Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problem sa kolenom
PostPoslato: Sre Dec 21, 2016 4:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 21, 2016 3:35 am
Postovi: 3
Pozdrav,imam problem sa kolenom.u pitanju je povreda na fudbalu 9.9.2016.trcao sam za loptom koleno je izletelo i vratilo se otisao sam u urgentni stavili su mi gips ja sam ga skinuo i krenuo na terapije u dom zdravlja posle 2nedelje sam krenuo privatno na terapije odradio magnetnu otisao na ortopediju banjica gde mi je ortoped rekao da moram da operisem koleno artroskopski jer je meniskus pukao i parce mi blokira koleno i nemam punu fleksijuu zakazana operacije je bila za 29.11.16,fizioterapeut kod koga idem je smatrao da mi nista ne blokira koleno i po slikama magnetne ne vidi nikakvo parce meniskusa u kolenu koje ga blokira isao sam na terapije sve do 15.11.16 fizioterapeut mi je rekao pre nego sto odem na operaciju da odradim jos jednom magnetu cisto da vidimo kakvo je stanje,odradio sam magnetnu opet 18.11.16 gde mi je rekao doktor koj cita magnete da se slaze sa fizioterapeutom i da ne treba nikakva operacija kolena jer meniskus je citav samo je jako kontuzovano koleno i tkiva u njemu jos je sve oteceno i zato nemam punu fleksiju kolena dosta sam ga jako povredio do maksimuma sve...otisao sam nedelju dana ranije na ortopediju da bih video nalaz novog snimka magnetne i dobio sam cd gde je ortoped video da nema nista u kolenu i operacija je otkazana,poceo sam da vezbam po malo u teretani ali koleno me i dalje boli i ne mogu da ga savijam ne znam sta da radim?prva magnetna kada je odradjena pise da je meniskus dislociran da je pukao da su zadnji ligamenti pokidani skroz prednji parcijalno,druga magnetna gde je dosta bolji snimak i jos sam dobio na cd-u vidi se ceo meniskus nije puko nisu pokidani zadnji ligamenti a prednji su samo parcijalno totalno drugacija magnetna od prve...poslacu fajl ako moze cd magnetne da vidite to je drugi snimak odradjen 18.11.16 i poslacu njihov nalaz i poslacu prvi snimak samo nalaz jer nemam cd koj je odranjen 26.09.16....prvi nalaz Dijagnoza:MR pregled desnog kolena ukazuje na parcijalne rupture LCP-a i lateralnog meniskusa,na postraumatski izmenjen IS lateralnog kondila femura i tibijalnog paltoa(izrazenije lateralni aspekt),na incipijentnu gonartrozu,kao i na hidrops....Drugi MR nalaz Dijagnoza:MR pregled desnog kolena ukazuje na kostane kontuzije u anteriornom aspektu lateralnog kondila femura,lateralnog kondila i platoa tibije,mukoidnu degeneraciju zadnjeg roga medijalnog i prednjeg roga lateralnog meniskusa(gradus I),strain LcolM(gradus I),intrasubstancijalnu leziju LCA I LCP uz ocuvan njihov kontinuitet,manji klinicki nesignifikantan reaktivan retro-i lateralni suprapatelarni izliv,manji prepatelarni mekotkivni postraumatski edem .... evo link za skidanje CD-a https://mega.nz/#F!8ZlHHA7Q!0wdUlD4AyBOo2WDcUbh0tA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kolenom
PostPoslato: Sre Dec 21, 2016 8:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Možete probati sa plazmom bogatom trombocitima, lepo se skorz pokazala kod sportskih povreda, pogotovu uz kombinaciju sa fizikalnom terapijom.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kolenom
PostPoslato: Čet Dec 22, 2016 2:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 21, 2016 3:35 am
Postovi: 3
a gde to mogu odraditi i koja je cena ako znate mozda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kolenom
PostPoslato: Čet Dec 22, 2016 4:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Ja pacijente saljem kod dr Ivice Jeremic, reumatologa, i do sada su se svi vratili sa pozitivnim utiscima. Ja ne znam tacno cene, ali dacu Vam broj ordinacije, pa ih pozovite. Broj je 061 2516 432. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kolenom
PostPoslato: Čet Dec 22, 2016 11:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Као аматер могу да ти кажем да је три месеца кратко време за потпун опоравак од такве повреде. Могу да ти саветујем примену јаких сталних магнета.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kolenom
PostPoslato: Čet Dec 22, 2016 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 02, 2015 7:22 pm
Postovi: 4
Povredio sam koleno na utakmici pre 3 meseca bio sam kod sportskog lekara i rekao mi je da stavljam led na koleno i da ce proci za 3 nedelje ali i posle 3 meseca mene koleno boli kad naprezem nogu da li je to normalno ili treba ici ponovo kod lekara? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kolenom
PostPoslato: Sub Dec 24, 2016 4:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Treba da se javis ponovo lekaru i da dobijes fizikalnu terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kolenom
PostPoslato: Uto Jan 31, 2017 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 03, 2017 12:43 am
Postovi: 7
Postovani, i ja imam jedno pitanje i molim za savet. U teretanu nisam isla od juna prosle godine i pre par dana sam krenula ponovo. Ne secam se kako sam se povredila, nisam osetila nista. Sutradan sam ustala sa otokom oba kolena, iznad casice. Nemam bolove, vec je to vise neki neprijatan osecaj kad hodam. Pokusavala sam da stavljam led i hladne obologe, danas je 4.dan kako imam otok, nista ne pomaze. Da li da nastavim sa hladnim oblogama i mirovanjem ili je ovo ipak za lekara? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kolenom
PostPoslato: Uto Jan 31, 2017 7:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Svakako kod lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kolenom
PostPoslato: Pon Feb 27, 2017 11:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 03, 2017 12:43 am
Postovi: 7
Bila sam kod lekara pre mesec dana. Rekao je da to nije nista strasno, samo otok oko casice, ostalo je sve u redu. Pila sam 5 dana tablete Aflamil, i dobila 2 kreme, Lioton i Deep Relief, 3x dnevno da mazem. Mirovala sam najvise sto sam mogla. Otok ne spada ni posle mesec dana, malo je manje nego na pocetku, ali ga i dalje ima. Da li je normalno da otok ovoliko dugo traje? Imate li neki savet? Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kolenom
PostPoslato: Uto Feb 28, 2017 10:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
С обзиром на то да није било осетне повреде, оток предуго траје. Можеш да ставиш јаке магнете и носиш их на коленима по цео дан јер ће сигурно помоћи али не знам да ли ће решити проблем. Можеш да пијеш и Химорал.

Пијеш ли воде и колико? Можда би могла да одеш код трауматолога или неког другог да те погледа, можда неког физиотерапеута.

Да ли си сигурна да је теретана била узрок отока?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kolenom
PostPoslato: Uto Feb 28, 2017 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 03, 2017 12:43 am
Postovi: 7
Nisam sigurna da je teretana uzrok jer nisam taj dan nista osetila, ceo dan posle tererane sve normalno, otok na oba kolena sam primetila tek sutradan ujutru kad sam ustala. Svo ovo vreme nisam imala nikakve bolove, do pre dva dana, sad osetim ponekad neko probadanje u kolenu kad hodam. Vodu pijem samo kad sam zedna, ne unosim dovoljno tecnosti i znam da to ne valja. Mislite da i to moze da bude uzrok?
Hvala na savetima, lekar opste prakse mi je tad rekao da nema potrebe za snimanjem, fizijatrom ili bilo cim, da idem kuci i da nije nista, ali ocigledno je pogresio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kolenom
PostPoslato: Uto Feb 28, 2017 1:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Оток би могао да се јави и због нагомилавања киселине у зглобу. А опет, теретана је могла да буде само кап у чаши која је прелила ранију лошу ситуацију са коленом.

Ако осетиш пробадање у колену док ходаш онда је вероватно неко блаже оштећење у питању.

Повећај унос воде. Могла би да пробаш и са буровим облогама, не знам. Прошврљај по мом сајту, нарочито по здравственим саветима: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/zdravlje_uopsteno

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: