Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Oštar bol u svodu stopala
PostPoslato: Sre Avg 12, 2015 12:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 19, 2012 9:01 pm
Postovi: 3
Pre nešto više od mesec dana, probudio me je iz sna veoma jak i oštar bol u svodu stopala desne noge, kao da me je neko uboo nožem. Bol je kasnije nestala sama od sebe. Bol se javio nakon nedelju dana, pa sam otišao kod svog lekara koji me je uputio kod neurologa, koji me je dalje uputio na rentgen stopala "u dva pravca", sa kojeg je konstatovana "egzastosna promena na donjoj ivici kalkaneusa, početne degerativne promene" koje su "vidne na mestu bola". Pošto imam jako otečene skočne zglobove, upućen sam na kolor dopler nogu. U mome mestu nema ni ortopeda a ni mogućnosti izrade kolor doplera, pa sam odlučio da se u medjuvremenu obratim direktno vama za savet i mišljenje.

U poslednje vreme jak bol se više ne javlja, povremeno samo osećam pečenje u tom delu stopala, kao i laku, gotovo prigušenu bol prilikom hodanja.

Inače, imam 66 godina, dijabetičar sam tipa II i hipertenzičar, u poslednje dve godine sam, zbog gotovo opsesivne vezanosti za jedan računarski projekat, sveo fizičku aktivnost na minimum, a sada mi je ovo stanje neka vrsta opravdanja da to i ne pokušam. Neuredan sam u ishrani i imam sigurno 20-ak kg preko norme. Srećom, ne pušim. Prilažem snimak, u nadi da će biti dovoljno jasan, jer sam ga obradio na svome skeneru.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oštar bol u svodu stopala
PostPoslato: Sre Avg 12, 2015 12:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Лепо си навео узроке проблема: шећер, прекомерна килажа, лоша исхрана, нулта физичка активност и висок крвни притисак који је реално последица а не узрок.

Решавај то док још имаш времена.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oštar bol u svodu stopala
PostPoslato: Sre Avg 12, 2015 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 19, 2012 9:01 pm
Postovi: 3
Rešavanje problema:
1 - Kojim redom?
2 - O čemu se ovde konkretno radi?
3 - Ima li medicina načina da ove promene izleči, uspori ili ublaži, i koja je to grana?
4 - Koliko i kako bi uticalo na ovaj problem uvođenje šetnje?
5 - Da li su ovo simptomi onog stanja stopala kod dijabetičara koje se završava odsecanjem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oštar bol u svodu stopala
PostPoslato: Čet Avg 13, 2015 9:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
1. и 2.
Прво треба да нађеш квалитетну обућу. Веома је могуће да због свих проблема (килажа, ослабљени мишићи и циркулација) твоја стопала реагују на лошу обућу. Ђон треба да је квалитетан у смислу да подржава свод табана.

Онда би могао исхрану да доведеш у ред. Не знам како се храниш па ти не могу ни рећи шта да мењаш.

Ако можеш купи собни бицикл. Почни да радиш гимнастику. Од шетње слаба вајда осим што си на ваздуху.

Погледај на мом сајту http://www.aca.rs неке вежбе које могу помоћи код високог притиска. Имаш их у Савети, Здравље па под Врат, Рамена-рачунари, Леђа, Кичма.

3. Јок. Мораћеш сам да се потрудиш.
4. Слабо до никако.
5. Не знам али не верујем. Зависи какве боје ти је стопало.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: