Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: potreban mi je lekar koji se interesuje za pacijenta
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 12:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 3:24 pm
Postovi: 98
Lokacija: Novi Sad
I ako je aspirin tako dobro delovao kako se doktori pre nisu toga setili? Vi anav2 rekoste da doktor zna o cemu se radi? Pa, o cemu se zapravo radi? kakva je dijagnoza?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potreban mi je lekar koji se interesuje za pacijenta
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 6:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 12:01 am
Postovi: 12
Omega je napisao:
anav2, posle svega šta ste napisali, ovo poslednje zvuči pomalo neozbiljno.

Ne postoji ni teorijska mogućnost da neko ima problem kakvim ste ga opisali, a da on prođe nakon 5 aspirina.

Predlažem da se detaljnije pozabavite što uzrokom problema, što nivoom tegoba i terapijom.


Ako niste videla postavila sam otpusne liste sa sve ocitavanjem magnetne rezonance.Nisam primetila da ste imali komentar.Zbog ovakvog stava dete mi se 7 godina vuce po bolnicima, i ima 3 operacije, to je ozbiljno ili neozbiljno pozabavljanje.Ja sam pravnik, nisam lekar, JA SAM RODITELJ , ja se bavim detetom , lekari su valjda ti koji treba da se pozabave problemom,a narocito uzrokom, zato sam se i ovde javila sve u nadi da ima neko kao sto je Dr. Ivica koji shvata kad neko ima problem .AKO NI VI NE ZNATE STA JOJ JE , KAKO ZNATE DA NE POSTOJI TEORIJSKA MOGUCNOST?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potreban mi je lekar koji se interesuje za pacijenta
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 7:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 12:01 am
Postovi: 12
Koki95 je napisao:
I ako je aspirin tako dobro delovao kako se doktori pre nisu toga setili? Vi anav2 rekoste da doktor zna o cemu se radi? Pa, o cemu se zapravo radi? kakva je dijagnoza?


Na zalost ne znam dijagnozu, rekao je samo da on zna sta je , na moje insistiranje da znam i ja rekao je da je u pitanju benigna promena koja se jako tesko uocava , da je to kao tacka koja je obolela i da mora da se vadi,ali da je ne diramo sve dok je ne zaboli ponovo .Neke bolesti reaguju na aspirin, ima na netu , za nas neozbiljne i nepismene pa ako si uporan nadjes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potreban mi je lekar koji se interesuje za pacijenta
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 7:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 12:01 am
Postovi: 12
Dejanbg je napisao:
Napisite sta je dalje bilo. Veoma me zanima sta bi moglo biti. Koliko sam shvatio nije aspirin nju izlecio vec je samo pomogao u dijagnostikovanju problema?


Tacno tako .Izvini jesi li ti lekar ili te samo onako zanima.Ovaj podatak mi je vazan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potreban mi je lekar koji se interesuje za pacijenta
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 8:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Nisam lekar vec neko ko se udubi u problem kada ga ima (inace sam sportista pa sam iskusio i ovakve probleme), a i interesujem se za medicinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potreban mi je lekar koji se interesuje za pacijenta
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 10:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 3:24 pm
Postovi: 98
Lokacija: Novi Sad
Ja bih vas zamolio da napisete nesto vise, mozda mi pomogne. Sad se lekari dobacuju sa mnom kao sa lopticom, šalju me od jednog do drugog, a niko ne zna da postavi dijagnozu.
hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potreban mi je lekar koji se interesuje za pacijenta
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 12:01 am
Postovi: 12
Koki,
moj ti je predlog da tvoji roditelji insistiraju na tome da se sazove konzilijum , to sam saznala pre dva dana kada sam isla u Lekarsku komoru da pitam sta da radim , ako zelis mozes i ti da im se obratis mailom, direktorka je jedna veoma prijatna i fina zena koja me je pazljivo saslusala i rekla mi koje sve mogucnosti imam.Najbolje je po mom misljenju da trazis konziljum od Pedijatra, fizijatra ortopeda reumatologa i neurologa jer oni svi zajedno mozda shvate da niko od vas nije samo koleno , nego da ste deca i sa ostalim organima , ne mogu da se setim da li su tebi radili neke nalaze ili ne , ali znam da mora da se proveri alkalna fosfataza, CPR i reuma faktor kao i sedimentacija, za ostalo nisam bas sigurna , ali i kolicina kalcijuma je bitna.Da li si ti probao da popijes aspirin i da vidis ima li boljitka? Ako resis da probas , a od toga ne moze nista da ti bude molim te maksimum koji je dr. rekao je 5 dana po jedan. Zavisi od toga koliko imas godina i kilograma zavisi i koje jacine smes da uzmes.Ja sada cekam i tumacenje radiologa ali to necu znati pre ponedeljka.
Sumnjaju cak i na osteogenezis imperfekta kod moje cerke , ali to je zbog toga sto je ona ranije imala mnogo preloma ruku i raznih naprsnuca i kontuzija.Pokusajte da iskukate konzilijum na to imate pravo, otidjite kod pravnika koji je u bolnici za zastitu prava pacijenata i trazite od njega ako lekar sam nece to da predlozi.
Vise od ovoga za sada ne znam da ti kazem ,ali se iskreno nadam da ti je noga bolje.Mozes li da hodas?Da li te boli stalno ili povremeno, da li te bol budi nocu eto to su pitanja koja su postavljali Beki, pa mozda i tebe pitaju to isto .Napisi mi kako ti je sada i dokle si ti stigao veoma me zanima ,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potreban mi je lekar koji se interesuje za pacijenta
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 10:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 3:24 pm
Postovi: 98
Lokacija: Novi Sad
Mogu da hodam ali šepam, boli me kad radim apsolutno sve osim kad sedim sa ispruženom nogom ili ležim. Sad ste me zailteresovali za taj konzilijum :D...kome da se obratim za to?
interesuje me još kakav je MR nalaz vašoj ćerki...nisam mislio da napišete ceo :D :D nego samo da mi kažete da li se vidi nešto bitno?
Bol me ne budi nocu ali nekad ne mogu da zaspim od bolova.
A sto je najgore, moj doktor je digao ruke od mene rekao je da tu vise nista ne moze da se uradi i da ce on sad da se konsultuje sa nekim svojim kolegama sa Pedijatrije i iz decije bolnice...ovo je stvarno redak slucaj da niko ne moze da vidi uzrok bola...sad sam vec ocajan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potreban mi je lekar koji se interesuje za pacijenta
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 11:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 3:24 pm
Postovi: 98
Lokacija: Novi Sad
Aspirin nisam ni probao jer me kljukaju svim mogućim i nemogućim lekovima...pijem Beviplex, Bedoksin, Cink, zeel tablete...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potreban mi je lekar koji se interesuje za pacijenta
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 11:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Ljudi kakvi bre aspirin, nemojte da ste neozbiljni...

anav, pogledao sam rezultat magnetne rezonance, a i mada nisam lekar, ne vidim ništa ozbiljno.

Ponovo Vam savetujem da se, ako tegobe i dalje postoje, detaljno zainteresujete šta je zapravo problem kod Vaše ćerke, ali da joj je aspirin nešto pomogao, u to nemojte ni pomišljati, jer to nema nikakvog smisla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potreban mi je lekar koji se interesuje za pacijenta
PostPoslato: Sub Sep 19, 2009 1:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
A sto se odmah vratila plesu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potreban mi je lekar koji se interesuje za pacijenta
PostPoslato: Ned Sep 20, 2009 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 2:31 am
Postovi: 36
anav2, OVO JE CLANAK U bLICU O VASOJ CERKI ???

http://www.blic.rs/beograd.php?id=111601


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potreban mi je lekar koji se interesuje za pacijenta
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 2:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 3:24 pm
Postovi: 98
Lokacija: Novi Sad
Sve mi se cini da jeste. Ja imam isti problem, ali moj ne traje 7 godina vec 6 meseci....mislim sta reci, to vam je srpska medicina...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: