Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 45  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Apr 27, 2013 11:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 27, 2013 10:58 am
Postovi: 1
Postovani svi,
Ja nisam iz Srbije vec iz Hrvatske ali bol ne pita, a vidim da ste svi razgovorljivi :-)

Meni zeza desni kuk, trebala bi na operaciju no opirem se na kvadrat :-))
Bolujem od 12-te a sada sam 32, tako da imam prilicno visok prag boli, iako u zadnje vrijeme prvi puta nakon toliko godina se osjecam ko invalid i to mi se ne svidja jakoo, pa i o operaciji sve cesce razmisljam...
Dakle, ono sto mene najvise zanima je - kako se ljudi sexate? :-)))
Sisam hodanje, setanje, voznju i ostalo... Seva je to sto mene interesira :-))
Mlada sam, apetit velik, a praksa sipak :-( ... Dragi je jadan spao samo na doggy stil ili njegove varijacije na temu :-(( jel ostalo nist nemogu... Nema jahanja, nema misionarski.. Za popizdit :-((
Kak vama koji ste se servisirali vec ide taj dio? Zene pogotovo molim za odgovor?
Pozdrav svima ;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Maj 02, 2013 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 24, 2013 6:30 pm
Postovi: 6
Vidim da za sada nema odgovora na seksualno pitanje. Ja nisam, na žalost, dobar sagovornik na ovu temu. Nešto zbog godina (66), a mnogo više zbog drugih muka i problema seksanje mi je stvarno zadnje na pameti. Koliko se sećam, na ovom forumu je već bilo razgovora na ovu temu, pa možda bude ponovo sagovornika na ovu temu.

Ja se zapravo danas javljam da se pohvalim napretkom posle operacije. Pre nekoliko dana skinuli su mi konce, rana je dobro zarasla, pa mogu da se tuširam, što mi mnogo znači.

Danas je tačno tri nedelje od operacije i ja se osećam izvanredno! Prosto ne mogu da verujem da sam se za tako kratko vreme gotovo vratila u normalan život. Operisanu nogu lepo i lako pokrećem, nema nikakvih bolova niti težine, ni otoka. Po savetu ortopeda odbacila sam štake i već nekoliko dana hodam samo sa štapom, mada mi on za par koraka i ne treba! Hodam po malo ukočeno, ali dosta normalno i nadam se da će svakog dana biti bolje.

Dobila sam preporuku za banju Selters u trajanju od 6-8 nedelja. Meni se to čini mnogo, ali valjda postoji razlog za ovakvu preporuku. Čekam da prođu praznici, pa da sredim papire i Nemanjinoj i nadam se skorom odlasku na terapiju. Sigurna sam da ću se iz banje vratiti kao nova.

Svima puno pozdrava i čujemo se kada završim rehabilitaciju. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Maj 02, 2013 9:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
draga Ninaos ako malo unazad ,neznam tacno na kojoj stranici,procitaces sve u vezi sexa ,ali sve cak ima i slikica da vidis,meni je sasvim lepo u tome ,skoro da sve mogu kao i pre ... tako da ne brini ,:) .meni je vec godinu dana od operacije proslo ,i eto radim u ffffirmi .kao i svi ostali i sve ostalo ide kao i pre .. pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Maj 04, 2013 5:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ви који избегавате операцију кука или било ког зглоба који је оштећен због потрошене хрскавице, препоручујем вам да погледате на мом сајту w w w . a c a . r s под Савети, Здравље, Зглобови шта сам писао о утицају сталног магнетног поља. Ако будете упорни, здрави сте за годину дана баз икаквих операција.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Maj 07, 2013 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 24, 2013 6:30 pm
Postovi: 6
Ovo je forum na kome učestvuju ozbiljni ljudi koji imaju određene zdravstvene probleme i kojima je potrebna pomoć i razumevanje kako da ih lakše prebrode.

Zato bih zamolila prethodnog učesnika da se uzdrži od samoreklamiranja i pseudo-nauke na ovom forumu i da svoje savete "kako mali Đokica zamišlja nauku" zadrži za sebe. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Maj 07, 2013 9:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Perla,
ако нешто не знаш немој да се хвалиш тиме.

Флоскуле типа "озбиљни људи", "разумевање", "саморекламирање", "псеудо-наука" и сличне, задржи за себе. Не можеш да кажеш пар својих оцена и импутација, па да то буде аргумент.

Када се будеш бавила мало ширим проучавањем, наћи ћеш знања на која сам и ја наишао. Нисам само нашао него и применио, на корист себи и другима.

Значи, једноставно ућути и немој људима да ускраћујеш информације и могућност врло ефикасног излечења.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Maj 08, 2013 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 24, 2013 6:30 pm
Postovi: 6
Polemika podrazumeva bar približno isti intelektualni nivo sagovornika, i naravno, posedovanje elementarnog kućnog vaspitanja.

Mislim da to ovde ne postoji, pa nema svrhe da objašnjavam zašto smatram da je u pitanju samoreklamerstvo i pseudo-nauka. Očigledno da ti nije poznato kako se u nauci nešto smatra uspešnim i dokazanim i da je to mnooogo složenije i sveobuhvatnije od toga što si ti usput napabirčio.

I ne ponašaj se kao razmaženo dete koje ućutkuje one koji misle drugačije. To ne samo što nije pristojno, već mnogo više govori o tebi i snazi tvojih argumenata.

Što se mene tiče, smatram da je ova tema zaključena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Maj 08, 2013 4:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Perla je napisao:
............Zato bih zamolila prethodnog učesnika da se uzdrži od samoreklamiranja i pseudo-nauke na ovom forumu i da svoje savete "kako mali Đokica zamišlja nauku" zadrži za sebe. :oops:

Perla je napisao:
Polemika podrazumeva bar približno isti intelektualni nivo sagovornika, i naravno, posedovanje elementarnog kućnog vaspitanja.

Mislim da to ovde ne postoji, pa nema svrhe da objašnjavam zašto smatram da je u pitanju samoreklamerstvo i pseudo-nauka. Očigledno da ti nije poznato kako se u nauci nešto smatra uspešnim i dokazanim i da je to mnooogo složenije i sveobuhvatnije od toga što si ti usput napabirčio.

I ne ponašaj se kao razmaženo dete koje ućutkuje one koji misle drugačije. To ne samo što nije pristojno, već mnogo više govori o tebi i snazi tvojih argumenata.

Što se mene tiče, smatram da je ova tema zaključena.


Завршавај ти колико хоћеш. То је она варијанта: Е нећу више да се играм.

Изгледа да си већ заборавила да си прва почела са ућуткивањем. Ено пише горе, па се подсети.

Наравно, настављаш са флоскулама: "približno isti intelektualni nivo sagovornika" као и "posedovanje elementarnog kućnog vaspitanja".

Пошто немаш никаквих аргумената нормално је да тему закључујеш.

Желим да охрабрим особе које имају проблема са зглобовима да се окрену магнетном пољу. Наравно не било како. Доста тога сам описао на мом сајту а имам и неке линкове. Свакако док чекате годину и по на операцију кука, можете да одвојите 250 евра за излечење. Ако немате толике паре, онда сами набавите магнете и уз савете са мог сајта бићете здрави за годину дана - много пре заказане операције.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Maj 19, 2013 2:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
aa_aca je napisao:
Ви који избегавате операцију кука или било ког зглоба који је оштећен због потрошене хрскавице, препоручујем вам да погледате на мом сајту w w w . a c a . r s под Савети, Здравље, Зглобови шта сам писао о утицају сталног магнетног поља. Ако будете упорни, здрави сте за годину дана баз икаквих операција.


Imam ja bolju i besplatnu varijantu, uz mogućnost i poštene zarade: Proučavanje zemljinog magnetnog polja iz nultog reda - gde ćeš više besplatne magnetne energije, a uz sve to ne mora da se razmišlja gde sve nema hrskavice. :wink: :evil:

Slabo magnetno polje može da ima nekog uticaja kod početnog smanjenja hrskavice u smislu usporenja gubitka hrskavice (tako što služi za zagrevanje i poboljšanje prokrvljenosti zgloba, a koje prvenstveno utiče na brže srastanje, na primer preloma). A za to usporenje mogu sasvim dobro da posluže i raznorazni preparati koji se reklamiraju da služe za obnovu hrskavice (još jedna laž: istina je da mogu da utiču na znatno smanjenje bola i otoka, što olakšava kretanje i stvara privid da se kao nešto znantno popravilo). Po pravilu: pacijent završi na operacionom stolu tek kada nema ni pikometra hrskavice nigde a zglob je pošteno oštećen a tu više ništa ne pomaže.
NE POSTOJI za sada nikakav lek za obnovu - regeneraciju - ponovno stvaranje hrskavice (nada su jedino matične ćelije, ali to je za sada više u domenu naučne fantastike nego stvarnosti ... ima pomaka, ali suviše je daleko i od primene po ceni od milion dolara a kamoli za široke narodne mase).
Ako koza laže, RTG i MR sigurno ne lažu.

Inače, dodatno magnetno polje može da izazove ozbiljne zdravstvene probleme u bližoj ili daljoj budućnosti; zavisno od intenziteta i dužine primene.

Niti su "kigborgi" srećni što su "kigborgi", niti su ortopedski hirurzi srećni što od ljudi prave "kigborge". Misliš da ne bi više voleli da prepišu par magneta, neke čarobne pilule, nego da ugrađuju metalne delove pacijentima, pri čemu je neminovno "rezbaranje" kostiju?
Poznajem par osoba koje su se okruživale magnetima, pa na kraju su i one završile na operacionom stolu.

Kada ti budeš lično imao problema, onda piši o svom iskustvu... ali nije poenta u uspehu da odložiš operaciju na 1-2, pa možda čak i na 10 godina, nego zauvek ili bar na 30 godina (koliko je predviđen maksimalni rok trajanja proteza - pa taman izbegneš 1 - 2 ciklusa, jer je statistički vek proteza oko 15 godina: nije samo stvar u izdržljivosti naprave, već i u imunitetu i stilu života nosioca proteze). A za ovo neka ti reper bude činjenica da sam ja najmanje 20 godina funkcionisala bez imalo hrskavce, sa totalno sravnjenim i gadno oštećenim zglobovima (i na to dodaš da nikada nije postojala znatna količina hrskavice i da i nije bila ravnomerno raspoređena - bili su gotovo oduvek ogoljeni delovi).
I shodno ličnoj "istoriji" alergična sam na sve alternativne lekove i metode jer sam imala priliku da se uverim da su to sve same budalaštine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Maj 19, 2013 2:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Имам прилично велико искуство зато ово и пишем.

"Окруживање" магнетима и којекаква наивна употреба не може да даје резултате. Ако си жедан можеш да се поливаш водом колико год хоћеш и нећеш утолити жеђ. Вода мора да уђе на уста да би се жеђ утолила.

Исто је и са применом магнета. Трпање магнета под кревет, ношење магнетног накита и сличне наивне примене, не могу да дају никакав резултат.

Докторка Душанка Мандић то ради професионално и има доказе за све то и свака прича је излишна.

Професор Лажетић са колегама је установио да стално магнетно поље јачине до 10Т нема никаквог негативног утицаја на жива бића.

На Електротехничком факултету у Београду одавно се баве изучавањем дејства сталног магнетног поља на живе организме и сви резултати су веома позитивни.

На крају, лично познајем особе које су себи помогле на овај начин, као што сам и ја сам себи у неким областима помогао.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Maj 19, 2013 9:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
aa_aca je napisao:
Имам прилично велико искуство зато ово и пишем.

"Окруживање" магнетима и којекаква наивна употреба не може да даје резултате. Ако си жедан можеш да се поливаш водом колико год хоћеш и нећеш утолити жеђ. Вода мора да уђе на уста да би се жеђ утолила.

Исто је и са применом магнета. Трпање магнета под кревет, ношење магнетног накита и сличне наивне примене, не могу да дају никакав резултат.

Докторка Душанка Мандић то ради професионално и има доказе за све то и свака прича је излишна.

Професор Лажетић са колегама је установио да стално магнетно поље јачине до 10Т нема никаквог негативног утицаја на жива бића.

На Електротехничком факултету у Београду одавно се баве изучавањем дејства сталног магнетног поља на живе организме и сви резултати су веома позитивни.

На крају, лично познајем особе које су себи помогле на овај начин, као што сам и ја сам себи у неким областима помогао.


Kompletno si regenerisao (obnovio, povratio) gotovo 100% izgubljenu hrskavicu, pri čemu je krenula i artoza i deformacija zgloba? A možda se i zglob (kost) obnovio pa ti je sada kao u bebe?

Ni ovi što su se okruživali magnetima nisu to radili tek tako nego su čuli od nekoga, pratili nečija uputstva i trošili prilična finansijska sredstava, ... i na kraju... opet operacioni sto. Jeste da su bili neko vreme puni sebe, prezadovoljni kako ih ništa ne boli i kako deluje, ali na kraju sve im se "sručilo" na glavu. Nemoj da misliš da su se razuverili u delotvornost magneta, i dalje se kunu u njih iako se nisu izlečili, samo su odložili za maximalno prosečnih 3-5 godina (zavisno od stepena oštećenja), ili samo dočekali operaciju u prividno dobrom stanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Maj 20, 2013 8:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нема потребе тако да пишеш јер је дејство сталног магнетног поља већ одавно проверено и доказано. Питање је зашто се то крије, али делотворност је несумњива.

Особе које спомињеш да се нису излечиле магнетима, верујем да имају свој разлог за то. Магнети нису чаробни штапић, а када се користе половичне информације може се доћи до веома погрешних закључака.

Овде се не ради ни о каквим приличним финансијскум средствима како ти кажеш. Ако човек ради да кажем у својој радиности, лечење кука не може да га кошта више од 20 евра, што је прилично смешна сума. При томе магнети му остају за каснију употребу и лечење. Ако се иде код професионалца, са свим снимањима и терапијама, ако се не варам цена не прелази 300 евра. То такође није сума која се може назвати приличним финансијским средствима.

Најупечатљивији пример је моја колегиница која је шепала при чему су јој правили обућу где је једна била неких 8cm виша од друге (дебљи ђон). На операцију кука није могла да иде јер је алергична на анестетике и овај јој је толико пропао да је шепала. Ево после годину и по дана сталног ношења магнета, прешла је на обичну обућу и штикле. Ако се добро сећам, магнети су је коштали читавих баснословних 15 евра.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Maj 25, 2013 11:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
aa_aca je napisao:
Нема потребе тако да пишеш јер је дејство сталног магнетног поља већ одавно проверено и доказано. Питање је зашто се то крије, али делотворност је несумњива.

Особе које спомињеш да се нису излечиле магнетима, верујем да имају свој разлог за то. Магнети нису чаробни штапић, а када се користе половичне информације може се доћи до веома погрешних закључака.

Овде се не ради ни о каквим приличним финансијскум средствима како ти кажеш. Ако човек ради да кажем у својој радиности, лечење кука не може да га кошта више од 20 евра, што је прилично смешна сума. При томе магнети му остају за каснију употребу и лечење. Ако се иде код професионалца, са свим снимањима и терапијама, ако се не варам цена не прелази 300 евра. То такође није сума која се може назвати приличним финансијским средствима.

Најупечатљивији пример је моја колегиница која је шепала при чему су јој правили обућу где је једна била неких 8cm виша од друге (дебљи ђон). На операцију кука није могла да иде јер је алергична на анестетике и овај јој је толико пропао да је шепала. Ево после годину и по дана сталног ношења магнета, прешла је на обичну обућу и штикле. Ако се добро сећам, магнети су је коштали читавих баснословних 15 евра.


Bez cilja da vređam.

Sve mi ovo nalikuje na recepte i savete baba vračara: eh, snašo nije bio najpuniji mesec kada si to radila šta ti je rečeno...

Neko ko je platio te magnete samo (max) 20eur, uz njih sigurno nije dobio detaljno uputstvo, a još manje lekarski pregled koji je bar podrazumevao proveru pokretljivosti i pregled RTG snimka. (uzgred, mnogo toga ne može da se vidi na RTG snimku; situacija na "terenu" zna da bude znatno gora nego što se vidi)

Znaš li ti uopšte kolika je razlika 8cm? Jesu li joj se noge izjednačile, karlica ispravila (šta li je već bio razlog) ? Je li su joj se sama kost zgloba i hrskavica regenelisali (pod uslovom da su prethodno bili oštećeni) ? Mene ti odgovori interesuju. (isto važi i za tvoj slučaj)
Ortopedske cipele različite debljine đona nose se iz različitih razloga, a to ne mora uvek da bude nejednakost u dužini nogu. Isto tako, mogu da budu različiti uzroci hramanja: Nisi naveo da li je prestala da hramlje?
S druge strane, ne mora da znači da si bio upoznat sa stvarnim problemima koje je imala. Nemaju svi istu "zdravstvenu meru". Neko umire kada ima temperaturu 36,9 a neko radi najnormalnije i kada je 39; neko kuka kako će na operaciju čim ga nešto malo zaboli, a neko ni na štakama ne pomišlja na operaciju.

Ponavljam, ne sporim ja uticaj magneta na mikrocirkulaciju unutar ciljnoj područja delovanja, što u nekim slučajevima može dovesti do vidnog poboljšanja stanja: znatno smanjenje ili prestanak bola, olakšano kretanje sa povećanjem radijusa mogućih pokreta i slično. Ali, sve to je privremeno.
Isto tako, odeš da ti udare blokadu zgloba i posle toga trčiš maraton; a uz to je besplatno (uslovi su jedino overena zdravstvena knjižica i odgovarajući uput/nalog a preduslov da iskukaš koliko te boli, jer za manje ti sledi diklofen i sl.). I to ponavljaš periodično (između dve blokade, mogu da prođu godine i godine).
Ali, na kraju opet završiš na operacionom stolu a ortopedi-hirurzi se prvo iskrste i pomole pa onda krenu da te seciraju jer ti je zglob toliko uništen da ne znaju kako da ga saniraju (proteze zahtevaju da imaju zdravo mesto gde da se prišrafe/zalepe) niti kako će da ispadne. Pazi ovo pričam iz posrednog iskustva: upoznala sam ženu koja je pošteno sredila koleno blokadama (morala je jer je godinama bila u teškoj porodičnoj situaciji a sve je bilo na "njenim leđima"; operacija je trajala par sati umesto standardnih max 1,5-2h), a druga je još žešće sredila koleno pa nisu smeli ništa da joj rade: par nepovoljnih opcija za nju i njeno odbijanje da potpiše saglasnost za operaciju, tj. da se odluči za neku od varijanti čiji bi jedini uspešan rezultat bio uklanjanje nesnosnog bola (ne znam koje je pre toga metode lečenja upotrebljavala).

OK, ovakve operacije (ugradnja veštačkih elemenata - proteza) treba uvek da budu poslednja opcija u lečenju. Poenta je da uvek treba kontrolisati stanje pa čak i onda kada je znatno bolje. Artoze mogu da miruju godinama, pa čak i da se čini da je znatno bolje i to bez primene bilo kakvih "čarobnih" lekova (preparati koji navodno obnavljaju hrskavicu, magneti, ...) a onda da bukvalno u par meseci (pa čak i u par dana) da od relativno zdrave pokretne osobe, naprave nepokretnog invalida koji uz to jauče od bolova.
S toga smatram da je jako jako štetno savetovati na tvoj način primenu bilo kakvih čarobnih a lako dostupnih lekova i naprava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Maj 26, 2013 12:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ти нешто претпоставиш, онда то оповргаваш и на крају докажеш свој став. То се тако не ради.

Моја колегиница није имала ноге неједнаке дужине. Тешко да је нога могла да израсте 8cm за годину и по. :lol:

Проблем је био у хрскавици зглоба, због чега се пореметила статика костију па се искривила. То је морала да коригује једним дебљим ђоном.

Да би се користило нешто по слободној вољи, мораш да будеш одговарајуће образован и информисан, па макар се радило о беломе луку. Ја сам проучио како се користе магнети и могу да посаветујем потенцијалне кориснике. Они који ми не верују, нека сами провере по литератури или једноставно оду код стручног лица који наравно наплаћује своје услуге.

Замолио бих те да одеш на сајт професорке Душанке Мандић и прочиташ о утицају магнетног поља, ако већ нећеш да потражиш неку литературу. Ако те истина занима прочитај бар то. У противном нема потребе више да разговарамо о овој теми.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Maj 26, 2013 1:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
aa_aca je napisao:
Ти нешто претпоставиш, онда то оповргаваш и на крају докажеш свој став. То се тако не ради.

Моја колегиница није имала ноге неједнаке дужине. Тешко да је нога могла да израсте 8cm за годину и по. :lol:

Проблем је био у хрскавици зглоба, због чега се пореметила статика костију па се искривила. То је морала да коригује једним дебљим ђоном.

Да би се користило нешто по слободној вољи, мораш да будеш одговарајуће образован и информисан, па макар се радило о беломе луку. Ја сам проучио како се користе магнети и могу да посаветујем потенцијалне кориснике. Они који ми не верују, нека сами провере по литератури или једноставно оду код стручног лица који наравно наплаћује своје услуге.

Замолио бих те да одеш на сајт професорке Душанке Мандић и прочиташ о утицају магнетног поља, ако већ нећеш да потражиш неку литературу. Ако те истина занима прочитај бар то. У противном нема потребе више да разговарамо о овој теми.



Kao prvo ne poričem uticaj magneta u smislu privremenog poboljšanja stanja: poboljšanje cirkulacije, smanjenje bola, povećanje pokretljivosti.
Neverovatno mi je to da regeneriše hrskavicu. Uz to, često postepen gubitak hrskavice nije ni primetan, sve dok se ne nestane i dođe do trenja kosti o kost a onda već je kasno za bilo kakvo obnavljanje hrskavice. Šta je sa oštećenim kostima?

A što se tiče tvoje koleginice. Pretpostavljala sam da je u pitanju "fiktivna" razlika, ali zvučalo je više kao da treba korigovati 8cm razlike. Takođe, navodiš da je problem u hrskavici zgloba ali ne koliki problem.
Tu mi je opet neverovatan podatak da gubitak hrskavice jednog zgloba može da prouzrokuje razliku od 8 cm!!!? I, opet pitam: znaš li ti koliko je to 8cm?

Što se tiče prof. Dušanke Mandić: Našla sam jedan sajt koji govori o primeni magneta i patentnu pod nazivom madu traka: za premeštanje metalnih stranih tela (za ovo ima patent i priznatu licencu) i regeneraciju (?) hrskavice (sporedna primena).
Što se tiče regeneracije: postoji par snimaka (kičma, kukovi, koleno) na kojima se vidi poboljšanje. Ali, ali, ... ono što me muči... snimci su nejasni (ne mogu dovoljno da se uvećaju), datumi su pod senkom (ne vidi se godina snimka) i sve to može da bude prilagođena istina.
Na domaćem rešenju - dozvoli za upotrebu, naveden je samo naziv i dozvola prometa, bez navođenja načina primene, i sa trenutnom procenom/pretpostavkom (u trenutku izdavanja rešenja) da proizvod nije štetan po ljudsko zdravlje.
Sve u svemu, nema ničeg konkretnog o moći regeneracije (ni u patentima, ni u rešenjima).

I Kosmodisk deluje, a opet se kljukaju lekovima protiv bolova. I, mnogo šta "deluje" iz TV shop ponude, pa opet ...

Ja se nadam da će najdalje za 20 godina uznapredovati genetika i konačno se doći do efikasnog rešenja regeneracije: ima pomaka, radi se na dobrovoljcima i nad malim delovima ali je to još uvek suviše sporo (mislim na rast dela tela, a konkretno se radi o prstima) da bi se primenjivalo efikasno na velike delove. A do tada, u međuvremenu, pa i kod nas je počela ugradnja veštačke hrskavice (za sada rade mlađim osobama i uslov je da kost nije znatno oštećena), što je mnogo manje invazivna metoda (ne uklanjaju nikakve delove kostiju/zglobova da bi ugradili nešto veštačko, već ih samo "premazuju" veštačkom materijom).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: