Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Plantarni fasciitis i skocni zglob problemi
PostPoslato: Uto Jul 19, 2016 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 19, 2016 11:21 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima,

naisla sam na ovaj forum trazeci po netu savete u vezi sa fasciitisom tj. bolom u tabanu.

Moj problem sa stopalom je poceo jos pre godinu, dve dana. U tom periodu imala sam losu naviku da, dok sedim na stolici,
savijem nogu i sedim na nozi, sto je vremenom izazvalo problem sa skocnim zglobom, tj. zglob mi od tad pucka, koci se
i povremeno boli. Nisam obracala dugo paznju na to, sto je velika greska.

A najveci problem za koji mislim da je posledica toga mi se desio pre mesec dana. Tada sam iznenada, tokom hodanja u obuci sa tankim djonom,
osetila jak bol u tabanu te noge, na mestu gde se spaja peta sa tabanom. Bol je bio toliki da sam jedva dosla do kuce. Otisla sam kod lekara, dijagnoza je bila "plantarni fasciitis".

Lekar ortoped na hitnoj mi je tada samo rekao da mirujem dve tri nedelje, ponudio mi je mogucnost da nosim longetu sto ja nisam htela. Onda sam za dve nedelje, posto mi je bilo bolje, otisla na kontrolu kod drugog ortopeda koji mi nikakav savet nije dao sta sad da radim, samo mi je dao uput za fizioterapiju. Fizioterapiju sam zakazala tek za dva meseca. Sve to naravno u drzavnoj bolnici.

I sada, moj problem je sta da radim dok ne dodjem do fizioterapije? Niko mi nije dao ni savet, da li da radim neke vezbe, koliko, kako... Sto se tice noge mene to mesto i dalje boli cim hodam duze od 10-15 minuta. Moram sve vreme da drzim lagano prste podignute na tom stopalu da bih mogla da uopste hodam bez bola, naravno ne mogu tako mnogo dugo da hodam.

Poslednjih par dana pronalazim neke savete za vezbe po netu, razmisljam o kupovini specijalnih ulozaka za obucu mada
sam i sama pokusala da napravim neke da podignem pete jer mi to prija.

Stari hronicni problem sa skocnim zglobom na toj nozi i dalje postoji s tim sto sada primecujem da dok mi taj zglob pucka, dok ga okrecem, mesto na tabanu me zaboli, zato mislim da je to povezano.

Da li mi neko moze dati savet sta sada mogu da radim dok cekam fizijatra i fizioterapiju? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plantarni fasciitis i skocni zglob problemi
PostPoslato: Sub Jul 23, 2016 7:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Физиотерапија ти неће требати ако неки магнет по цео дан носиш што ближе проблематичном месту. Може се десити да ти за два месеца проблем потпуно прође.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plantarni fasciitis i skocni zglob problemi
PostPoslato: Sub Jul 23, 2016 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 19, 2016 11:21 pm
Postovi: 2
aaaca je napisao:
Физиотерапија ти неће требати ако неки магнет по цео дан носиш што ближе проблематичном месту. Може се десити да ти за два месеца проблем потпуно прође.


A da li moze pucketanje zgloba da resi magnet i imas li neku preporuku za magnete, gde se mogu nabaviti? Hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plantarni fasciitis i skocni zglob problemi
PostPoslato: Uto Jul 26, 2016 9:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Извини због кашњења. Пуцкање је ствар хрскавице и мислим да је то нормално.

Око магнета имаш доста на мом сајту http://www.aca.rs а лично купујем магнете у Гаусу из Пожаревца јер су квалитетни а најјефтинији. И о томе имаш на мом сајту.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: