Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povreda kolena,3.put u kratkom razdoblju
PostPoslato: Ned Avg 12, 2018 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 12, 2018 12:30 am
Postovi: 1
Zdravo
Povredio sam 3.put koleno u kratkom razdoblju(fudbal).Prvi put sam od sebe pri rotaciji stajne noge,drugi i treci put mehanički(prilično blagi udarci u potkolenicu).Odradio sam MR po preporuci ortopeda i sada mi treba pomoc oko tumačenja nalaza zato što tek za 7.dana mogu otici kod istog ortopeda a jako me zanima sto sam tačno povredio i da li cu morati da se operisem (aktivno igram fudbal) ?
:roll: :roll:

MR LIJEVOG KOLJENAg

Učinjeni T1w,T2W,Pdspir i Tirm u sve tri ravni Tomograma.

Prisutan naglašeniji suprapatelarni bursistis, uz snažniju sinovijalno zadebljalu pleuru,nešto umjer4enije u poplitealnoj loži sinovije.
Na korijenu orednjeg roga Med.Men, prisutna inveterirana post traumatska deformaciona ruptura,koja ekstendira samo do 1/3, dok je srednja i tijelo meniskusa, relativno intaktni.Med.Men. intaktan.
LCA i LCP intaktni.
Prisutan inveterirana ruptura nešto ispred dsitalnog pripoja M.popliteusa,sa vidnom ralojenom retrahovanom hipetrofijm mišićnih slojeva, i nešto poštednih slojeva lateralnog aspekta, uz naglašenu peritetivnu tečnu nakupinu.
Patela in situ.
Prisutna koštana modrica Lat.kondila femura.

ZAKLJUČAK : 1.INVETERIRANA RUPTURA KORIJENA,PREDNJEG ROGA LAT.MEN;2.PARCIJALNA RUPTURA M POPLITEUSA.

Da napomenem da trenutno ne osjecam nikakve bolove i nestabilnost,do skoro sam imao oštre bolove na momente sa zadnje strane kolena i blazi bol pri rotaciji ka unutra.

Unapred hvala na odgovoru :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: