Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Jan 18, 2016 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 10, 2016 10:57 am
Postovi: 2
hvala Vam na odgovoru.
u međuvremenu smo otisli kod ortopeda i on ga je zagledao i govorio da mu je jako neobično što mu tako stoje ramena i pitao me je da li koristi normalno ruke.(dete je vrlo aktivno inače)
posle snimka je rekao da je sve dobro, a na izveštaju da su izrazeniji akromijalni nastavci i kontrola za godinu dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Jan 19, 2016 10:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Баш му је много необично. Јел' ванземаљац?! Нека ти је дете живо и здраво а пусти филозофирање. Данас само измишљају болести код деце да би на време обезбедили будуће пацијенте. Најбољи пример је код намерно погрешних диоптрија за наочаре и код такозване анксиозности. Страшно.

Ево прочитај овај текст:
http://www.stetoskop.info/Povrede-ramena-4346-s13-content.htm

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Feb 09, 2016 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 29, 2015 12:11 pm
Postovi: 28
Postovani,
Imam bol u kukovima kod duzeg ajedenja i bol u deanom kuku pri spoljasnjoj rotaciji,takodje imam bol u koljenima kada cucnem potpuno da se oslonim butinom od potkolkenicun,non stop pucketaju koljena,a desno koljeno me boli evo sada dok mirujemA radio sam stepenice malo vjezbe,prosle nedelje,sad mi bol ide skroz uz bitinu bas sam u depresiji.ne znam sta da radim.Bojim se da imam degenerativne promjene. :(
Inace imam 25 godina ,idem u teretanu vise ne intezivno kao do prosle godine...Smijem li da radim vjezbe za noge bar neke lagane?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Feb 09, 2016 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 29, 2015 12:11 pm
Postovi: 28
E i ovo pitanje. Posto imam bol pri spoljnoj rotaciji ,da li da radim vjezbe spoljne rotacije?jer se bojim ogranicenosti pokreta.Da li bi mi smetale te vjezbe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Feb 11, 2016 5:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 29, 2015 12:11 pm
Postovi: 28
Imam bol pri spoljnoj rotaciji u kuku,da li da radim vjezbe spoljne rotacije,hoce li mi biti bolje ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pet Mar 04, 2016 7:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2016 7:40 am
Postovi: 10
Pre godinu ipo dana hodao sam ulicom normalno,padala je kisa, imao sam duboke kanadjanke.. Bila je neka rupa ja je nisam video i tu sam iskrivio nogu,tacnije osetio sam od skocnog zgloba pa do kolena kao da mi je neko uvrnuo Cry . Od tada idem po lekarima , bio sam kod nasih najboljih strucnjaka i niko mi jos nije dao pravu dijagnozu,konkretnu. U zadnjem delu (zatkolenoj jami) , imam konstantan bol . Ne mogu dugo da stojim, od trcanja sam se pozdravio jos pre godinu ipo Sad . Bio sam na fizikalnim terapijama dugo,ali mi nisu nista pomogle. Osecam trnjenje,peckanje , nestabilnost u kolenu , najvise u zadnjem delu , toj zatkolenoj jami. Isao sam na magnetnu,rengen,ultra zvuk mekih tkiva. Nista konkretno mi nije pokazalo, a mene boli. Trenirao sam vaterpolo 8 godina i kik boks i nikad nisam ranije imao problema. Od tada ne mogu normalno da zivim , vise se ne bavim sportom , samo jurim stolicu Sad . Da li je neko imao slican problem ? Zna li nekog specijalistu koji se razume? Ne mogu da verujem da u Srbiji niko ne moze da resi ovaj problem. Pisem na ovom forumu jer ste resili mom drugaru problem,koji nije bio jednostavan . Hvala unapred !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Mar 31, 2016 8:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:22 am
Postovi: 175
Lokacija: subotica
Da li neko moze da mi kaze sta znaci fraktura na korpus TH12???sta znaci TH11?

_________________
kada se desi nešto loše ko zna zašto je to dobro!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Jun 06, 2016 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 15, 2015 9:40 am
Postovi: 9
Nekoliko meseci imam problem sa kicmom - kada duze stojim osecam tup, slab bol u lumbalnom delu kicme i taj deo mi se ukoci, tj. slabija mi je pokretljivost tog dela. Takodje, kada duze sedim isti taj osecaj imam u predelu plecki i imam osecaj trnjenja u tom predelu, kao da se trnjenje prenosi duz cele kicme. Sta moze biti uzrok, da li da trazim uput da snimim kicmu? Imam i konstantne vrtoglavice i smanjenu koncentraciju, da li to moze biti povezano sa gore navedenim problemom? Sta raditi u ovakvim situacijama, kome se prvo obratiti? Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Jun 07, 2016 10:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мораш да истежеш кичму и да радиш вежбе разгибавања и релаксације за цело тело. Имаш о томе на мом сајту http://www.aca.rs

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Jun 11, 2016 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 30, 2016 11:57 pm
Postovi: 5
Imam 15 godina i imam problema sa ledjima.
Pre , juce i prekjuce, posle fudbala, osetim kako mi se deo oko desne lopatice 'grci' i kako me me bol propada, to traje oko 3 sekunde i prestane, i ponavlja se. Kada legnem da spavam bol prestane ali se sutra nakon fudbala vrati ponovo.
Takodje, danas nisam imao nikakve fizicke aktivnosti , ali je isto pocelo da me boli, znaci kao grcenje dela kod desne lopatice
Sta moze da bude?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Jun 12, 2016 4:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Можда нека упала мишића или укљештење неког ребра и кичме.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Jun 25, 2016 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 25, 2016 1:30 am
Postovi: 2
Postovani. Imam 21 godinu. Operirana sam 5 puta. 2010,2012 je bila artroskopija koljena. 2014 operativni zahvat:arthroscopia genus 1. Sim, toilette, discisio retionaculi lat. 2015 operativni zahvat: ventralisatio et medialisatio patellae 1. sim. 2016 operativni zahvat: extractio vitti no l e part. Prox. Tibiae lat. Sin. Isti dan nakon tri sata hodala sam po nogi drugi dan pustena sam kuci i poslana na fizikalnu terapiju. Kada sam hodala na fizikalne boljelo me ali ne tak jako jer znam da nemoze proci bez boli ali sad od operacije je preslo mjesec i pol i obavila sam 20 dana fizikalne. Bol je postala neizdrziva pa sam otisla doktorici opce prakse ona me poslala na hitnu kirurgiju tam su poslikali i dali dijagnozu tuberositas tibie susp na sporije srastanje. Zanima me sta je sad to dali je sta lose ili je to normalno? Posto mi na hitnoj kirurgiji nista nisu htjeli reci samo su mi rekli da moram imati minimalno opterecenje na koljeno. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Jun 26, 2016 6:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Спорије зарастање није нормално, што и само име каже. Разни узроци постоје од мањка калцијума и магнезијума, па до лоше циркулације.

Сигурно ће помоћи и да узмеш један до два већа јака магнета и учврстиш на колено и тако носиш бар 20 сати свакодневно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pet Jul 01, 2016 1:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2016 12:41 am
Postovi: 1
Pozdrav. Moj decko (25) je imao prelom butne kosti na tri mesta pre mesec dana. Imao je tri operacije i stavljena mu je sipka tj.fiksatori. Pokidan je jedan nerv.Zanima nas koliko je vremena potrebno za oporavak? Da li je moguc potpuni oporavak? Cemu najvise da se posvetimo,fizikalnoj terapiji ili da se koncentrisemo na nesto drugo?
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pet Jul 01, 2016 8:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Један мој познаник је имао тежак прелом бутне кости. Потпуно се опоравио иако је тада имао прилично година. Дакле има шансе да све буде у реду.

Не знам како би се посветили физикалној терапији када кост још није зарасла. Не знам ни како то иде са фиксаторима али могу да те посаветујем да узима квалитетне препарате калцијума, магнезијума и калијума. Потребан је и витамин Ц и довољно воде ради боље циркулације.

За нерве су потребни витамини из Б групе.

Магнети би такође много помогли опоравку.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: