Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Mr pregled ls kicme
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 9:47 am
Postovi: 10
Postovani, Uradila sam mr kicme : SuzenI.V.prostor l2-l3 sa znakom rupture anulus firosus-a dorzalno. Spinalni kanal je urednog promera i kontura. U spinalnom kanali u nivou i.v. prostora l2-l3 u desnom recesus postoji formacija signala diska koja vrsi kompresiju duralne kese i nervnog korena desno. Zanima me da li je u mom slucaju potrebna operacija i da li je do pogorsanja tj. izliva mogla da dovede laicka REKLAMA ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 10:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 9:47 am
Postovi: 10
Da li ovde postoji neko ko mi moze odgovoriti????? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 8:46 pm
Postovi: 22
ne moze ti neko to odgovoriti na osnovu dve recenice.
meni je doktor na osnovu snimka rekao da mu nije jasno kako uopce stojim na nogama. tako da moras dati vise inoformacija.
a u srbiji tih nazovi kiropraktora imas u svakom selu, nekom pomognu nekom ne, preporucio bih ti da ih zaobilazis.
u svijetu se ljudi duuuuugo skoluju da bi cackali oko kicme , a kod nas to ide s koljena na koljeno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 9:47 am
Postovi: 10
Ali te dve recenice su moja dijagnoza, koju su mi preveli kao diskus hernija,koja se izlila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 4:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Ogroman broj ljudi u svetu zivi sa diskus hernijom. Operacija nije neophodna dok ne postoji neuroloski ispad (padanje noge, nemogucnost kontrole mokrenja i defekacije...) S obzirom da Vi ovo nemate, budite bez brige. ali to ne znachi da se Vase stanje ne moze pogorsati,tako da ako sada nije operacija neophodna, ne znachi da sutra nece biti. I na kraju, kiroprakticar je ovo vrlo lako mogao da napravi... ali zasto bi ste se Vi bez tegoba javili njemu? ako ste imali tegobe, znachi da ste verovatno vec imali herniju... teoretski, mogao je da pogorsa stanje, ali to se ne moze znati.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 03, 2007 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 11:05 pm
Postovi: 21
a kako je kiropraktičar mogao da napravi diskus herniu?
da li ste vi svesni šta je REKLAMA uopšte ?
i da li ste takođe svesni koliko ima ljudi u svetu koji na MR dobiju nalaz diskus hernie, a da nisu imali pojma za to. Niti pojma niti problema sa kičmom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 04, 2007 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 11:05 pm
Postovi: 21
ima li neko da je upoznat sa ovim programom?
ja upravo čitam ovu knjigu i mogu da kažem da pomaže.

http://www.healingbackpain.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: :{
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 12:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 9:47 am
Postovi: 10
Nisam lekar, ali za toliko znam da kiroprakticar nije mogao da napravi diskus herniju, ali je doveo do pogorsanja. I ne mislim da ljudi tek tako bez tegoba, cisto radi zabave idu na MR! A danas na svakom koraku imas "kiroprakticare " . I zahvaljujuci kojima oni pravi ne mogu da rade ono sto su ucili


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 7:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Ne mali broj ljudi u pocetnom stadijumu nekog problema sa bolom uledjima potrazi pomoc kiroprakticara i to se na ovim prostorima uglavnom neslavno zavrsi.
REKLAMA je nauka koju u svetu izucavaju dugo u regularnim institucijama predvidjenim za to.Ovde tako nesto ne postoji i shodno tome veoma je mali broj strucno osposobljenih kiroprakticara na ovim prostorima,ja licno poznajem samo dvojicu,ali to jos uvek ne znaci da bih im dala da me "namestaju".
Sada vam predstoji konsultacija sa neurohirurgom pa ako on kaze da ne treba operacija,do kraja zivota posvetite se zastitnim polozajima,vezbama i korekciji postura,ali naravno SAMO i ISKLJUCIVO uz strucnu pomoc dobrog fizijatra i fizioterapeuta!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 8:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 11:05 pm
Postovi: 21
pa eto, i ja sam tako mislio i bio zaplašen tim "do kraja života" pričama, ali posle ove knjige (vidi link) sam promenio mišljenje 100%. Da ne kažem da mi se stanje značajno popravilo. Još uvek nisam potpuno opušten, ali recimo da sam se ispravio i da mogu da hodam skoro normalno.

Najpre mi je bilo čudno zašto su me i u najobičnijem domu zdravlja, i na ortopediji, a i kod kiropraktičara pitali "da li ste nedavno imali nekakav stres?"

Moja naivna logika je povezivala da to pitanje ima veze sa stresom u smislu "napetosti" mišića ili nerava koji su nekkim slučajem , u datom trenutku "popustili" međutim..

Međutim, čovek u ovoj knjizi izlaže uporedne kliničke podatke koji su u najmanju ruku šokantni. Tako npr ima mnogo primera diskus hernije kod ljudi koja traje godinama, a da oni nisu ni znali da je imaju (jer i pored toga nisu imali nikakvih problema sa kičmom!)

Napominjem da se ne radi o nekom kvazi stručnjaku, već o ozbiljnom lekaru koji je ceo život posvetio problemima kičme, čoveku koji je 1923-će godište i koji ima bogatu praksu iza sebe.

Ukratko, praksa govori da je diskus hernija sasvim normalno stanje kičme pri čemu se diskusi redovno i troše i smanjuju i isklizavaju. On taj proces poistovećuje sa procesom sedenja (kose) kome ne treba predavati pažnju.
Pažnju po njemu treba pridati nečemu drugom (što je detaljno opisano u knjizi i ima veze sa nedostatkom kiseonika i naučenim podsvesnim mehanizmima kojima mozak "šalje" komandu za oduzimanje kiseonika)

Govori i o mnogo nepoznanica sa kojima se neurohirurzi sreću pri operacijama ( Npr. Bol koji se javlja kada diskus "pritiska nerv" je potpuna misterija, jer pritisnut nerv treba da proizvode osećaj "trnjenja" a bol je najjači u glutelanom mišiću. Operacija diska ne garantuje da se bol neće vratiti, Postoje velika područja gde išijas uopšte nije zastupljen kao bolest . Do pre 30-40 godina ova boljka nije bila toliko raširena..itd)

Sve u svemu, najtoplije preporučujem knjigu, ima da se nađe u izdanju Politike, pa koga zanima neka pročita.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 8:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 11:05 pm
Postovi: 21
pa eto, i ja sam tako mislio i bio zaplašen tim "do kraja života" pričama, ali posle ove knjige (vidi link) sam promenio mišljenje 100%. Da ne kažem da mi se stanje značajno popravilo. Još uvek nisam potpuno opušten, ali recimo da sam se ispravio i da mogu da hodam skoro normalno.

Najpre mi je bilo čudno zašto su me i u najobičnijem domu zdravlja, i na ortopediji, a i kod kiropraktičara pitali "da li ste nedavno imali nekakav stres?"

Moja naivna logika je povezivala da to pitanje ima veze sa stresom u smislu "napetosti" mišića ili nerava koji su nekkim slučajem , u datom trenutku "popustili" međutim..

Međutim, čovek u ovoj knjizi izlaže uporedne kliničke podatke koji su u najmanju ruku šokantni. Tako npr ima mnogo primera diskus hernije kod ljudi koja traje godinama, a da oni nisu ni znali da je imaju (jer i pored toga nisu imali nikakvih problema sa kičmom!)

Napominjem da se ne radi o nekom kvazi stručnjaku, već o ozbiljnom lekaru koji je ceo život posvetio problemima kičme, čoveku koji je 1923-će godište i koji ima bogatu praksu iza sebe.

Ukratko, praksa govori da je diskus hernija sasvim normalno stanje kičme pri čemu se diskusi redovno i troše i smanjuju i isklizavaju. On taj proces poistovećuje sa procesom sedenja (kose) kome ne treba predavati pažnju.
Pažnju po njemu treba pridati nečemu drugom (što je detaljno opisano u knjizi i ima veze sa nedostatkom kiseonika i naučenim podsvesnim mehanizmima kojima mozak "šalje" komandu za oduzimanje kiseonika)

Govori i o mnogo nepoznanica sa kojima se neurohirurzi sreću pri operacijama ( Npr. Bol koji se javlja kada diskus "pritiska nerv" je potpuna misterija, jer pritisnut nerv treba da proizvode osećaj "trnjenja" a bol je najjači u glutelanom mišiću. Operacija diska ne garantuje da se bol neće vratiti, Postoje velika područja gde išijas uopšte nije zastupljen kao bolest . Do pre 30-40 godina ova boljka nije bila toliko raširena..itd)

Sve u svemu, najtoplije preporučujem knjigu, ima da se nađe u izdanju Politike, pa koga zanima neka pročita.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mr pregled ls kicme
PostPoslato: Pet Maj 04, 2018 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 04, 2018 12:34 pm
Postovi: 2
Pozz !

Novi sam na forumu. Imam dogovren LS kralješnice pa me intreresuje kako se izvodi taj LS, da li ima išta invazivno, daje li se kontrast i zašto se mora biti natašte ?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mr pregled ls kicme
PostPoslato: Pet Maj 04, 2018 3:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Nije jasno o čemu se radi.

LS je skraćenica od lumbosakralno, što narodski znači donji deo kičme, tako da LS kičme sigurno nije zakazan.

Možda je zakazan MR ili MRI kičme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mr pregled ls kicme
PostPoslato: Pet Maj 04, 2018 4:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 04, 2018 12:34 pm
Postovi: 2
piše rtg ls kičme.. Sory previdio sam to ali me čudi da za rtg mora da se bude natašte


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: