Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2012 9:50 pm
Postovi: 6
Stogao poziv 2. a javljam se 3. septembra... Hvala svakako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Avg 11, 2013 7:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Banjica: (finalni) poziv za operaciju šalju otprilike 3-4 sedmice pre. Rezultati ne smeju biti stariji od 15 dana od datuma prijema. Kada je kuk u pitanju, radi se RTG karlice (oba kuka i cela karlica treba da se vidi - nema olovne ploče na stomaku i slično) bez obzira na stanje drugog kuka. Kome je jednostavnije i dostupno, slobodno može sve analize da radi privatno. Žene: zavisno odakle ste i kakva je procedura, često je isplativije hormone štitne žlezde uraditi privatno.
Za maksimalnih 62 boda, poziv bi trebalo da stigne posle 6-7 meseci od dana stavljanja na listi ili dana promene bodova.

@Mucacita: Mlada si i ako već kažu da nema nikakvih bitnijih promena ne žuri sa operacijom (da ne bih ovde dužila i savetovala, proguglaj malo detaljnije o protezama i samoj operaciji, kao i o koksartozi - "čudan svat" zna da miruje godinama pa čak i decenijama, a onda da napravi pravi "rusvaj" za par meseci).
Možeš da hodaš 4 sata? Ti si onda super (ja nisam mogla ni pola sata).
Kičma te verovatno boli zbog kuka (traži novi položaj).
Prilagodi aktivnosti svom stanju: zglobovi zahtevaju aktivnost, ali ako su oštećeni traže aktivnost bez velikog opterećenja (npr. stepenište je zdravo samo za zdrave ljude, za bolesne (kosti/mišići) je štetno. U tom smislu bicikl može da bude jako koristan (pa čak i za kičmu: Oprez - bicikl se može voziti i sa atrofiranim mišićima pa obavezno kombinovati sa nekom drugom neagresivnom fizičkom aktivnošću), kao i plivanje (obe aktivnosti znatno manje opterećuju zglobove u poređenju sa običnih hodanjem ... zaboravi na duga pešačenja). I, naravno, ako si u mogućnosti: svake godine bar 15tak dana u nekoj dobroj (odgovarajućoj: Ribarska, Koviljača, Lukovska, ...) banji i/ili na moru (najbolje ako može oba).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Avg 12, 2013 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2013 9:44 am
Postovi: 17
Ćao svima. :) U narednom periodu (kroz nekih dva mjeseca me očekuje prva od dvije operacije. Kao što pretpostavljate radim potpunu endoprotezu oba kuka. Imam 24 god. Naime, kao dijete sam imao jednu bolest koja se zove leg calve perthes koja se manifestuje ubrzanim trošenjem kosti zgloba kuka zbog nedovoljne količine krvi koja dolazi do kosti pa se ona tako sporije obnavlja. Zivio sam sa ovom bolesti, išao na fizikalne terapije, čak mi je u djetinjstvu preporučena operacija od koje se ubrzo odustalo. Uglavnom, sad mi je stanje takvo da imam veoma bolan hod pa sam dugo skupljao hrabrosti da učinim prvi korak i da riješim ovaj problem. Stanje se veoma pogoršalo u poslednje dvije godine, do toga je došlo da moram planirati koliko ću pješačiti što mnogo opterećuje. Operaciju će mi uraditi dr Manojlović u ortopediji dr Miroslav Zotović u Banjaluci, stvarno jedna od najboljih klinika te vrste u BIH i ugradiće mi najmodernije endoproteze (izubio sam tačan naziv ali znam da su baš onako veliki zglobovi jer sam mlad) koje danas postoje. Druga operacija će biti tri mjeseca poslije prve tako da ću relativno brzo završiti sa tim.


Šta bi vi meni mogli preporučiti, imate li neki savjet, iskustva i slično? Takodje me interesuje kakvim sportskim aktivnostima se vi bavite pošto sam bio veoma aktivan dok sam mogao? Pozdrav sapatnicima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Avg 18, 2013 7:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Iustitia89 je napisao:
Šta bi vi meni mogli preporučiti, imate li neki savjet, iskustva i slično? Takodje me interesuje kakvim sportskim aktivnostima se vi bavite pošto sam bio veoma aktivan dok sam mogao? Pozdrav sapatnicima :)

Ništa posebno, sve je uglavnom rečeno. Pridržavaj se uputstava koja ti bude dr dao i to je to više-manje?
Sport? Mislim da ovde nema nikoga ko se bavi sportom. Ja vozikam bajk, ali to ne mogu baš da nazovem sportom znajući šta se podrazumeva pod bciklizmom i to rekreativnim.
Uglavnom, sve što se ne kosi sa (doživotnim) UPUTSTVOM (ne preko 90 stepeni, neprekrštati noge, bez naglog oslonca i/ili naglog pokreta, bez fizičkih stresova ...) je dozvoljeno. Ima aktivnosti koje su izvodljive a koje nisu preporučljive (kao što je, npr. trčanje). Ima ovde i onih koji tvrde da smeju da čučnu - meni je dr rekao da ne smem. Najbolje je da pitaš svog lekara za ono što te interesuje a i da se raspitaš (pa možda i proveriš pre operacija) koji se zglobovi i mišići najviše angažuju kod određene sportske aktivnosti.
Uz sve to, postoje neke stvari (aktivnosti) koje se razlikuju u zavisnosti od toga da li je u pitanju jedna proteza ili dve proteze: npr. ne savija se isto.

Kad sam kod bajka: Ako imate problema sa uglom (nikako da podesite sedište a korman ne može da se (dovoljno) podigne), pokušajte da sedište zakosite malo napred (normalno je da stoji ravno, ali trik je da se prednji kraj malo obori i tako smanji ugao i ... mtb bude sasvim po meri :D ...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Avg 21, 2013 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2013 9:44 am
Postovi: 17
remi je napisao:
Iustitia89 je napisao:
Šta bi vi meni mogli preporučiti, imate li neki savjet, iskustva i slično? Takodje me interesuje kakvim sportskim aktivnostima se vi bavite pošto sam bio veoma aktivan dok sam mogao? Pozdrav sapatnicima :)

Ništa posebno, sve je uglavnom rečeno. Pridržavaj se uputstava koja ti bude dr dao i to je to više-manje?
Sport? Mislim da ovde nema nikoga ko se bavi sportom. Ja vozikam bajk, ali to ne mogu baš da nazovem sportom znajući šta se podrazumeva pod bciklizmom i to rekreativnim.
Uglavnom, sve što se ne kosi sa (doživotnim) UPUTSTVOM (ne preko 90 stepeni, neprekrštati noge, bez naglog oslonca i/ili naglog pokreta, bez fizičkih stresova ...) je dozvoljeno. Ima aktivnosti koje su izvodljive a koje nisu preporučljive (kao što je, npr. trčanje). Ima ovde i onih koji tvrde da smeju da čučnu - meni je dr rekao da ne smem. Najbolje je da pitaš svog lekara za ono što te interesuje a i da se raspitaš (pa možda i proveriš pre operacija) koji se zglobovi i mišići najviše angažuju kod određene sportske aktivnosti.
Uz sve to, postoje neke stvari (aktivnosti) koje se razlikuju u zavisnosti od toga da li je u pitanju jedna proteza ili dve proteze: npr. ne savija se isto.

Kad sam kod bajka: Ako imate problema sa uglom (nikako da podesite sedište a korman ne može da se (dovoljno) podigne), pokušajte da sedište zakosite malo napred (normalno je da stoji ravno, ali trik je da se prednji kraj malo obori i tako smanji ugao i ... mtb bude sasvim po meri :D ...)

Ne znam ali ja po internetu nailazim slučajeve ljudi koji se bave sportom, ne sad aktivno ali postoje. Npr neki dan sam nabasao na jednu stariju gospodju koja trči polumaraton, Ja ipak mislim da je to sve individualno ali naravno da ću se pridržavati upustva doktora. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Avg 24, 2013 3:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 2:54 am
Postovi: 1
Majka je operisala kuk i ugradila endoprotezu pre 22 dana. Od prosle nedelje je u Mataruskoj Banji i oporavak dobro tece. Ona je borac i trudi se da sto pre stane na noge, vec seta i izlazi u krug lecilista. Bice u banji jos tri nedelje. Malokrvna je i bleda, ali se nadam da ce se to popraviti uskoro. Zanima me da li ona sme na more posle banje, znam da je plivanje idealno za oporavak, ali ne znam da li sme na more posle 50 dana od operacije. Ako ne sme, kad najranije sme da krene? Voleo bih da joj pomognem da se sto pre oporavi, ali ne bih da pogresim u toj zelji. Sme li da vozi biciklo (kucno) kad stigne kuci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 12:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Sep 07, 2013 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 07, 2013 5:04 pm
Postovi: 1
Ima li medju vama neko ko je operisao kuk sa dijagnozom Chondroblastoma? Posebno mi trebaju zenske osobe, a mislim da nas ima sveukupno sedam sa tom dijagnozom u proteklih 50 godina. Tough luck, sto kazu Englezi...... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Sep 11, 2013 8:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 11:40 am
Postovi: 30
Lokacija: Bg
Vidim da se niko ne javlja od 2009.
Volela bih da vidim kako su sad oni koji su pisali tada o ovoj temi.
Još uvek se dvoumim da se prijavim, a bolovi sve češći I jači. Morala sam da uključim lek RAPIDOL,pomogao je odlično ali piše da može da se pije 4 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Sep 18, 2013 10:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
brancesca je napisao:
Vidim da se niko ne javlja od 2009.
Volela bih da vidim kako su sad oni koji su pisali tada o ovoj temi.
Još uvek se dvoumim da se prijavim, a bolovi sve češći I jači. Morala sam da uključim lek RAPIDOL,pomogao je odlično ali piše da može da se pije 4 dana.


Lose vidis :lol: . Tu smo i bolje nego pre. Ko je jos cuo da metal boli? :lol:
Jedina nevolja je u tome sto i metal ima rok upotrebe i sto je prirodno prirodno a vestacko vestacko. Ali, "kada nema kise, dobar je i grad".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Okt 02, 2013 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 16, 2013 2:40 pm
Postovi: 2
Imam sledeci problem,
vracena sam posle 5 dana provenih u bolnici na Banjici gde sam trebala da budem operisana odnosno da mi se ugradi bescementna proteza kuka.
Zbog usporene koagulacije, granicna vrenost 36,6 sekundi, a kod mene 39,6
otpustili su me iz bolnice da izvrsim ispitivanje. Nisam do sada imala problema sa
krvarenjima. Ako je neko imao slucan problem neka mi odgovori?
Sta se dalje desava,da li postoji mogucnost da me skinu sa liste za operaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Dec 24, 2013 1:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2013 9:44 am
Postovi: 17
Evo da vam javim da sam 27. novembra uspješno operisan. Naime uradjena endoproteza kukova u jednom aktu, dakle odjednom dvije proteze. Operacija je trajla nekih dva i po sata a bio sam u bolnici deseet dana. Nisam imao nikakve bolove osi bolova u donjem dijelu kičme od ležanja onog prvog dana. Moram vam reći da sam presrećan što sam svoj problem riješio odjednom a ne kroz dvije operacije. Inače, operaciju mi je radio načelnik hirurgije dr Slavko Manojlović u institutu dr Miroslav Zotović u Banjaluci. Rijetko oni rade ovakve operacije ali se on malo premišljao i odlučio, pošto sam mlad, žilav i izdržljiv da me sklepa odjednom. Evo sad će mjesec dana od operacije, mišići se polako vraćaju, šetam faktički pola dana po kući ti to štaka za štakom. Fizioterapeut je bio iznenadjen kad sam joj rekao da ovako jer uglavnom treba više vremena proći da bi mogao pacijent na ovakav način hodati. Ugradjene su mi bescmentne proteze poslednje generacije, keramika i neka legura sa titanijumom, ne znam tačno. Eto, imao sam potrebu da sa vama sapatnicima podjelim svoje utiske. Pozdrav za sve. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Dec 24, 2013 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 11:40 am
Postovi: 30
Lokacija: Bg
Iustitia89 je napisao:
Evo da vam javim da sam 27. novembra uspješno operisan. Naime uradjena endoproteza kukova u jednom aktu, dakle odjednom dvije proteze. Operacija je trajla nekih dva i po sata a bio sam u bolnici deseet dana. Nisam imao nikakve bolove osi bolova u donjem dijelu kičme od ležanja onog prvog dana. Moram vam reći da sam presrećan što sam svoj problem riješio odjednom a ne kroz dvije operacije. Inače, operaciju mi je radio načelnik hirurgije dr Slavko Manojlović u institutu dr Miroslav Zotović u Banjaluci. Rijetko oni rade ovakve operacije ali se on malo premišljao i odlučio, pošto sam mlad, žilav i izdržljiv da me sklepa odjednom. Evo sad će mjesec dana od operacije, mišići se polako vraćaju, šetam faktički pola dana po kući ti to štaka za štakom. Fizioterapeut je bio iznenadjen kad sam joj rekao da ovako jer uglavnom treba više vremena proći da bi mogao pacijent na ovakav način hodati. Ugradjene su mi bescmentne proteze poslednje generacije, keramika i neka legura sa titanijumom, ne znam tačno. Eto, imao sam potrebu da sa vama sapatnicima podjelim svoje utiske. Pozdrav za sve. :D

Da li sam dobro razumela-oba kuka su operisana odjednom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Dec 24, 2013 8:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2013 9:44 am
Postovi: 17
Pa da, napisao sam, to je ta operacija kukova u jednom aktu ili kako ennglezi kažu bilateral hip replacement surgery :) Što, vi ste milili da se mora jedan pa drugi??? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Dec 24, 2013 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 11:40 am
Postovi: 30
Lokacija: Bg
Iustitia89 je napisao:
Pa da, napisao sam, to je ta operacija kukova u jednom aktu ili kako ennglezi kažu bilateral hip replacement surgery :) Što, vi ste milili da se mora jedan pa drugi??? :)

Na sreću, zasada mi je problem desni,ali odlažem operaciju sve dok ne budem morala. Trpim bolove, a I ne znam koliko bih čekala da se sad prijavim. Da li neko zna koliko bih čekala na Banjici?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: