Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Okt 12, 2014 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2014 9:25 am
Postovi: 4
molima za odgovor
obj otoka i jak bol u predelu baez V MT kosti,NV nalaz ure4dan RTG prelom pri bazi V MT kosti bez dislokacije na prijemu .Na snimku se nevidi nikakv prelom pritome me i nije ni bolelo samo malo oteko i nista strasno a oni mi odma stavili longetu!!! 3 nedelje treba da nosim da li je to tako ili ih samo mrzi da gledaju malo bolje?


Read more: ortopedija/stopalo-t18917.html#p350539#ixzz3Fx4W1zLo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 06, 2014 7:07 pm
Postovi: 3
Zdravo.. pre nekih 13 meseci pao sam i povredio desnu saku..
Snimali su mi i rekli da je prelom navikularne kosti.. Nosio sam gips 5 nedelja (cini mi se).. nakon skidanja gipsa nisam odmah krenuo sa fizikalnom terapijom vec par meseci posle skidanja.. Isao sam nekih 6-7 puta pa sam prestao.. Prestao sam zato sto nisam imao ozbiljnijih problema sa pokretljivosti sake osim sa polozajem unazad ( boli me prilikom radjenja sklekova - ne mogu da ih radim).. Imate li neki savet za vezbe i sta bih mogao da radim..?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Okt 16, 2014 1:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 16, 2014 1:23 pm
Postovi: 1
Prosle godine sam sam operisala egzostozu na unutrasnjoj strani kolena,koja se pojavila kada sam pala godinu dana ranije.Kod tog dela mi je ostalo meko tkivo kako mi je rekla doktorka ,bas zbog te kosti i taj deo mi je i dalje malo veci nego na drugom kolenu.Ali nelad me ziga to koleno i mesto gde je bila egzostoza tako da me uplasi da se ne vraca opet ili tako nesto,sta vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Okt 18, 2014 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
cicomanija je napisao:
molima za odgovor
obj otoka i jak bol u predelu baez V MT kosti,NV nalaz ure4dan RTG prelom pri bazi V MT kosti bez dislokacije na prijemu .Na snimku se nevidi nikakv prelom pritome me i nije ni bolelo samo malo oteko i nista strasno a oni mi odma stavili longetu!!! 3 nedelje treba da nosim da li je to tako ili ih samo mrzi da gledaju malo bolje?


Read more: ortopedija/stopalo-t18917.html#p350539#ixzz3Fx4W1zLo

Postovnai ako imate prlelom abze V MT kosti bez dislokacije on se leči gipsom 3-4 nedelje sa osloncem na stopalo do granice bola, tako da je to ispravan nacin lečenja.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Okt 18, 2014 4:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
kacamilos123 je napisao:
Prosle godine sam sam operisala egzostozu na unutrasnjoj strani kolena,koja se pojavila kada sam pala godinu dana ranije.Kod tog dela mi je ostalo meko tkivo kako mi je rekla doktorka ,bas zbog te kosti i taj deo mi je i dalje malo veci nego na drugom kolenu.Ali nelad me ziga to koleno i mesto gde je bila egzostoza tako da me uplasi da se ne vraca opet ili tako nesto,sta vi mislite?

Procenat vraćanja egzostoze tj strucno receno osteohondroma( dobroćudni tumor kostiju) je manji od 2 %, u zavosnosti od lokacije gde se nalazila moguće da je pritiskala neki nerv koji je posle operacije ostao otečen pa da Vas to boli, u svakom slučaju budite bez brige, mozda bi bilo dobro ako je otečeno mesto da započnete sa fiz. terapijom , pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Okt 18, 2014 4:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
mikicavb je napisao:
Zdravo.. pre nekih 13 meseci pao sam i povredio desnu saku..
Snimali su mi i rekli da je prelom navikularne kosti.. Nosio sam gips 5 nedelja (cini mi se).. nakon skidanja gipsa nisam odmah krenuo sa fizikalnom terapijom vec par meseci posle skidanja.. Isao sam nekih 6-7 puta pa sam prestao.. Prestao sam zato sto nisam imao ozbiljnijih problema sa pokretljivosti sake osim sa polozajem unazad ( boli me prilikom radjenja sklekova - ne mogu da ih radim).. Imate li neki savet za vezbe i sta bih mogao da radim..?

Prelom navikularne kosti moze biti nezgodan,, jer cesto daje posledice u vidu nesrastanja kosti. Tegobe koje navodite mogu biti posledica loseg srastanja. Ne postoje neke posebne vezbe koje bi Vam pomogle, nego slobodno odradite ceo tretmqn fizikalne terqpije. Vecina pacijenata nema posledice posle preloms, dok nekoliko procenata ima tegobe u vidu bolova i kod njih je jedino resenje neki vid operativnog lecenja. Pozdrav. POslao sam Vm poruku pre više od 7 dana ali iz nekog razloga nije stigla do Vas.

Read more: ucp.php?i=pm&mode=view&f=-2&p=191609#ixzz3GVUHEvMY


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Okt 21, 2014 12:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 21, 2014 12:43 pm
Postovi: 1
Zdravo

moj opis je:EHO MEKIH TKIVA DESNOG KUKA

iznad desne patele, lateralno od nje , u misicnom tkivu jedna hiperehogena promena vel. 16mmx8mm u kojoj se ne diferenciraju misicni snopici.

1:Mene zanima dijagnoza i objasnjenje dijagnoze?
2:Da li treba uzeti biopsiju?
3:Da li postoji neko drugo lecenje da mi se smanji taj kostani kalcifikat?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Okt 25, 2014 12:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2014 12:23 pm
Postovi: 2
Pre godinu i osam meseci sam imala prelom 4 prsljena u delu gde se kicma ne savija ( vTh10,11-L1,2 pp.fracturam vTh12... to pise na kontrolnom papiru), nisam povredila kicmenu mozdinu i ugradjene su mi sipke. Prohodala sam posle dva meseca i sad se normalno osecam sem povremenih bolova na promenu vremena. Blizi se period kad bih trebala da vadim te sipke.
Moje misljenje je da bih trebala da ih izvadim, ali misljenje moje okoline nije. Ako biste mi doktore mogli odgovoriti sta vi mislite o rizicnosti operacije i mogucih problema...?
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Okt 25, 2014 10:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2014 10:16 pm
Postovi: 4
Imam hronični osteomijelitis levog femura. Operisan sam tri puta bezuspešno.
I sada mi jedna fistula curi. Najteže mi je kad se zatvori pa ponovo provaljuje.
Nigde ne mogu da nađem pouku za sredstvo koje bi sprečavalo zarastanje fistule jer to je jedino što mi preostaje.
Gde god da potražim uvek nailazim na lekove koji pospešuju zarastanje rana
ili fistula. Moj spas je u obrnutom procesu jer kad mi je fistula otvorena gotovo
i da nemam problema.
Molim Vas savetujte me kako da održavam otvorenu fistulu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Okt 27, 2014 5:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
galet, фистула је фустула па не знам како може да се не зачепи. Него, да ли си пробао лечење магнетним пољем?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Okt 27, 2014 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2014 10:16 pm
Postovi: 4
aaaca je napisao:
Него, да ли си пробао лечење магнетним пољем?

Не знам шта то значи. Можда мислиш на једносмерну струју високе фреквенције
односно на "Zapper" Хулде Кларк.
У брису ране раније сам имао бактерију Proteus mirabilis, а сада су ми нашли
Staphуloccocus aureus. Ову стафилококу упишу увек ако не могу да одреде
о којој бактерији се ради, међутим, ова бактерија је резистентна на готово све
антибиотике.
На интернету читам да се остеомијелитис много успешније лечи антисептицима,
али детаље не успевам да пронађем нити који би антисептик био успешан.
Наишао сам на уље од чајевца, али не знам како га је могуће употребити пошто
орално није препоручљив, а за интрамускуларно или интравенозно не знам да ли
постоји могућност.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sre Okt 29, 2014 6:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Једносмерна струја високе фреквенције не постоји. Једносмерна струја нема фреквенцију, тј. она је 0 (нула).

Запери и остале направе користе Рајфове фреквенције које су тачно одређене зависно од болести. Један списак фреквенција можеш да нађеш на мом сајту.

Када сам рекао магнетно поље, мислио сам на магнетно поље које потиче од сталних магнета. Они су закон за многе проблеме. Набавиш један јак магнет и држиш га уз оболело место бар 20 сати свакодневно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pet Okt 31, 2014 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 31, 2014 7:46 pm
Postovi: 2
Imam ja jedno pitanje ... :D Imam staru povredu ruke (4-5god)boli me kad vezbam sa tegovima ili kad dizem nesto malo teze.Bio sam par puta kod doktora rekli su mi da na levoj imam lateralni epikondilitis a na desnoj mi je upaljena tetiva (tako nesto :D ) Dali su mi onu terapiju sa strujom (klasicno pustanje struje na ruci) i posle toga mi je dokt.reko da mazem samo neku mast.. (par puta mi samo menjaju te stvari za mazanje).Malo mi je bolje ali opet ne mogu da vezbam kako treba,trenutno ne treniram par meseci ali ne znam sta dalje ? Samo znaju da mi kazu da odmaram i da mazem tu mast i nista vise....Pa reko da pitam jel imate neko bolje resenje ? I posto sam iz Leskovca ako neko moze da mi preporuci nekog doktora za sportske povrede .. ? Pozzz :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Nov 01, 2014 1:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
AlexVVC, поновићу и теби. Набави један јак магнет и учврсти га ластижем или на какав други начин што ближе проблематичном месту. Треба да га носиш бар 20 сати дневно. Верујем да ће ти за месец дана бити много боље.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Nov 01, 2014 10:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 8:26 pm
Postovi: 6
Poštovani,

U četvrtak imam prijem u ortopedsku bolnicu na Banjici. Rade mi centražu desne čašice kolena zbog čestih luksacija patela.

Koliko je to teška operacija, koliko se nosi gips, i koliko ostajem? Ovo za boravak u bolnici pitam jer mi je dr. rekao da im je praksa 6 nedelja a meni se čini da je to mnogo.

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: