmem u Australiju...

:o

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 5:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 4:11 am
Postovi: 41
Ma ne tamara samo ti predaj papire i gledaj da si sto manje bolesna ovde! :P
Ruku na srce ima ovde puno drugih stvari koje bolje funkcionisu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 07, 2008 2:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Evo lep filmic!

http://video.about.com/orthopedics/Bunions.htm

:D

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: