Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Otvoreni prelom malog prsta...
PostPoslato: Pon Mar 14, 2005 7:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 6:44 am
Postovi: 16
Imam problem sa oporavkom od otvorenog preloma (iscasenja) malog prsta leve ruke.Povreda datira od 3. novembra prosle godine.
Povredjeni zglob (drugi po redu gledajuci od vrha prsta) je jos uvek vidno natecen, nije modar.Bol koji osecam pri pokusaju maksimalnog pomeranja nije strasan, ali nije ni zanemarljiv.Brine me sto to stanje "status quo" vec poduze traje.Na mestu gde je bila pobodena sipka u prst jos uvek stoji bradavicasti trag.
Savitljivost zgloba, i pasivan i aktivan pokret, iznosi 90 stepeni. Vec par meseci tu nema napretka.Povremeno mi je u prstu povisena temperatura i tada ga hladim ledom i alkoholnim oblogama pre spavanja.To se desava kad malo pojacam intezitet vezbi.Kad odlucim da odmorim prst koji dan, temperatura prsta se normalizuje, ali imam osecaj kao da mi se smanji pokretljivost zgloba i celog prsta za tih par dana.
Molim za savet sta da radim, kome da se obratim.Da li je ovo normalan tok oporavka?Mozda nemam dovoljno strpljenja...Najvise me muce otok i konstantan bol pri naprezanju.Vec sam se pomirio sa mogucnoscu da prst vise od ovoga necu moci da pomeram.
Hvala unapred svakome za savet!
Sasa iz Smedereva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 15, 2005 12:41 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Obicno za cetiri i po meseca oporavak bude potpun, mada su otvorene povrede uvek problematicnije. Ukoliko ste zabrinuti, ne bi bilo lose dataj prst pogleda neko ko se uze bavi sakom. Ne znam da li se neko time bavi u Smederevu. Sto se tice Beograda, moze se pogledati na VMA, Ortopedskoj klinici u Visegradskoj, ili na "Banjici"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 15, 2005 8:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 6:44 am
Postovi: 16
Zahvaljujem na odgovoru - savetu!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: