Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Apr 07, 2019 9:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 07, 2019 8:54 pm
Postovi: 14
Poštovani zovem se Mirjana Nikolić.Imam ćerku od 12godina koja je pre mesec dana jedno veče vozila rolere i ujutro nije mogla da stane na gornji deo levog stopala od bolova.Uradjen je rengen i utvrdjeno je da ništa nije polomila.Prepisana joj je fizikalna terapija- struja ali od toga je još više bolelo.Onda je uradjen ultrazvuk stopala i dijagnostifikovan mortonov neurom.Išla je na akupunkturu ali i to joj nije umanjilo bol koji postoji u stanju mirovanja.Zatim je uradjena magnetna rezonanca 25.03.2019 i utvrdjeno napuknuće medijalne sezamoidne kosti stopala sa edemom.Predlozeno joj je mirovanje i štake 9 medelja.Nikakva imobilizacija nije predlozena.Nju i dalje isto boli.Šta da radimo?Molim Vas pomozite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Apr 08, 2019 9:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Најбоље је поставити један јак магнет што ближе проблематичном месту али потребно га је ту носити бар 20 часова, свакодневно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pet Avg 14, 2020 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 09, 2018 3:50 pm
Postovi: 6
Pozdrav,pre otprilike 3 sedmice sam u voznji bicikla (na putu 66km),malo ispreforsirao,i dane nakon toga me je pocelo boleti koleno (na lateralnoj strani),i duz misica kvardicepsa pa do kuka mi se osecao manje fleksibilno i zategnuto,i stome kada npr lezim i savijem/skupim nogu pojavi se ostra bol u delu kvada i lateralne strane levog kolena noge,kao da mi tetive/misici u tom delu kolena zele puci i vibriraju.Oko 7 dana nakon povrede skoro se nista nije promenilo (bol se malko povukla),i odlucio sam zapoceti pretragu zbog cega i kako i sta mi je.I na kraju sam otkrio da imam ITBS (sindrom iliatibilnog trakta) jer simptomi koje sam procitao su bili povezani sa mojim (preforsiranje,uvijena kolena prema unutra i ostalo),i imao sam bol u prednjem delu kolena (casica kolena),bol se javljao prilikom naprezanja (cucanja,saginjanja...),i drzenja noge u savijenom polozaju duzeg vremena,na skali boli 1-10 bilo je rekao bi 6.5 mozda.Nisam siguran da li je to pateloformalni sindrom ili patellar tracking disorder (ne znam naziv na nas).Eh sada,mogu slobodno reci da sam bas dosta bio fizicki neaktivan skoro celo vreme (za ovih mojih 22 godine),nisam se bavio nikakvim sportom,nista trenirao vec samo cekao da mi misici propadnu kako bi se sada mogao muciti.Takodje imam ravna stopala.
Nakon 5-6 dana sam krenuo raditi neke vezbe koje sam nasao za ITB (prilozit cu slike na zavrsetku),i taj ostri bol koji sam osecao iliotibijalnim delom je nestao (jedino jos malo osecam kako mi levo koleno trpi vise napora nego desno,i da vise "radi"),
Sta mi je potrebno je savjet,da li da radim vezbe za ITB i atrofiju/jacanje kvardicepsa odvojene dane,ili da ih pomesam,za jedan dan da ubacim po par vezbi i za ITB i za kvad?Da li je tako bolje,ili mogu i posebno,kako sam vec rekao,jedan dan za ovo drugi dan za ono.Tekst je dug izvinjavam se,ali bih bio zahvalan na savetu.I da,odlazak kod fizioterapeuta/ortopeda mi je nemoguc jer sam udaljen dosta od drugih gradova.
Vezbe koje trenutno radim:
https://m.imgur.com/UBgF9p7
I ove ispod (vezbe se nalaze dole na dnu)
repozitorij.kif.unizg.hr/islandora/object/kif%3A431/datastream/PDF/view


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pet Avg 14, 2020 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 09, 2018 3:50 pm
Postovi: 6
Pozdrav,pre otprilike 3 sedmice sam u voznji bicikla (na putu 66km),malo ispreforsirao,i dane nakon toga me je pocelo boleti koleno (na lateralnoj strani),i duz misica kvardicepsa pa do kuka mi se osecao manje fleksibilno i zategnuto,i stome kada npr lezim i savijem/skupim nogu pojavi se ostra bol u delu kvada i lateralne strane levog kolena noge,kao da mi tetive/misici u tom delu kolena zele puci i vibriraju.Oko 7 dana nakon povrede skoro se nista nije promenilo (bol se malko povukla),i odlucio sam zapoceti pretragu zbog cega i kako i sta mi je.I na kraju sam otkrio da imam ITBS (sindrom iliatibilnog trakta) jer simptomi koje sam procitao su bili povezani sa mojim (preforsiranje,uvijena kolena prema unutra i ostalo),i imao sam bol u prednjem delu kolena (casica kolena),bol se javljao prilikom naprezanja (cucanja,saginjanja...),i drzenja noge u savijenom polozaju duzeg vremena,na skali boli 1-10 bilo je rekao bi 6.5 mozda.Nisam siguran da li je to pateloformalni sindrom ili patellar tracking disorder (ne znam naziv na nas).Eh sada,mogu slobodno reci da sam bas dosta bio fizicki neaktivan skoro celo vreme (za ovih mojih 22 godine),nisam se bavio nikakvim sportom,nista trenirao vec samo cekao da mi misici propadnu kako bi se sada mogao muciti.Takodje imam ravna stopala.
Nakon 5-6 dana sam krenuo raditi neke vezbe koje sam nasao za ITB (prilozit cu slike na zavrsetku),i taj ostri bol koji sam osecao iliotibijalnim delom je nestao (jedino jos malo osecam kako mi levo koleno trpi vise napora nego desno,i da vise "radi"),
Sta mi je potrebno je savjet,da li da radim vezbe za ITB i atrofiju/jacanje kvardicepsa odvojene dane,ili da ih pomesam,za jedan dan da ubacim po par vezbi i za ITB i za kvad?Da li je tako bolje,ili mogu i posebno,kako sam vec rekao,jedan dan za ovo drugi dan za ono.Tekst je dug izvinjavam se,ali bih bio zahvalan na savetu.I da,odlazak kod fizioterapeuta/ortopeda mi je nemoguc jer sam udaljen dosta od drugih gradova.
Vezbe koje trenutno radim:
https://m.imgur.com/UBgF9p7
I ove ispod (vezbe se nalaze dole na dnu)
repozitorij.kif.unizg.hr/islandora/object/kif%3A431/datastream/PDF/view


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Avg 15, 2020 11:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пошто си истегао тетиве треба да мирујеш неколико месеци. Имаш понешто о томе на моме сајту http://www.aca.rs

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: