Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Apr 20, 2015 6:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2015 5:42 pm
Postovi: 7
Htela bih da vas pitam za savet imam sina od godinu dana i ima urodjeni deformitet kicme rekli su mi da mora na operaciju posto se radi o skoliozi sa kifozom zanima me dali postoji opasnost od komplikacija u toku operacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Apr 21, 2015 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 21, 2015 8:56 pm
Postovi: 3
Povredio sam se na kosarkaskoj utakmici ,bio sam na magnetnoj rezonanci na Zvezdari ,gde mije receno da nije nista opasno i da ne treba operacija...Ovo je dijagnoza koju je napisao doktor na zvezdari : Na kostanim strukturama se ne uocavaju patoloske promene.Manja kolicina slobodne tecnosti u patelarnom receusu i intraartikulaciono.Posteromedijalna burza,kk dijametra 45 mm.
Tetiva kvadricepsa,patelarni ligament,mcl,lcl,acl,i pcl su morfoloski uredne strukture.Na meniskusima se uocava manja kosa linearna lezija posteriornog roga lateralnog ,meniskusa a bez dislokacije ,gradus 2.
Manja osteohodralna lezijanalateralnom kondilu femura iznad posterornog roga lateralnog meniskusa ,dijametra 10 mm,a bez prekida kontinuiteta hrskavice..Povreda se desila 22 Februara 2015.Proslo je skoro 3 meseca ja i dalje imam probleme sa kolenom .U bolnici su mi dali terapije sa interferentnoj strujom 10 terapija po 15 minuta...i dalje imam problema kad probam da trcim i treniram ..Od lekova pijem Joint forte md...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Apr 23, 2015 1:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2015 7:29 pm
Postovi: 5
Prije 2 i po godine sam porvrijedio rame,nisam bio kod doktora vec kod jednog covjeka da mi ga namjesti tako je i bilo. Medjutim u medjuvremenu pocnem da se bavim boksom,prilikom nekog udarca stvara se blokada neka koja je tako bolna da ne mogu da pomjerim rame par sekundi jer cini mi se ako ga pomjerim da ce sve da se pokida unutra.Prije 2 mjeseca odlucim da podjem kod doktora i zalijecim to jednom za svagda. Na MR sam poslat gdje mi je utvrdjeno potpuno ruptura coracohumerus ligamenta.
Dg: Laesio SLAP omaris sin. Pokazane su mi 2 vjezbe koje treba da radim svaki dan ujutro i uvece sa tegom od 3kg. Dobio sam takodje 20 dana fizikalne terapije(interferentne struje i galvanizaciju) i neke vjezbe na izdrzaj sa tegom od kilo. Medjutim ja sam kombinovao i radio te vjezbe svaki dan terapije(iako nisam smio) cak sam i sam nasao neke vjezbe na netu i radio, ne nesto pretjerano.Nakon terapije na odobrenje doktorice mi je receno da mogu polako da pocnem da treniram vratilo sklekove razboj. Posao sam na trenign(vratilo 5 serija po 6-4-3-3-2) posle 3 dana od kontrole na kojoj mi je dijganostikovan pun obim pokreta i nema ni najmanjeg bola u ramenu. U kakvom je stanju sada moje rame,da li sam mogao da pogorsam stanje vjezbama tokom elektroterapije, da li je ligament zalijecen i ima li sve ovo nekog efekta na moje rame??? Za 2 mjeseca sam kod ortopeda na kontrolu, svaki dan radim odredjene vjezbe i mazem gavez gelom i nadam se da je sada ligament valjda u redu ?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Apr 27, 2015 5:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
aurora xp je napisao:
Htela bih da vas pitam za savet imam sina od godinu dana i ima urodjeni deformitet kicme rekli su mi da mora na operaciju posto se radi o skoliozi sa kifozom zanima me dali postoji opasnost od komplikacija u toku operacije

Нажалост, увек постоји опасност од компликација приликом операције, наричито када се ради о централним органима као што је кичма или мозак.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Apr 27, 2015 5:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
AleksandarJan, користи магнет.

Vjezbanje, суштински лигамент никада није потпуно у реду. Као и тетиве веома су лоше прокрвљени и због тога се изузетно споро опорављају.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Apr 28, 2015 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2015 5:42 pm
Postovi: 7
aaaca je napisao:
aurora xp je napisao:
Htela bih da vas pitam za savet imam sina od godinu dana i ima urodjeni deformitet kicme rekli su mi da mora na operaciju posto se radi o skoliozi sa kifozom zanima me dali postoji opasnost od komplikacija u toku operacije

Нажалост, увек постоји опасност од компликација приликом операције, наричито када се ради о централним органима као што је кичма или мозак.


Hvala na odgovoru ali sada mi je jos teze a do operacije mi je ostalo jos manje od mesec dana.Uteha mi je to sto je jos uvek beba a bebe lakse podnose operacije bar ja tako mislim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sre Apr 29, 2015 4:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Верујем да поента нису осећања него чињенице. Не треба да постављате питања ако не можете да прихватите могуће одговоре. Жао ми је. Мислим да вам остаје да се поуздате у Бога да ће Он све извести на добро.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Apr 30, 2015 1:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 14, 2015 2:12 pm
Postovi: 5
Dragi aco molim te da se ne mijesas u nesto sto ne znas, za tvoju informaciju ja sam se raspitala joga pomaze, zeljela sam jos neko strucno misljenje ili misljenje nekoga ko je imao isti problem. Ne kapiram sto se u sve petljas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Apr 30, 2015 4:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
milica podgorica je napisao:
Dragi aco molim te da se ne mijesas u nesto sto ne znas, za tvoju informaciju ja sam se raspitala joga pomaze, zeljela sam jos neko strucno misljenje ili misljenje nekoga ko je imao isti problem. Ne kapiram sto se u sve petljas.

Ако ти се не свиђа немој да читаш. Нико те не тера.

Искрено немам појма на шта си мислила. Ако мислиш да ће беба од годину дана ићи на јогу, онда мислим да имаш озбиљних проблема.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Maj 04, 2015 1:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 15, 2015 5:11 pm
Postovi: 6
Mozda da probam na ovom topicu,posto nigde drugdje ne mogu da dobijem odgovor a veoma mi je bitno
Nalaz ultrazvuka-kod uzv skeniranja levog hemitoraksa,vidi se manja sublusacija u hondrokostalnom zglobu,bez znakova okolne tekucine. Vidi se manji potkozni edem na oko mesta subluksacije.
Bio sam neki dan kod grudnog hirurga koji mi je pregledo to iscsasenje i reko da trebam mirovati.Ja sam mu na to rekao da mirujem vec godinu i pol dana , pa mi je on rekao da se to moze hirurski odstraniti.Ja sam rekao da to ni u kojem slucaju ne bi operiso , a i on je rekao da ne moram ako necu.
Zanima me sada samo jedna stvar. Rekao mi je drug da ako se sa tim iscasenjem fizicki naprezem da mi se kicma moze ostetiti, a ja i inace imam
velikih problema sa drzanjem i kicmom, pa me zanima da li je to istina.
Jedino me to za kicmu zanima.
Veoma mi je ovo bitno pa molim ikoga ko se razume u to da mi odgovori


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Maj 04, 2015 1:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2015 5:42 pm
Postovi: 7
aaaca je napisao:
Верујем да поента нису осећања него чињенице. Не треба да постављате питања ако не можете да прихватите могуће одговоре. Жао ми је. Мислим да вам остаје да се поуздате у Бога да ће Он све извести на добро.


ja mogu da podnesem odgovore ali verujem da ni jednom roditelju nebi bilo sve jedno u mom slucaju i zahvalna sam na tome sto uopste moze da se operise jer ja sam optimista i nadam se najboljem ishodu.i izvini ali bez uvreda znam da si pomenuo boga iz najbolje namere ali ja ne verujem u njega ja sam hinduista


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Maj 04, 2015 10:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
aurora xp je napisao:
ja mogu da podnesem odgovore ali verujem da ni jednom roditelju nebi bilo sve jedno u mom slucaju i zahvalna sam na tome sto uopste moze da se operise jer ja sam optimista i nadam se najboljem ishodu.i izvini ali bez uvreda znam da si pomenuo boga iz najbolje namere ali ja ne verujem u njega ja sam hinduista

Ма није свеједно ни када се ради о прехлади детета, а нарочито када је у питању такав захват. Све најбоље!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Maj 07, 2015 12:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2015 5:42 pm
Postovi: 7
aco hvala ti puno za savete retki su ljudi koji hoce da pomognu drugom u nevolji]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Maj 07, 2015 7:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па и нисам ти баш нешто помогао. :oops:

Када будеш могла, скокни до мога сајта www .aca .rs па прелистај. Има разних савета. Поздрав!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Maj 10, 2015 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 21, 2015 8:56 pm
Postovi: 3
aaaca je napisao:
AleksandarJan, користи магнет.

Vjezbanje, суштински лигамент никада није потпуно у реду. Као и тетиве веома су лоше прокрвљени и због тога се изузетно споро опорављају.




Uzeo sam Muller magnet ,ali posle nekog vremena ostale su mi opekotine ili kao opekotine na mestu gde su bili magneti ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: